Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) tegyebek


tegyebek
csendes tag

Már nem tudom a fentit szerkeszteni, de annyit kihangsúlyoznék, hogy szakadás, és minden hiba nélkül is egymás után többszörösen(mármint több napon egymás után) is visszavette a DSLAM a kétnaponkénti újraszikronizációkor, és az újraszink. előtt pár perccel többször is néztem(visszavétel előtt is), mert kb már sejtettem az időpontot, és semmi hiba nem volt a Reed Solomon által javítottakon kívül, és utána sem...

[ Szerkesztve ]

(#202) tegyebek


tegyebek
csendes tag

_Norbi_:
Elnézést, NAGY MARHA VAGYOK! Nem tudom, honnan emlékeztem úgy, hogy fel volt sorolva az Annex J, most nem látom, de lehet, hogy amiatt, mert ez most régebbi firmware, de lehet, hogy másik modemmel kevertem össze, elnézést!

[ Szerkesztve ]

(#203) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek van egy T-Home-os dlink dsl-360r c3 (szürke) ADSL2 modemje. Szeretné T-Home-os beállításokat törölni belőle, mert már más a szolgáltatója, de állítólag XP-vel nem tud kapcsolódni a modemre, mert nincs hozzá driver. Annak idején a T-Home-os szaki feltett neki valami drivert, de nem tudja mi volt az. Tudnátok ebben segíteni? Jó lenne maga a driver, vagy valamilyen alternatív megoldás. A cikket már olvastuk, de sajnos már a roter felismerésénél gondok vannak.

(#204) tegyebek válasza zsolesz6 (#203) üzenetére


tegyebek
csendes tag

Config felület NINCS, konfigurálni egy terminálszerűségen keresztül lehet, és CSAK ROUTERREL, vagy a számítógép indítása után a PPPoE típusú kapcsolathoz csatlakozással működik "bridge mód"-ban!
Először is nem létezhet driver hozzá, ha pedig az XP írt egy konkrétan "driver" szót tartalmazó hibaüzenetet, akkor esetleg a hálózati kártya driverét kellene feltenni(ami ugye configfüggő), modemhez driver biztos nem létezik...
"de sajnos már a roter felismerésénél gondok vannak." Most akkor routerrel kapcsolódik, vagy az XP hozná létre a PPPoE kapcsolatot???
Egy routert, de még modemet sem szokott az XP "felismerni", mint hardvert, csak a hálózati kártyát...
Szerintem előbb próbálja a Routert kiiktatva, ha van!
Egyébként eszerint kéne:
Routert kiiktatni ideiglenesen!
Helyi hálózat->tulajdonságok->tcp/ip v4->DHCP-t kapcsolja itt ki, ip cím legyen 192.168.1.2 ugyanitt kattintson bele az alatta lévő mezőbe, majd alapértelmezett átjáró legyen 192.168.1.1 DNS szerver meg pl. ugyanez, de mindegy, hogy mi, szinte.
Ha a Magyar Telekom, mint hálózattulajdonos területén marad helyileg, tehát olyan helyen marad, ahol van Neki/rendelhetne T-Home-os telefont is, ha akarna, akkor csak ennyit tegyen:
Ezt követően hozzon létre egy új kapcsolatot(Csatlakozás az internetre, felhasználónevet és jelszót igénylő szélessávú kapcsolat, de nem VPN, hanem PPPoE(híd)). Itt, ha jól emlékszem, csak a szolgáltatótól kapott felhasználónevet, a jelszót, és a kapcsolat tetszőleges nevét kell beírni, majd csatlakozni, és ez utóbbi kapcsolatot automatikusra, és észrevétlenre beállítani, amit már itt nem vagyok hajlandó részletezni, ha nem ért ennyit hozzá az internetes leírások szerint sem.
Ha viszont az ország másik felébe, vagy külföldre költözött, vagy hurokátengedéses szerződése van, akkor [ezt] letölti, és telepíti, majd ezt [t_c_c_o_n_s_o_l_e](je_lsz_ó a kitömörítéshez: a link neve alávo_nások nélkül) kibontja, és elindítja, a modem jelszót a kibontott mappában lévő sp_ee_dmo_dem.200.pa_sswo_rt.t_xt fájlban(a fájlnévből értelemszerűen hagyja ki az alávonásokat olvasáskor, ha a fájlt keresi, csak azért szúrtam a betűk közé, hogy ne lehessen rákeresni!) találja, de megpróbálhatja a dchard által írt "admin" jelszót is.
Itt tudja az utóbbi oldalon részletezett parancsokat kiadnii.
[dchard-tól], és itt tudja [ezzel] megnézni az állapotot...
A T-Home nem tárol benne adatokat(nem is tudna, olyan buta a modem), csak a Magyar Telekom(a hálózata technikai paramétereit, ami az internetszolgáltató nevétől függetlenül szinte mindig fix), az meg egyazon országrészben(azaz Magyar Telekom területen) szinte mindig független a szolgáltatótól, kivéve a hurokátengedést.
!!! De ha nem értitek dchard cikkét, akkor nagyon nem kéne belevágnotok !!!

