Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Fr@nkieWilde válasza D1Rect (#150) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Őszintén szólva nem tudom ez mikortól van így, minek az eredménye és a többi, de úgy ítélem meg, hogy lehetne, sőt kellene is kezdeni ezzel valamit. Sokan akkor akarnak csak sajátot, amikor jön a gyerek, az emberek javának pedig hitelt kell , hogy igényeljenek. Nem mindegy, hogy 2 fizetés vagy 1. Sok helyen biztos emiatt úszik 1-1 vásárlás.

Somatom
Nincs azzal semmi baj, hogy mások az igények.

Chaser
Nem volt más lehetőségem, kényelmi megoldás miatt kellett aláírnom. Hosszútávon ez még így is egyszerűbb volt. Saját tapasztalatom alapján, ami valóban nem sok, a tulajdonosok nem vállalnak felelősséget már semmiért a kiadás után. Mindent a bérlőre tukmálnak. Egy bizonyos szempontból megértem őket.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#152) janeszgol válasza Fr@nkieWilde (#151) üzenetére


janeszgol
félisten

Csak a bérlő sem fizet ám ki mindent. Pl ott a tisztasági festés. Hát ha ők kifizették, lelkük rajta, én nem fogom. Ha valami elromlik, akkor javítsa meg a tulaj. Gázkészülék tisztítása, évenkénti ellenőrzése is legyen az ő pénze. Mondjuk én legálisan bérlem a lakást, de sokan feketén adják ki. Ha ott bármit is fizet a kötelezőn felül a bérlő, akkor jó szívű == balfac.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#153) Chaser válasza Fr@nkieWilde (#151) üzenetére


Chaser
titán

ha bérlek lakást azért, hogy ne legyen nyűgöm :) ilyet biztos nem írnék alá, erre mondanám azt keressen más bolondot - ne vedd magadra -
kutyás téma:
előbb kinn voltam erkélyen, láttam valami szép nagy fehér kutyust valami jó szituáltnak tűnő csájéval', nem ismerem a kutyát, a néni elindult a játszótér kapuja felé, azt gondoltam nyitva van és be akarja csukni, de nem, ő bement a kutyával, aztán a pórázt is levette, akkor kiabáltam le hogy hamagyorsan' menjenek onnan kifelé, azt mondja játszótér ((( : az mondom, ki is van írva hogy kutyát bevinni tilos, és a gyengébbek kedvéért írták oda ;] szerencséjére kitakarodott
sajnos rengeteg nettó idióta van, ha bérbe adnék lakást erősen meggondolnám hogy akarok-e kutyás bérlőt, mert annak ellnére h az ember nyilván megnézi kinek adja ki a lakást, nem minden derül ki 20 perces beszélgetésnél...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#154) D1Rect válasza Fr@nkieWilde (#151) üzenetére


D1Rect
félisten

Lehet választani, hogy kvázi 3-4%-on kapsz lakáshitelt fixen évtizedekre, vagy puszira adnak devizahitelt.

(#155) Cyberpunk válasza Chaser (#153) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Általánosítani ne szabad ennek ellenére sem. Egyébként ha idegennek adsz ki lakást mindig van benne rizikó, hiszen nem tudod ki ő. Ha csak nem titkosszolgálatis vagy, és utánna tudsz nézni a múltjának. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#156) janeszgol válasza Chaser (#153) üzenetére


janeszgol
félisten

És ha csúszdázott, hintázott volna a kutya? Nél egyél már ennyire önző...

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#157) Chaser válasza Cyberpunk (#155) üzenetére


Chaser
titán

nem általánosítás, rizikó faktor csökkentése... :)

janeszgol
és ha a gazdája csúszott volna mert nyakon verem? ;] szerencséjére mivel csájé' megúszta volna, de ez a téma annyira nem vicces, sokszor egy éven aluli babákat is levisznek akik ott mászkálnak a fűben, nagyon nem kell h oda ürítsen a kutya bármilyen végterméket
egyszer anyuka 1-2 éves gyerekkel vitte be a kutyát, elkapott a harci ideg ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#158) janeszgol válasza Chaser (#157) üzenetére


janeszgol
félisten

Tudom. Sajnos a kutyások egy része nem szedi össze a szart. Szoktam anyázni rendesen, amikor sétáltatok. Én sem értem, miért vitte oda. Dunaújvárosban pl sosem láttam olyat, hogy az elkerített játszótérre bevitték volna az ebet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#159) Chaser válasza janeszgol (#158) üzenetére


