Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

A fényviszonyok nem a legjobbak a szobámban.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) RootRulez


RootRulez
félisten

Anno a csillagkapu után végignéztem ezt is, az elején nehéz volt "átszokni", de utána csak megkedveltem pl McKay-t is, akármennyire is megutáltatta velem magát azzal a néhány feltűnésével az alap sorozatban. :) Szóval jó kis sorozat és jó poszter!

═════════════════════════════════════════

(#3) Cucuska2 válasza RootRulez (#2) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én is pont ugyanígy voltam vele. Továbbá Dr. Keller nekem nagyon tetszett. Azon gondolkodtam amikor csináltattam, hogy 4. évados kép kéne, de aztán nem, Carter már öreg lány. :K

Amúgy kár, hogy (egyelőre) nincs befejező film. Vagy több évad.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Mennyibe került? Csak azért kérdezem mert a reklámstúdió ahol dolgozok szintén foglalkozik ilyenekkel... Köszi. : )

(#5) Cucuska2 válasza Dany007 (#4) üzenetére


Cucuska2
őstag

9590 Ft, 7800 Ft a kép, a többi meg a szállítás. Egy m^2 10400 Ft.

Amúgy szétnéztem a fórumon, és láttam, hogy te is nagyon rá voltál állva. Gondolkodtam még valami csecsebecséről ebayen, de azt egyelőre jegeltem.

Más: Egyenesen moha21 blogjából: [link].

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6) Dany007 válasza Cucuska2 (#5) üzenetére


Dany007
veterán

wow akkor az egész durva... Mi kb fele ennyiért csinálunk ekkora méretet.
Igaz nem fotóminőségben de valójában ez csak gép kérdése. Árban az se kerülne többe. Sőt a mostani nagyfelbontású fotóminőséget nyomó digitális nyomtatók önköltsége jóval kevesebb, mint pl a mi gépünké.
Ennek a reális ára fotó minőségben, minőségi papírra 1400x1400dpi-ben olyan 3500 Ft + áfa lenne. De persze nyilván ezen több haszonkulcs is van. Én most gyártóként számolok nem viszonteladóként.

(#7) Иван


Иван
őstag

Nem rossz, nekem SGA jobban is tetszett, mint SG1, de azért azóta néztem más sci-fi sorozatokat is, és meg kell mondjam, így utólag nem vagyok elpattanva tőle.

Meglehetősen sablonos, déja vu részekkel teli sorozat. És ez fokozottan igaz az SG1-re.

Egyszer azért nézhető, meg persze megvoltak a maga pillanatai. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#8) Dany007 válasza Cucuska2 (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Amúgy igen. Eléggé rá voltam állva. :) De összességében a SG-SG1 jobban bejött. Nemtudom mért. A SG-Universe-t meg már el se kezdtem nézni... =/
Viszont az SG-1-et már vagy 4x láttam. :)

@Иван:

Igazából azokat a de-javu érzéseket úgy gondold, hogy a Csillagkapu sorozat valamikor 98'-ban indult. Tehát akkor még lehet nem volt túl sablonos. Most így 2012-ben már tényleg az. De be kell vallani, hogy sok részt azóta láttam másik sorozatban / filmben, ami azonos cselekményen, story-n alapul. (pl.: idegen vírus költözik a sz.gépekbe, időhurok, stb) Azért az Asgardok és a replikátorok bevonásával igencsak érdekes lett a Csillagkapu. Jó az a Goauldos dolog egy kissé sablon, de igazából az egész történetmenet egyedi és egyedi mondanivalóval is rendelkezik. Márpedig ugye, hogy a hasmis istenek, akik átverik az embereket, aztán jön a tudomány és helyrerak, megold mindent. Nekem ez nagyon tetszik. Ez egy pozitivista és reális világszemlélet. Ritka az ilyen amelyik ennyire nyíltan képes szembemenni a vallással. Úgy persze a sorok között olvasva, de azért mindenkinek leesik a lényeg. :)

Plusz ami még érdekes, hogy gyakorlatilag az egész 10 év összefonódik, sőt amikor bejött az Atlantisz, akkor végülis a két különálló rész real-time-ban is összefonódott. Tehát nem csak folytatása egyik a másiknak, hanem átfedések is vannak. Ami szintén nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#9) Cucuska2 válasza Dany007 (#8) üzenetére


Cucuska2
őstag

Amúgy, az első évadban Carter százados (?) még 32 éves volt, akkor még fiatalnak nézett ki, bezzeg az Atlantisz bezáró részében már 44 éves, látszik rajta hogy öregedik. Engem rettentően meglepett hogy az a három hónapos időtartam, amennyi idő alatt végignéztem az SG1 - SGA párost 12 év telt el.

