Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az 500eFt-os modell megkapja a i7-4860HQ-t és a 980m-et?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) brumi1024 válasza t72killer (#1) üzenetére


brumi1024
veterán

Valószínűleg igen, mert már nem irreális elvárás 400k alatt egy GTXx80M.

(#3) t72killer válasza brumi1024 (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem is rossz, úgy néz ki, lassan csökken a mobilitásért fizetendő bónusz:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) Daywalker válasza t72killer (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen, de abban SSD nem lesz, ha jól tudom.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) ricinus13


ricinus13
senior tag

Egészen baráti ára van ahhoz képest hogy vérpistikés. Úgy hallottam hogy az ilyen típusú asus gépeknek jó szellzése van így a thermal throttling nem nagyon jön elő.

(#6) t72killer válasza Daywalker (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem. Mondjuk ha belefér, utólag 30k-ért lehet pakolni bele egy 128gigásat, amire ráfér az OS+játékok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Na nem egy instant get kategória, de nincs rossz ára.

(#8) NTonee


NTonee
veterán

itt egy vevő :C
Kár, hogy piros lett a billzet világítás. A G53 gépemen még fehér volt, a G750-en fehér volt, jobban nézett ki szerintem. De ez legyen a legnagyobb gond a géppel. :)
,,NVIDIA Optimus technológiát is hanyagolták"
ezen meglepődtem.

[ Szerkesztve ]

(#9) t72killer válasza NTonee (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az Optimus sok komplikációt okoz: pl nem megy vele a 3D vision (mondjuk még így is kérdéses, hogy a mini-Displayport megfelel-e a célra), és ha az intel 1 év elteltével "elfelejti" támogatni a VGA-ját, nagyobb balhé is lehet a dologból pl win 10 alatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) NTonee válasza t72killer (#9) üzenetére


NTonee
veterán

az enyémben sem megy az optimus, így biztosan nem fog hiányozni. :N Azért meglepő, mert a G750-ben meg volt.

[ Szerkesztve ]

(#11) t72killer válasza NTonee (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ekkora monstrumba, amit kocsival szállít az ember konnektortól konnektorig SzVSz teljesen felesleges a igp-vel bonyolítani a rendszert. Ez nem az a gép, amivel zsúfolt vonaton végigdolgozod a Bp-Pécs távot:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) NTonee válasza t72killer (#11) üzenetére


NTonee
veterán

egyetértünk, a g750-ben sem értettem a dolgot, szóval a meglepődés inkább annál volt. Szimplán csak furcsának tartom, hogy az egyik gépben van, a másikban meg utána nincs, ennyi. A lényeg, hogy ideje leváltanom a G53-at. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Daert


Daert
őstag

Ezen most elkeseredtem.
Németországban Október közepén lesz a megjelenése,nálunk meg csak karira jön :O :(

(#14) Daywalker válasza NTonee (#12) üzenetére


Daywalker
addikt

Én úgy tudom a G750JX verzióban már nem volt...
Ugyanakkor most került kezembe egy ilyen képes repi anyag a G751-ről és azon van optimus logó...na most kérdés, hogy mindegyik gépre vonatkozik-e...hivatalos infó nincs.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15) NTonee válasza Daywalker (#14) üzenetére


NTonee
veterán

JZ-ből van sok itthon, abban van. JH és JX-ben valóban nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#16) satz18


satz18
őstag

Ez a gép maga a tökély. Ha most vennék gépet tuti ezt venném. Ez a 980m irgalmatlan jól sikerült, jobb helyre nem is kerülhetett volna mint ebbe a csendes, hűvösen tartó házba. Az ára pedig baráti. Az alienware ugyan ezt kétszer ennyiért adja és semmivel nem jobb a hűtése. Egyedül az MSI tud vele árban versenyezni, de annak egy körös hűtése van és hát az meg is látszik rajta.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#17) Zimmy88


Zimmy88
tag

Egészen jól néz ki, és a teljesítményéhez képest nem is drága :)

FZR2000 ®

(#18) Daert válasza satz18 (#16) üzenetére


Daert
őstag

No igen.Arról nem is beszélve hogy az MSI-nél ugrik a gari ha megbontod,míg az ASUS-nál nem.

