Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Bad Pritt válasza hajbel (#249) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem mondtam sehol, hogy a játék minősége és a cég kommunikációja kihatással van egymással, de mindkét fronton leszerepeltek. Én is különválasztom a kettőt, de engem speciel jobban érdekel a CDPR körüli helyzet, mert ez nagyobb hatással van a játékiparra, mint a játékuk játszhatósága, ezért válaszoltam neked csak a PS Store levétellel kapcsolatban. :)

De azt honnan veszed amúgy, hogy nem játszottam vele, nem játszottam végig az elmúlt hetekben? Vagy ha valakinek rossz véleménye van a játékról, az automatikusan nem játszott vele eleget, hogy szeresse? :D Három platformon is van tapasztalatom a játékkal (felső-középkategóriás PC, alap PS4 és Xbox Series S), ez alapján formálok kritikát.

De amúgy megfordítva a kérdést: ha valakinek mondjuk 10 vagy 20 vagy 30 óra alatt kialakul a véleménye a játékról, az miért rossz? Komolyan 100 órákat kell eltölteni egy olyan programban, aminek az első 10 órája mondjuk rosszul indult? Az az első 10 óra ugyanúgy a játékhoz tartozik, ugyanúgy magával ragadónak, érdekesnek, technikai szempontból késznek kell lennie, mint az utána következő 90-nek. Vagy az AI a játék második felében drasztikusan okosabb lesz? Az autók nem fognak ugrálni meg repkedni, a karaktermodelleket lecseréli a játék? A kritika a játékkal szemben ugyanúgy fennáll az első órában, mint az ezredikben, teljesen mindegy, hány emberöltőt töltesz el benne.

Vagy az arany kérdés ezzel a remekbe szabott szoftverrel kapcsolatban: mi van, ha valaki azért nem tudott vele eleget játszani, mert egyszerűen a platform, amire megvette, nem alkalmas rá igazából (PS4, One)?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.