Amúgy most látom, Amanda Tapping is volt az X-Aktákban, Jewel Staite mellett ő a második akit találok. :C

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10) kovsol válasza Иван (#7) üzenetére


kovsol
titán

melyik sorozatot nézted még ?

Battlestar Galactika ami nekem még bejövős volt, meg a Firefly is kedvencem, kár hogy jó rövid lett :(
SG-1 SGA meg nem mai sorozat, azóta változtak az igények. Első pár évad pl kifejezetten unalmas mai szemmel nézve, annó meg mikor a TV3 -on néztem fiatal koromban tökre pörgősnek tünt.

May the Force be with you!

(#11) Иван válasza kovsol (#10) üzenetére


Иван
őstag

BSG, Doctor Who (pár original run részt is), Torchwood, Sliders, illetve Clone Wars (A rajzfilmes jó, a CGI nagyon gyerekes).

Illetve tervbe van véve Babylon 5 is, de közbejött a Walking Dead (Amit ajánlok mindnekinek!) meg Sliders, szóval azt most jegelem. Firefly is évek óta ott figyel a listán, de csak nem jutok el (de egyszer mintha láttam volna egész estét filmet, Firefly témában, de az gagyi volt).

Esetleg majd pár Star Trek évad is jöhet, de az nekem mindig is túl sablonos sci.-finek tűnt.

Dany007: amiket felsoroltál, azokból szinte semmit se talált fel az SG. Az SG már jórészt meglévő sci-fi klisékből építkezett. Na nem rossz ez, mert tudta hova kell nyúlni, de összességében azért mégsem annyira eredeti.
Mondanivalója meg meglehetősen egysíkú és fölösleges bármit belemagyarázni. Nem is kell, egy pusztán szórakozásra kitalált sorozat, és ezt a dolgát jól is végzi. (Az átlag epizód felépítése: átmennek egy világra, mely egy középkori falu szintjén van, de találnak valami technológiát, ami bajt hoz a fejükre, de az utolsó pillanatban az okostojás megmenti őket. Néha a faluban nem technológia van, hanem goauldok/lidércek. Azért 15 évad után kezd déja vu érzésed lenni.)
Nem azt mondom, hogy egy BSG komoly irodalmi mű, de azét ennél összetettebb. Az jobb sorozat szerintem. Ha már mindenképp a sztori miatt akarod nézni.

Doctor Who, meg mint all time favourite-om azért jó, mert egyszerre gyerekes és felnőttes. Nagyon random sorozat, telis-tele olyan dologgal, ami tényleg nagyon vad fantáziát igényel :K

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#12) Dany007 válasza Иван (#11) üzenetére


Dany007
veterán

"Mondanivalója meg meglehetősen egysíkú és fölösleges bármit belemagyarázni. "

Ez egyszerűen nemigaz. Cáfold amit az előzőben leírtam vagy igazold amit írtál. De ez így biztos, hogy nemigaz.

A BSG? Na ne viccelj... :D Nem rossz, de 3 vagy 4 évad után beleuntam és abbahagytam... :U

(#13) Иван válasza Dany007 (#12) üzenetére


Иван
őstag

Pedig az tényleg annyi részre van írva, nem nyújtják mint a rétestésztát.

A kettő szerintem nem is egy kategória. BSG-ben jóval több kreativitás volt és nem is azokkal a papírmasé, klisé karakterekkel találkozunk. Mélységet adtak nekik.

SZERK
Na meg voltak benne fordulatok is azért. Legalábbis több, mitn SG-ben. :K

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#14) Cucuska2 válasza Иван (#13) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én most nézem a BSG-t, de az nagyon 'militarizált', nekem nem tetszik annyira mint az SG-1, de bőven jó. Én amiben nagyon kellemeset csalódtam az az Eureka. Tán valaha Dany007 írta, hogy olyan mintha az SG lenne a földön. Sablonos történet, de szórakoztat, az a lényeg.

Aláírásodhoz: A kapitalista Amerikában a bank rabol ki téged!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15) Dany007 válasza Иван (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Lehet, hogy fordulatosabb volt, de engem ezek az elemek közül 1-1 kifejezetten idegesítő kategóriába tartozik. Ami ugyan volt az SG1-ben is, de azokat a részeket át is szoktam tekerni.