(#19) brumi1024 válasza satz18 (#16) üzenetére


brumi1024
veterán

Azért az Alienware gariban és minőségérzetben is más kategória.

(#20) satz18 válasza Daert (#18) üzenetére


satz18
őstag

Jaja abba még egy SSD-t se tehetsz be utólag. Vicc kategória.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#21) Daert válasza satz18 (#20) üzenetére


Daert
őstag

Jaja,erről beszéltem :(
Néztem a GT72 alját.Az egész egy rosta és csak egyben levehető,ha valaki SSD-t vagy RAm-ot tenne bele.De akkor ugrik a gari.

[ Szerkesztve ]

(#22) huszar90


huszar90
aktív tag

Ilyen gépet megnéznék normális designnal, ezek a gamer-es kialakítások szerintem szörnyen rondák. :W

(#23) AxBattler


AxBattler
félisten

Nagyon f@$zányos, kellene! :K :C

Viszont ezt nem tudom értelmezni, kár is érte:
"...a teljesítmény és kompatibilitás maximalizálása, illetve a hosszabb távú használhatóság érdekében az NVIDIA Optimus technológiát is hanyagolták.' :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#24) t72killer válasza huszar90 (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akad, csak drágább vagy nem annyira csúcs benne a vga: HP ZBook 17 g2

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) Goblin12 válasza huszar90 (#22) üzenetére


Goblin12
őstag

Akkor pech, mert ezekből csak ilyen lesz.

(#26) brumi1024 válasza AxBattler (#23) üzenetére


brumi1024
veterán

Több hátránya van az Optimusnak egy ilyen gépben, mint előnye.

(#27) Goblin12 válasza t72killer (#24) üzenetére


Goblin12
őstag

Ez hol játékos gép, azzal a VGA-val? :U

(#4) Daywalker Ezt nem szeretném elhinni, hogy egy csúcsba belerakjanak valami terrás pörgös okosságot 5,4k rpm-el. :U MSI-ből kinézem, de Asus-ból nem.

(#28) NTonee válasza Goblin12 (#27) üzenetére


NTonee
veterán

Rakhatnak bele 7200 rpm-est is. A listában benne van. Egyébként csak nálunk lesz ez a csúcs gép. Külföldön biztos lehetsz benne, hogy lesz belőle még 1-2 drágább konfig.

[ Szerkesztve ]

(#29) t72killer válasza Goblin12 (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A K3100M 4GB GDDR5-tel (ráadásul 256bites memvezérlővel) egyáltalán nem rossz grafika. Nekem az elődje van, ami ~20%-kal kevesebb shader, alacsonyabb órajelekkel és simán viszi pl a Starcraft 2-t az új, gépigényesebb motorjával extrém grafikán, fullHD-n.

Nem mondom, van erősebb, a Zbook szériában is kapható a K4100m, csak azt eléggé elszállt árakon mérik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) AxBattler válasza brumi1024 (#26) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, ezt a cikkben már leírták, csak én nem értem még mindig. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#31) satz18 válasza AxBattler (#30) üzenetére


satz18
őstag

A szoftveres átkapcsoláshoz kell a megfelelő intel driver. Azoknak a támogatottsága 2 év. Az NV kártyákhoz ennek a többszöröse jár. Szóval lehetséges az optimus esetében, hogy egy idő után már nem fogsz tudni grafikus drivert frissíteni akkor sem, ha az NV oldaláról ez működne. Esetleg olyan is előfordulhat, hogy egy játék nem tudja felismerni a dGPU-t. És csak a HD grafikkal tudod tolni. Cserébe csak az akkumlátoros üzemidő megnövekedése jár. Egy 4.5 kg-os notinál ez nem egy nagy szempont.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#32) Goblin12 válasza NTonee (#28) üzenetére


Goblin12
őstag

Igen, de kérem egy csúcsgépbe minimum 1 SSD, 2014 van lassan 15 nehogy már HDD legyen a csúcsban. Főleg ne primernek.

