Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Döglött Róka válasza rdt89 (#94) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Elmúlt 5 év?:

Amikbe több mint 100 órám van.:

Dark Souls 3.
Monster Hunter World.
Mortal Kombat 11
Dragon Quest XI (igaz ez új élmény)
Halo 5

Van még jópár de most kapásból ezek ugranak be. Ezeket mind elsőnaposak voltak és nem voltak gamebreaker bugok, még egy árva grafikai glitch sem.

De talán a fenti listából érthető, mi bajom az RDR2-vel. Mint játék, ótvar, feláldozták a játékot a narratíva oltárán.

K-adi: Sosem fifázom :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#102) Farkassacred válasza muxi-muxi (#99) üzenetére


Farkassacred
őstag

A legújabb konzolokon is látni, hogy elkél még jó pár patch oda.. Pedig azok már nem a 60 ezres kategória. A pc-t én már eldobtam magamtól, eszeveszett pénz mire összerak az ember valami tutit. És oda még kell a szoftver is :(

(#103) Croissant válasza muxi-muxi (#99) üzenetére


Croissant
aktív tag

:R

"A szinkron naGGYon jó, Keanu Reeves telitalálat ehhez a kocka gyöngyszemhez, a mátrixos analógiák okán)."

Is, de talán sokkal inkább a Johnny Mnemonic - A jövő szökevénye. Azt nem tudhatjuk, hogy a fejlesztőknek miért ő, akár az is elképzelhető, hogy John Wick (a játékot simán lehet úgy is játszani :D)

[ Szerkesztve ]

(#104) Szakiii válasza muxi-muxi (#99) üzenetére


Szakiii
addikt

Nonszent futtatni azokon a konzolokon? Már sokan bebizonyították hogy egyáltalán nem az... konzol sose volt drága szóval ez a játék ár vs konzol ár párhuzamot felejtsük el, értem én hogy gyenge de akkor ne adja ki rá, ha meg kiadja hozza azt a szintet amit más el tud érni, ha meg nem képes rá teljesen jogosan kapja az ívet.

(#105) Renok


Renok
senior tag

110 óra alatt vittem végig a játék gog.com-os verzióját.
Nálam 9/10.

Tökéletes? Nem. Nincs tökéletes játék amúgy sem.
Ki lehetett volna belőle hozni többet? Nyilván.
Felhúzott engem a játék bármi miatt? Nem igazán. (Ez nálam nagy szó.)
Vannak benne hibák? Igen, de semmi game breaking nem volt nekem, UI elem beragadás miatt kellett visszatöltenem néha 1-1 mentést.
Végig fogom újra játszani? Még 1x tuti.
Megérte az árát? Nekem bőven.

Engem nem érdekelnek az előzetes ígéretek, meg hogy mi az RPG, meg mi nem. Mindig, minden cég hazudik/marketingel, hiba felülni a megjelenés előtti hype-ra.

A Witcher 3-at a világa miatt (számomra fantasy >> cyberpunk világ) még mindig jobb játéknak tartom, de pl. a Cyberpunk harc- és fejlődési rendszere is jobb szvsz (ezt a gunplay-t nekem találták ki :D ). Továbbá az autózás is jobb élmény, mint a lovaglás.
A Witcher 3-at nagyjából 10 hónap alatt vittem végig kb. 85-90 órával, ezt a játékot a 110 órával kb. 26 nap alatt. Szerintem ez is mutatja, hogy mennyire rá voltam függve, mert egyszerűen nekem ez a játék színtiszta élvezetet nyújtott.

Az RDR 2-re nekem ment a refund 2 óra játék után, még 1 ilyen lassú játékot ilyen borzalmas gunplay-jel már régen pipáltam.

[ Szerkesztve ]