[ Szerkesztve ]

(#205) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

A leírtak mindkét (ezüstszürke és a fekete) 360R esetén alkalmazhatók?

(#206) Vasoli


Vasoli
csendes tag

Hello
Láttam, hogy nem halt ki a téma. Debrecenből hazajöttem és egy DSL 360R modemet találtam otthon. Szépen szakadásmentesen jön a jel rajta csak 20 másodpercenként egy kb 50-100 pingugrásom van mikor online játszok. Hát mit ne mondjak elég bosszantó. Valahol olvastam, hogy a modemben az ADSL 2+
wan dmt2 set olr 2
wan dmt2 set path 0
wan dmt2 set tcm off
ezeket a parancsokat kell valahogy integrálnom a modembe. Gondosan elolvastam a cikket és letöltöttem a szükséges programokat. Első 5 próbálkozással az adsl led sem világított, majd már sikerült elérnem hogy villogjon, de a TCconsoleba valami mindig bezavar. Ezt írja közben teljesen random időpontokban:
tx_ovhd_q_utilization : 0 1 1 max_used_q = 1
fogalmam sincs hogy ez mit takar. Az ovhd talán overheadet jelent. Lehet hogy ezért nem sikerült összehoznom?

(#207) peba0706 válasza Vasoli (#206) üzenetére


peba0706
csendes tag

Amit írtál, azok nekem is előjöttek a konzolban teljesen véletlen időközönként. Olyan érzésem van, ha nem írom be elég gyorsan a parancsokat, akkor ezek az üzenetek "érvényesítik" magukat és hiábavaló a próbálkozásom.

Nálam tehát szintén a 360R szürke, ami lassan 3-4 éves, amint tudom cserélem, de előtte én is megnézem a kondikat, mi a helyzet.

Lenne viszont egy másik kérdésem; PÜ-ben említette dchard és más külföldi oldalakon is olvastam, hogy az SNR macerálással el lehet rontani a vonalat? Ez mégis hogyan valósulhat meg és mit lehet ezen "elrontani"? Vagy beáll szinkronba, vagy nem, vagy tévedek?

Nem vagyok képzett híradástechnikai műszerész, csak szeretnék megoldást találni a néha szakadozó 5 megás ADSL problémámra.

(#208) pifu76


pifu76
tag

valaki tudna segíteni? a szolgáltatótól a 10Mb-ites net helyett csak 7 jön. próbáltam a noise értéken csökkenteni, de nem csökkenik, hanem össze-vissza kiírogat mindent a modem... please valaki segítsen hogy tudom a 19,7db-es csillapítást lejjebb vinni egészen 13,3-ig? előző szolgáltatónál ezen működött stabilan 12-13 Mb-it között.

ADSL 2+-os D-Link modemem van.

