Hirdetés

2019. augusztus 19., hétfő

Gyorskeresés

(#1) joey04

joey04
(félisten)

Nem rossz, de nekem csalódás volt. Pontosan azért, mert az eredeti egy klasszikus, ez meg max "egynek elmegy" kategória. Ha nem láttam volna anno az eredetit, akkor jobb véleménnyel lennék róla.

(#2) Cyberpunk válasza joey04 (#1) üzenetére

Cyberpunk
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Igen meg tudom érteni. Ez azért egy feldolgozás, azokhoz meg nem úgy állunk, mint egy új, eredeti filmhez.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3) UnA válasza Cyberpunk (#2) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Különben is, egy ilyen avatar esetén nem is tagadhatod le az oroszlánkirályos elfogultságodat :)

(#4) Cyberpunk válasza UnA (#3) üzenetére

Cyberpunk
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Igen az már lebuktat. :D

(#5) KKaresz45

KKaresz45
(aktív tag)

Tetszik a bejegyzés. :) Nekem nagyon bejött ez a remake és örülök, hogy nem csak fikázó írásokat lehet róla olvasni.

Mindenhol azt olvasom, hogy "azért rossz mert nem olyan mint a rajzfilm". OK, a rajzfilm tényleg zseniális volt, és ez valóban nem pont olyan, de miért is lenne olyan? A rajzfilmet már megcsinálták 1994-ben, minek csinálnák meg ugyanazt még egyszer?

Az is igaz, hogy a reálisabb megjelenítéssel elvesztek dolgok, például csökkent a humor faktor, de (számomra) nem zavaró mértékben. Nincs mimika? Van mimikájuk az állatoknak, csak nincs benne az az eltúlzott, irreális mimika ami a rajzfilmeket jellemzi. Cserébe a gonoszok félelmetesebbek lettek, nagyobb a fenyegetés, nagyobb súlya van az eseményeknek. A drámai részek ez által még drámaibbak lettek. Egyáltalán nem éreztem "lélektelennek", mint ahogy egy kritikában olvastam. Én személy szerint jobban tudtam izgulni az élő(nek ható) állatokért, mint a rajzfilm figurákért.

Más, mint az eredeti, kár is összehasonlítani vele. Az új megvalósítás miatt máshogy hat a nézőre, más érzéseket vált ki, más élményt ad. Ezért érdemes remake-et csinálni. Elmondani ugyanazt a történetet (kicsit) másképpen.

(#6) Cyberpunk válasza KKaresz45 (#5) üzenetére

Cyberpunk
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Igen jó meglátás. Nem elnagyolt minika valóban van, igaz ez a mozi vásznon nehezen jön át. Az állatok testbeszéde is jelen van egyébként.

A hangulata valóban komorabb. A rajzfilmben azért vannak vidámabb részek, amik pont a túlzó mimika miatt is hatásosak. Ebbe is próbáltak vicces dolgokat erőltetni, de nem igazán tett neki jót.

(#7) D1Rect

D1Rect
(félisten)

Borzalmas volt.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#8) Cyberpunk válasza D1Rect (#7) üzenetére

Cyberpunk
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Ez is egy vélemény. :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.