Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Brutális, amiket itt írtok... 20 millió JMF egy redves, putris panelért?
90 ezer euróért vettem 150 m2-es, 3 szintes sorházat, első és hátsó kerttel,műhellyel, jó környéken, Hollandiában. Padlófűtés, elektromos redőny, stb extrákkal.

Meg 3 óra ingázáson felakadtok? Itt fizetik az ingázásban töltött időt és a kilométert is. (EUban ugyanis kötelező bizonyos szakmáknál, szerintem otthon is, ha már EU). Én 2 évig ingáztam minden nap Rotterdam és Amsterdam között, havi 700 eurót kaptam érte.

Akinek van egy jó szakmája, és karattyol valami nyelven, az ne is gondolkozzon Magyarországban. Szerintem.

(#102) Somatom válasza Fr@nkieWilde (#96) üzenetére


Somatom
veterán

Nem elég neki a lakás, még legyen nő is? :Y Feleséget, fix barátnőt csak igazán gazdagok engedhetnek meg maguknak. Nekünk, csóróknak csak kurvákra telik. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#103) Somatom válasza updog (#99) üzenetére


Somatom
veterán

Egyik cimborám Piliscsabán épített házat. Gyönyörű a kilátás a völgyre. Óbudán van boltja. Ne tudd meg, hogy mennyi időt tölt naponta a 10 -es úton! Télen meg csak 4WD játszik. Szerencsére szép kilátásért nem kell a Pilisig menni. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#104) Chaser válasza icemad (#101) üzenetére


Chaser
titán

nagy faluban jah, nyilván más városokban van sokkal olcsóbban is, de most nagy faluról van szó ami az egyik opció
nyilván ha itt is fizetnék az ingázást, olyan sokan nem akadnának fel, a nagy magyar valóságban annak is örülni kell ha kifizetik a túlórát - tisztelet a kivételnek -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105) icemad válasza Chaser (#104) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

De pont ezt nem értem... Ha Budapesten 20 millió egy panel, külföldön meg 32-35 millió egy kertes ház, akkor ki választja Budapesten a panelt?

(#106) Chaser válasza icemad (#105) üzenetére


Chaser
titán

elég sokan, én pl nem akarok külföldre menni - már nem, itt van dolgom - , szeretem ezt a várost, éghajlat is jó amikor épp nem nyár van :d - bár akkor is, csak akkor éjszaka, elég görög feeling, de annak is van egy varázsa - a dunát pedig még jobban szeretem, főleg ha a petőfi hídról nézegettem a környékkel együtt, ez sajnos nem lenne meg a hollandoknál, de máshol sem
tavaly vehettem volna házat is pesten belül jó helyen, 35m-ból meglett volna felújítással, kis kerttel, garázzsal, de mondtam olyan nyugodt volt, hogy fél nap alatt az élettől is elment a kedvem :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#107) Somatom válasza Chaser (#106) üzenetére


Somatom
veterán

Van viszonyítási alapod? Sztem a Petőfi hídról a látvány nem különb, mint mondjuk Párizsban a Szajna valamelyik hídjáról.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#108) D1Rect válasza icemad (#101) üzenetére


D1Rect
félisten

Nagyságrendileg ugyanekkora, Kelet M. O. 110e€.
Azaz árfolyam után már csak 100. :DDD

(#109) Chaser válasza Somatom (#107) üzenetére


Chaser
titán

jártam már néhány helyen, kb bárhol tudnél élni ha úgy adódik, görögökhöz már úgy megyek mintha második haza lenne, de ezzel együtt továbbra sem pótolja semmi a petőfi hidat és az onnan látható dolgokat :N azt hozzáteszem, néhány éve még elképzelni nem tudtam, h én majd a pesti faluban fogok élni, bőven elég volt átmenni rajta, aztán dolgom lett itt, ha meg dolog van akkor dolog van ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#110) icemad válasza D1Rect (#108) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az is attól függ, hogy hol. Arnóton (Miskolc 7 kilométerre) már 16 millió egy hasonló kertes ház. Lácacsékén ennyiből veszel egy komplett utcát. Mindkettő kelet...
De gondolom te is érted a különbséget. Nekem van feleségem, 2 fiam. Akár egy istállóban is ellaknék, csak a fiaimnak legyen jobb. Már most óriási előnnyel indulnak el az életbe, mint ha Magyarországon élnénk, pedig még gyerekek.

