Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Saccco


Saccco
nagyúr

Nagyon jó dolog az Android One. :K

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nokáira jó az úgy is ha kicsit "ragad" még a belseje...

(#3) atosan válasza INGJOKE (#2) üzenetére


atosan
addikt

Hát nem, meg lesz az sütve rendesen.

Maine coon

(#4) nicu71 válasza Saccco (#1) üzenetére


nicu71
addikt

én is ezért vettem N7 plust.Amugy egykét hét csuszás belefér ,más mobilokra még a beigért Oreo sincs még kanyarban sem.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#5) Saccco válasza nicu71 (#4) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pislogtam, amikor a Mi A2 szeptember elsején kapta az aznapi biztonsági frissítést.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6) ShadowX


ShadowX
őstag

Én még mindig a DP3-at használom. Eszméletlen stabil, nulla anomáliával. Ha a végleges is ilyen lesz, egye fene ezt a kis késést.

(#7) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Jók ezek az elmúlt évek Android frissítései, 6.0 óta érdemi fejlesztés nem igen volt de azérté vente ki kell adni és a gyártók (akiket a fórumozók persze szétgyaláznak) vértizzadnak hogy valahogy optimalizálják a telefonjaikra. 7.0 még oké volt de az oreo kriminálsi volt és úgy tűnik a pie se jobb.
De olyan fasza újdonságok jöttek mint... öhh üzemidő növekedés, na igen az mindig megvan, lassan energiát termel a telefon.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#8) harry3


harry3
őstag

Ahogy a GSMArena-s cikk írja lehet, hogy meg sem fogjuk érezni.
Lehet, hogy már a múlt héten ki szerették volna adni és azóta megy a végső teszt és a héten kész is lesz, erre értik a csúszást. Vagy még erre a hétre jön rá. :DDD

(#9) joey04 válasza GeryFlash (#7) üzenetére


joey04
titán

ha semmi érdemi változás nincs, akkor miért izzadnak vért a gyártók az optimalizálással?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) lenzso válasza joey04 (#9) üzenetére


lenzso
tag

Hogy rá rakják a saját szarjaikat :D

(#11) MrOomen


MrOomen
tag

AndroidOne-ban csak kamera szoftvert szoktak sajátként rápakolni, pont ez benne a szép :D
Kíváncsi vagyok erre az üzemidő növekedésre, melyik készüléknél ez mit is fog jelenteni. Pixeleknél elvileg rendesen megnőtt. Na vajon ez a One, EMUI, MIUI, Samu rendszereknél mit fog jelenteni (minden más ami nem pixel).
Az biztos hogy hasítani fog. Nokiás srácok azért szoftveresen odateszik magukat, eddig úgy tapasztaltam :)
Már csak az itthoni árakkal kéne pár készüléknél mit kezdeni (szolgáltató picivel másabb tészta).

(#12) Draken válasza GeryFlash (#7) üzenetére


Draken
őstag

Had izzadjanak csak a sok telezűzdelt szarjaikkal. Avagy lehet átállni android one-ra vagy lehet követni a o+-t

(#13) lenzso válasza MrOomen (#11) üzenetére


lenzso
tag

Nálam főként a készenléti időben hozott javulást a Pie. Kb. 20%-al jobb lett.

(#14) ( V ) válasza GeryFlash (#7) üzenetére


( V )
veterán

6.0 óta érdemi fejlesztés nem igen volt

Lol wut?

Csak hogy a legnagyobbat említsük:
Nougat: az új JIT comp., Vulcan API, Seamless A/B system updates...
Oreo: Project Treble (azzal együtt 6 év kernel LTS), PiP, Multi screen...
ez így smafu? :U

Az üzemidő nem kizárólag rendszerfüggő, hanem a rajta futtatott alkalmazások optimalizáltsága, felhasználói szokások stb.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#15) <Lacy85> válasza lenzso (#13) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Na, az jó. Akkor egy egész éjszakás készenlét után nem 1-2, hanem csak 0,8-1,6%-ot fog merülni a telóm. :D

(#16) #16820480 válasza ( V ) (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

De nem módosítottak az ikonpakkon, így nem látszik semmi változás, tehát nem is volt semmi változás :D

(#17) -Skylake- válasza GeryFlash (#7) üzenetére


-Skylake-
addikt

Megszakertetted jol.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#18) lenzso válasza <Lacy85> (#15) üzenetére


lenzso
tag

Az is valami,ne legyél telhetetlen :D Minden verzió váltáskor ellövik a jobb akkuidőt ígérő mondatot,aztán sehol semmi.Sőt nem egyszer rosszabb lett az új verziótól a bat time. Én most érzem először ,hogy valamicskét tényleg javult az előzőhöz képest.Szóval örüljünk :C

[ Szerkesztve ]

(#19) NumberGuy válasza ( V ) (#14) üzenetére


NumberGuy
tag

De, ezek olyan horderejű frissítések, hogy ha nem kerülnek be, akkor megsemmisül a világegyetem.