Chaser
titán

az meg egy másik történet
azt üvöltötte ez játszótér!!!!!444!!!!
el lehet képzelni mekkora lelkinyomorult ha nem fogja fel, hogy _ember gyerekeknek_ az, de gyengébbek kedvéért a kapura kiírták, hogy kutyát bevinni tilos
és mint mondtam, jól szituált kinézete volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#160) janeszgol válasza Chaser (#159) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát igen. Sok ember van, akiknek csak a külsejük jól szituált.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#161) Chaser válasza janeszgol (#160) üzenetére


Chaser
titán

mindegy, legalább annyit felfogott, h jobban jár ha nem megyek le
belegondolni se merek, mi játszódik le egy ilyen agyában

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#162) Phülöp válasza Cyberpunk (#9) üzenetére


Phülöp
addikt

Megtakarítás nélkül, de jó angol nyelvtudással indultunk meg Ausztria felé sok évvel ezelőtt, nem kellett hozzá nagy bátorság. Ha nagy a gebasz, 3 óra alatt otthon lett volna velünk a vonat. Azóta jó néhány országban laktunk, abból csak egyetlen volt, ahol hivatalos az angol (igaz, csak második nyelvként). Most is az angolt használom, pedig nagyon nem angolszász területen lakunk. Lassan mondjuk ideje lesz elkezdeni a nyelvtanulást, úgy néz ki, itt telepszünk le.

(#10) icemad:
Hollandiát azért hagytuk ott, mert a párom képtelen volt holland nyelvtudás nélkül informatikusként állást találni. Egyszerűen bezárkóztak a cégek, mint a Süsü főcímben.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#163) Dave™


Dave™
nagyúr

Négy évig éltem albérletben, ebből kettőt már a jelenlegi feleségemmel, aztán az utolsó pillanatban, 2015-ben vettük meg a lakásunkat amiben most is élünk. Bár anno a tulaj tüneményes volt, sosem éreztük igazán az otthonunknak, lehet bennünk van a hiba, de az otthon mindkettőnk számára valami személyes és intim hely, ha pedig csak béreljük, akkor akaratlanul is csak egy átmeneti megoldás érzete lesz. Maximálisan együttérzek viszont mindenkivel, aki most akar venni, mert olyan szinten elszálltak az árak még a környező településeken is, ami miatt sokak számára teljesen elérhetetlenné vált a függetlenedés (alár szülőktől, akár albérletből). Remélhetőleg lecseng ez a túlárazottság és legalább valamennyire kompenzálódnak az árak valamikor a nem túl távoli jövőben.

(#164) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Kissé más, de még is kapcsolódik valamilyen szinten. Ki hogy éli meg fővárosiként ezt a pandémiás időszakot? Anyám szerint maradjak itthon, de mondjuk ő eléggé rá van parázva. Én nem szeretnék, most hogy sínen vagyok úgy tűnik, nem szeretném elengedni, de persze nem tudni hogy alakul a helyzet. Ha mint az olaszoknál, akkor elég nagy szarban vagyunk. És hiába vagyok vidéken jelenleg, nap mint nap ki vagyok téve a fertőzés veszélyének ugyan úgy, hiszen emberek közé kell mennem. Ő valami olyan hitben van, hogy itt nagyobb biztonságban vagyok, szerintem ez meg badarság. Max ha az Antarktiszra költöznék, és az ellátmányt fertőtlenítve dobnák le egy repülőről, na akkor lehetnék biztonságban.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#165) Chaser válasza Cyberpunk (#164) üzenetére


Chaser
titán

egyre több ember használ maszkot, tegnap vagy tegnap előtt betiltották a 100 főnél nagyobb rendezvényeket - zárt térben biztos -
pletyka szinten hallottam h van már olyan karanténos kórház amit még nem közöltek a jónéppel'
de ha tényleg jön ez a mocsok sehol nem lesz "biztonságos"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#166) Cyberpunk válasza Chaser (#165) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen mondjuk én kerülöm a tömegközlekedést, és nem csak emiatt, bringás vagyok, főleg a jó idő közeledtével biztos nem a lassú BKV-t választom. :D Persze melóban is ott a veszély.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#167) janeszgol válasza Cyberpunk (#164) üzenetére


