Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) smc


smc
addikt

Miért nézhették meg az újságírók, ha nem írhatnak róla? :(((

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#2) cyberkind válasza smc (#1) üzenetére


cyberkind
félisten

Valószínűleg azért, mert hiába volt kb egy órás bemutató, hiányozhat sok dolog a játékból, illetve még szintén sok minden változhat, ha pedig hozzátesszük azt, hogy a net népe, meg a gamernek mondott társadalom egy része már azon is felháborodott, hogy first person rpg lesz, pláne érthető a döntésük.

Paranormal Cocktivity

(#3) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ahhoz képest, hogy a fejlesztők kvázi kijelentették, hogy a jelenlegi konzolgenerációra készítik a játékot, a PC-s specifikáció igen durva, főleg 30fps-hez. Ha ez mondjuk 4k @ 30fps, akkor oké. De akkor se hiszem, hogy ez a jelenlegi generáció..

(#1) smc [link] A gameplay nem kerül ki, de mindent elmesélhettek róla. Elvileg gamescon-on lesz nyilvános az a gameplay.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) oriic válasza .LnB (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nyilvan erre jon meg az optimalizacio. Van idejuk ra. Ilyen show-n meg annyira szerintem nem szamit h min toljak.

Live-Die-Respawn

(#5) cyberkind válasza oriic (#4) üzenetére


cyberkind
félisten

Persze, jönni fog meg kell is, de ha 1080p 30fps-hez kellett egy ilyen konfig, akkor ez nem igazán bíztató, de én is a 4k 30fps-re tippelek. :D

Paranormal Cocktivity

(#6) .LnB válasza oriic (#4) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A 2020-as (elméleti) megjelenésig, PC fronton le fog még folyni némi víz.. A 1080Ti addigra nem lesz már csúcskártya. Míg a konzol nem fog változni. (Kivéve az Xbox, abból addig még lehet jön három változat.) Szóval mit jelenthet a jelenlegi generáció akkor? Mert ezt mondták.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#7) cyberkind válasza .LnB (#6) üzenetére


cyberkind
félisten

A 1080ti a teljesítménye miatt fontos, ha minden igaz a következő xx70-es kártya ezt fogja hozni. Ha pedig ügyesek a fiúk, akkor nyugodtan csinálhatják úgy, ahogy R* a Gta 5-el, és kiadhatják "rétegesen" de értelmesen.

Paranormal Cocktivity

(#8) beef válasza .LnB (#3) üzenetére


beef
őstag

Ez nem PC-s specifikáció. Ez a demó gép paramétere. Gondolom te sem vinnél egy ilyen bemutatóra ennél kisebb teljesítményt, még akkor sem ha elegendő lenne.

(#9) oriic válasza .LnB (#6) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

XO,PS4.

Ok ertenek hozza, Witcher 3 is jol nez ki mindegyiken.

Nyilvan nem kizart h nextgen valtozat is jon.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#10) .LnB válasza oriic (#9) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De megjelenéskor akadtak teljesítménybeli gondok mindenhol a Witcher 3-bál ha jól tudom.

Az a lényeg, hogy nem akarok új VGA-t venni. És nem akarom a Slim-emen 30fps-sel játszani. Úgy csinálják meg, hogy nekem jó legyen! ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#11) oriic válasza .LnB (#10) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha elfelejted a 4K-t nem lesz gondod 60FPS-sel szerintem.

Live-Die-Respawn

(#12) Chapel válasza beef (#8) üzenetére


Chapel
addikt

:K Biztosra mentek,ennyi. Én is ezt tenném.
Sőt sztem kb minden demo hasonló vason futott.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#13) #20844032


#20844032
törölt tag

Tehát most már azt is tudjuk, hogy min futott a nemtudjukmi :C

Oric: azért amilyen állapotban a witcher3 a konzolokon megjelent, abban nem volt köszönet. Így 3 évvel, és egy fél generációval a megjelenés után már okés a konzolokon az egy dolog, de ha a cp-al is ez fog történni, akkor 2023-24 körül már jó lesz konzolokon is. Hát ez így már annyira azért nem szívderítő :)

[ Szerkesztve ]

(#14) zolomon17


zolomon17
senior tag

Ez elég combos, de

1. hol van még a megjelenés? 5 éve "ücsörögnek rajta", benne van, hogy még 2-3 évig nem jön ki. Addigra ez a config már nem lesz csúcs, sőt.