(#20) judas13 válasza GeryFlash (#7) üzenetére


judas13
addikt

" 6.0 óta érdemi fejlesztés nem igen volt "

Itt ha a nem szót ha elhagyjuk igazzá válik a mondat.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#21) ( V ) válasza NumberGuy (#19) üzenetére


( V )
veterán

kiváló észrevétel!

:U

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#22) ates válasza <Lacy85> (#15) üzenetére


ates
aktív tag

Sehol nem vagytok az enyém lollipop alatt nem hogy nem merül, hanem töltődik :Y

(#23) bepe79 válasza ( V ) (#14) üzenetére


bepe79
addikt

Azt vágod, hogy amiket felsoroltál, azokról az emberek 98% még csak nem is hallott. A 6.0-val bejött új engedély-adási (hozzáférési engedélyek) rendszerről viszont igen. Tehát volt változás, ahogy írod is, csak az emberek nagy része azt sem tudja, hogy ezeket eszik, vagy isszák.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#24) ollie válasza bepe79 (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Teljesen mindegy mennyien hallottak azokról, attól még jelentős fejlesztések, és egyébként még elég sokat lehetne sorolni.

***

(#25) bepe79 válasza ollie (#24) üzenetére


bepe79
addikt

És a valós mindennapi felhasználásban ezek közül melyiket érezzük meg mi, egyszeri halandók?

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#26) joey04 válasza bepe79 (#25) üzenetére


joey04
titán

Sokat, csak aki nem ért hozzá, nem tudja a nevét a változásnak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) nicu71


nicu71
addikt

nálam még nem jelent meg :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#28) hogabesz válasza ( V ) (#14) üzenetére


hogabesz
aktív tag

És ebből én, átlagjúzer, pontosan mit is hasznosítok? (ne kelljen már 60 oldalas cikkeket végigolvasnom, köszi!)

(#29) harry3 válasza hogabesz (#28) üzenetére


harry3
őstag

Nem kell semmit sem olvasni, csak használni és kész. Csak megsúgom, hogy 6 óta egy rakat hasznos új funkciót használsz, amiről mint látható halvány lila gőzös sincs, mégis minden nap használod. Ha nem olvasod el az újításokat, mert nem érdekel (én mondjuk el szoktam játéknál, programnál...) akkor legalább nem írj hülyeségeket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#30) hogabesz válasza harry3 (#29) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Na, akkor vedd be a nyugtatód és olvasd el újra a hozzászólásom. Semmilyen hülyeséget nem írtam, feltettem egy kérdést, amire elég sajátos módon reagáltál. Ha Neked ez normális hangnemben nem megy, akkor inkább ne írj semmit. Köszönöm!

(#31) Mustaros válasza hogabesz (#30) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Te nem vagy képes normális hangnemben kommunikálni...
Nem 60 oldalas cikk szokott lenni egy új fő verzió frissítésnél , ha ennyire lusta vagy olvasni akkor minek olvasol szakmai hírportált ???

(#32) ollie válasza bepe79 (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sokat csak évek múlva, amikor megjelennek azok az appok, melyek minimum azt az android verziót igénylik. Ugyanúgy, hogy sok app most csak azért tud annyit amennyit, mert több éve bizonyos fejlesztések bekerültek az androidba, melyek mostanra váltak elterjedté.
Csak egy példa: már kis gyártók telefonjaiban is van ujjlenyomat olvasó, ami csak azért lehetséges, mert a google évekkel ezelőtt beleépítette az androidba az ujjlenyomat azonosítást. Vagy például egyre több appnál azonosíthatod magad ujjlenyomattal, és ez is az előbbi miatt van.

***

(#33) hogabesz válasza Mustaros (#31) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Kezdem úgy érezni, hogy átkerültem egy másik dimenzióba. Most őszintén, Nektek mi bajotok van?

Annyit kértem, hogy a kolléga röviden írja le, mi is az a az új JIT comp., Vulcan API és Project Treble.

Erre mindenki a torkomnak ugrik. Nem sértésből kérdezem, de Ti 14 éves gyerekek vagytok?

Szerk.: De tudjátok mit? Már nem érdekelnek a válaszok. Köszönöm a tartalmas beszélgetést!

