Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kozmy


kozmy
őstag

Elérhető már nálunk a G751 Mintha azt olvastam volna, hogy IP-s kijelzővel jönnek de itt nincs IP-s

http://www.digiprime.hu/laptop/asus-laptop/asus-g751-ar/asus-g751jy-17888-elado

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#52) NTonee válasza kozmy (#51) üzenetére


NTonee
veterán

Másik topicban válaszoltam.

(#53) XuChi


XuChi
addikt

Lehet elkerülte a figyelmemet, de a hazai hivatalos megjelenés kb mikor várható ? A radium és digiprime-tól tartok kicsit, de ipon, aqua lenne jó. Egyáltalán fogják forgalmazni ???

(#54) NTonee válasza XuChi (#53) üzenetére


NTonee
veterán

a cikk utolsó mondata:
,,a hazai piacon december második felétől lesz megvásárolható"

[ Szerkesztve ]

(#55) kozmy


kozmy
őstag

Akkor karira elérhető lesz :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#56) XuChi


XuChi
addikt

De remélem hivatalos forrásból nem lesz drágább a 970m-es változat mint amennyi a digiprime-nál ki van írva :) 375000.-

(#57) NTonee válasza XuChi (#56) üzenetére


NTonee
veterán

Az eddigi infók alapján a JT (970m-es) nem lesz elérhető itthon hivatalosan.

(#58) XuChi válasza NTonee (#57) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor marad a radium és digiprim :(. Mennyire megbízhatóak ?? Illetve van rá hivatalos garancia amire él a pick up and returne ???

(#59) NTonee válasza XuChi (#58) üzenetére


NTonee
veterán

az asus gépekre 2év nemzetközi jótállás is vonatkozik, legfeljebb az esetleges szervizelési ügyintézés lassabb lesz. Zavaró tényező lehet azonban, hogy nem magyar kiosztású billzete lesz, ha külföldről hozzák be, ahogy a radiumnál és bizonyos esetekben a dp-nál is szokás.
Várjuk ki a végét. A gép a cikk szerint decemberben lesz elérhető, meglátjuk, hogy lesz e hivatalosan a JT valamikor. Hátha később.

(#60) Szildenafil


Szildenafil
csendes tag

Valakinek van már magyarországi G751JT a tulajdonában? Nagyon gondolkodok rajta, hogy hétfőn megveszem a Radium-tól. :)) Az oldalukon található leírás szerint magyar a bill. kiosztása..., de majd meginterjúvolom őket vásárlás előtt, nehogy kínait kapjak...
Amúgy valaki hallott már a G771 megjelenése felől? Kíváncsi lennek, hogy ezek után azt hova árazzák. :)

(#61) NTonee válasza Szildenafil (#60) üzenetére


NTonee
veterán

A radiumtól biztosan nem, de itthon valószínűleg más bolttól sem fogsz magyar billzetes, hivatalos úton beszerzett JT-t kapni. Ugyanis az eddigi infók alapján ez nem is lesz elérhető itthon, csak a JY és még az sem került forgalomba, majd csak két hét múlva fog. A radiumnak telefonos interjú alapján se hidd el. Matricázott külföldi gépeket árulnak!

[ Szerkesztve ]

(#62) Szildenafil válasza NTonee (#61) üzenetére


Szildenafil
csendes tag

Hát ez nem jó hír, köszi az infót! :(((
Legszívesebben bemennék a Radiumba megnézni a gépet személyesen, de Ausztriában élek, úgyhogy marad az infógyűjtés...Pedig már beleéltem magam :W
Néztem Amazonon is, de ott 1600 eurótól kezdődnek, fura is volt, hogy Magyarországon vmi olcsóbb, mint külföldön :D
Na malmozok akkor tovább...