(#33) brumi1024 válasza AxBattler (#30) üzenetére


brumi1024
veterán

Vagy a fenti említett problémák mellett: nincs 1080p 60 Hz feletti képfrissítéssel külső monitoron, a 3D Visionról nagy valószínűséggel szintén le lehet mondani, mindezt tényleg azért a plusz fél óra üzemidőért. Ennyit nem ér a dolog egy ilyen játékos gépnél. Ráadásul a Maxwell nagyon jól áll energiatakarékosság terén.

(#34) NTonee válasza Goblin12 (#32) üzenetére


NTonee
veterán

akkor még1x :) az a "csúcskonfig", amiről szó van, az csak nálunk lesz a csúcs. A G750JZ-ből is voltak komolyabb konfigok külföldön, amik itthon nem voltak elérhetőek. De ezt kibeszéltük a másik topikban tegnap. :)

(#14) Daywalker: a 770/780-as gépekben nem volt, a 880-asban van, ez biztos, de tényleg felesleges. Lesz egy 860m-el szerelt gép is, a JM. Ha lesz, akkor ott lesz szerintem az optimus.

[ Szerkesztve ]

(#35) Goblin12 válasza NTonee (#34) üzenetére


Goblin12
őstag

Értelek én, hogy megbeszéltük na de áh, tiszta gáz, hogy "ITT" ez számít csúcsnak. :(

(#36) AxBattler válasza satz18 (#31) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#33) brumi1024
Így már érthető. :R

Igen, az új architektúra azért elég jól áll a fogyasztás tekintetében, nagyon jó lesz notikban. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#37) matteo_szg válasza Goblin12 (#35) üzenetére


matteo_szg
őstag

Itt azért ez a csúcs, mert egy adott szinten kell tartani még az ilyen erőmű árát is, hiába van meg hazánkban is a célközönsége. Így adott a lehetőség arra, hogy a tulaj maga válasszon bele SSD-t, épp amekkora kapacitásra, sebességre szüksége van.

jupiiii

(#38) wanted5 válasza Goblin12 (#35) üzenetére


wanted5
őstag

Nem feltétlenül, ez számít csúcsnak, de itt ebben az országban egy ilyen kategóriájú és árú gépből éves szinten se túl sok fogy. Ezért nem lenne célszerű 10 különböző konfigban árulni.
Egy másik ok lehet, hogy sokszor csak egy plusz ssd-ért indokolatlanul nagy felárat kérnek.

Nekem is nagyon megtetszett most ez a gép, úgy döntöttem, hogy ez lesz a következő, de ha eljön az ideje a vásárlásnak és is kb a legfapadosabbat fogom megvenni 8 / 16 GB RAM, 7200es hdd.. a lényeg, hogy a vga meg proci legyen jó utána meg majd rakok bele olyat ami nekem tetszik

(#39) Curse


Curse
tag

Szerintem ez a legjobb ROG lapos idáig az összes közül.Most JX-em van amivel tökéletesen meg vagyok elégedve de csere lesz ASAP. :DDD Ez a maxwell ilyen hűtés alá meg hozzá VÉGRE IPS kijelző!!!! best buy szerintem.Nálam ez az 5 kiló abszolút nem gáz(nem értem mire a sok hiszti a súlyára) ölben is sokat játszok vele a dizájn meg egyre jobb.A hangot kell cserélni Y560/580 féle JBL-re meg kivenni az aljából a "mélyvinnyogót" és helyére msata hely aztán teljes a tökély.

(#40) wanted5 válasza Curse (#39) üzenetére


wanted5
őstag

meg képeken úgy látszik hogy a fedlap egy része alumíniumból van, tehát ezzel kijavították a könnyen benyomható fedlap hibát, így abba se lehet már belekötni
gondolom, vagyis remélem az 980m kevésbé fog melegedni mint a 880m és akkor a hűtéssel se lesz semmi gondom

nekem most már egyetlen bajom csak az lesz, hogy jobb oldalon van szinte minden csatlakozó, de egye fene majd valahogy megbarátkozok vele