Nagyon nem értek hozzá, csupán az értékeket tudom kiolvasni, de az 100% hogy az előző szolgáltatótól, 13,3db-s noise értékkel stabilan működött 12-13 Mb-ittel.. please help!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#209) wassermann


wassermann
addikt

Nyáron váltottam sok-sok év után 2Mb/s-os ADSL csomagról 5Mb/s-osra és a korábban stabil netem valamiért állandóan szakadozni kezdett. Szerencsére emlékeztem valahogy erre a cikkre és a megadott programok segítségével elkezdtem figyelni a modemet. Két óra vacakolás után rájöttem, hogy a közvetlenül mellette lévő Wifi-s routerrel zavarják egymást, mert amikor áramtalanítottam a routert, szépen kisimult az SNR-grafikon és megszűntek a hibák is! Azóta jó távol tettem a két herkentyűt egymástól és megszűnt a szakadozás. - Hálás köszönet a cikk írójának! : )

[ Szerkesztve ]

(#210) Amacs válasza wassermann (#209) üzenetére


Amacs
aktív tag

Érdekes, ez benne van a cikkben, hogy zavarhatják egymást?
Nekem az ezer éves 360r mellett egy di-524 8dBi-s antennával üzemelt nem is olyan rég, és nem tapasztaltam hasonlót.

(#211) wassermann válasza Amacs (#210) üzenetére


wassermann
addikt

Nincs a cikkben, hogy zavarhatják egymást. Ennek ellenére én az említett programokkal vettem észre azt: hogyha kihúztam a routert, akkor kisimult az SNR-görbe és megszűnt a vonal szakadozás. Egyébkét míg 2M-ás netem volt semmi gondom nem votl az egymáshoz szigszalagozott két dobozzal. Most szétvágtam őket és fél méterre költöztek egymástól

(#212) Amacs válasza wassermann (#211) üzenetére


Amacs
aktív tag

Az egyébként sem árt, ha nem fűtik kölcsönösen egymást, pedig egy időben én is egymás tetejére akartam rakni a routert, és a modemet, de végül beláttam, hogy jobb lesz külön.
Ennél rosszabb elhelyezés részemről már csak az volt, amikor ugyancsak ezt a párost télen elhelyeztem az ablakban, merthogy ott jó hűvös van. Csakhogy időközben nyár lett, és egyszer csak azt vettem észre, hogy izzik mind a kettő szabályosan, mert pont besütött a nap.

(#213) wassermann válasza Amacs (#212) üzenetére


wassermann
addikt

Fűteni nem fűtötték egymást. Bár szendvicsként össze voltak szigszalagozva, négy parafadugóból vágott távtartó volt köztük a négy sarkon, meg alattuk is. De így is meglep, hogy korábban a 2M-ás ADSL csomagnál semmi baj nem volt, az 5M-ásnál viszont gyötrődött rendesen. Messze vagyok a telefonközponttól ezt az előfizetésmódosításakor is mondták : (

[ Szerkesztve ]

(#214) Amacs válasza wassermann (#213) üzenetére


Amacs
aktív tag

Sajnos a dsl kapcsolatoknál ez pedig elég nagy gond szokott lenni, sebesség vagy stabilitás tekintetében, legrosszabb esetben pedig mind a kettő problémás ugye.

(#215) Ákos75


Ákos75
újonc

Sziasztok! Nem biztos, hogy jó helyen teszem fel a kérdésemet de remélem valaki tudni fogja a megoldást: a Btel-nél váltottam 5ről 15-ös csomagra. Eddig egy régi szürke 360r adsl2+ modemem volt. Természetesen a váltás után max 6 mega volt a net. A szolgáltató első kérdése az volt, hogy szürke vagy fekete a modemem mert a feketével azzal jó lesz. Megvettem a 360r adsl2+ T1 annex b modemet, de nemhogy gyorsabb lett a net hanem nincs net. A dsl led folyamatosan villog és kb ennyi. A legszebb hogy más helyeken rendesen működik a modem csak nálam nem. Elvileg vonalhiba nem lehet t-com, szerint bár
nem jöttek ki rámérni. Valaki esetleg tudja a megoldást mert már az agyvérzés kerülget. Kösz.