(#111) Syl válasza icemad (#110) üzenetére


Syl
nagyúr

Ahogy kinéz, lassan, aki Romániába költözik, az előnnyel indul...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#112) Fr@nkieWilde válasza Narxis (#97) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ezt anyu szoknyája mellől írtad?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#113) Fr@nkieWilde válasza Somatom (#102) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Kurvákból lesznek a legjobb feleségek! :DDD

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#114) Somatom válasza Fr@nkieWilde (#113) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet, de onnantól átalányt fizetsz. Ez eleinte jó megoldásnak tűnik, de idővel csökken a használat és akkor már az átalány lesz a kurva ... drága. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115) dabadab válasza icemad (#101) üzenetére


dabadab
titán

90 ezer euróért vettem 150 m2-es, 3 szintes sorházat, első és hátsó kerttel,műhellyel, jó környéken, Hollandiában

Azért ez nem az átlagár, hanem valamiért nagyon-nagyon-nagyon alacsony.

Ha most ránézek a funda.nl-en az ingatlanárakra, akkor van 7321 db 140-160 m2 közti eladó háza feltüntetett árral, ezek közül kettő (2) darab van 100.000 EUR alatt és 45 (negyvenöt) 1.000.000 EUR fölött, a mediánár meg 410.000 EUR (és ez így nagyjából a reális).

Nyilván Magyarországon is lehet venni 150 m2-es házat hárommillió forintért (az ingatlan.com-on hasonló nagyságú eladó magyar házakból szintén kb. 7000 van, ezek közül nyolc van hárommillió alatt, a medián meg 48 millió), csak ez azért egyáltalán nem az átlagos helyzetről szól.

DRM is theft

(#116) icemad válasza dabadab (#115) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk az lemaradt, hogy ez már pár éve volt. Azóta itt is nagyon megszaladtak az árak. A mostani házamat, ha 160-ért hirdetném, akkor 150 körül megvennék egy hónapon belül.

Ráadásul a fundán a kereső híresen rossz. Ez pl biztos nem jelent meg nálad:

Közvetlen link: [link]

Ebből kis ráfordítással baromi jó házat lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#117) icemad válasza icemad (#116) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Bocsi, szar volt a link...

[link]

(#118) joey04 válasza Chaser (#77) üzenetére


joey04
titán

Laktam 18 ker. kertes részén, 19 ker. wekerletelepen, ezek nagyon jók a belvároshoz képest, de a nyugodt falusi környezettől nagyon messze van.

persze kinek mi. Nekem a nyugalom és csönd kell. Nem a plázák, a nyüzsi.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#119) Cyberpunk válasza Goose-T (#91) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kösz a tulaj is pozitívan véleményezte a környéket, de persze aki elad annak csak óvatosan higgyen az ember! :D Egyébként egyelőre bérelni fogok, 1 évre aláírtam, aztán majd meglátjuk hogy alakul.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#120) janeszgol válasza updog (#99) üzenetére


janeszgol
félisten

Egyetértek. Az öcsém is Ócsára akart volna költözni. Diszkréten megérdeklődtem, hogy mi a f*sznak? :)
Nekem van egy lakásom Dunaújvárosban. Ez a gyerekkori lakásunk, kifizettem a két tesóm, szóval az enyém, nem adom le, megtartom. Eközben pedig Zuglóban bérlek egy kétszobás téglát (Bosnyák tér).

Mondok valamit. Még a fővároson belül is könnyen utazol 30-60 percet. Itt egy fél óra utazás egy pillanat. Dunaújvárosiként ezt nehéz volt megszoknom, mert ott Adonyba érünk 30 perc alatt. Itt meg pl én a Népligethez. Szóval jah. Én azt tudom tanácsolni, ha aggro, akkor NE a fővárosba jöjjön, hanem menjen el Győr környékére, és ott egy szomszédos faluban próbáljon albizni, és Győrben dolgozni. Például.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#121) Chaser válasza joey04 (#118) üzenetére


Chaser
titán

a karton utca ahol voltam konkrétan falunak is odavert ( : voltam kinn többször segíteni, de ott mozgás minimális, azon a szombat délelőttön talán egy autó haladt az utcán, szomszédoknál is csönd, csak a közvetlen szomszéd játszott az unokájával fél órát
családi ház alsó szintje volt eladó, felsőt az origi tulaj rakta, alulról "kihalt" a testvére, valami 70nm 25m-ért - olcsóbban is ideadta volna nekem -, de nem vitt rá a lélek
plázákat én sem szeretem, ellenben dunát és amik mellette vannak igen, tömeggel sincs bajom - plázák is jók, ha van free pisilde ((( : -

Cyberpunk
tulajnak sose higgy, csak ha én vagyok a tulaj ;] egyébként grat, kökinél biztos összefutunk majd néha - max egyikünk sem fogja tudni ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#122) Narxis válasza Fr@nkieWilde (#112) üzenetére


Narxis
nagyúr

Albérletből de ettől még a te összehordott baromságaidon ez mit sem változtat.