(#106) PeAdam


PeAdam
tag

Én 22 óránál tartok a játékban PC-n a leírásban szereplő konfiggal szépen fut a játék 40-45 Fpssel. Eddig 1 darab buggal találkoztam, az is lényegében abban kimerül, hogy az egyik utcán eltűnt egy villanyoszlop és a lámpa a levegőben világított :D
Én nem csalódtam a játékban, szerintem a történet piszkosul jól össze van rakva. Ha az RDR2-vel vonunk párhuzamot, ami tényleg az utóbbi évek legjobb open world játéka, ott sokkal többször éreztem időhúzást a sztorit illetően attól eltekintve h az is zseniális. Itt sokkal intenzívebb az egész, illetve itt a mellékküldetésekre is nagyobb hangsúlyt fektettek. Egyedüli amiben az RDR2 és a Last of Us part 2 jobb a CP-nél, az a fizika. Ebben tényleg nem domborít nagyot, viszont a gunplay szerencsére nagyon élvezetes. 2 dolog van amit hiányolok a játékban és remélhetőleg a jövőben pótlásra kerül, ez pedig hogy többször lássuk a karaktert. Abban reménykedtem h legalább az átvezetőkben hasonlóan Cinematic nézetben történnek majd az események, mint a Witcher 3-ban, vagy legalább lesz opció h úgy nézze az ember. Ha meg nem ez, legalább rakhattak volna bele egy TPS nézetet. Skyrimet úgy játszom h váltogatok FPS meg TPS között pedig az egy 10 éves produktum.
A másik ami hiányzik, hogy nem tudunk repkedni a városban. Szerintem ez hatalmas kihagyott ziccer. Főleg, hogy a korszak adná a dolgot. Legalább egy Watch Dogs Legionhoz hasonló szállító drónnak örültem volna, hogy madártávlatból is lássuk ezt a gyönyörű világot.

Mindent összegezve tényleg vannak még hiányosságok, de maga a játékélmény és a történet/karakterek zsenialitása elfeledteti ezeket, mert így sem lehet lerakni :D A grafika meg áll leejtős még egy ilyen korosodó gépen is mint ez enyém :))

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#107) rdt89 válasza Döglött Róka (#101) üzenetére


rdt89
addikt

Köszönöm szépen a válaszod! :R

(#108) Döglött Róka válasza rdt89 (#107) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nincs mit, de ha már itt tartunk, nálad mi volt? :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#109) rdt89 válasza Döglött Róka (#108) üzenetére


rdt89
addikt

DMC 4-5
Forza Horizon 4 / Motorsport 7
Dragon Ball Kakarot Z

Ezeket függöm a mai napig. :)

(#110) wattafaka


wattafaka
senior tag

Mire eljutok odáig rendesen megpatchelik :D

(#111) saelin válasza RubbishBin (#16) üzenetére


saelin
veterán

Mondjuk ez az értékelés dolog is érdekes. Mindenki adta rá a magas pontszámokat miközben egy óriási bughalmaz volt az egész játék még Pc-n is. Addig jól van hogy a story patent, de ha technikailag hányadék valami ne adjunk már rá 9-10 pontokat.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#112) Juhaszatti válasza andor80 (#80) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"MÁR STEAMEN IS ELMENEKÜLT A JÁTÉKOSOK 80%"

Ez most komoly?
Egy 1 hónapja megjelent single player jatékról beszélünk, mindenki végig tudta már játszani legalább 1x, aki akarta. Persze hogy ott hagyták. Bár bátyám mondjuk több mint 100 órát tett bele elsőre, de annyira élvezte hogy azóta nekiállt megint.
Én meg megvárom az Enhanced Editiont, addigra ki lesz kalapálva, ahogy a Witcher 3-nál is volt.

[ Szerkesztve ]

(#113) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Itt sokan előjöttek az RDR2-vel, hogy az mennyivel hű de jobb. De pont annak a PC-s portja nem volt teljesen tropa megjelenéskor? Hát valszeg ezt is kifogják kalapálni hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#114) Raymond válasza Juhaszatti (#112) üzenetére


Raymond
félisten

Pontosan. Ha nem a terkep tisztogatasaval foglalkoznak akkor mar en is regen vegigjatszottam vola es talan masodszor is mas karakterrel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#115) Bad Pritt válasza Juhaszatti (#112) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez úgy lett volna korrekt andor80 részéről, ha azt írja, hogy magasabb a játékot elhagyók aránya, mint más AAA single játékoknál az első hónapban.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#116) hombre[EU] válasza Hunpriest (#113) üzenetére


hombre[EU]
veterán

azért ne keverd azzal,hogy a rdr2 megjelenésekor probléma volt a launcherrel,szerverrel, driverekkel stb, mert ez a játék viszont ilyen...és ez csak egy az ezer problémából. mielōtt vki jönne a hüleségekkel,pc-n is ugyanez mert ez A kód :D
nem az a legnagyobb probléma,hogy néha crashel meg tele van buggal/glitchel (persze ez is), hanem az hogy nincs kész a játék

Life, Uh, Finds A Way

(#117) andor80 válasza Juhaszatti (#112) üzenetére


andor80
senior tag

Witcher 3......