(#216) wassermann válasza Ákos75 (#215) üzenetére


wassermann
addikt

Ha jó a modem máshol, akkor két gond lehet: vagy kompatibilitási/beállítási hiba van vagy tényleg a vonallal van baj. Az internet szolgáltatódnak kell ilyenkor piszkálnia a T-Com-ot. Egyébként ők bentről már látják a modemedet, ha a vonalon van.

[ Szerkesztve ]

(#217) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Mire érdemes lecserélni az ezer éves 360-r modememet?
Kondik 2 napja lettek cserélve, de a tipikus túlmelegedés nem múlt el...
Tcom 20 Mbit a netem.

(#218) szepsy válasza szepsy (#217) üzenetére


szepsy
senior tag

D link 321 b?
Van jobb vagy felesleges?

(#219) Ákos75 válasza wassermann (#216) üzenetére


Ákos75
újonc

Köszi. A beállítást már megnézettem azzal minden ok. A szolgáltató már beszélt a t-commal éppen ma reggel hívtak, hogy minden rendben a vonallal. Amikor rákötöttem az újat akkor azt mondta a btel, hogy nem is lát modemet a háló végén. Beszélgetés közben visszakötöttem a régit az egyből rendben volt. Azt egyébként nem értem, hogy miért jobb egy adsl2+ nál egy másik 2+ modem. Nincs kedvem a szolgáltatótól venni egy ugyanolyan újat, hogy. bebizonyosodjon hogy nem a modem a szar. Egy csomó hozzáértőt megkérdeztem de mindenki hülyének nézett mert csak a vezetékeket kellene átdugnom. Hacsak nem annex a-s a b-nek árult modem. Azt merre tudom megnézni? Kösz. Ákos

(#220) wassermann válasza Ákos75 (#219) üzenetére


wassermann
addikt

Igen, erre az annex dologra gondoltam én is. (Próbáld meg a topikhoz tartozó cikkben található progikat a netről leszedni. Nekem sajnos már nincsenek meg). Azokkal át lehet állítani, ha kompatibilis vele, illetve a régibe is bele tudsz esetleg kukkantani, mire van beállítva ( ha megy vele ). Sajnos több tippem nincs.

(#221) wassermann válasza szepsy (#217) üzenetére


wassermann
addikt

Nekem is egy ilyen "dinoszaurusz" van, ha megy miért cserélnéd le? Félbevágsz egy parafadugót vagy kettőt és aláteszed a parafadarabokat, hogy szellőzzön. Így megy nekem már talán töb mint 10 éve.

(#222) Ákos75 válasza wassermann (#220) üzenetére


Ákos75
újonc

Rendben. Kösz a segítséget!

(#223) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Nem tudna valaki egy működö linket adni a TCConsole-hoz? A cikkben szereplők közül egyik se él

(#224) wassermann válasza arnyekxxx (#223) üzenetére


wassermann
addikt

Ha jól emlékszem már én is a neten vadásztam annak idején össze őket, ha a nevükre keresel megtalálod.

(#225) arnyekxxx válasza wassermann (#224) üzenetére


arnyekxxx
veterán

keresgéltem, de csak olyan oldalakon találtam rá linket ami nem annyira bizalomgerjesztő, meg saját loadert akar rámerőltetni

(#226) arnyekxxx válasza wassermann (#224) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Köszi itt is a gyűjteményt, ha kell valakinek:

TCConsole és egyéb ADSL cuccok

(#227) Ultrazord


Ultrazord
tag

mi van olyankor ha istenért nem tudok felmenni az admin felületére, mert nem fogadja el az admin admin-t?

reseteltem is, please help

(#228) Cane


Cane
őstag

Hello!

Gond lesz abból, ha a vonal csak adsl2-es, de adsl2+ re mentem el a beállításokat?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#229) nimfas


nimfas
addikt

Ilyen volt...
Ilyen lett...