2. nem áll ki az ember egy olyan vassal, ami nincsen túlbiztosítva, hátha letérdel a demo során a cucc. Lehet simán elmegy egy GTX1060-on is, egy erősebb i5-tel, 1080p-n, ultra beállítások mellett.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#15) cyberkind válasza zolomon17 (#14) üzenetére


cyberkind
félisten

Az az 5 év jó jelenleg bő 2-nek, csak a Witcher B&W DLC után dolgoznak teljes erővel a játékon.

Paranormal Cocktivity

(#16) Z10N válasza .LnB (#3) üzenetére


Z10N
veterán

Magyarok Night City-ben :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#17) mike1334


mike1334
veterán

Ha kész lesznek vele, akkor szeretnék egy normális TPS nézetű (nem a CP FPS nézetével van bajom, szerintem jó lesz, én örülök neki) Warhammer 40k játékot tőlük.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#18) .LnB válasza Z10N (#16) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Elég sok mindent forgattak itt nálunk a filmből, szóval nem meglepő.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#19) Dr. X válasza cyberkind (#7) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Álomvilág, hogy a gtx 1170 majd 1080ti szintjén lesz. Ökölszabály, hogy egy szintet fejlődik generációnként. Tehát az 1080ti teljesítményét az 1180 fogja hozni. Az 1080ti 13TFLOPS-ot tud. Ha ezt hozná az 1170, akkor az 1180ti mennyit tudna, 18-cat? Az Nvidia üzletpolitikáját látva jó, ha pont megjelenik az 1200-as sorozat, mire megjelenik a játék. Az meg teljesen komolytalan, hogy 2020-ban 1080p 60 fps legyen az elvárás. A 4K már most is alap, csak Ti pc-sek maradtatok le. Új tévéknél szinte már csak 4K-t adnak el, így a konzolosoknál elvárás, hogy 4K legyen a játék.

(#20) cyberkind válasza Dr. X (#19) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor az is álomvilág, hogy a 1070 hozza azt amit a 980TI... Én konzolon is totál leszarom a 4K-t, a 4K-tól még a játékok nagy része egy rakás szar marad, de legalább szép(nek hat).

Paranormal Cocktivity

(#21) oriic válasza #20844032 (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lehet rosszul emlékszem már, de talán mintha az 1.03 nem sokkal a megjelenés után jött volna ki, ott meg már nem voltak framerate gondok (vagy csak kevesebb) Aztán mintha valamelyik későbbi patch rontott volna a helyzeten. (Rég volt már, tévedés lehetőségét nem firtatom. :D )

Live-Die-Respawn

(#22) Z10N válasza .LnB (#18) üzenetére


Z10N
veterán

Tudom, nem ez volt a lenyeg :U Illetve eleve az elso reszben is van magyar beszed, mivel a lore resze.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#23) #20844032 válasza oriic (#21) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ez ilyen egy lépés előre, két lépés volt hátra folyamatosan, odáig, hogy elszakadt a cérna, és összeraktam egy pécét, és azon toltam le, szal igazából nem is tudom mikor lett olyan, amilyen ma. De azért nagyon jellemző, hogy kb két hete jött patch a pro változathoz, ami visszatette a látótávolságot olyanra, amilyen a HDR patch előtt volt, kb 1 hónapja. 3 évvel a megjelenés után még mindig megy a pöcsölés a teljesítménytekergetéssel.

(#24) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Jól tudom,hogy 30 framen futott a demo?
Jó lesz ez konzolra 😀 4k@30fps. A fullhd már telefonra való

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#25) keIdor válasza cyberkind (#20) üzenetére


keIdor
titán

Azt is tegyük hozzá, hogy pl. Witcher 3 PS4 Pro-n checkerboard 4K, Xbox One X-en 1800p-2160p között ugrál dynamic resolution miatt.

