Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Oké ez engem nem érint, akkor végül is pécére jöhet április 16.-án. :D

(#2) ChoppR


ChoppR
tag

Jó döntés! Első játékom lesz a PS5 mellé! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#3) Sefneni


Sefneni
őstag

Nálam úgyis az új generációra érkezik csak. :D

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#4) rdt89


rdt89
addikt

Nem meglepő, pláne, ahogy a techdemo kinézett.

(#5) sting2


sting2
addikt

Fúú, tényleg? Hűha.
A Watch Dogs vagy egy Deep Down, de akár Motorstorm - Killzone 2 - Resistance , stb, óta csak egy újszülött hisz bármit is el.
Persze, azelőtt is volt bőven "downgrade" - nem új a dolog, de az X360/Ps3 első Reveal-jai óta annyira szemtelen világ lett a video game marketing, hogy ihaj..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Akkor tessék optimalizálni. Nem nagy dolog...

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) PuMbA válasza ChoppR (#2) üzenetére


PuMbA
titán

Nem lesz új generációs konzolokra a megjelenéskor, ez már tudható, max. 2022-ben :) Ez a játék a jelenlegi generációra koncentrálva készült.

[ Szerkesztve ]

(#8) hhenry válasza Fitzgerald (#1) üzenetére


hhenry
őstag

:K

(#9) - = Zk = - válasza janeszgol (#6) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tényleg? tyúú, ezt jó tudni. köszi...
holnap szólok is Nekik :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#10) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Ezt így másfél évvel pl. a RDR2 után? :D
Van még mit tanulni a lengyeleknek

Life, Uh, Finds A Way

(#11) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért szerintem nem a múlt héten kezdték el fejleszteni a játékot. A mostani konzolok sem tavaly kerültek a piacra. Feltételezem, sőt, tudom, hogy nálam sokkal jobban értenek hozzá, és teljesen tisztában voltak a jelenlegi generáció képességeivel. Most meg jön a duma, hogy jaj, nem lesz jó, gyenge a konzol, optimalizálni kell. Miért nem eleve úgy csinálták akkor, hogy 30 képkockával eldöcögjön. Mert amilyen gyenge most a one és a ps4 pont olyan lesz év végén is. Ha most gyenge, az is marad.Szóval nem kéne hülyének nézni a nagyérdeműt. Simán be lehetne nyögni, hogy bocsi, kicsit várnunk kell, mert nagyon előnyösen tudunk kijönni anyagilag a buliból, ha megvárjuk az új generáció piacra dobását.

(#7) PuMbA
Én nem tudtam, hogy nem lesz új konzolokra, bár szerintem az egy kihagyott ziccer lenne, viszont ha azt mondod, hogy a játék a jelenlegi generációra koncentrálva készült, akkor az elég szomorú. Erre inkább ajánlanék egy tábort nekik.

(#12) janeszgol válasza - = Zk = - (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

De most erre mit lehet írni? Patthelyzetbe kerültek. Lehet a Sony is így fog járni bizonyos játékaival. Persze miután elterjedtek az új konzolok, akkor hozzászoknak majd a régi tulajok a másabban kinéző (csúnyább?) játékhoz.
De nem lesz negatív visszhang nélküli a dolog.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) Szakiii válasza hombre[EU] (#10) üzenetére


Szakiii
addikt

Valahogy engem nem nyugozott le az rdr2 de lehet csak azert mert a havas reszt nem birtam vegigvinni az unalomtol xd

[ Szerkesztve ]

(#14) Wesder válasza janeszgol (#12) üzenetére


Wesder
félisten

A Sony nem fog így jàrni, mert nem fogja kiadni PS4-re a jàtékait, miutàn egjelent a PS5.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15) Wesder válasza antikomcsi (#11) üzenetére


Wesder
félisten

Remélem nem a vidám táborra gondoltál, ugye?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) - = Zk = - válasza Wesder (#15) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az a vasárnap, nem?!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17) Shing


Shing
őstag

Alapból megjegyeztük már páran, hogy ezt kár erre a generációra kidobni. Tök unalmas volt az egész PS4/XO időszak. Hol voltak itt GTA4 szintű léptékek? Nem láttunk egy nagyvárosi játékot bazi nagy forgalommal, emberek tucatjaival, összetett fizikával, gameplay-el egyszerre. Mert nem volt rá képes a hardver.
Lehet itt mutogatni RDR2-re meg mindenféle gémre, de nézd meg hogy azok milyenek. Üres tájakon mászkálás vagy épp lineáris pályavezetés. Ezek után olvasd el, hogy a Cyberpunk mit akar felmutatni. Tökre elhiszem, hogy küszködnek az őskövület konzolos procival, nem volt alkalmas nextgenre egészen a végéig.