Nem piszkáltam bele semmibe...
Ugyanaz a modem 360R

T-home vacakolt valamit?
Sok volt a szakadás, kijöttek és az oszlopnál volt szar a kötés, lehet a többi kötés is rossz közelebb a központhoz?

Az SNR érték elég sokat ugrott... felfelé :-S

[ Szerkesztve ]

(#230) Amacs válasza nimfas (#229) üzenetére


Amacs
aktív tag

De gondolom így már nem szakadozik :D

Jelentsd be a 1412-n lassulás hibára ha legalább netmánia S-ed van.

(#231) nimfas válasza Amacs (#230) üzenetére


nimfas
addikt

Valóban nem szakadozik.... :-D

Csak az a baj, hogy volt ugyanezen a vonalon 14 Mbit-es net is... Pantel (Invitel) majd átkerülve a T-hez 10... majd most 5 lett belőle... és igen... S-es csomagom van.

Akkor hétfőn jelentem a hibát.... vagy még ma... kellemes nőnapot nekik is :D

(#232) zseko


zseko
veterán

Üdv, van egy 360R modemem, és egy most 'ajándékba kapott' (vagyis maguktól emelték) megemelt sávszél 20Mbits-re (eddig 15-ös volt). Az sm50b progi az alábbi képet adja:

a sebességteszt meg ezt:

Régen bőven verte a plafont, ~1,8MB-al töltött szinte mindent, ám egy jó ideje (de talán azóta mióta az Interware-t megvette a GTS) ilyen fele eredmények jönnek csak.

Mit lehet ebből kiolvasni, és lehet javítani a sebességen?

Vagy érdemes megnézni a kondikat is már? Régen a legelső modemem (nem ilyen, valami noname kínai, a nethez adták) tipikus (elismert) hibája volt, hogy kb. 3-4 hónap után 'elhasználódtak' a kondik, és a sebesség kb. a felére esett vissza. Kondicsere és már ment is tovább...

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#233) nimfas válasza zseko (#232) üzenetére


nimfas
addikt

egy speedtest.net-es tesztet is csinálj... a felső képen a vonal elvileg bírja a sebességet....

(#234) zseko válasza zseko (#232) üzenetére


zseko
veterán

Ja igen, és a cikkben szereplő progival honnan látom hogy az ADSL vagy az ADSL2+ értékét kell módosítani? Nálam a képen a Standard-hoz Error-t ír, így nem látni mit használ.

(#233) nimfas kb. ugyanezt adja. Néha, nagyon ritkán 11Mbits fölött van az érték, nagyon néha pedig akár 14 is megvan. Ez régen (~másfél éve kb.) szinte mindig jobb volt. Mindegy melyik tesztoldallal nézem.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#235) zseko


zseko
veterán

Közben elindítottam a TCconsole-t, random időnként ezt dobálta be:

tx_ovhd_q_utilization : 0 1 1 max_used_q = 1

original snr offset-nek ezt adta: -57.9dB

egy reset után kiadott egy teljes sornyi hibaüzenetet (ezt nem másoltam ki, hexa számok voltak) miközben várt a modemre, aztán elszállt hibával.

Majd az original snr offset-nek 33dB-t adott. A következő reset (és elszállás) után meg 22dB-t. Majd a harmadik repülés után visszaállt -57.9-re...

Próbáltam állítani, de a 2. oldalon közölt sima adsl módosításra nem mutat semmi változást az sm50b, a 3. oldalon lévő adsl2+ finomhangolásnál pedig a lekérdezésre hiányzik a fele érték ehhez a képhez képest. Köztük van az "IntlSNRM" is többek között.