Az SG1-et tényleg nyújtották. Ami igazán csak a 9. évadtól érződött csúnyán. Valójában csak mindössze 4 évadot terveztek. Mivel viszont akkora volt a nézettség "muszáj" volt tovább csinálni. Ezután a 7. évad lett volna a befejező rész, amikor Anubist legyőzik az Antarktiszi Ős fegyverrel. De ez meg a legnézettebb évad lett és az amerikai rajongók követelték a folytatást, ezért folytatták tovább.
De igazából mocskosul nehéz előre eltervezni egy sorozatot. Hiszen minden attól függ, hogy Amerikában mennyien nézik. Volt már több sorozat is amit 1 max 2 évad után elkaszálnak.
Tehát hiába álmodod te meg a sorozatot és a történetet 5 évadra ha 2. évad után lehúzzák a rolót. A BSG más tészta, hiszen az egy jó régi darab. Anyám már akkor olvasta könyvben (képregényben?passz)mikor én még meg se születtem. Szóval a BSG úgymond már befutott frencsájz volt. Nem volt nehéz előre tervezni.

De továbbra sem reagáltál a mondanivaló kapcsán. Ami engem speciel nagyon bántott :D A legtöbb sci-finek lószar mondanivalója sincsen. És igazából semmit se akar mondani, csak úgy van és érdekes. De ez hosszútávon igencsak felnyithat 1-2 buta amerikai szemet. : )
Igazából az SG-1-ben felfedezhetőek a konkrét párhuzamok a jelenlegi vallásokkal. Amit mondjuk elég nyíltan hasonlítanak is a filmben. Az egész ráhúzható a valós világunk helyzetére. Ráadásul ennek is egy jó és rossz oldala. Párhuzamban. Nem pofába magyarázva, hanem rávezetve. Stb, de hadd ne kelljen elemezni, hiszen te is láttad, tudod jól mire gondolok.

(#16) Иван válasza Dany007 (#15) üzenetére


Иван
őstag

Namármost, először is az átlag amerikai minden bizonnyal okosabb, mint az átlag magyar.

Másodszor, az Sg1-nek szerintem ez a fajta mondanivalója, hogy is mondjam, erőltetett. Mit értesz az alatt, hogy vannak a hamis istenek és a tudomány megold mindent? Ez egyrészt ott bukik meg, hogyha vallás ellenes akarna lenni, Amerikában nagyon sok ember vallásos, ezért nem ajánlott. Na és persze nem az akar lenni, mert nem vallást támad, hanem diktátorokat. A zsarnokságról szól, de hát szinte mindegyik nyugati produktum mondanivalója a rossz örök harca a jóval. (Kivéve, amelyek felrúgják a szabályokat, de olyanból kevés van, sorozat meg még kevesebb.)

Nem kell semmit se az Sg1-be belemagyarázni, nem akartak ők semmit, csak nagy nézettséget a reklám blokkok alá, melyet úgy érnek el, hogy szórakoztató műsort állítanak össze. Sikerült.

Aki nagy filozofálgatást akar nézegetni, az majd benyom egy Bergman, Jarmusch vagy Tarkovszkij filmet.

De legyen, az SG1 mondanivalója, hogy a Jó elnyeri méltó jutalmát, a Rossz a büntetését - és eddig jutott. Klasszikus sztori, klasszikus plot vezetéssel, kissé klisés karakterekkel. És mint írtam, ezzel nincs is baj, mert így szeretjük. :R

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#17) Huma


Huma
addikt

Sosem értettem, hogy miért van ekkora rajongótábora ennek a sorozatnak. Szerintem meglehetősen bugyuta az egész. Még most is azt mondom, hogy ha valaki jó sci-fi sorozatot akar látni az nézze meg a Firefly-t. A mai napig nem sikerült felülmúlni.
Sajnos elkaszálták és csak 14 rész készült belőle + a nagyfilm.

Roppant idegesítő amúgy, hogy egy ilyen nagyszerű sorozatot elkaszálnak miközben a Star Trek, Babylon 5, SG, szintű ZS kategóriás sci-fi sorozatok meg virágoznak. Egyszerűen felfoghatatlan számomra az egész. Nem hiszem, hogy üzleti megfontolásból lőtték le a sorozatot mivel 10 rész után már akkora rajongótábora volt amit nem lehetett figyelmen kívül hagyni. Hatalmas sikere volt. Ha tovább folytatják akkor dollármilliárdokat kaszáltak volna vele. Szóval érthetetlen.