(#18) Wesder válasza - = Zk = - (#16) üzenetére


Wesder
félisten

South Park vidám tábor.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#19) Vesa


Vesa
veterán

Kit érdekelnek a konzolok? PC-vel nincs gond, szóval jöhet. A konzol portot pedig kiadják akkor, amikor majd ezek is becammognak teljesítményben...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#20) Wesder válasza Vesa (#19) üzenetére


Wesder
félisten

A fejlesztőket meg kiadókat érdekli, mivel onnan több pénz jön, mint a "kölcsönzős" PC-ből. Nem véletlen elsődleges fejlesztési platformok a konzolok, és csak azutàn a PC.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#21) saelin válasza antikomcsi (#11) üzenetére


saelin
veterán

Ezt csak next genre kelett volna kiadniuk. Attól félek hogy nagyon kompromisszumos lesz a végső produktum...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#22) Vesa válasza Wesder (#20) üzenetére


Vesa
veterán

Nyilván üzleti okai vannak. Sajnos amióta a konzol nagyobb business lett, mindenki csak szív miatta. PC-re simán jöhetne ott nincs és nem is lesz teljesítmény probléma. Mindegy, ez van, szívunk és várunk mi is a kanapés pistikék miatt.

saelin
"Attól félek hogy nagyon kompromisszumos lesz a végső produktum..."

Szintén a konzol miatt. Egyébként a kinézet engem nem is érdekel annyira, a játékmenet és a sztori sokkal fontosabb. Abból meg szerencsére nem kell engedniük...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#23) Wesder válasza Vesa (#22) üzenetére


Wesder
félisten

Miért a konzolosok a hibàsak abban hogy jobban megéri oda fejleszteni?

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#24) janeszgol válasza Vesa (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Úgy érted szegény warez pistikék? Nagyon sajnálom őket...

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) Vesa válasza Wesder (#23) üzenetére


Vesa
veterán

Megértelek. Ez nem a konzolok degradálása, hanem egy sajnálatos, a játékirart érintő folyamat. Számos címnél kapunk gyengébb minsőgéet PC-n azért, mert konzolon nem fut rendesen, ezért a PC port is silányabb lesz. Aztán a rengeteg irányítási probléma, amikor az UI-t dedikáltan konzolra tervezik, aztán egérre nem mindig sikerül rendesen portolni. Van ebből gond rendesen...legalább is a PC-seknek.

A tudomány a valóság költészete!

(#26) Wesder válasza Vesa (#25) üzenetére


Wesder
félisten

Probàltad màr controllerrel jàtszani az adott jàtékot, ha tudod hogy nem kifejezetten PC baràt az UI?
Kivéve FPS-t persze, és ez most nem kötekedés. Mindenre van valami jó megoldàs.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#27) Vesa válasza Wesder (#26) üzenetére


Vesa
veterán

Ez egy megoldás lehet valóban, de többek között pont azért nincs konzolom, mert nem szeretem a kotrollert. A legtöbb gém amivel játszom, nem alkalmas kontrollerrel való kezelésre (jellemzően rep/űrszimiulátorok és stratégiák). Próbálkoztam anno még X-Box Cléassic idején, de hamar feladtam. Mindegy, kivárom a CP-t, csak ha valóban ez az oka, akkor sajnálom, hogy ilyesmi miatt kell várni további fél évet.

A tudomány a valóság költészete!

(#28) Wesder válasza Vesa (#27) üzenetére


Wesder
félisten

Vilàgos. Jó, persze az is érthető, ha megvan a vas hozzà, és vàrni kell mert nem úgy jöttek össze a dolgok a fejlesztőcsapatnàl.
Egyébként én is bullshitnek tartom kicsit ezt az indokot.
Azt mondtàk itt pàran hogy màr 13-ban volt belőle trailer, ami azt jelenti hogy konkrétan az egész generàció alatt készült a jàték. Kódolni màr biztos kódoljàk 2-3 éve. Az alap Xbox meg PS4 nem lett gyengébb azóta sem.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#29) hhenry válasza Wesder (#28) üzenetére


hhenry
őstag

13-ban? :Y
Úgy terveztem,hogy ez lesz az utolsó cím amit erre a generációra veszek,de így,hogy halasztották pc-re veszem

(#30) Wesder válasza hhenry (#29) üzenetére


Wesder
félisten

Én biztosan nem tudom, talàn valamelyik konzol topikban írtàk. De amúgy is ott a W3. Tudtàk ők hogy mire képesek az alapkonzolok.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#31) Vesa válasza Wesder (#28) üzenetére


Vesa
veterán

Valóban így van, a játékot lassan 8 éve fejlesztik...Itt a 2013-ban kiadott trailer

A tudomány a valóság költészete!