[ Szerkesztve ]

(#35) ( V ) válasza hogabesz (#28) üzenetére


( V )
veterán

én is "átlagjúzer"-ként kezdtem, csak én szeretek utána olvasni a technikai dolgoknak (egyáltalán nem kell 60 oldalas, hanem csak csak pár bekezdéses, max pár oldalas cikkek), uh ha tényleg érdekel akkor nem árt ráguglizni. ;)

Elég nehéz pár mondatban korrektül elmagyarázni de azért hátha:

JIT compiler - az android alkalmazások gyorsabban települnek, kevesebb helyet foglalnak futtatás közben és minél többet használod őket annál optimálisabban kezelik a rendszer erőforrásokat

Vulcan API - multi platformos grafikus motor, lényege hogy ellentétben az OpenGL-el, közvetlen hardveres eltérést biztosít (lásd konzolok) a GPUhoz, amivel leveszi a terhet a CPUról -> alacsonyabb fogyasztás, több fps, szebb grafika.

Project Treble - régi problémája az androidnak a szoftveres támogatottság, vagyis a frissítések elmaradása, mert a gyártók lusták / lassúak stb. Ezzel a megoldással a gyártói réteg (hardverrel kommunikáló driverek) és az Android rendszer (keret rendszer illetve felület) külön van választva, vagyis gond nélkül lehet frissíteni az utóbbit.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#36) #11083776


#11083776
törölt tag

Ez nagyon szép dolog a Nokiától.Ami az android fronton zajlik a frissitésekkel az szánalmas,katasztrófa.
Nem csoda,hogy ennyiért adják az új Iphonokat.
Nem igaz,hogy nem beszélnek őssze a gyártók egymással,mindegyik androidost elcsesznek valamivel.
A nokia 7 plus majdnem,jó lenne android one,3,5 jack,nincs notch,viszont van káva viszont annyira nem túl nagy ,6” lcd (modjuk amoled jobb lenne)3800 mAh aksi,erre a “lelke” csak egy 660-as SOC.
A nokia 8 sirocco-ban már 835 -ös van (845 kéne) de kisebb az aksi és csak 5,5 viszont poled.
Hihetetlen.Direkt szívatják az embereket? Engem biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#37) atosan válasza #11083776 (#36) üzenetére


atosan
addikt

Mire nem elég az sd660?

Maine coon

(#38) #11083776 válasza atosan (#37) üzenetére


#11083776
törölt tag

Elég,főleg,hogy android one (és a fél proci erőforrássa nem a launcherre megy el pl.samsung galaxy) de a jelnelegi 835- ösöm útan ha mar újitok akkor minimum 845 re akarok.

(#39) ollie válasza #11083776 (#38) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen mobilod van most?

***

(#40) #11083776 válasza ollie (#39) üzenetére


#11083776
törölt tag

Lg V30.Amennyire tudtam,pixelesitettem,android one-osítottam,és kiírtottam mindent amit tudtam,
Tulajdonképpen minden elvárásomat teljesítí kívéve szoftver update,-nem android one.
De az útolsó lg-m mível v40 már notch-os.
Neked nokia 7 plus?

(#41) bepe79 válasza #11083776 (#40) üzenetére


bepe79
addikt

Kizárt dolog, ollie ős-Samsungos, mást nem vesz. ;] Egyébként én is a Samu felé húzok Android fronton.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#42) #11083776 válasza bepe79 (#41) üzenetére


#11083776
törölt tag

A samu nem állt be a notch-os marhák közé,meg van 3;5 jack,kis káva.......kezdek más szemmel nézni rájuk.

(#43) ollie válasza #11083776 (#40) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Note9-em van.

***

(#44) #11083776 válasza ollie (#43) üzenetére


#11083776
törölt tag

És elégedett vagy? Gondolom igen:) Negatívúm?

(#45) ( V ) válasza #11083776 (#36) üzenetére


( V )
veterán

Elvileg a Nokia 9 már itt van a sarkon...

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#46) ollie válasza #11083776 (#44) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs negatívum, teljesen elégedett vagyok, már gyanús is, hogy nincs semmi, ami nem tetszene.

***

(#47) Tekergő82


Tekergő82
tag

Sziasztok! Nekem a Google Pixel XL-re, már több mint 2 hónapja kijött az android 9 pie. Erről ennyit😂🤣😃

(#48) eldiablo válasza ( V ) (#35) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

JIT
Emlékszem mekkora durranás volt amikor bekerült az Androidba. Csak pislogtunk, hogy a fenében lehet ilyen gyors ugyan az a vas. :)

[ Szerkesztve ]

(#49) atosan válasza Tekergő82 (#47) üzenetére


atosan
addikt

Még jó hogy a google saját telefonjaira kiadja időben. Az is logikus, hogy egy ideig csak arra érhető el.

eldiablo Ha jól emlékszem 4.4-ben lehetett próbálgatni.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#50) eldiablo válasza atosan (#49) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

2.2-ben jelent meg 2010 környékén. :DDD Nekem könnyű, 1.1 (HTC Dream) óta használok Androidot. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.