Elnézést ha valakit megbántottam, de ha nem látta akkor nézze meg a Firefly-t és megérti hogy miért írtam azt hogy a többi sorozat ZS kategóriás mellette.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) Cucuska2 válasza Huma (#17) üzenetére


Cucuska2
őstag

Átgázoltál a lelkemen. Amint a BSG-t befejeztem, megnézem a Firefly-t. Ez volt az eredeti útiterv is. De ott nincsenek se űrhajók, se féregjáratok, se hipertér. Mi lesz velem? :O :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#19) Huma válasza Cucuska2 (#18) üzenetére


Huma
addikt

Nincsenek űrhajók? A sorozat fele űrhajón játszódik.

A Firefly amúgy azért egyedülálló alkotás mert a karakterek nagyon jól kidolgozottak, egyediek, nem sablonosak. A viselkedésük ésszerű. A cselekmények mentesek a kliséktől és gyakran nem lehet kiszámítani (a filmek többségével ellentétben) hogy mi sül ki az egészből.
Az egész sorozatot átlengi egyfajta nagyon kellemes humor viszont a legkevésbé sem komolytalan, hanem épp ellenkezőleg. Nagyon nehéz jól belőni ezeket az arányokat, de ebben a sorozatban sikerült.

Ha ajánlhatom angolul, feliratosan nézd meg mert a szinkronos verzióban elrontottak nem egy poént.

Aztán ha végeztél a sorozattal, feltétlen nézd meg a Serenity-t. Remek lezárása a sorozatnak.
Mentes a szokásos hollywoodi mázas maszlagtól.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#20) Dany007 válasza Иван (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Nem, ennél jóval többről szól, csak ezek szerint te nem látod azt benne. :) Nincs ezzel semmi gond. Hidd el, tudnék én oldalakat is írni az SG hibáiról, kezdve onnantól, hogy minden idegen úgy néz ki mint az ember - persze ezt megmagyarázták - egészen odáig, hogy minden idegen beszél angolul - tisztelet a kivételnek - .
De a mondanivaló nem ilyen. Igazából nem csak a jó és a rossz. Nyilván ez is és ez tényleg klisé.
De számomra inkább azt mutatja, ahogy a valóságot szemlélnünk kéne. Egy kicsit talán a tudományos látásmódot próbálja bemutatni az embereknek. Miszerint nem kell mindent csodának hinni. Nem kell mindent Istennek, felsőbb rendű lénynek hinni csak azért, mert épp akkor nem értjük meg. Nem kell egyből behódolni az ismeretlennek (pl egy fejeltebb fajnak akiket a pórnép Istennek képzel). Hanem épp ellenkezőleg, keresni, kutatni a válaszokat a tudomány segítségével, nem pedig a babonák és hiedelmekkel.

Hogy nem a vallásnak megy neki? Biztos végignézted te is? :D Gyakorlatilag az epizódok fele arról szól, hogy XY társadalmat miként sanyargat egy magát istenségnek kiadó lény! Aki ugyan a pórnép számára isten, de a valóságban meg kb egy ugyanolyan lény, mint mások, csupán a technikája fejlettebb. Plusz szinte az összes istenség valami módon irányítani sanyargatni vagy épp kihasználni próbálja az embereket a filmben. Mire jön az SG-1 és felszabadítja az embereket a tudomány a technika és a gondolkodás segítségével.
Ugye több esetben is megsebeznek vagy megölnek goauldokat akiket az emberek istennek hisznek stb... Mindezt a technika segítségével érik el stb....
Nehogy már azt mond, hogy nem a vallásról illetve annak negatív beállításáról szól? :D Gondold át mégegyszer.
Plusz a sorozat gyakorlatilag felvonultatja a teljes földi vallás kultúrát! Kezdve az ókori egyiptomi vallásoktól a kereszténységen és a vikingekén át egészen a buddhizmusig. És érdekes módon egyedül az Asgardok (akik a viking mitológia megtestesítői) és a buddhizmus az amiket pozitívan állítanak be a sorozatban. Az összes többi negatív szerepet kap! De ha te ezekre nem emlékszel akkor veled van a gond. Lehet nem érdekelt annyira, hogy ezeket észrevedd.