(#32) hhenry válasza Wesder (#30) üzenetére


hhenry
őstag

Durva! :Y De akkor vajon mi állhat a háttérben amiért csúszik ? :F :(

(#33) Juhaszatti válasza antikomcsi (#11) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Most meg jön a duma, hogy jaj, nem lesz jó, gyenge a konzol, optimalizálni kell. Miért nem eleve úgy csinálták akkor, hogy 30 képkockával eldöcögjön. Mert amilyen gyenge most a one és a ps4 pont olyan lesz év végén is. Ha most gyenge, az is marad.Szóval nem kéne hülyének nézni a nagyérdeműt."

Nincs duma, nem néznek hülyének, nem mondtak semmit. Ez egy "bennfentes szóbeszéde". Pletyka.

(#34) hombre[EU] válasza Shing (#17) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem tudom Te mit olvastál-láttál, de ez a játék a narratíva/non-lineáris quest designnal fog kitūnni az átlag közül,ami nem igazán hardware igényes :D nem tudom mit láttok benne,amit egy mezei crpg vagy akár a bethesda ne csinált volna meg ezelōtt?!
Mivel az insider az og xbox one-ról beszélt,ezért valószínū a memória menedzsmenttel lesz problémájuk. Erre hoztam fel a rockstart,mert ha ōk belefértek azzal a világgal akkor ennek is illene. A W3-mat beletuszkolták a switchbe, milyen hw limitrōl beszélnek. A gameplay videók alapján grafikában sem lesz egy nagy durranás a cp2077

Life, Uh, Finds A Way

(#35) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na szép...Ez is az Xbox miatt van. :( Mindenhol írják, hogy az alap Xbox-on szinte el sem akar indulni a legutolsó build. Konkrétan "extremely unsatisfactory"-t írnak. Még jó, hogy ott a One X "a legerősebb konzol".
Most az Xbox miatt nem játszhatok vele szeptemberig... Hát nem lettem ettől nagyobb Xbox fan na..
Szeptemberig erősebb lesz az a konzol? Vagy megtanulnak programozni rá a srácok?!

;] ;]

Oriic: konzolok gyengesége miatt?! :F konzolok? Szééép.. . ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#36) D1Rect válasza Vesa (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

Konzolok nélkül nem lenne ekkora üzlet játékokat készíteni, közel sem lenne ekkora választék és minőség.

(#37) Shing válasza hombre[EU] (#34) üzenetére


Shing
őstag

Elég pl. a tömegek szimulálására gondolni. Hiába lineáris egy random misszió, ha a város közepén ott mozog több tucat ember és lekövethetsz bárkit, hogy mivel foglalkozik... és ez egy open-world rendszerben, egy futurisztikus városban ahol ezer dolog történik még. Ez nem a grafikáról szól.
Lehet, hogy még a Switch-ben sincs annyival rosszabb proci, én nem néztem meg. Bár ultra-lowon ha fut 20FPS-el, az nem nagy eredmény. PC-n is elég 10 éves hardver ha ez a cél...

#23
Bullshit. Minden kisebb-közepes fejlesztőcsapat PC-n kezd, mert ott tuti veszik a játékot. Lásd az early-access játékok, online játékokat tucatjait, amivel nem is próbálkoznak konzolon. Az összes kiadó elkezdte kinyomni a játékát PC-re is. Pl. Nintendo semmilyen más konzolra nem adna még ki játékot, de PC-re igen. MS-t mondani sem kell és most már a Sony is nyit a PC felé, mert egyre több az eladás.
Witcher 3-nál is közölték, hogy PC-n fogyott a legjobban (1 éve volt hír kb.) és amiről volt hír ott is többnyire a PC vezetett. A többi játékról meg kb. semmi adat nincs, szóval nem tudom mi alapján mondod et.

#35
Ugyan az van kb. mind2 konzolban, kicsit más freki nem fog nagy változásokat hozni. Ha nem képes rá az Xbox, akkor PS-el sem fognak jobban járni.

(#38) hombre[EU] válasza Shing (#37) üzenetére


hombre[EU]
veterán

:D ez a konkrét példád már a generáció elején a Ubisoftnak is ment :D ok,hagyjuk.