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#118) andor80 válasza Bad Pritt (#115) üzenetére


andor80
senior tag

Korrekt volt witcher 3...pl sorolhatnám napokig mennyi játéknál nem ez következett be a steam stst szerint nézz már rá ha azt állítod nem vagyok korrekt..

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#119) Bad Pritt válasza andor80 (#118) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ugyanezt mondtam én is. Úgy lett volna korrekt, amit leírsz, hogy más single játékokhoz képest többen lécelnek le, nem csak beírni egy 80%-ot.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#120) VágniValó válasza Raymond (#114) üzenetére


VágniValó
addikt

Nem volt, aznap játszottam. Voltak issuek de az abból fakadt, hogy a patch mindenkinél ON-ra állította a Vsync-et, ami miatt jogos volt a düh (nálam is volt kifakadás) de ezt leszámítva nem tért el az előre megadott gépigénytől. A Horizon debütálása ettől már kicsit sziszegősebb volt, de managelhető (szintén megjelenés napján játszottam). A CP2077 megjelenés napján a Horizon-étól is sajnos sziszegősebb lett, de a DLSS hatalmas mentőöv volt.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#121) Renok válasza hombre[EU] (#116) üzenetére


Renok
senior tag

De, kész van a játék, van rendes, többféle befejezése.

Amik a linkelt videókban vannak, azok hibák (nincs hibátlan játék, crash meg nekem szerencsére egyetlen egyszer sem volt ennél a játéknál).
Most hogy megnéztem őket valszeg nekem is voltak ugyanezek a dolgok, hogy hopp, egyszer csak eltűnt minden gyalogos, de tökre nem érdekelt (és emiatt fel sem tűnt), mert élvez(t)em a játékot nagyon. ¯\_(ツ)_/¯

[ Szerkesztve ]

(#122) Hunpriest válasza hombre[EU] (#116) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Ez kicsit kettős mérce, másrészt meg nem hibátlan, de az hogy nincs kész az erős csúsztatás. Akkor gondolom, egyik Elder Scrolls / Fallout / Assassins Creed sincs kész? De amúgy ez meg már elég szubjektív téma. Én ezek mellett a hibák mellett simán elmentem, főleg azért, mert eléggé bejött a sztori, a világ, a karakterek és a játékmenet (mint ahogy az Elder Scroll-oknak is elnézem a glitcheket), de mondjuk egy RDR2-t, biztos nem bírnék sokáig, akármekkora ász most már technikailag. Meg eleve az újabb open world-ök közül nekem a legtöbb nagyon unalommassá vált bőven a sztori vége előtt (pl: HZD, Spiderman, Ghost of Tsushima, Witcher 3), a CP2077 meg mégiscsak lekötött végig valahogy (és majd kerül bele még egy végigjátszás), akármilyen glitches is.

[ Szerkesztve ]

(#123) hombre[EU] válasza Hunpriest (#122) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ez az ultimate érv,hogy én élveztem/belerakatam 100órát az nem zárja ki azt amire én gondoltam. ez egy openworld (az rpg-t nem is említtem,mert az sincs :D ) játék akart lenni, nem is akármilyen állításuk szerint. na ehhez képest,ha nem a sárga pöttytōl-sárga pöttyig futkosol és átvezetōket nézel(mert a gameplay,ami szintén gyenge, kb. a játékidō 9.5%-a) akkor konkrétan semmit nem tudsz csinálni...mert nincs benne semmi és amit véletlenül benne felejtettek az sem mūködik :)
a film nekem is tetszett csak nem errōl volt szó, egy "újgenerációs" openworld rpg-t ígértek,ami nincs ott

Life, Uh, Finds A Way

(#124) Hunpriest válasza hombre[EU] (#123) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Hát ez "csak" egy sima open-world RPG, a Cyberpunk világában, maximum a gépigénye miatt next-gen. Mondjuk a fő és mellék sztori küldik szerintem elég kiemelkedőek. De amúgy miért is nem RPG egy Skyrim / Mass Effecthez képest?