Szal ha ezek után is úgy gondolod ahogy írtad, akkor sajnálom de nagyon felületesen nézted ezt a sorozatot. (gondolhatod, hogy nem a kisújjamból szoptam ezt a sokféle "mondanivalót" amit az imént leírtam. Persze le lehet rövidíteni annyira, hogy jó és rossz harca, de ettől még több van benne)

(#21) Иван válasza Huma (#19) üzenetére


Иван
őstag

Amit én láttam firefly filmet, az olyan gagyi volt, hogy nekem volt kínos :B

Babylon 5 miért ZS kategóriás? Én azt olvastam róla, hogy úttörő volt a modern sci-fi sorozatokban és kifinomult világa volt.

AMúgy meg nézzetek Doctor Who-t. Na az az egyik nagyapja mindennek :DDD

Dany007: ez nettó hülyeség amit írsz... nem írom le miért, mert hosszú lenne és fáradt vagyok. Majd talán holnap.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#22) Dany007 válasza Huma (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Külön hsz-ben válaszolok, remélem nem gond. :)

Szóval az a nagy helyzet, hogy az hogy neked mit tetszik és mit tartasz zs kategóriásnak semmit nem jelent. Te egy ember vagy a millióból akik ezeket a sorozatokat nézték. Ahogy én is, az én véleményem se számít.

A többség véleménye számít. Legalábbis a készítőknek biztosan. Márpedig a sorozatokat akkor kaszálja el 1-1 csatorna amikor nem hozzák a megfelelő nézettséget és azzal együtt a megfelelő pénzt. Márpedig ha a Firefly-t elkaszálták akkor az pontosan azért volt, mert nem nézték elegen, vagyis nem tetszett elég embernek annyira, hogy végignézze.
Ez van, ez a tény. Az SG-1-et és az Atlantiszt meg az SG-U-t is azért kaszálták el, mert nem nézték elegen. Hiába volt 10 éves a sorozat. A lényeg, hogy az aktuális évadban mekkora a nézettség.
Tehát teljesen mindegy mi a véleményed az tény, hogy a Firefly nem tetszett elég embernek ahhoz, hogy továbbvigyék a storyt. Ez van. Lehet rajta csodálkozni de akkoris a többség dönt, ami a többségnek tetszik. (lásd valóvilág :D megasztár stb)

(#23) bullseye válasza Huma (#17) üzenetére


bullseye
addikt

beeep beeep beeep tudod mi ez? Sznoboszkóp!

Láttam a Firefly-t és a legjobbnak tartom, ever. De láttam a többit is (Babylonnak csak pár részét), meg még pár modernebb sci-fi sorozatot és egyáltalán nem ZS kategória egyik sem, persze volt amelyik jobban vagy kevésbé jobban tetszett.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#24) Dany007 válasza Иван (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Azt elfogadom, hogy ez a véleményed, de azt nem ha nem indoklod meg! Mert ez így nem más, mint flémkeltés! A nettó hülyeség majd akkor lesz ha bebizonyítod.
De egyenlőre csak sárdobálósat játszol, semmi érdemit nem cáfoltál meg abban amit mondtam.
Tessék, ismerjük a sorozatot, bizonyítsd be, hogy az nem úgy van ahogy én mondtam. Mert szerintem én talán már fejből is feltudnám sorolni azokat a részeket amiket megnézve rájönnél, hogy igazam volt! :D
Én meg azt mondom, hogy amit te állítasz az baromság úgy ahogy van. A különbség, hogy én meg is indokoltam, úgy hogy nem tudod megcáfolni. Na akkor most hova jutunk? Sehova.

Úgyhogy nagyon gyorsan fejezd be a flémelést meg az észnélküli szitkozódást. És kezdj el végre érvelni! Vagy valld be, hogy fogalmad sincs a sorozatról és csak sárdobálóztál egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#25) Иван válasza Dany007 (#24) üzenetére


Иван
őstag

Nézd, nincs mit bizonyítanom. Művészetileg az SG1 nem értékelhető mű. Nem annak készült, nem is baj. A sztorit akár hiszed, akár nem, azért írták, hogy SZÓRAKOZTASSON, nem azért, hogy az amerikai nép kikupálódjon erkölcsileg.

Ezen mit nem lehet felfogni? :U

SZERK
Oké, szerinted van valami mondanivalója, so be it... ;)

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#26) bullseye válasza Dany007 (#20) üzenetére


bullseye
addikt

Speciel az első pár részben még kellett Daniel mint tolmács, csak gondolom rájöttek, hogy kissé vontatottá teszi a dolgokat. A vallási résszel meg nagyon nem értek egyet. a vallással való visszaélést és kizsákmányolást ítélték el, de a békés vallásokhoz nem nyúltak (pl. az indiános részben, vagy a láthatatlanok természetvallás féleségét. De mintha szó esett volna a Jaffák vagy Teyla ősi vallásáról. És persze az Ősök is nagyrészt pozitívak.