HR24.hu

(#236) zseko


zseko
veterán

Szereztem egy másik modemet, igaz ez is a 360R, de erre már rá van írva az adsl2+ felirat, és c3-as (az enyém b3-as). Ez is koppra ugyanott áll meg, 16380kbps-nél. Hiába állítottam az snr-t, a végén már 5888-ra az 1280-ról, semmi nem változott, a kiírt érték is maradt ugyanaz a 13.2dB :F A feltöltési sebesség viszont nőtt, az alap 110KB/s-ről 140-re. Ennyit bírna a hálózat? Viszont régen stabilan töltött 1,8-2MB-al, most meg a sajáttal az 1Mb-ot, ezzel a kölcsönkapottal pedig az 1,4MB-ot is nyögve alig éri el. Ez a speedtest pedig ha csak a végső számokat nézem egy fals értéket ad csak, nem átlagsebességet ad vissza hanem csak az utolsó másodpercét... :U

Ja, nekem a telefonkábel a földszintről jön, cca. 20 méter. Lenne értelme a modemet letenni a telefon mellé minél rövidebb telefonkábellel, és a hálókábelt hozni fel helyette? De mint írtam régen ment az 1,8-2MB.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#237) nimfas válasza zseko (#236) üzenetére


nimfas
addikt

Ott is központilag vették vissza ahogy nálam is... Én holnap szólok nekik hogy felezodott a sebességem...

(#238) wassermann válasza zseko (#236) üzenetére


wassermann
addikt

Egyébként nem tesz rosszat, ha a te oldaladon is végignézed a vezeték vonalvezetését és a kötéseket. Nekem azért dobálta el a kapcsolatot, mert közvetlenül a Wifi router mellett volt. Korábban ez a probléma, a kicsi 2Mb-es előfizetésnél nem jött elő soha, de amikor nagyobb csomagra váltottam nem értettem miért szakadozik

(#239) zseko válasza nimfas (#237) üzenetére


zseko
veterán

Küldik a papírt hogy emelik a sávszélt és közben meg felezik, vagy hogy gondolod amit írtál? :F nemértem...

(#238) wassermann, nekem szerencsére nem dobálja a hálózatot, szinte sose dobálta, vagyis valamikor igen de az a router hibája volt anno, vbr-7004 azt hiszem, az nyáron folyton szakadozott. Aztán egy nyári vihar megoldotta :DDD Azóta másik routerrel nem fordult elő. De mint írtam, régen töltöttem 1,8-2MB-al is, és azóta semmi nem változott, azon kívül hogy a faluban több lett az adsl-es net. Azért a kábelezést megoldom másképp, egyedül a modemet nem tudom hogy fogom lent elhelyezni, mert nincs konnektor a telefon normális közelében.

Közben szétszedtem a sajátomat, találtam benne két púpos kondit, azokat kiforrasztottam és kicseréltem, azóta ezzel is 13-14Mbps sebességet mérek :)

HR24.hu

(#240) nimfas válasza zseko (#239) üzenetére


nimfas
addikt

úgy értettem, hogy régen ment 14 Mbittel ugyanez a réz érpár... a Thome-nál 10-el... akkor szakadozott, erre ahelyett hogy a vonalat ás a kötéseket néztél volna végig levették a sebességet 5 Mbit-re, mert ott stabil, most szóltam és 20perc múlva 7-8 lett... milyen érdekes...

Lassan lejár a hűségem és ha lenne normális alternatíva, de nincs akkor váltanék, UPC, Digi nincs Siófokon, ahol van optika a városban ott ugyanennyi pénzért 4x ekkora sávszélt kapsz. Ennyi.

(#241) zseko válasza nimfas (#240) üzenetére


zseko
veterán

Ja, értem. Én sose szóltam be hogy rossz lenne, így okuk sem volt lassabb csomagba áttenni, sőt inkább azért csesztettem őket hogy tegyenek nagyobba. Kimérettem a vonalat, többször is, mindig azt mondták hogy max 18Mbit amit bír így nem tudnak átteni a 25Mbites csomagba, a saját érdekemben. Mondtam nekik hogy nem érdekel a saját érdekem, az érdekel hogy abban a csomagban 5Mbites feltöltés van :) és ez csak jobb haverral videoszerkesztéshez küldözgetni anyagot mint a 768Kbit :) de akkor se. Most meg jött a levél, hogy örömmel tájékoztatnak, a jelenlegi sávszélemet díjmentesen megnövelték 20Mbitre.