[ Szerkesztve ]

(#125) hombre[EU] válasza Hunpriest (#124) üzenetére


hombre[EU]
veterán

számomra azért,mert elsō nekifutásra (hardon) végigjátszottam (fōszál+jópár side quest, néhány psycho) úgy,hogy nem költöttem skill pontot, igazából ap-t sem, nem jártam ripperdokinál, nem használtam az alap itemeken kívül semmit (health,nade) és félmeztelenül common cuccba rohangáltam, még kraftolnom sem kellett...és nem azért,mert facagyerek vagyok,hanem mert ez egy egyszerū looter shooter, de még annak sem jó,mert nincs benne ai. a tomb raiderben több értelme van a skillfának :D
majdnem minden aaa rpg-vel játszok, de ez nem volt az.
a másik,ami kiderült ugye,hogy a bizonyos jelenetig a tetōn ez egy lineáris story,értsd mindenkinek majdnem ugyanaz (minimális eltérések,fōleg a prológ)
a story része egyébként nekem is tetszett, voltak nagyon jó side questek,szép a világ, de többrōl volt szó

Life, Uh, Finds A Way

(#126) RubbishBin válasza saelin (#111) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Belesétáltak a csapdába reviewerek is. Annyira fel volt építve a "megjelenésre patent lesz" szövegelés, meg a pc-n rögzített kamu ps4 gameplay, hogy elhitték hogy valami 2-3 hónapos verzióval tolják.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#127) Szakiii válasza Hunpriest (#124) üzenetére


Szakiii
addikt

Egyebkent sajat allitasuk szerintem sem rpg :)

(#128) Hunpriest válasza Szakiii (#127) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Lol tényleg action adventure :)

(#129) hombre[EU] válasza Szakiii (#127) üzenetére


hombre[EU]
veterán

érdekes,mert a 18-as gameplay reveal elsō percében kétszer is elmondja,hogy ez bizony árpídzsí :D

Life, Uh, Finds A Way

(#130) Szakiii válasza hombre[EU] (#129) üzenetére


Szakiii
addikt

Igen úgy indult, közben meggondoltak magukat, de legalabb ebben nem kamuztak. :)

(#131) RubbishBin válasza Szakiii (#130) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Hááát, de nagy dobra sem verték a kis módosítást... A rajongók nagyrésze még mindig azt hiszi, hogy RPG-vel játszik. :)

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#132) Bad Pritt válasza RubbishBin (#131) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Számít ez, hogy hogy sorolod be?
Szerintem is rpg amugy, tele van rpg elemekkel, fejlődsz, a felszerelésed is fejlődik, döntéseket hozol, felfedezel, stb. Ha a Witcher 3 rpg, akkpr ez is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#133) RubbishBin válasza Bad Pritt (#132) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Felesleges ezen vitázni. A fejlesztő szerint nem az.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#134) Bad Pritt válasza RubbishBin (#133) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát akkor a fejlesztő ne rakjon bele olyan játékelemeket, amik azzá teszik. :D
Vagy most már ott tartunk, hogy a CDPR mondja meg a zsánerek határait?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#135) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Nem akarom a cikk íróját bántani, de a beszámolójából rengeteg dolog kimaradt ami sokkal árnyaltabbá teszi az összképet. Meglátásom szerint a 70-es rating nagyon is gavallér.

75 órát játszottam eddig PC-n a játékkal, az összes mellékküldetést megcsináltam, 45-ös a karakterem. A fő szál kb felénél tarthatok.
Az alábbiakat tenném hozzá a cikkhez:

Optimalizáció:
Nem sikerült túl jól (1070GTX-szel, i7-tel, SSDvel és 16GB rammal 1080p-ben med\high beállítások mellett sokszor 15-20fpsem van). Bőven a recommended felett vagyok, de értem, next-gen cím, legyen hozzá next gen géped.