A technológia mint megfelelő út? És a replikátorok, vagy az Asgardok öngyilkos fejlődése?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#27) Dany007 válasza Иван (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Neked ez tényleg nem megy :)
Ne ferdíts. Ne terelj. Mond azt, hogy mért nem igaz az amit leírtam! :) Tessék. Hallgatom.
Persze, azt a legkönnyebb mondani, hogy nem mondasz semmit... mert igazából nincs is mit. Nem is tudnál, mert ha láttad a sorozatot akkor tudod jól hogy az amit leírtam az úgy benne is volt. Csak lehet túl fiatal vagy még, hogy megértsd, bár nem hiszem.

@bullseye:

Igazából az egész arról szól, hogy az épp aktuális pórnépnek bebizonyítsák, hogy az akiket ők Istennek hisznek, azok valójában egyszerű emberek, mint a többi csupán magasabb technológiai szinten. Ennyi. Az ősök is egyszerű emberek, amit elértek azt a technikájuknak köszönhetik. A felemelkedéses rész meg már maga a buddhizmus átültetése, amit igen pozitívan állítottak be.

[ Szerkesztve ]

(#28) Иван válasza Dany007 (#27) üzenetére


Иван
őstag

Nézd, amit leírtál, azt te magyarázod bele. Igen, volt ilyen a sorozatban. Na és? Értelmezted szóról szóra a dolgokat.

Nem hiszem, hogy az írók akármilyen filozófiai értéket rejtettek volna a dolog mélyére...

De ha nagyon cáfolatot akarsz, akkor szerintem te csak próbálsz valamit belemagyarázni egy "ponyva" alkotásba. Én így látom. Látod ez a szép a művészetben, én lósz*rt se látok az Sg1-ben, nemhogy többrétegű mondanivalót, szerinted meg egy mestermű.

Maradjunk ennyiben.

SZERK
Pozitívan állították be, csak éppen mindenki utálta őket, mert sosem avatkoztak bele a dolgokba, amikor sokszor életeket menthettek volna. Nagyon pozitív :U

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#29) Dany007 válasza Иван (#28) üzenetére


Dany007
veterán

De továbbra sem mondod el, hogy mit és miért magyarázok bele? Illetve, hogy az mért belemagyarázás...

Arról szólt az egész, hogy isteneket döntöttek meg, nem? Kinyírták az Aphophist meg a többieket. Nem? Aztán a "végén" kiderült, hogy akiket istennek hitt mindenki azok valójában csak fejlettebb technológiával rendelkező mezei emberek (paraziták) voltak.
Na nem így volt? Ez elég egyszerű kérdés csak erre válaszolj, így volt vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#30) Иван válasza Dany007 (#29) üzenetére


Иван
őstag

Így volt. És akkor most mi van? Az az üzenet, hogy vannak diktátorok, akik másnak adják ki magukat?

Áhá, az elrejtett kincseit kezdjük felfedezni a dolognak.... Nevetséges :U

A Columbo végén meg letartóztatják a gyilkost, az a mélyebb értelme, hogy ölni csúnya dolog. :Y

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#31) Dany007 válasza Иван (#30) üzenetére


Dany007
veterán

"Így volt. És akkor most mi van? Az az üzenet, hogy vannak diktátorok, akik másnak adják ki magukat?"

Dehogyis az... Akkor lehet, hogy Saddam lett volna a goauld neve és nem mondjuk Aphophis.
Egyébként ez furcsa, mert te ugyanabban a diktátort látod, én meg a vallást. : )

De ha megnézed a goauldok az egyiptomi vallásokra épülnek. Ott volt olyan, hogy RÉ a napisten(!) vagy Aphopois, vagy Szeth, Ozirisz, Hórusz stb... Ezek mind egyiptomi istenségek voltak. Nem diktátorok! Az legtöbb főgonosz vagy mittomén minek nevezzem őket, mint valamely valós(!) földi vallás egyik darabkája volt. Istennek adták ki magukat a filmben is. Ahogy a valóságban is Isteneknek hitték őket, nem pedig diktátornak... Amit szépen megdöntöttek. És a filmből az derült ki, hogy ezek valójában nem istenek! Egyik se volt az!
Nem értem mit nem látsz még ebben...