Thanos was right.

(#123) totron


totron
addikt

Kifejezetten szánalmasnak tartom a nem egyszer napi 3 órás, fővároson belüli ingázást.
Miért nem emlegetitek az önfenntartást, élelimeszerek megtermelését saját részre ha egyébként minden megoldással probléma van?

(#124) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

A tömegközlekedés az egy érdekes téma, még megérne egy külön posztot is, mondjuk nekem még nincs túl nagy tapasztalatom Budapesten belül. Mondjuk én kerékpáros vagyok, nem csak spórolási, vagy gyorsasági szempontokból használom, hanem sportként tekintek rá. Igen nem lehet mindenhol, és ahol lehet ott is van hogy szar.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#125) dabadab válasza totron (#123) üzenetére


dabadab
titán

Miért nem emlegetitek az önfenntartást, élelimeszerek megtermelését saját részre

Mert az alapvetően nem működik, ha az ember az újkőkorszakinál magasabb technikai színvonalon akar élni.

DRM is theft

(#126) Somatom válasza Cyberpunk (#124) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem Budapest a legalkalmasabb város a kerékpáros közlekedésre. Feltéve, hogy egy fully -d van és sportként tekinted a használatát. Extrém sportként. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127) Cyberpunk válasza Somatom (#126) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát én országútis vagyok, de helyi közlekedésre A-ból B-be nem azt használnám. :DDD Valami gravel-en gondolkodom már jó ideje az outi mellé, csak nagyon komoly sem kell, mert ugye lopkodnak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#128) Fr@nkieWilde válasza Narxis (#122) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Írtam neked privátot nagyokos

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#129) Somatom válasza Cyberpunk (#127) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem tudom, én még csak fully -val próbáltam. Azt látom, hogy mások sokat szerencsétlenkednek, de azt nem tudom, hogy azért, mert bénák, vagy azért, mert a bringájuk nem alkalmas a lendületes közlekedésre. Persze, vannak szituk, ahol én is bénázok. A párhuzamos járdára ugrást még gyakorolnom kell és 6-8 foknál hosszabb lépcsőnek sem merek még nekimenni. Mármint fölfelé.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130) Narxis válasza Fr@nkieWilde (#128) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem fogom elolvasni, bocsi. :(

Thanos was right.

(#131) Chaser válasza Cyberpunk (#127) üzenetére


Chaser
titán

van bérelhető bringa, mondjuk lehet nem a legkényelmesebb, mol bubi, sok helyen le lehet rakni, nem próbáltam még ki
meg ugye elektromos rollerek a divat és kétkerekű állva használatos star wars járgányok ( : amikor esőben ment kétkerekűvel a fickó az úttest közepén autók közt, az úgy érdekes volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#132) Fr@nkieWilde válasza Narxis (#130) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Mitől félsz? Buta vagy, attól tarts, ne tőlem. És gyáva is.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#133) Chaser válasza Fr@nkieWilde (#132) üzenetére


Chaser
titán

jáccátok' le ( : én leszek a bíró, amelyik győz azt jól elverem ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#134) Somatom válasza Fr@nkieWilde (#132) üzenetére


Somatom
veterán

Honnan veszed, hogy fél tőled? Nekem inkább az jött le, hogy nem érdekli a véleményed. Ebből még nem következik sem az, hogy buta, sem az, hogy fél.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135) Chaser