Világ:
Rengeteg potenciál lenne Night City-ben, de az egész város halott, sivár. Nincs semmilyen interakció a járókelőkkel, számtalan utcai vendorral. Sok, érdekesnek tűnő épület csak egy óriási textúra, nem tudsz bemenni, nincs ott igazából semmi.
Nincsenek NPC-k a játékban itt-ott, akik ha nem is adnak quest-eket, de legalább interaktívan hozzájárulhatnának a sztorihoz. Mindenhol az ostoba shardokat kell gyüjtögetni, amik elolvasása egy idő után kurvára nem érdekelt már.
Autók fizikája nevetséges. Nem tudsz repülő autókkal, metróval vagy a monoraillel utazni. A városban senki se jár motorral vagy bármilyen más járművel.
A rendőrség és a körözöttségi szint egy vicc. Véletlenül elütsz egy járókelőt, vagy egy NCPD-s questnél sniper rifle-el messzebbről tüzelsz és a semmiből mellédteleportálnak a rendőrök.
Legyél akár a pálya szélén, mondjuk a szeméttelepnél egy szemétdombon. Szánalmas!
AI kritikán aluli, a harcrendszer nekem bejött, de egy nagyobb csoportnál stealth játékstílus mellett megmosolyogtató, hogy milyen ostobák az ellenségek. Fejenlősz valakit, s a hulla mellett álló karakter fedezékkeresés helyett elkezd bambulni és gyökkettővel sétálgatni.
A küldetések rendben vannak, de a gig-ek és egyéb side questek nagyon monotonná válnak egy idő után. Azt pedig végképp nem értem, hogy épp eszű ember hogyan engedélyezhette azt, hogy mész az utcán, csak úgy, s minden percben valaki hívogat a nyomorult melójával. Az első pár óra játék során azt hittem, hogy a játék bugos...

UI:
Valahogy nem igazán volt szó arról, hogy 2020-ban egy AAA-s címnél a billentyűk beállításának hiánya minimum a szánalmas kategória. A kezelőfelületből és a fixen beállított billentyűkből nekem az jön le, hogy ez egy ótvar konzol port. A péniszméretet be tudom állítani a karakternél, de backpack, inventory, use funkciókat nem!
Rengeteg feature nincs igazán elmagyarázva a játékban, huszon x év gaming után olyan dolgokat kellett kigugliznom, hogy hogyan teszem el a fegyveremet. Abszolút nem intuitív a kezelőfelület. Sok minden nem lett átgondolva. Egyszerű példa: X küldetésnél kapsz egy pisztolyt, menj el Y-hoz akitől át tudod venni. Interakcióba lépsz Y-nal, keresed a pisztolyt. Sehol sincs. Megnyitod Y inventory-ját és egyesével végig kell nézned, hogy akkor mi a rák is jár most neked. Igen, a nulla kredites, 3-as betűmérettel !-el kiemelt item. Nonszensz.

Sztori:
Jól sikerült, viszont ami számomra óriási csalódás, az az, hogy a kaszt kiválasztásának és a specializációnak konkrétan nulla ráhatása van a történetre.

Bugok:
Még a patch-ek után is beleszaladok hibákba, bár PC-n a többi konzolos videóval összehasonlítva talán jobb a helyzet.

Összességében a játék számomra 2020 legnagyobb csalódása. Rengeteg beigért játékelem kimaradt, bugos, félkész, optimalizálatlan...Jóindulattal max 20-30 eurót ér a játék, s nem 60-at.
Számomra az a legszomorúbb, hogy a temérdek hiányosság ellenére rengetegen 10\10-es és csillámporos, rózsaszín értékeléseket írnak a játékról. Miért?
A fejlesztők konkrétan megvezették, átverték a játékostársadalmat ami szerintem abszolút nem tolerálható már manapság. Magam részéről én a jövőben egy fillérrel se fogom a stúdió munkáját támogatni.

[ Szerkesztve ]

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#136) CPT.Pirk válasza Valentino K. (#135) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jogos amit írsz. Főleg az NPC-k viselkedése kiábrándító, mikor guggolva kezükkel a fejük fölött várják a semmit...
Egyik alkalommal a legkeményebb punk NPC-t valami triggerelte mellettem ,átment guggolásba és ott visított, hogy "nem akarok meghalni". WTF?

Mindezek mellett van egy magával ragadó hangulata a játéknak. Mikor csak nyomod neki motorral és nézed a várost az útról, az igen hangulatos. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#137) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nedves álmaim voltak a játéktól mióta az első trailer kijött. Megjelenés jött, VGA váltásra úgy ráfeszültem, mint megváltónk a keresztre. Ééééés hát a többit már ismerjük.

Phelan mondja jól, hogy ez a játék bétának qrva jó és irgalmatlan potenciál van benne. És ez az a megállapítás ami mindenféle sértés és belekötés nélkül leírható és el kell fogadnia mindenkinek, aki kicsit is kinőtt már a pelusból. Jelen pillanatában és még igen sokáig ez egy fizetős bétateszt.
Itt az elvekkel van a probléma, amin a fanboy csapat nem bír lenyelni. Witcher egy bugtenger volt, ez még ahhoz képest is lentebb van egy emelettel. Ha most mindenki kussban zabálja és bólogat, hogy persze, majd a patch és DLC és akkor jövő nyáron már okésak leszünk, akkor 2 év múlva tényleg odáig jutunk el, hogy preorderben megveszed a játékokat és a kiadás napján nem is fognak elindulni. Sehogy. Mert a kövi lépcső az ez. Kell a pofon úgy tűnik, mert másból nem tanul egyik brigád sem.