[ Szerkesztve ]

(#32) Иван válasza Dany007 (#31) üzenetére


Иван
őstag

Hát nézd, én nem az Sg1-ből tudtam meg azt a keveset is, amit az egyiptomi istenekről tudtam, de mások vagyunk.

A kettő ugyanaz. Vallási elnyomás az testvére bármilyen diktatúrának. Amit írsz, hogy kiderül, hogy hamis istenek juhéé... Szóval végül akkor, mi is történt?

Volt egy fickó, aki azt mondta, hogy ő a főnök, mert okosabb és jobb a többinél, ő a gonosz, mert nagyon gonoszan bánik mindenkivel. De a jók bebizonyították, hogy ez nem teljesen igaz és legyőzték a gonoszt!

Egyszerű sztori, mint a faék. Megsúgom, ez a világ egyik legősibb sztorija. És ez annak is egy nagyon butított verziója. :K

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#33) Dany007 válasza Dany007 (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Bár én mostmár kezdem érteni, hogy te miben értesz félre engem és, hogy te mit látsz benne amit én nem. Ez amúgy roppant érdekes.
Mert ugyanarról beszélünk csak más nézőpontból nézve.

Ja és nekem nincs ilyen pökhendi lekezelő stílusom. :U

(#34) Иван válasza Dany007 (#33) üzenetére


Иван
őstag

Nem akarok lekezelő meg pökhendi lenni, csak idegesít a dolog.

Nézz Doctor Who-t, és akkor kiegyezünk egy döntetlenben. :P

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#35) Dany007 válasza Иван (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Nem kössz. Amúgy örülök, hogy nem akarsz az lenni.
Engem már kevésbé érdekel az, hogy érted-e amit mondok, mert érted. Csak te a diktátort látod ott, én pedig magát a vallást. Aminek ugye képviselője az adott istenség.
Kíváncsi lennék mért látjuk ugyanazt ennyire különbözőnek. Okés én elismerem kicsit vallás ellenes vagyok... Emészthető szintig. Te meg diktátor ellenes? :D Vagy mi...
Nem tudom. De furcsa.

(#36) mzs718675


mzs718675
csendes tag

Sztem a nevem mindent elárul, szeretem e a sorozatot :D

(#37) Huma válasza Иван (#21) üzenetére


Huma
addikt

"Amit én láttam firefly filmet, az olyan gagyi volt, hogy nekem volt kínos"

Ajánlom hogy nézd végig a sorozatot mert anélkül a film egy félkarú óriás. (nem túl kifizetődő a végén kezdeni egy sorozatot)
Ha utána is gagyinak tartod akkor elhiszem hogy baj van az ítélőképességeddel. :D

(#22) Dany007:
Csakhogy itt alaposan mellélőttek. Szó sem volt arról, hogy nem tetszett volna az embereknek. A mai napig saját rajongótábora van a sorozatnak. Egész egyszerűen rosszul mérték fel a helyzetet. A filmet is azért csinálták meg utólag mert a rajongók rágták a fülüket.
Hogy pontosan mi volt a gond azt nem tudom. Rossz célcsoportoknál végezték a felmérést? Esetleg nem kapott elég reklámot? Egy időben adták a Star Trekkel?

Az az egy biztos, hogy a nagy többségnek tetszett.

(#23) bullseye:
Trolloszkópod nincs? Az tuti kiakadna. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#38) Raucher válasza Dany007 (#8) üzenetére


Raucher
tag

..A SG-Universe-t meg már el se kezdtem nézni...

Az első évad tőlem megkapta a legrosszabb évad címet. Már azon is csodálkoztam, hogy megrendelték a második évadot. A második évad sokkal jobbra sikerült, főleg a vége.
De addigra elpártoltak a nézők.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#39) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Én a simát szeretem :)

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#40) Cucuska2 válasza Gergosz2 (#39) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én is, de az Atlantiszt jobban.

Amúgy anyám amikor ránézett, egyből kereste az 'aranyozott homlokút', de ez nem az. Egyébként szerintem kéne valami SG-1 kép is.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#41) Gergosz2 válasza Cucuska2 (#40) üzenetére


Gergosz2
veterán

atlantiszt is végignéztem, nem is volt annyira rossz, de nekem akkor is az eredeti széria jelenti a csillagkaput.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#42) Иван válasza Raucher (#38) üzenetére


Иван
őstag

Azért, mert ha jól tudom nyomban kettőre szerződtek, így nem volt választásuk, le kellett forgatni.