Chaser
titán

egyébként én most köki-örs vezér tere közt lakom fél úton kb, panelben, rendkívül nyugodt ez a környék is, sőt, túl nyugodt ( : ha nem tudnám h pesti faluban vagyok, nem mondanám meg h ez csudapest
ha már kimegyek kökire vagy örs vezér terére, ott már imás a helyzet
sok emberkének van itt kutyája, nekünk is, full közvetlenek az emberek, fiatal, idős, néni, bácsi, mindegy
no jó, volt egy pár akit majdnem levertem, elengedték a nagy testű kutyát, és a kurv@anyám' volt a reakció - azt meg leginkább nem szeretem amikor kulturált hangnemben kérek valamit, esetemben olyan dolgot amit kérni sem kellett volna - , mikor mondtam a nőnek h fogja meg, mert a miénk 5kg, és nem szeretném ha az ő 30-35kg-os kutyája ráharapna aki póráz néélkül flangál, azóta mondjuk tudják ha meglátnak hogy a látókörzetemből tanácsos eltakarodniuk ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#136) Fr@nkieWilde válasza Chaser (#133) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Én lejátszanám, de inkább ide ír, mint privátban.
Ez minősíti is őt.

Somatom: buta azért, mert olyat mond amiről fogalma sincs. És ráadásul becsmérel is, tudatlanul és főleg ok nélkül.
Ha akkora jani és annyira keni-vágja az élet fortélyait, akkor legalább visszaírna. Ő megmondhatja a tutit, mert ő a valaki, a másik meg ...
Az ő véleményére én sem voltam kíváncsi, mégis megpróbált kiosztani. Milyen jogon? Szóltam hozzá? Nem, akkor, ha kesztyűzni akart most már ne hátráljon meg. Privátban akartam vele megbeszélni, hogy ne kelljen ide írogatni.

Amit én írtam, úgy 2 ingatlan van a nevem alatt és családot alapítottam. Ő meg albérletben nyomul...
És én írtam hülyeséget szerinte. Biztos sokat látott ember...
De legalább szájkaratézni tud, egy tapsot ez is megér mondjuk.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#137) Chaser válasza Fr@nkieWilde (#136) üzenetére


Chaser
titán

sztem igyatok egy sört és röhögjetek ezen egy nagyot ( : lassan az idő és sör-ready lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#138) Somatom válasza Fr@nkieWilde (#136) üzenetére


Somatom
veterán

Mégis, mit vártál, ha azzal indítasz, hogy "szerezz egy nőt"? Minden értelmes ember tisztában van azzal, hogy ez nem így működik. Ez egy elég hülye tanács és ezt többen is megírták neked.
Az, hogy van lakásod, még nem igazolás arra, hogy jobban csinálod, mint az, aki albérletben lakik. Pl. hülyeség lakást venni, ha jobban termel az ára, mint az albérlet költségének és a lakás értéknövekedésének összege.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139) Eastman válasza Cyberpunk (#127) üzenetére


Eastman
őstag

Komoly lánc/lakat az viszont kell! Mindig az első kereket is átkötöm a vázon át. Tehát oszlop, első kerék, váz.

Nem így:

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#140) Fr@nkieWilde válasza Somatom (#138) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Az, hogy szerezz nőt nem felszólítás, mint ahogy a fidesz teszi, hogy vállalj gyereket és fizetünk érte. Ennek a lényege, hogy aki szar anyagi körülmények között él és ráadásul egyedül (értsd szülőkkel), annak éppen a mostani a legszarabb helyzet, hogy egyedül bevállaljon egy ingatlant, külön költözést a szülőktől. Az maradjon inkább otthon, ha ciki, ha nem az.
Sok ember később sem keres jól, így esélye sem lehet egy ilyen embernek kitörni ebből.
A saját tulajdon az saját tulajdon. Szerintem ezzel egyetlen bérlés sem vetekedhet hosszú távon. Én is laktam albérletben, jó volt, nem tagadom. A ráfordított pénzt sajnálom.
A saját tulajdonnak vannak nem anyagi pozitív oldalai is a bérléssel szemben. Azért abban egyetérthetünk, hogy sem társadalmi, sem gazdasági oldalon nem vagyunk olyan erősek, mint pl az amcsik, ahol a saját tulajdon vs bérlés nem különösebben kérdés. Ennek meg is van az oka.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#141) Cyberpunk válasza Chaser (#135) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen azt láttam hogy ott a XX.-ban is sokan tartanak kutyát. És van hely sétára is. Nekem egy husky kölyök van egyébként. Ez is szempont volt, hogy Ilyan helyre megyek, ahova a kutya is jöhet. Sajnos jellemző ez a “kisállat” hozható csak. Noha még kicsi az enyém, de egyszer nagy lesz, gaz nem olyan nagy ezek középtermetűek. Aztán magyarázd meg az illetékeseknek, hogy a méret mit sem számít, hanem a kutya személyiséges. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#142) Somatom válasza Fr@nkieWilde (#140) üzenetére