Részemről egy leendő player vagyok, de ehhez én nyárig nem nyúlok, mindenkinek jobb lesz így.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#138) sixpak válasza Valentino K. (#135) üzenetére


sixpak
nagyúr

"Nem sikerült túl jól (1070GTX-szel, i7-tel, SSDvel és 16GB rammal 1080p-ben med\high beállítások mellett sokszor 15-20fpsem van)."

Ott valami más gond lesz akkor.
Nekem 2070 Super van, szintén i7/16GB ram, de soha nem esik le annyira az fps, ahogy te mondod.
A 2070S előnye pedig a mi esetünkben el is veszik azzal, hogy 3440x1440-be tolom, ami majd' 5 millió pixel, szemben a FHD 2 milliójával.

Csináltam egy videót pár napja, semmi extra, csak ha valaki vacillálna a játék beszerzésén, hasonló konfiggal, akkor talán segítség neki.
Nyilván nincs meg a folyamatos 60fps, de teljesen játszható, ja és a RT kivételével minden ultrán van.

EEz az...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#139) Raymond válasza sixpak (#138) üzenetére


Raymond
félisten

Ez van, a Pascal-oknak nem ul a jatek sajnos. Alig van valtozas a reszletesseg allitgatasabol igy tobb ertelme van a jol kinezo High-n jatszani mint a nagyon megnyirbalt Low-on ami csak par FPS-t ad pluszba.

En RTX2080-al jatszom az asztali PC-n de megneztem a laposon is egy 1070MQ-val.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#140) sixpak válasza Raymond (#139) üzenetére


sixpak
nagyúr

Értem, köszönöm.
Nem tudtam, hogy így van, azért egy 1070 a mai napig kiváló kártya, ami szinte minden játékra elegendő, pláne 1080p-be, ezek szerint erre a játékra nem.... és ilyenkor visszagondolok amikor kiadták a hivatalos gépigényt, 1060 high, 1080p...hát ez nem jött be.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#141) Hunpriest válasza Valentino K. (#135) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Az optimalizációhoz: DF csinált egy jó videót, amiből kiderül, hogy melyik beállítás hat a legjobban az FPS-re és azokkal sokat lehet nyerni, minimális minőség romlás mellett: [link]

(#142) Raymond válasza Hunpriest (#141) üzenetére


Raymond
félisten

Ez a Pascal-nal sajnos nem segit. Megkerestem a hozzaszolast ahol leirtam a 1070MQ tapasztalatokat:

"...alig van FPS kulonbseg Ultra/High/Medium kozott. Gyakorlatilag nem sok ertelme van lemenni Medium-ig mert High-al es a DF-es par dolog levetelevel is csak ugyanugy 30-40FPS kozott van. A felbontast is hiaba veszed le, alig van elorelepes es ugy mar kezd tenyleg csunya lenni."

Mindez egy 6/12-es, a jatek kozben 3.8-3.9Ghz-en futo i7-8750H CPU-val. A GPU pedig 1460-1500Mhz kozott ment.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#143) XharX válasza sixpak (#140) üzenetére


XharX
aktív tag

Valami más gebasz lesz Valentino fórumtársnál szerintem, mivel nálam 1070, i7 7700(nonk) és 16gb rammal, pár beállítás medium, a legtöbb high, meg vagy kettő ultra. Így városon kívül 65+, városban 50-60, város közepén vezetve legrosszabb, ott 50 körül alakul nálam. Ritkán droppol 40-re, de akkor is a cpu megy 100-ra, azért.
mod: meg yt-n a videókat nézve is inkább ez az általános.

[ Szerkesztve ]

(#144) _cHAos_ válasza Valentino K. (#135) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Egyértelműen a 2020-as év csalódása, technikai romhalmaz a játék. 1070 Ti-on divaetítés, ( de 2070 RTX-en is)persze van akinek a 20 FPS is fluid, az a problema, hogy innentől a Game érdemi része nem tud érdekelni sajnos. Majd megnezem 3070-el, hatha azon futni fog. Csak én égek ki azokon a kommenteket, hogy 40 FPS, hú de jól fut. :DDD 1000 ember a CDPR-nél erre volt képes... Eleg ciki, ekkora leegést meg nem lattam... :( A Gameplay konkrétan nulla, a Deus Ex Über ehhez képest. Durva, hogy, így lefizették a komplett Gamer sajtót, vagy csak bohócok az újságírók...