Life, Uh, Finds A Way

(#39) oriic válasza .LnB (#35) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Oriic: konzolok gyengesége miatt?! :F konzolok? Szééép.. . "

PS4 FAT kb ugyanazt a teljesítményt tudja (Sőt technikailag kevesebbet), mint Xbox One FAT, szóval igen, konzolok... ;]

Live-Die-Respawn

(#40) miqlas


miqlas
őstag

... eredetileg az volt a terv, hogy PC-n jelenik meg elõször! :W A konzol verziókat meg csak csiszolgassák, ameddig akarják! ;]

42

(#41) hombre[EU] válasza oriic (#39) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A gyakorlatban meg kevesebb pixel count (és egyéb effektet megnyírása) mellett alacsonyabb frameratet produkál. ;] ha a 20-30% különbség ugyanaz akkor igaz :D

Life, Uh, Finds A Way

(#42) .LnB válasza oriic (#39) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Csakhogy a csávó Xbox-ot mond konkrétan (jó nem tudok lengyelül, ezt az angol cikkekből veszem). Próbálod itt szépíteni a dolgot. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#43) antikomcsi válasza Juhaszatti (#33) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor ki adta ki azt a közleményt, hogy sajnálják, de elcsúsztatják a rajtot, mert még időre van szükségük a játék tökéletesítéséhez?
És itt a gamepod-on csak kitalálta oriic a következő sorait? "A CD Projekt RED nem sokkal ezelőtt hivatalosan bejelentette, hogy az áprilisra tervezett Cyberpunk 2077 premiert nem tudják tartani, szükségük van még extra időre"
Valószínű, hogy amit az elmúlt 6-7 évben nem sikerült megoldani, azt majd most pár hónap alatt megcsinálják. Na, ez a duma része szerintem.

(#44) oriic válasza .LnB (#42) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem azt hóóóót mindegy, nem One-ra veszem meg. ;]

Live-Die-Respawn

(#45) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Már 5 éve is elavultak voltak a konzolok, azért van a sok downgrade... Inkább ne is adják ki jelenlegi genre, mindenki jobban jár. Már előre látom mekkora anyázás lesz, hogy közel sem fog úgy kinézni mint a videókban. :U

(#46) PuMbA válasza antikomcsi (#11) üzenetére


PuMbA
titán

"Én nem tudtam, hogy nem lesz új konzolokra"

Nem mondtam, hogy nem lesz, hanem, hogy az új konzolok megjelenése után még 1 évig tuti nem lesz. Ilyesmit mondtak a készítők, hiszen a játék megjelenése után még a multiplayert fogják fejleszteni jó ideig, szóval annyira nem érdemes várni rá :)

[ Szerkesztve ]

(#47) aginor


aginor
addikt

Én csak azt remélem, hogy az optimalizációból a PC-s verziónak is jut, hogy elfusson egy mikrón is.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#48) Medocsabi válasza hombre[EU] (#41) üzenetére


Medocsabi
addikt

Már bocsi, de ez a szépen bemagolt "konzolok bencsmárk" akkora nagy baromság hogy na. :) Markteting bullshit lvl 100.
Ugyanazt a Framerate-et tudja mindkét előbb említett konzol azonos játékokban, max 1-5 fps eltérést találni.De mérni ezt sem lehet, mivel nem pc. Szóval ahelyett hogy beírod ide nulla konzolos összehasonlítás tapasztalattal (ha meg van tapasztalat, akkor csak simán ps4 fanboy duma), inkább próbáld ki. ;)

(#49) hombre[EU] válasza Medocsabi (#48) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ez saját tapasztalat,mert van mindkettō (one s, nem a gyengébb fat) és kimérték már akiknek ez a dolguk(eurogamer), :) fanboy?! :)

Life, Uh, Finds A Way

(#50) Neurotoxin válasza .LnB (#35) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Mikor kijött 2013-ban a One, akkor is mindenki arról beszélt, hogy kevés a hardware. Már akkor sem értettem a rinyát, ezt adták ki a tömegnek, erre kell fejleszteni és kész. Gondolom a fejlesztőknek is könnyebb, ha nem n+1 konfigurációra kell optimalizálni, úgyhogy én ezt a bennfentes információt bullshitnek érzem. Azzal egyetértek, hogy ebben a generációban nem jött értelmezhető játék, de ez az iparág hülyesége miatt is alakult így, mert szinte minden játékból egy openworld, napokig tartó barangolást kellett csinálni, persze, hogy nem bírta a hardware. Innen már érthető, hogy miért lettek üresek a játékok.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.