(#63) Daert válasza Szildenafil (#62) üzenetére


Daert
őstag

En jövö heten leszek G751JT tulaj,remelem nem fogok csalodni. ;]

(#64) Szildenafil válasza Daert (#63) üzenetére


Szildenafil
csendes tag

Gratula! :R Milyen forrásból szerzed? Megköszönném, ha megosztanád majd a tapasztalataidat.

(#65) Daert válasza Szildenafil (#64) üzenetére


Daert
őstag

Pü ment

(#66) Sárpac


Sárpac
nagyúr

De jó 3 féle tömeget olvastam róla 3.8Kg 4.2Kg és 4.8Kg na most melyik?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#67) NTonee válasza Sárpac (#66) üzenetére


NTonee
veterán

A géptől függ, ugyanis a jm gépháza és hűtése más, mint a másik kettőé. A jt és jy esetén meg szerintem a bordáknál kell a különbséget keresni.

[ Szerkesztve ]

(#68) Sárpac válasza NTonee (#67) üzenetére


Sárpac
nagyúr

JT aluminium a cpu gpu páros hűtőfedlapja ez bizti ezért si könnyebb tán valami 40 dekával.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#69) Szildenafil


Szildenafil
csendes tag

A mai nap boldog tulaja lettem egy G751JT-nek! :))
Mindenkinek csak ajánlani tudom! Aki eddig vacillált, az ne tegye tovább! A minőség érezhetően párosul a jó összeszereléssel és dizájnnal...röviden ennyit! Még a feleségemnek is tetszik :DD

[ Szerkesztve ]

(#70) Sárpac válasza Szildenafil (#69) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Grat! akkor megtennéd, hogy akkustól felteszed egy mérlegre és megmondod pontosan hány grammos?
Csak mert már az 5. verziót hallom a kütyüről! Am angol billes ha jól sejtem?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#71) Daert válasza Sárpac (#70) üzenetére


Daert
őstag

Szerintem Német kiosztású ;)
A súlyára én is kíváncsi lennék.Csak hogy milyen hátitütyőt vegyek hozzá.
Holnap már nekem is meglesz. :C

[ Szerkesztve ]

(#72) Szildenafil válasza Sárpac (#70) üzenetére


Szildenafil
csendes tag

Vagosulyban van a kicsike: 4,3kg (tap nelkül, ami amugy egy felteglaval egyenlö)

En pontosan ezt vettem meg a nemet Saturnban: ASUS G751JT-T7032H (Gyarilag 256GB SSD + 1TB 7200rpm + 8GB DDR3 + Blu Ray Combo)




(#73) Daert válasza Szildenafil (#72) üzenetére


Daert
őstag

Grat.
Úgy tűnik hogy a 751JT is megkapta a komolyabb hűtést?A dupla soros piros lamellást.

(#74) Szildenafil válasza Daert (#73) üzenetére


Szildenafil
csendes tag

Igen, megkapta:

(#75) Sárpac válasza Szildenafil (#74) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szép! Bille milyen német vagy angol?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#76) Szildenafil válasza Sárpac (#75) üzenetére


Szildenafil
csendes tag

Nemet, mivel Ausztriaban elek...igy a haztol hazig garancia is ervenyes itt... :)

(#77) Daert


Daert
őstag

Nekem is megjött,detto ua. mint Szildenafil forumtärsnak.Csak az enyem SK-bol.

(#78) Szildenafil válasza Daert (#77) üzenetére


Szildenafil
csendes tag

Alakul a G751JT csipet csapat... :R

(#79) sunny474111


sunny474111
tag

Tiszta gáz,h drága hazánkban minden új cucc késve jelenik meg. Én egy JY-t tervezek venni de radium átmatricázott gépeit inkább hanyagolom.Alig győzöm kivárni h megjelenjen.Egyébként mennyivel jobb a 4860 a 4710-nél? Hallottam h az Iris graf karit nem is lehet beüzemelni.Megéri a + pénzt a 4860? Én egy 4860,256 ssd-vel szerelt változatot terveztem venni de úgy olvastam nem lesz ilyen verzió itthon.SSD-vel szerelt csak a 4710-essel lesz(remélem tévedek).Na tehát mekkora a különbség?Elég a 4710-es vagy ink 4860 és utólag vegyek bele SSD-t?(a másik bajom meg h itthoni boltokban alig találtam m.2 pci-e ssd-t és ami van az meg méregdrága és lassab mint amit a géppel adnának)