janeszgol
félisten

Legyen nyitva bolt mindig, rendesen toltsek azt, a tobbi nem erdekel.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#168) Syl válasza Cyberpunk (#164) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem médiacirkusz az egész. Ez is csak egy influenza-szerű vírus, csak ezzel még nem találkoztunk oszt megy a pánikkeltés.
"Sima influenza": CDC estimates that the burden of illness during the 2018–2019 season included an estimated 35.5 million people getting sick with influenza, 16.5 million people going to a health care provider for their illness, 490,600 hospitalizations, and 34,200 deaths from influenza [link]
Ehhez képest ez a korona semmivel se tűnik veszélyesebbnek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#169) Syl válasza Dave™ (#163) üzenetére


Syl
nagyúr

> Remélhetőleg lecseng ez a túlárazottság és legalább valamennyire kompenzálódnak az árak valamikor a nem túl távoli jövőben.

Én nem vennék rá mérget. Ahogy az új építésű ingatlanokra szépen rákerül a 27% tréfa, az magával fogja rántani a használt árakat is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#170) D1Rect válasza Syl (#169) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért már politikai gondokat is kezd okozni, nyilván most pár hónapra megvan a közéleti téma.
De hátha a következő választásokra előkerül a lakhatás is.

(#171) Somatom válasza Cyberpunk (#164) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jön a vész, akkor benzint kell szerezni, mert a legkegyetlenebbek közül is csak annak van esélye életben maradni, aki menni tud, hogy rabolhasson. Ezt egy válságról szóló dokumentumfilmben mondták. Mi is volt a címe? Megvan! Mad Max. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#172) Cyberpunk válasza Syl (#168) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért magasabb jóval a halálozási rátája, és nem csak az idősek és a már amúgy is betegek a veszélyeztettek. Ezért félvállról nem kezelném én, de persze a felesleges pánik/hisztéria felesleges. Nyugdíjas lennék max boltba mozognék, máshova nem, főleg nem utazgatnék. Persze nem vagyok az, így marad a kockázatok csökkentése. Nagyon mást nem tehetünk.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#173) Chaser válasza Cyberpunk (#166) üzenetére


Chaser
titán

ha bringázol itt kb kötelező vmilyen maszk, bkv nem mindig lassú, az sztem egy sztereotípia, sok esetben gyorsabb mint autó/bringa, ha kökiről kell menned nyugatihoz majd rájössz ( : - most sajnos nincs full m3 metro a felújítás miatt, de úgy elég pörgős volt -

janeszgol
itt az egyikboltos kislány már kb szkafanderben volt tegnap, kórház van a közelükben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#174) janeszgol válasza Cyberpunk (#172) üzenetére


janeszgol
félisten

A halalozasi rata mellett ott vannak a gazdasagi lepesek. A kieso gdp miatt elbocsatasok, fizetett nelkuli szabadsagolasok lesznek. Ezt mar a penzugyminiszter is nyilatkozta.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#175) Chaser válasza janeszgol (#174) üzenetére


Chaser
titán

és valszeg' elszállnak a hw árak is, mondjuk ez a legkisebb baj

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#176) Cyberpunk válasza janeszgol (#174) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Legerősebben valószínűleg a turizmusnak tesz be. És elég csak bele gondolni, hogy mennyi minden függ attól. Például ott a Balaton, mostanában nem fényeskedett annyira már, de ha elhúzódik ez a nyárra, akkor sokan lesznek komoly szarban attól tartok.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#177) Syl válasza Cyberpunk (#172) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem kell elbagatellizálni ez igaz, de sokat tenni sem tudsz ellene. Az ember csökkenti a másokkal való érintkezést (kézfogás nuku, prüszkölők-krákogók messzire elkerül), gyakran mos kezet és kész.
Ha valaki csak boltba jár, az nem biztosítás. Például nem tudod melyik termékre mikor, ki tüsszentett rá. Ez a koronavírus meg napokig eléldegél akár a pénzen is.
A maszk meg csak arra jó, hogy ha te fertőzött vagy, akkor a tüsszentéssel ne fröcskölj össze másokat. A levegőben repkedő bacik/vírusok ellen nem véd, ahhoz vegyvédelmi gázállarc kell.
Szóval igen. Ésszel kell járni-kelni a világban, épp mint minden évben az influenza-járvány idején, de nem kell túlzásba vinni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#178) Chaser válasza Cyberpunk (#176) üzenetére