Én csak az elsőt néztem, meg talán a második elejét, de abbahagytam a kínlódást. Olyan fos sorozatot még életemben nem láttam. De tényleg. Unalom, erőltetett dráma, becsúszott egy-egy rosszabb színész is.

Sajnálom, mert benne volt az, hogy érdekes sorozat legyen, de még az irányt se találták el. Nagyjából sem.

Huma: az lehet, de főleg nem a sztorira értem, hanem arra, hogy elég low-budget kaegóriának tűnt.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#43) kmisi99 válasza Иван (#21) üzenetére


kmisi99
addikt

Fura hogy ennyire ismeretlen a Doctor Who pedig mégis kimagasló alkotás. Mindennél jobban imádom bár sajnos Tennant nélkül nekem lényegében nézhetetlen lett részben.

[ Szerkesztve ]

(#44) bullseye válasza Huma (#37) üzenetére


bullseye
addikt

Amennyire én tudom, a Firefly végzete a Fox volt. Rossz sorrendben adták a részeket, így kissé érthetetlen és zavaros volt eleinte. Ráadásul rossz slotban is ment állítólag, és szokásuk szerint hamar elvágták az egészet, amikor nem lett jó a nézettsége. Az igazi népszerűség a széria lezárása után érte el a sorozatot, főleg a DVD kiadással. Abból fogyott olyan sok a lelkes rajongóknak köszönhetően, ami alapján úgy döntöttek, megérné egy filmet készíteni. (sőt, van egy fanmade folytatása is, amit Josh is jóváhagyott)

És valóban, ha valaki egy rajongói bejegyzés kapcsán közli, hogy a rajongás tárgya ZS kategória, az trollkodásnak is elsőrangú...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#45) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Tudomásom szerint az SG-1 egy low-budget sorozatként készült. Valaki tud róla többet?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#46) Gergosz2 válasza Cucuska2 (#45) üzenetére


Gergosz2
veterán

Szerintem nem, de kétségtelen hogy némrlyik évad elég alacsony költségvetésen futott.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#47) Иван válasza kmisi99 (#43) üzenetére


Иван
őstag

Anglián kívül nem népszerű. Amúgy annyira nem meglepő szerintem, mert valahogy tényleg nagyon angolos.

Szerintem Smith se rossz, nekem is Tennant a kedvencem az új Dokik közül, de szerintem Smith is hamar belejött. Igazán "alien", nagyon random. Nekem tetszik ez az őrült, fiatal-öreg, örömteli Doctor. Tennanté meg azért tetszik, mert nagyon jó színész volt, és a komor részeket is jól eljátszotta (arra Smith sztem nem lenne képes).

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#48) Huma válasza Иван (#42) üzenetére


Huma
addikt

Pedig a sztori a lényeg benne. A rendező és a forgatókönyvíró mestermunkát végzett.
Amúgy az űrhajós jelenetekkel szerintem semmi probléma sincs. Elég jól meg lettek csinálva. A többi tényleg elég spórolós.

(#44) bullseye:
Hát jah. Nagyon nagy kár ezért a sorozatért.

Amúgy meg csak akkor trollkodás ha nincs igazam. ;]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#49) kmisi99 válasza Иван (#47) üzenetére


kmisi99
addikt

Én azért szerettem tennantot mert hihetetlen jól játszott az érzelmekkel a karaktere érzelmes volt. Azok valami iszonyú jó pillanatok voltak mikor elérzékenyült. Smith meg a bamba képével vágja a pókerarcot akármi történik szinte olyan mintha leszarná hogy ez meg az meghalt.

[ Szerkesztve ]

(#50) Иван válasza Huma (#48) üzenetére


Иван
őstag

Majd megnézem, már többen is rágták miatta fülemet :K

kmisi99: tény, hogy Smith más, de nem rosszabb szerintem. Na meg eleve, RTD véleményem szerint jobb sztorikat írt, mint Moffat (új Dalek dizájn rémes). Moffat se rossz, de sokkal inkább, hogy is mondjam... Inkább fantáziadúsabb, RTD valamivel komolyabbakat írt, kevésbé elrugaszkodottakat.

Walking Deadet ajánlom sorozatnak, nem sci-fi, de meglehetősen szórakoztató, sőt, még annál is szórakoztatóbb.

Sliderses nincs itt senki?

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.