Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Az szép. Pár éve még 2x3 cm-es lejátszót lehetett kapni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) Lala77


Lala77
tag

és még a cd-s lejátszók is 35-40-60 óra lejátszási időkkel versenyeztek...

ingyombingyom

(#3) Reggie0


Reggie0
félisten

No igen. A $10-os DAC-ot kemenyen meg kell fizetni.

(#4) Patice


Patice
nagyúr

Én csak azt nem értem, hogy minek kellett az Androidot belekeverni.

Szerintem tök fölösleges volt. Anélkül is lehet zenelejátszót gyártani. Ja, hogy akkor fejleszteni is kellett volna valamit a szoftveren? És az már túl nehéz?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5) <Adamsky> válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1
Mi a bánatért ilyen nagy ez? Egy "MP3 lejátszóra" tök elég lenne egy 2,5" körüli képernyő (ha már mindenáron menők akarunk lenni). Igazi "frankó" "mobil" eszköz.

(#4) Patice
A droid-al épp nem lenne baj. Ad egy kis rugalmasságot. Egy minőség környezetben (HW) pl. egy jó lejátszó (PowerAMP) elég nagyot tud "gurítani".

[ Szerkesztve ]

(#6) Patice válasza <Adamsky> (#5) üzenetére


Patice
nagyúr

De baj van, mert nem audio lejátszásra van kitalálva.

A cucc HW-e még pont jó is lenne zenelejátszáshoz. De sokkal egyszerűbb szoftverrel tényleg audiophile-nek is lehetne titulálni.

Ebben a fórumban pont ilyesmikkel foglalkozunk. Ugyan nem mobil platform, de a hardver elég hasonló, amivel én is most épp játszom otthon a minél jobb hangminőségért cserébe. És jó. Nagyon jó! :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7) O_L_I


O_L_I
őstag

A GSM Arena tesztjei alapján manapság a jobb telefonokba elég tisztességes DAC-ok kerülnek. Vajon ami ebben van mennynivel jobb azoknál?
Én pl elég hárklis vagyok a hangminőségre de a HTC One-om (M7) hangjával maximálisan meg vagyok elégedve.

(#8) Mezga Aladár válasza Patice (#6) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

1340 dollár. :Y
Nagyon, megnyomták a cerkát.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9) Ghard válasza <Adamsky> (#5) üzenetére


Ghard
őstag

Ez a lejátszó pont nem mp3 + poweramp kombóra készült. :N

(#10) dabadab válasza Patice (#6) üzenetére


dabadab
titán

"De baj van, mert nem audio lejátszásra van kitalálva.
A cucc HW-e még pont jó is lenne zenelejátszáshoz. De sokkal egyszerűbb szoftverrel tényleg audiophile-nek is lehetne titulálni.
"

Van barmi meres, ami jelezne pl. azt, hogy itt buffer underrunok lesznek?

Egyebkent nagyon vicces, hogy a fo selling point a PCM1794A, aminek (2000-es tekercsben veve) 7 euro darabja :)

DRM is theft

(#11) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Android.. Geee. azt hittem azt kerulni kell. (mondom ugy hogy megrogzott droid hasznalo vagyok TELEFONON) De isten ments hogy mason fusson.

(#12) Z0mbi válasza dabadab (#10) üzenetére


Z0mbi
senior tag

7 ojro ROFL :D

(#13) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ha már zenelejátszó, akkor mi a francnak a hatalmas kijelző?? :W

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14) Patice válasza dabadab (#10) üzenetére


Patice
nagyúr

A buffer underrunok olyan gyakoriak, hogy a lejátszók hangminőségének jellemzésére is használhatóak?

Audio lejátszás szempontjából néztem az egészet és ahhoz az az ideális (elméletileg), ha minél kevesebb folyamat fut az adott gépen, hogy lehetőleg minél több proci időhöz jusson a lejátszó folyamat.

Gyakorlati hasznát is kezdem tapasztalni. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15) ALBY


ALBY
senior tag

Hirtelen valami másra számítottam a cím alapján.
Először azt hittem valami otthoni megoldás digitális kimenettel, anroidos felülettel, de nem.

Ennek így nincs sok értelme.
A telefonos "zenelejátszás" szinte összes hibáját magával rántja a nyomorult DAC-okat kivéve,
viszont cserébe még rohadt drága is.

Még mindig kb a Sansa Clip a leg átgondoltabb utcai zenelejátszó, abból kéne új kiadás komoly DAC-al, meg esetleg bluetooth adóval, aztán beköszönt a wilágbéke...

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#16) bteebi


bteebi
veterán

"elérhetővé teszi 1340 dolláros áron"

Azt a leborult szivarvégit! :Y Biztos jó, de egy hordozható kütyüre én maximum 100-150k-t lennék hajlandó kiadni. Persze meglesz a maga célközönsége, de sajnos nem én :). Mondjuk ha nagyon burzsuj lennék, és tényleg nagyon jó lenne ez a lejátszó, akkor simán kiadnék érte ennyit.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) Reggie0 válasza Polarstar (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat a 10Hz/pixel equaliserhez:D

(#18) pusszycat


pusszycat
nagyúr

Az áráig olvastam a cikket de addig legalább lelkesen. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#19) Duree


Duree
veterán

Ismerve ezt a márkát,és tudván,hogy a termékeik nem a legolcsóbbak,de ennek tudatában is drága.Valószínü,hogy nagyságrendekkel jobban szól egy IPOD-nál,de akkor is drága

duree54

(#20) dabadab válasza Patice (#14) üzenetére


dabadab
titán

"A buffer underrunok olyan gyakoriak, hogy a lejátszók hangminőségének jellemzésére is használhatóak?"

???

"Audio lejátszás szempontjából néztem az egészet és ahhoz az az ideális (elméletileg), ha minél kevesebb folyamat fut az adott gépen, hogy lehetőleg minél több proci időhöz jusson a lejátszó folyamat."

Szerinted ez miert fontos, ha nem az underrunok elkerulese miatt?
Egyebkent nem az a lenyeg, hogy minel tobb CPU idohoz jusson (az gyakorlatilag fix, csak vegletesen leterhelt gepen fordulhat elo, hogy nem jut eleg processzorido neki), hanem az, hogy minel kisebb kesleltetessel kapja meg a maga kis idoszeletet. Egy alap Androidon meg igy ranezesre nem nagyon fut semmi, ami komolyan lockolna.

Illetve persze felmerul a kerdes, hogy szerinted megis mi a csuda lenne a kulonbseg, ha nem a buffer underrun.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.