Ha ezek az eljárások lennének PC-n is, sokkal könnyebb volna a 4K-t futtatni. Van amelyik játék tudja amúgy az utóbbit, pl. Gears 4-nél láttam, Forza Horizon 3-nál is, de nem túl elterjedt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26) Dr. X válasza cyberkind (#20) üzenetére


Dr. X
aktív tag

A 980ti 28nm-es volt az 1080ti meg 16, ezért volt a hatalmas ugrás. Ha megnézed az 1180-as pletykáit, láthatod hogy 20-30% lesz az előrelépés az 1080-hoz képest.

(#27) KaitouP válasza Dr. X (#19) üzenetére


KaitouP
veterán

Ennyi bullshit -et összehordani. :D Elmondom neked, a 4K még mindig nem alap, PC -n komoly teljesítéményi (és anyagi) ára van annak, ha te 4K -ban, ultra beállításokkal, 60+ FPS -el akarsz játékot futtatni. A konzolos "4K" -t meg itt ne említsük, az egy felskálázott lópikula, messze a natív 4K -tól.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#28) cyberkind válasza Dr. X (#26) üzenetére


cyberkind
félisten

És a következő széria is csíkszélesség csökkenéssel fog jönni, ezért nem jelentettek be most semmit, garantált a nagy ugrás mint eddig.

Paranormal Cocktivity

(#29) hombre[EU] válasza KaitouP (#27) üzenetére


hombre[EU]
veterán

😀 Ha a DigitalFoundry nem rágja a szádba akkor soha a büdös életben nem jönnél rá,hogy amit látsz egy "felskálázott lópikula" vagy native 4k. Szerintem te összekevered az upscalingel ami tényleg labdába sem rúghat a most használt temporal checkerboarddal. Ha megnézed élōben! a lópikula God of Wart és a FarCryt soha nem fogsz rájönni melyik a natív 4k. Maximum akkor,ha te nem játszol,hanem állóképen a 20 méterre fekvō hullát nagyítóval stírölöd. 😉

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#30) keIdor válasza Dr. X (#26) üzenetére


keIdor
titán

GTX-780Ti ---->>> GTX-970, itt egy másik, mindkettő 28nm, viszont szerintem sem törvényszerű, hogy ugyanazt hozza. Találgatás az egész, amíg meg nem jelenik...

GhostPetya: Csak hogy semmiféle vizuális hátrányod nincs a checkerboard 4K meg a natív 4K között, nagyítóval keresi a DigitalFoundry is a különbséget a Witcher 3-nál. Pont a natív 4K erőltetése a roppant energiaforrás pazarló eljárás. Minek? Ráadásul ők nagy TV-ken keresik, te egy átlag 27" 4K monitoron aztán keresheted a különbséget. Ezért szenvedés a 4K PC-n.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31) KaitouP válasza hombre[EU] (#29) üzenetére


KaitouP
veterán

Aha, persze. Szóval akkor igazából a monológod alapján minek is natív 4K, ha van checkerboard. Vicces. :DDD Különbség van, egy szakavatottabb szem észre is veszi. Ugyan úgy, ahogy kihallod a különbséget egy mp3-flac audio között, ha elég vájtfülű vagy.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#32) cyberkind válasza keIdor (#30) üzenetére


cyberkind
félisten

Ne jó, de itt mennyi minden ment a kukába a 780-ból, hogy aztán megalkossák a perf/watt dominanciájukat? Rengeteg cuccot kukáztak, meg nem hitte senki se anno, hogy lehozzák 780-ként azt a vga-t asztalinak.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#33) keIdor válasza cyberkind (#32) üzenetére


keIdor
titán

Igen a Kepler nem gaming GPU-nak volt szánva, az persze más kérdés, hogy így is elég volt az akkori 290X ellen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#34) keIdor válasza KaitouP (#31) üzenetére


keIdor
titán

Szerezd be a játékot, és nézd meg magad: Gears of War 4

Itt meg Witcher 3: PS4 Pro checkerboard 4K vs Xbox One X natív 4K

Magam részéről inkább kéne a magasabb fps, mint a natív, ha választható lenne.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#35) Shing válasza keIdor (#30) üzenetére


Shing
őstag

Azért azt nem mondanám, hogy semmilyen hátrányod nem lesz. Bizonyos esetekben képi hibákat is okozhat a checkerboard rendering, ezt főleg gyors mozgásnál látni.