Chaser
titán

csudapest is elég fontos turisztika szempontjából, volt hogy magyart nem is láttam csak külföldit, tisztára' felüdülés volt ( :
reméljük lezajlik ez gyorsan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#179) Cyberpunk válasza Syl (#177) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen erre a sajtó jócskán ráerősít. Tegnap is reggel megnéztem az FB falam, és konstatálhattam, hogy már megint mind meghalunk. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#180) Somatom válasza Cyberpunk (#176) üzenetére


Somatom
veterán

A budapesti kerékpáros közlekedésben a legnagyobb akadályt a túristák jelentik. Legalább lehet majd haladni. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#181) Cyberpunk válasza Somatom (#180) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Vagy ha otthon marad a nép, tiszta levegő. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#182) Chaser válasza Somatom (#180) üzenetére


Chaser
titán

az útszéleken és járda közepeken hagyott limeok rosszabbak ( : és nem csak a turisták szeretik ott felejteni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#183) Goose-T válasza Cyberpunk (#164) üzenetére


Goose-T
veterán

Minél kevesebb emberrel kell érintkezned, annál nagyobb biztonságban vagy. Budapesten bárhol egy nagyságrenddel nagyobb tömeg van, mint vidéken. Még egy zebrán sem tudsz egyedül átmenni, ha van közlekedési lámpa.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#184) D1Rect válasza Goose-T (#183) üzenetére


D1Rect
félisten

„Víg napot állampolgár! Mi a bánata?”

(#185) icemad válasza D1Rect (#184) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az mekkora film volt! :K Egyik kedvencem. Meg is nézem ma.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#186) Chaser válasza Goose-T (#183) üzenetére


Chaser
titán

azért mentem már át egyedül lámpás zebránál is( : vannak itt erősen ksforgalmú helyek is
túl nem bonyolítom, de tegnap pl volt egy kis business, mondtam h elnézést de nem fogok kezet, és menet közben többször kentem a kezem fertőtlenítővel, de ennél többet nem is tervezek tenni, illetve próbálok úgy utazni mikor kisebb a tömeg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#187) kenwood


kenwood
veterán

" az albérlet, ami megint kissé kompromisszumos, hiszen vannak szabályok"
Egy normalis berbeadonal az a szabaly, hogy fizess idore,es ne pusztitsd el a tulajdonat.

Ok, ha mondjuk szeretnel falat bontani, abba nem biztos, hogy belemegy,de amugy nem tudom,mire gondolsz ez alatt.
A 10-20 eves hitelnel ugye felmerul, hogy mi lesz 10 ev mulva,de az alberleti dijak mindig magasabbak egy hosszutavu hitel torlesztojenel.
Ha huzamosabb ideig nem tudod fizetni a torlesztot, akkor igyis-ugyis megette a fene, mert az alberletbol is kiraknak.

A forint hitelek kamata meg 10 eves kamatperioudasnal is 5% alatt vannak.

20 millio forint 20 evre 110 ezres torlesztot jelent, ez mar ma sem szamit nagy osszegnek (foleg ha ketten fizetitek) 10 ev mulva meg kb. egy jobb cipo ara lesz.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#188) kenwood válasza D1Rect (#43) üzenetére


kenwood
veterán

Milyen nyelv ?
A legtobb helyen egy kezdo programozonak a bruttoja ennyi.
Persze felmerul a kerdes,hogy ki szamit kezdonek,de a 600 brutto kezdo azert nagyon keves helyen lesz meg full junior poziban.
Foleg ha nem valami speci nyelvrol van szo,hanem sima php,javascript stb ...

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#189) D1Rect válasza kenwood (#188) üzenetére


D1Rect
félisten

Legfőképp java, de mivel szoftverfejlesztő multi van minden ami mainstream.

(#190) totron válasza Cyberpunk (#172) üzenetére


totron
addikt

és nem csak az idősek és a már amúgy is betegek a veszélyeztettek

Hanem?

(#191) Cyberpunk válasza totron (#190) üzenetére


Cyberpunk
félisten

3x évesen is haltak már bele amatőr sportolóként, meglévő alap betegség nélkül. Igazából immunrendszer kérdése is, az meg bizony egyénenként változhat.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.