(#80) wanted5 válasza sunny474111 (#79) üzenetére


wanted5
őstag

100 MHz-el magasabb alapórajel, ugyanannyival kisebb max turbo... felesleges szerintem

m.2 ssd minek? ez szintén hülyeség szerintem, főleg hogy ugyanúgy elfoglalja a 2,5"-es helyet mint egy sata cucc.. belerakod az m.2 ssd, hogy aztán esetleges gép meghibásodáskor, vagy cserekor vagy bármi egyéb okból ne tudd másban használni...
sata-val jobban jársz, elhiheted

(#81) Sárpac válasza sunny474111 (#79) üzenetére


Sárpac
nagyúr

4710 jobb mivel magasabb a turbó órajele, 4860 alapórajelben jobb, de mivel ezek a notik szinte sose throttlingolnak az olcsóbb 4710-es a befutó már csak azért is mert vagy 50K-val olcsóbb..

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#82) Mikulásbá válasza sunny474111 (#79) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Olvasd el az IPON-os cikket a gépről,ott szépen levezetik a különböző hardverek tényezőit,érdemes-e,stb.

(#83) sunny474111


sunny474111
tag

Köszi a gyors válaszokat!Megtaláltam a cikket iponon,igazatok van egy átlag felhasználónak tényleg nem éri meg,nem hinném h kihasználnám a + technológiákat amit a 4860 nyújt. 100mhz meg tényleg nem ér meg +50k-t.Így h az integrált vga meg le van tiltva,így ezen a téren se hoz +-t a 4860.Valszeg akkor a 4710-essel szerelt változat lesz :)

(#84) Mikulásbá válasza sunny474111 (#83) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én is az alap JY-t rendeltem,4710HQ-8GB RAM-1TB HDD-980M
A többit megoldom,már a 256-os Vector megérkezett.

A memóriával kapcsolatban már volt kérdés,de senki nem válaszolt rá.A gépben van 2x2 slot,az egyikben lesz egy 8 GB-os modul.(remélem az alsóban,ahhoz nem fér hozzá senki)
A külső ha teszek 1 db 8 GB-os memóriát,érvényesül a dual channel?Vagy csak a párban lévő slotokra vonatkozik ez?

(#85) wanted5 válasza Mikulásbá (#84) üzenetére


wanted5
őstag

azért nem válaszolt senki mert senki nem tudja a választ :D én is kérdeztem ezt egyébként
de majd csak akkor derül ki ha meglesz a géped és belerakod a memóriát.. :(

(#86) Mikulásbá válasza wanted5 (#85) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tudom,hogy valaki már kérdezte,csatlakoztam is,de nem emlékeztem,hogy ki.
Látni fogja a 16 GB RAM-ot,az oké,de honnan tudod majd,hogy dualban mennek?
Mert az a jobb,gyorsabb.
2x8 jobb mint 4x4,de ezt honnan tudod,hogy gyorsabb?Nagy difi nem lehet,amit észre is vennél.

(#87) wanted5 válasza Mikulásbá (#86) üzenetére


wanted5
őstag

aida64-ben is van ilyen teszt, lefuttatod és rögtön kiderül hogy dualban megy e vagy sem
most lusta vagyok rákeresni, de ha nem csalnak az emlékeim akkor single-ben valami 6-8 ezer körüli értéket ad, dualban pedig ennek a duplája

(#88) Mikulásbá válasza wanted5 (#87) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Még mielőtt a gép megérkezik,jó lenne tudni,hogy is van ez.