Ha lenne upc vagy digi akkor én is váltanék, de ez gyakorlatilag majdnem zsákfalu, így ide nem hozzák ki. Így sem panaszkodhatom a sebességre ahhoz képest hogy falu.

Vettem 20m utp kábelt, kipróbáltam úgy hogy közvetlenül lentre kötöttem be a modemet 15m telefonkábel és 2 toldó kihagyásával, kb. 0.2-0.3Mbitet javult a letöltés. Az én modemem és a kölcsönkapott, már tényleges adsl2+ modem között is van kb. 0.5Mbit különbség a le és 0.2Mbit fel irányban. Így, ha lent van a modem akkor a kölcsönkapottal 14.04/0.91Mbit a sebesség. Fent, az eredeti elrendezés szerint 13.7/0.91Mbit, illetve a saját modemmel 13.2/0.73Mbit.

Arra gondoltam tesztelni kellene komolyabb modemmel is, az eredmények láttán egyébként is úgytűnik érdemes lecserélni. Hátha hozna még + letöltést. Mire lenne érdemes?

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#242) nimfas válasza zseko (#241) üzenetére


nimfas
addikt

Fekete D-link-et szoktak emlegetni, hogy az jó féle... annak van admin felülete (lehet hack-elni) ill. lehet finomítani a jelen állítólag....

Ezt olvasd el... hátha okosabb leszel :)

(#243) beach head


beach head
senior tag

okozhat ping ugrálást ez a dsl 360r? 2009óta van meg kb és nemrég lett növelve 10megára a net.

(#244) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok!
Meg lehet változtatni a szürke 360R modem IP címét az alapértelmezett 192.168.1.1-ről 192.168.2.1-re valamilyen paranccsal?

Routeres hálózatba való beillesztéshez kellene. Más típusú modemen (321B) ez már jól bevált hogy ne kelljen közvetlen PCre kötni..

[ Szerkesztve ]

(#245) Szabyka_


Szabyka_
tag

Sziasztok!

Van egy fekete 360r modemem és áramszünet vagy áramtalanítás után kb 5-6 óra! múlva jön vissza a net addig a power led nem is világít csak halványan villog pár led !
Lehet ezt konfigurálni vagy modem hiba lenne ?
Köszönöm !

(#246) wassermann válasza Szabyka_ (#245) üzenetére


wassermann
addikt

Nagyon öregek már ezek a modemek, valószínűleg ki kellene benne cseréltetni az elöregedett elektrolit-kondenzátorokat. Ezt egy villamossági-műszerész meg tudja csinálni, csak kérdés, hogy megéri-e.

(#247) Doky586 válasza wassermann (#246) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert szerinted a Telekom ingyen bérmentve kicseréli másikra ha szólok nekik hogy heti 1x valami miatt szakadozik a modem..? (szerintem el se hinnék az esetet hogy a modem a hibás)

Nálam a még régebbi szürke 360R van, (mert a használtan vett 321B meghibásodott).

(#248) Riot Gin


Riot Gin
aktív tag

Én is kaptam egy ilyen típusú modemet, ADSL2+-osat, fekete színű, és az a helyzet hogy elég jól működik, meg minden, de én azt szeretném hogy Routerra rá legyen kötve, ami wifis, és így nem kéne állandó kábel kapcsolat a PC-mhez. Ugyanis ez nem jó így. Van erre megoldás?

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#249) izsob válasza Riot Gin (#248) üzenetére


izsob
tag

router wan portjába bekötöd a modemet,
a routerben pedig beállítod network->wan menürésznél a PPPoE kapcsolatot, ott megadod a felhasználói nevet és a jelszót elmeneted és kész

(#250) charlieputh


charlieputh
újonc

Üdv! A link: TCConsole.v0.7.1.rar Letöltés nem működik! Valaki fel tudná tölteni pl. zippyshare-re (vagy bárhová)? Előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.