[ Szerkesztve ]

(#145) Juhaszatti válasza Valentino K. (#135) üzenetére


Juhaszatti
addikt

1660Ti-on Full HD high (nem a legmagasabb) beállítások mellett kb 50-60 fps-t hoz. Érdekes, hogy hasonló hardverszinteken is ilyen eltérő eredményeket tud produkálni.

(#146) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

Durván fogalmazva egy sz@r tákolmàny az egész játék, pedig nagyon vártam, beletettünk par órát a papír alapú Cyberpunk 2020-ba... Aki ezt pozítan értékelte... ( ugye Te VR ??? ) Nem ezt vártuk!!!

[ Szerkesztve ]

(#147) k-adi válasza Tikakukac (#137) üzenetére


k-adi
nagyúr

"akkor 2 év múlva tényleg odáig jutunk el, hogy preorderben megveszed a játékokat és a kiadás napján nem is fognak elindulni. Sehogy. Mert a kövi lépcső az ez. Kell a pofon úgy tűnik, mert másból nem tanul egyik brigád sem."


ez így van, kellett pár a pofon... csak sajnos pont egy -- amúgy -- még csak-csak "normálisabb" céget ért...

(#148) Tikakukac válasza k-adi (#147) üzenetére


Tikakukac
titán

"Normálisabb" cég így nem ad ki játékot. Meg kellett volna mutatni, hogy tud fejlődni a csapat a Witcher után és végre odarakja magát. Erre még alá is lőttek, ergo az emberfia nem tud másra gondolni, hogy itt ennyire futja és kész, ez a szint van, ez a stúdió ezt tudja. Kiadnak valamit, várunk egy évet, megvesszük és mindenki boldog. Ebben marha jók.
Nekem így is megfelel, mert a kevés időmet én szeretem tényleg minőségi tartalomra "költeni" ezért mindig kivárok. Csak b@szki azért belegondolva ez igen kemény. Céges fejlesztéseket elképzeltem, hogy így valósítjuk meg :DDD Anyám borogass.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#149) NandoXXL válasza _cHAos_ (#146) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Igazad van, az arcunkba hazudtak, és ez egy év múlva se lesz kész mert nem hiszem hogy átírják magát a játékot. A történeten kívül, másik játékot kellene írniuk, plusz AI stb.
De sok embernek nem számít ha hazudnak neki, mert a parkban egy kutya gumit piszkálva is el van 'open world'.

(#150) cyberkind válasza Tikakukac (#137) üzenetére


cyberkind
félisten

Mármint a grafikai téren kívül, hol van a potenciál (és itt se egyértelműen mindenhol)? Én elkezdtem megint tolni (sajnos kiestem a körből, az élettelen város kidobott magából :DDD ), mert ez még egy Gta 4 se sokszor, pedig a Gta 4 igazán szar játék minden téren (akkor is utáltam, most meg csak jobban), én semmikor se tudtam pozitívan értékelni. Vannak itt jó dolgok, meg ha egyszer kész lesz jobb lesz a játék, de nem megkerülhetetlen alkotás mint a TW3, és pláne nem látszik a 4x-es büdzsé, itt rengeteg minden félrement, hiába adták volna ki csak idén, ai akkor se lenne, meg jó pár dolog, és ez ami aggasztó, egyszerűen ezt így tervezni a kezdetektől eléggé szánalmas és amatőr... Viszont van ebben valami jó, itt egy/az első CDPR játék, ami először múlta alul az előző játékukat, mondjuk ezt masszívan durván tette, részemről ez jelenleg 5-6 pontos játék, ez javulhat ha 1 pontot ha kész lesz teljesen, de a TW3 közelébe se fog érni soha a büdös életben, hatalmas visszalépés szinte minden téren.

De ha tökéletes is lett volna ez a játék, már a megjelenés előtt leírtam, hogy akkor se mondanám erre mindre ahogy volt és történt, hogy ez mind megérte, mert nem, ezt csak ne kövesse az ipar, mert ez szar út. :K

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.