(#89) Daert


Daert
őstag

En kibontottam a JT-m hätuljät es a memoria foglalatok üresek.De van benne alapbol 8GB,talän mäshovä hegesztette be a gyär. :F A 72-es Hzsz-ben lätszik a kepen a felsö sarokban.
Ha jol emlekszem KillHates a mäsik forumban emlitette hogy inkäbb 2,5 SSD-t erdemes venni a gepbe az M.2 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#90) NTonee válasza Daert (#89) üzenetére


NTonee
veterán

többnyire 2 könnyen hozzáférhető és 2 jól eldugott slot szokott lenni ezekben a gépekben. Nálam például a G53-ban 2 van összesen (van 4 slotos is), az egyik alulról elérhető, a másikhoz még az alaplapot is ki kell venni a gépből, mert a másik oldalán van. Pedig még a billzet alatt is ott lett volna a hely, még látszik is, hogy ott lett volna, mégsem oda tették, hanem egy szétborítás nélkül nem elérhető helyre.

[ Szerkesztve ]

(#91) Drazdorn


Drazdorn
csendes tag

Na én is megrendeltem a drágaságot, a G751Y-t :DD csak december 4-ig még várnom kell :W amúgy Edigitaltól fog jönni :)

(#92) Mikulásbá válasza Drazdorn (#91) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az IPON-nál most van 1 db!

[link]

(#93) sunny474111 válasza Mikulásbá (#92) üzenetére


sunny474111
tag

Azt tudja vki,h a többi beígért specifikáció mikor lesz elérhető?

(#94) Mikulásbá válasza sunny474111 (#93) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Elvileg a jövő héten már várható-de én még csak a legegyszerűbb és a legkomolyabb konfiggal találkoztam,a többire még utalást se sehol. :U

(#95) sunny474111


sunny474111
tag

a legkomolyabbal merre?:D Közel ugyan az a konfig kéne ami iponon van,csak a 4860hq-val szerelt változat.

(#96) Mikulásbá válasza sunny474111 (#95) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az a bizonyos MM-es verziók,párat hoztak már be belőle,az "polcos" verziók,webshopban nemigen lehetett megvenni.Nekem sem volt könnyű.

Ezek lesznek pontosan :

Ez a legkomolyabb verzió :

[ Szerkesztve ]

(#97) sunny474111 válasza Mikulásbá (#96) üzenetére


sunny474111
tag

Értem,gondolom itt a 4860hq,256GB SSD verzióra gondolsz például. Nekem a ● Core i7-4860HQ, 8 GB memória, 1 TB HDD, GTX980M, DOS – 479 900 Ft verzió kéne.Ez a verzió jövő hét körül várható akkor?

Alapjáraton én is azt a konfigot terveztem ami linkeltél,így h az nem lesz,a fentebb láthatót kibővítem majd 8GB rammal meg 1 SSD-vel,te hogy jutottál hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#98) Mikulásbá válasza sunny474111 (#97) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az enyémben sincs gyárilag SSD,de win 8.1 igen.
Itt a fórumon egy ASUS bennfentes súgott,aztán elkezdődött a levelezés.
Szerintem ezek a verziók egyszerre fognak megjelenni,figyelgetni kell majd a boltokat.

[ Szerkesztve ]

(#99) sunny474111 válasza Mikulásbá (#98) üzenetére


sunny474111
tag

Hehe,akkor jól jártál. Remélem minél hamarabb lesz mert már nagyon kéne a gép. 3 hete egy 7 éves laptoppal szenvedek mivel eladtam az asztalim a közelgő váltás miatt(most már kell a mobilitás). Elég sürgető a dolog:D

(#100) Mikulásbá válasza sunny474111 (#99) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem 530 ezer volt "csak" 510..... :U

(de van már 500-ért is ugyanez a konfig)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.