(#41) Curse válasza wanted5 (#40) üzenetére


Curse
tag

Most hogy írtad lecsekkoltam,tényleg könnyen benyomható.1 éves lesz novemberben a gép de idáig nem tünt fel.Hűtésben ezek verhetetlenek,ha a többi hangos süvítő melegszendvicssütőbe is belepakolják a maxwellt,márpedig bele pakolják,akkor itt nincs mitől tartani.Nálam 79(proc) 71(770m)volt a max nyári 27-28 fokos szobába.Szerintem ettől csak jobb lesz a dolog a Vörös Ördögben. ;]

(#42) Goblin12 válasza wanted5 (#38) üzenetére


Goblin12
őstag

Igen, mondasz valamit, csak ezzel az a baj, hogy általában valamelyik vinyón van egy biztonsági másolat, ilyen vissza állítható backup, és néha ez jól jön, bár akik széjjel szedik a notit meg raknak bele ezt azt, azoknak ez nem okoz(hat) akadályt, pl újra rakni egy OS-t. :R

(#43) Reggie0 válasza wanted5 (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert ne lenne? Ha mas orszag miatt ugyis gyartjak a konfigot, akkor nem lehet akkora para itt is raktarozni.

(#44) wanted5 válasza Reggie0 (#43) üzenetére


wanted5
őstag

mert akkor minden egyes gépet lokalizálni kell, ne feledd most hivatalos származású gépekről beszélünk, és nem a szürkeimportosokról.. és az eladók se szeretnék ha ezek a nyakukon maradnának
nyilván több éves tapasztalatból megvan az, hogy milyen konfig fogy a legjobban, ezért szállítanak, és árulnak egy nagyon alap, meg egy csúcs nagy ritkán egy közepes megoldást

(#45) Reggie0 válasza wanted5 (#44) üzenetére


Reggie0
félisten

Az azert nem egy oriasi melo, plane hogy a bill altalaban ugyan az minden modelnel, azon felul meg mar csak a leiras van.

(#46) Sn00k


Sn00k
veterán

Azért egy, ilyen szépségért odaadnám a Pc-met :D Szerintem az áruk nem is vészes, ilyen felszereltségekkel...

3njoy the Lif3

(#47) Dosi


Dosi
tag

(#39) Curse: A hangot kell cserélni Y560/580 féle JBL-re meg kivenni az aljából a "mélyvinnyogót" és helyére msata hely aztán teljes a tökély.

a hangot igen, de minek mSATA? :DD M.2.es foglalat van az MSI GT72 dominator Proban, ráadásul 4 db....ami gyorsabb, szebb, jobb... :C

(#43) Reggie0:
Csak valóban nem éri meg 600-700K-s konfigokat tárolni, mivel itthon az már egyrészt majdnem egy alienware árának felel meg, másrészt pedig ha valaki akar bele egy ssd-t(márpedig szinte mindenki :C ) az vagy megveszi ott ahol a laptopot is vagy máshol. És ha esetleg nincsen pénze egy 600K-s darabra lehet egy 450K-s modellre van amire majd fél év alatt rákölti azt a maradék 150K-t. Addig meg kibírja azzal az 5400/7200as 1tb vinyóval meg 8/16gb rammal :)

személy szerint azért egy olyan lehetőség mint az MSI-nél a GT72ben hogy lehet cserélni a dGPU-t hát még nagyobbat szakítanának :) de mindent összevetve hűtés/dizájn/teljesítmény/ár/felszereltségben szerintem verhetetlen - itthon legalábbis :DDD - nem egy macbook h 12 órát nyomja de ezen legalább megy maxon fut a BF4 ;]

[ Szerkesztve ]

There is no such thing as overpowered graphics card. There are only underpixelled displays.

(#48) Curse válasza Dosi (#47) üzenetére


Curse
tag

Msi szóba sem jöhet nálam.
Hangos,melegszik benne a proci meg gpu nagyon,és nem is tetszik.Az Asusba nyugodtan belerakhatod az ssd-t magadnak is,no para.

(#49) Goblin12 válasza Curse (#48) üzenetére


Goblin12
őstag

+1 MSI az katasztrófa.

(#50) kozmy


kozmy
őstag

Úgy látszik, hogy az asus a g751-el oda pakol most az usereknek. Bitang konfigal lehet majd ezeket kapni. Ne de ezeknek áruk is van.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.