Somatom
veterán

Magyarországra általában jellemző ez a feudális értékrend. Egy saját tulajdonú ingatlannak hátrányai is vannak, nem csak előnyei. Pl. a Gázművek story -t nemrég írtam, ma pedig azt közölték, hogy mennyi pénzzel várjam holnap a szerelőt három vízóra cseréjéhez. Egy bérlőnek nem kell ilyesmivel foglalkoznia.
Nő meg vagy lesz, vagy nem lesz, de sztem semmiképpen sem lehet egy jövőépítés első lépése az, hogy "szerzek egy nőt".

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143) D1Rect válasza Eastman (#139) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem speciális zárral van betéve az első - hátsó kerék.
Néha nagyon hülyén van megoldva a lezárási lehetőség.

(#144) Chaser válasza Cyberpunk (#141) üzenetére


Chaser
titán

tulaj szempontjából megértem, hogy nem szeretik a nagyobb testű kutyákat
- nagyobb hangjuk van
- jobban szeretnek dörgölőzni ( :
- jobban fél tőlük a többség
bonyodalmat meg értelmes ember próbálja elkerülni, és amíg van bérlő kutya nélkül annak adja, akinek van kutyája azok közül szokták legtöbbször megengedni a kutyust a bérlőnek
itt pl van bolt ahova bemehetek a királylánnyal, pedig ha illetékesek épp befigyelnének lenne izslámgyihád' - a tulajnak is van kutyája :) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#145) Cyberpunk válasza Chaser (#144) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát minél nagyobb annál halkabb. Lehet van hangjuk, de például egy agár, vagy német/dán dognál nehéz nyugodtabb kutya fajtákat találati, amik azok a tipikus panel kutyának valók. :D Ezzel szemben apámnak van egy pulija, az nem normális, na azok megérnek egy misét, de nem csak a mienknél láttam ilyet.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#146) Fr@nkieWilde válasza Somatom (#142) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Magyarországra általában jellemző ez a feudális értékrend:
Nézd, ezt írtam én is: sem társadalmi, sem gazdasági oldalon nem vagyunk olyan erősek, mint pl az amcsik.

A közüzemi dolgokat vágom, ez (is) marad kőkorszaki, miért is változna, ki tesz érte? Én is hónapok alatt értem el, hogy átírjam az összeset, pedig online intéztem! :D

Albérletnél viszont a bérleti szerződés határozza meg, hogy kinek milyen jogai és kötelezettségei vannak. Nálunk mindent nekünk kellett intézni, fizetni: az amortizációt is, meg a bérlet elhagyása után olyan állapotban kellett visszaadni az ingatlant, ahogy odaköltöztünk. Sima tisztasági festés 100k-ba fájt idő hiány miatt... Mi jobb állapotban adtuk vissza... Ő meg utána élvezi annak minden hasznát ismét. Szuper.

A nő témára visszatérve egyértelmű, hogy a két dolognak nem kell kéz a kézben járnia. Valaki ne azért akarjon párt, hogy elhúzza a csíkot otthonról, én sem ezt mondtam. De az is tény, hogy a cél elérése (otthon) egyszerűbb, mint egyedül. Pl. hitelelbírálásnál rohadtul nem mindegy, hogy két fizetést vagy egyet vesz figyelembe a bank.
Engem alapjáraton vonzottak a nők, de itt mintha más lenne a trendi. Ma már a buzik, a kutyapártik, meg a gép/telefon előtt punnyadó antiszoccok a nyerők.
Amikor megtaláltam, hogy ki lehetne a gyerekem anyja, akkor nem volt kérdés az otthon vásárlása. Nálam pl. alapszabály, hogy gyerekkel nincs albérlet. Az asszony maradni akart, mondom oké, te maradj én megyek akkor. Jött velem természetesen, ez nem is volt kérdés, és akkor érezte ennek az igazi hasznát, mikor a barátnőjét, akit terhessége alatt szólított fel a tulaj, hogy jó lenne elhagyni a lakást 1 hónap alatt, mert eladja azt. Pedig hű de bomba tuti biztos albérlet volt. Addig a pontig :DDD