De a finom részletek sem látszanak alacsonyabb felbontáson, itt egy jó összehasonlítás.

Lara haján vagy a kard markolatánál már látszik hogy nem tud mit kezdeni a checkerboard rendering. Na meg a natív 4k-s render másról is szól, nem kell annyi AA/AF/textúra szűrés. Nem véletlenül játszik vki 4k-ban renderelve, 1080P-s monitoron. Sokkal jobb a képminőség.

Szóval pörög a marketing, hogy mennyire jó a nem natív 4k, de igazából túlzás lenne azt mondani. Inkább csak feleslegesen magas még egy 120centis TV-hez is a 4k, de ennyi erővel lehetne sima 1440P render egyszerű felskálázás mellett, úgysem lehetne sok különbséget látni.

(#36) keIdor válasza Shing (#35) üzenetére


keIdor
titán

A hajon tényleg látni lehet a különbséget, de belenagyítva, mozgás közben nem venni észre, 2-3 méterről. Én azért örülnék, ha opcionális lenne ez PC-n is, a most piacra kerülő 4K 144Hz monitoroknak volna legalább értelme. (90-100fps akár hajthatóvá is válna)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#37) KaitouP válasza keIdor (#34) üzenetére


KaitouP
veterán

Van szemmel látható különbség ezekben a szarrá tömörített YT videókban is.
De a legjobb példa Shing képe, ismétlem, szemmel látható a különbség, és ahogy említettem, ennek a natív 4K -nak ára is van.

Szóval lehet örvendezni hogy ott egy viszonlag olcsó konzol ami tud "fake" 4K -t, csak ne emeljünk égi magasságokba ezt a checkerboard eljárást, mert messze van attól a látványtól, amit a natív 4K ad. Persze bele lehet magyarázni a dologba hogy mozgás közben úgysem veszed észre, blabla, de itt nem is erről volt szó, hanem arról, hogy van látható diferencia, a natív javára.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#38) Dr. X válasza KaitouP (#27) üzenetére


Dr. X
aktív tag

A 4K sokkal nagyobb igény konzolon, mint pc-n. Monitornál még nem alap a 4K, ezért nincs is minden pc-snek, de mint írtam tévéknél, már szinte csak azt kapni. Aki 4K tévén játszik, jogos elvárás a 4K játék.

(#39) keIdor válasza KaitouP (#37) üzenetére


keIdor
titán

Itt a probléma az hogy erősen túlzol, hogy "messze" van tőle, meg "lópikula".
A valóság az, ha nem volna DigitalFoundry észre sem vennéd, és nem is tudnál róla.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40) KaitouP válasza keIdor (#39) üzenetére


KaitouP
veterán

DigitalFoundry -t még csak nem is nézek. Legfőképp olvasok, egy két képet megnézek, ennyi elég a különbség megállapításához. ;) Lehet hogy egyesekkel elhitetik hogy amit lát az 4K, csak ha mellé teszik ugyan azt a képet natívban, mindjárt látszik, hogy valahogy a natív mégis jobb.

De mondom, ugyan ez megy audio fronton. Amíg nem teszik oda valami mellé a jobb, szebb verziót, hogy gyere hallgasd meg, nézd meg, addig mindenki elfogadja hogy amit lát, az varázslatos, aztán utána rádöbben hogy "jé, van ennél szebb is".

Jómagam részéről én egyébként nem hajkurászom a 4K -t, elég jó PC -m van, de számomra a minél magasabb fps a lényeg. A 4K bőven ráér a következő, vagy következő utáni kártyagennél nálam.