A mi hitelünket sajnos csak az én fizetésem alapján lehetett elbírálni, mert az asszony már táppénzen volt a terhességgel és a bankok, legalábbis a miénk a táppénzt nem minősíti fizetésnek!!! (hajrá orbán, jah nem is, bocsi) Így lett egy hosszú futamidejű, de fix kamatozású hitelünk. De a hitelt bármikor lehet végtörleszteni. Ezért is röhögtem okos emberünk hsz-én mikor írta, hogy életünk végéig tartó hitel... Ingatlant még nem vett se kp-ra, se hitelre, de ő nagyon tudja, hogy egy élet végéig kell azt fizetni! :D
De ez már más tészta, más zsebében nem matatok, én tudom a jelenlegi kapacitásunk, és mivel fix a kamatozás, nagy bajnak kell történnie, hogy változzon a törlesztőnk. Rövid idő alatt vissza lehet törleszteni. Pár év múlva, ha így haladunk a havi részlet, akkor már úgy sem ér semmit kb. (hajrá orbán, jah nem is bocsi)

A saját ingatlant bármikor el lehet adni, a bérletet nem, az addig beleölt pénzt buktad. Max a "szép" emlékek maradnak meg.
A másik, hogy közel legyen a melóhely az otthonhoz. Ok, ezt nyilván mindenki így akarja, de mi van azzal, aki fél évente vált melóhelyet? Fél évente költözik is??? Csak azért, mert 3km-rel messzebbre kell mennie dolgozni? Családdal is ez lenne? Illetve a "jellemző ez a feudális értékrend"-et ez a hozzáállás is tükrözi. Vegyük alapul a japánokat. Nem restek több órát és sok száz km-t is utazni naponta a munkahelyükre és vissza. Csak ugye ez a kérdés, már megint más kérdéseket is felvet. Pl. hozzáállás, infrastruktúra és a többi és a többi.
Szóval azért a költözzünk el otthonról, de gyorsan egy kicsit komplexebb kérdés.
De sajnos azt látom és tisztelet minden kivételnek, hogy a mai emberek lusták, viszont mindent akarnak. Nah ez az ami nem megy, főleg, egy ilyen fos országban.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#147) Cyberpunk válasza Fr@nkieWilde (#146) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kis kiegészítés. :) Hát az biztos hogy nem ebben az országban lesznek meleg meg kutya pártiak, bár az utóbbiakat többen szeretik úgy tapasztalom. :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#148) Chaser válasza Cyberpunk (#145) üzenetére


Chaser
titán

vezesd le ezt olyannak aki nem ért a kutyákhoz semmit ( :

Fr@nkieWilde
én átírattam minden közműt gyorsan, max 1 hét volt, volt tulaj se kell hozzá ha van mérési jegyzőkönyv, csak az ad-vét szerződés
olyan bérleti szerződést minek aláírni, ahol nem a tulaj kötelessége minden? én volt hogy a klímát is belealkudtam a bérlésbe, pontosabban nem vettem ki az adott lakást, de ha kiveszem csak klímával, két lakásnál is ( : én nem fogok megdögleni nyáron havonta kisebb vagyonokért senki lakásában

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#149) Somatom válasza Fr@nkieWilde (#146) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem egy férfi attól férfi, hogy képes megállni a saját lábán. Egy nő beköltözhet hozzám, használhatja az autómat (a motoromat soha), de ha így tesz és aztán távozni akar, azt ugyanazzal a csupasz seggel teszi, mint amivel jött. Otthonként pedig leginkább egy méretes lakóbuszt tudnék magamnak elképzelni. Én utazni szeretek, nem megérkezni. Mi a fenét kezdjek egy lakásban, amikor fölösleges bepakolnom a cuccaimat a szekrénybe, hiszen úgyis megyek tovább? Szóval, nem mindenkinek az a fixa ideája, hogy ingatlant birtokoljon.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#150) D1Rect válasza Fr@nkieWilde (#146) üzenetére


D1Rect
félisten

"A mi hitelünket sajnos csak az én fizetésem alapján lehetett elbírálni, mert az asszony már táppénzen volt a terhességgel és a bankok, legalábbis a miénk a táppénzt nem minősíti fizetésnek!!! (hajrá orbán, jah nem is, bocsi) Így lett egy hosszú futamidejű, de fix kamatozású hitelünk. "
Sok mindenért lehet ekézni a kormányt, ez pont nem az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.