#38) Dr. X

Az a PC -s akinek erőgépre van igénye, annak 4K -s monitorra is lesz, és nem fog megállni feltétlen a 24-27 colnál sem. Már ha erre van igénye, játszhatnék én is 4K -ban, de ahogy fentebb említettem, számomra a magasabb fps szám az igény maximális beállítások mellett.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#41) keIdor válasza KaitouP (#40) üzenetére


keIdor
titán

De ezt mondom én is, hogy az fps fontosabb, már most sem a képminőséggel van gond.
Példa: ha választható volna checkerboard 4K stabil 90fps és natív 4K stabil 45fps mellett, akkor én előbbit választanám, függetlenül attól, hogy élesebb a natív, kéne hozni (opcionálisan) ezeket az eljárásokat PC-re, én csak erről papolok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#42) KaitouP válasza keIdor (#41) üzenetére


KaitouP
veterán

Értem amit mondasz, én ott akadtam ki, hogy a kolléga azt említette, hogy a "4K" alap. Az, amit tényleg 4K -nak lehet nevezni, az még koránt sem alap, ami meg van jelenleg és szélesebb körben elérhető embereknek, az meg féligmeddig fake.

Persze ilyen szempontból én is a checkerboard felé hajlanék PC -n is, a magasabb fps érték miatt, de ez itt nincs, a 4K meg nem érdekel annyira, hogy fps -t áldozzak be érte. Marad az 1080p és a magas framerate, de ettől még igaz ami igaz, a natív "true" 4K szebb látványt nyújt a checkerboard féle módinál.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#43) keIdor válasza KaitouP (#42) üzenetére


keIdor
titán

Azzal én sem értek egyet, akkor nem fogyna az original PS4, vagy Xbox One S. De fogynak.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#44) KaitouP válasza keIdor (#43) üzenetére


KaitouP
veterán

:) Akkor ezt megtárgyaltuk, kolléga. :R

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#45) hombre[EU] válasza KaitouP (#31) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ha nem bírja a hw igenis jobb,mintha döcögne natívon. Minimális különbséggel stabilabban fut és igen, ez egy okos folyamat. 48-50 colon azért nagyon nem mindegy,hogy 1080p-ben vagy "fake" 4K-ban játszol.

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#46) velizare válasza .LnB (#3) üzenetére


velizare
nagyúr

csigalom, nyugavér. addig fogják butítani, amíg meg nem lesz a target.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#47) .LnB válasza velizare (#46) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mi a f..!? Az Ubisoft is besegít az optimalizálásba? :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#48) #20844032 válasza KaitouP (#27) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ostobaságot beszélsz. A checkerboard nem felskálázás, az egy frame alapú technológia. A létrejövö kép 4k, ami artifactol ugyan az elmozdulásoknál, de smmiféle felskálázás nincs.

(#49) KaitouP válasza #20844032 (#48) üzenetére


KaitouP
veterán

Ühüm, szóval leragadtál egy elírásnál, és azon kötözködsz, a téma lényegi részét figyelembe nem véve. Inkább ez az ostobaság. ;)

A lényeg az volt, hogy a checkerboard félmegoldás, odébb a natív 4K által nyújtott képi minőségtől. És ez igaz is.

(#45) hombre[EU]

Részemről még mindig inkább 1080p és 60 fps -re törekedés, mint a fake 4K, és 30 fps, vagy az alatti döcögés - natív 4K -n meg nem túl sok játék fut ugye, de ebben azért a kekszboksz szerencsére erősebb, ha csak a konzolokról beszélünk. Framerate > resolution.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#50) #20844032 válasza KaitouP (#49) üzenetére


#20844032
törölt tag

Elirás? Itt bizonygatod ezt a felskálázás marhaságot olyan példákon keresztül, aminél pont semmit sem fogsz látni egy natív4k kontra checkerborad témában. A téma lényegi részét tekintve a rálátásod a témában közelít a nullához. Félmegoldás...az. Geez.
De hogy máskor ne ezzel a butasággal béleld ki a fórumokat, itt okosodhatsz picit.
Szívesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.