Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nexus6


nexus6
aktív tag

fú most néztem először az ilyen statisztikákat, érdekes...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#2) #16820480


#16820480
törölt tag

Ebből úgy látszik, hogy inkább lassan az Oppo és Vivo éri utol hátulról a Huawei-t, nem pedig a Huawei fog harmadik helyre ugrani :N

(#3) Csapoati válasza #16820480 (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem vagyok én ebben biztos, a Huaweinek nagy nemzetközi tartaléka van, míg az OPPO és a VIvo Kínán és Indián kívül egyáltalán nem acélos. A Xiaomi nagy éve volt a tavalyi, szerintem nem tudják megismételni a harmatos újdonságaikkal (Redmi 5 család). Mármint az előrelépés harmatos, amúgy jó telefonok azok is, cvsak túl nagyok.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#4) kali válasza Csapoati (#3) üzenetére


kali
legenda

Valahogy így, a Huawei harmadik helyét nem hiszem, hogy bármelyik gyártó is veszélyeztetni tudja alulról mostanság, sőt...

(#5) #16820480 válasza Csapoati (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát éppen ez az, hogy a Huawei már szinte minden piacon jelen van, és nyomul évek óta, és így sem tudnak jelentősen közelebb kerülni a második helyhez. Még az amerikai piac lehet talán nekik mentsvár, de az sem egyszerű helyzet. Az Oppo meg Vivo jelenleg még nem is nyitott külföld irányába szinte, csak a nagyobb ázsiai piacokon vannak. Szóval nekik van hova terjeszkedni.

(#6) Juhaszatti válasza Csapoati (#3) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A Vivo még csak most kezd kilépni a nemzetközi piacra, ezért is lesznek a foci VB egyik főszponzora, hogy kínán kívül is megismerjék a nevüket.
Érdekes verseny lesz ez még a kínaiak között.

(#7) kali válasza #16820480 (#5) üzenetére


kali
legenda

Ellenkezőleg, nem is olyan régen cikkeztek róla, hogy részeredményekben már meg is tudta előzni a Huawei az Apple-t: Link

(#8) for3l


for3l
senior tag

A harmadik bekezdés vége felé az van, hogy a éves összevetésben szintén a Huawei nyert. Valamit én nem látok, vagy ez el lett írva?
Az első táblázatban a Huawei 1,4%-ot hozott, a xiaomi 3,3%-ot.
A második táblázatban a Huawei 0,9%-ot hozott, az oppo és a vivo rendre 1,6%-ot és 1,7%-ot.
Úgy képesek fejlődni ezek a kínai márkák, hogy még mindig nem igazán ismert a nevük Európában és Amerikában, szóval szerintem ott van még tartalék inkább.
Hogy most ez kinek jó, vagy kinek rossz, döntse el maga.

(#9) janeszgol válasza for3l (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó lenne, ha a Xiaomi hivatalosan, teljes palettával idejönne. Független, szolgáltatók, ilyesmi. Az LG meg a Sony álljon le a sajáttal, úgy se megy nekik és segítsenek be a gyártásba a Xiaominak. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Telítődik a piac

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#11) RRamstein válasza kali (#4) üzenetére


RRamstein
tag

Azért én a Nokiát nem írnám le mint rivális :) az a név még mindig elég nagy húzó erő :)

(#12) Bici válasza janeszgol (#9) üzenetére


Bici
félisten

Gondolod, hogy ha a Xiaomi* hivatalosan is idejonne, akkor annyiba kerulnenek a keszulekeik, mint most? :U

* - tetszoleges kinai marka

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) kali válasza RRamstein (#11) üzenetére


kali
legenda

Nem írok én le senkit, de a harmadik helytől a Nokia egyelőre pláne távol áll.

(#14) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Akkor ennek fényében érdekes, hogy a nagy chip gyártók miért is emelik a memóriák árait az egekbe (DDR4, DDR5, GDDR5, stb.)

(#15) RRamstein válasza kali (#13) üzenetére


RRamstein
tag

nem régen jöttek "vissza" nyilván nem vár az ember egyből csodát, remélem nem tűnnek el :)

(#16) roli543 válasza RRamstein (#15) üzenetére


roli543
őstag

Ahhoz képest elég jó eladasokat produkáltak tavaly :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#17) kali válasza RRamstein (#15) üzenetére


kali
legenda

Az idősebbeknek mond még valamit a Nokia, bár a cég sem a régi már, de mivel nekem már 20 éve is volt Nokia mobiltelefonom, ezért tavaly ősszel az első dolgom volt a megjelenésekor megvenni egy Nokia 8-at, meg sem várva a hazai hivatalos megjelenést, hanem kintről gyorsban behozatva.
Tetszett, nem csalódtam benne, de 2 hónap elteltével győzött egy akkor megjelenő, számomra jobb telefon, viszont ha lesz újabb Nokia, arra is vevő leszek, de ez csak nálam és a hozzám hasonlóknál működik így, az újabb generáció tekintetében kellenek a reklámok, a marketing...stb., szóval nyomulni kell a Nokiának, ha nagyobb teret akar nyerni.
Amellett a dobogósok (Samsung, Apple és Huawei) mindegyike több lábon is áll, ami nem hátrány több tekintetben sem.
Az a baj, hogy sokan úgy veszik alapul a Xiaomi, OPPO, Vivo..stb. nyomulását, hogy a jelenlegi árakat nézik, miszerint azzal tarolni lehetne, ha hivatalosan is bejönnének, de nem ilyen egyszerű a dolog, mert ha itthon is rendes képviseletet, szervizhálózatot...stb. építenének ki, meg áldoznának reklámokra, akkor garantáltan drágulnának a telefonjaik.
A Nokiának sem lesz kis munka, ha az egykori képviseleti és szervizes hálózatot vissza akarja hozni legalább megközelítő szintre.
Egyrészt irtózatos anyagi ráfordítással jár, másrészt ha szerződéses szervizben gondolkodik bármelyik gyártó, akkor más akadályokba és nehezítésekbe is ütközik...
Ja, és a hazai mobilos szolgáltatók sem elhanyagolható tényező, sok telefont ott vesznek meg az emberek, szóval azokkal is érdemes jóban lenni a gyártóknak, márpedig a Samsung, Apple és Huawei jól áll ilyen tekintetben is, mind a három szintén több lábon, hiszen nem csak mobiltelefont szállítanak.

[ Szerkesztve ]

(#18) janeszgol válasza Bici (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt nem tudjuk megmondani. Nyilván drágábbak lennének, de hogy mennyivel, passz.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Nem csoda. Nincsen akkora fejlődés, hogy 1 év után cserélni keljen a telefont. Ez egy folyamat, ami most már az eladások rovására megy. Most cseréltem a Honor8-at egy S8+ és felesleges volt, nem tud annyival többet az új. Az árak meg kezdenek elszaltak lenni(400e egy telefonért?!😲)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#20) #16820480 válasza kali (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nézd már meg a grafikont az eredeti cikkben, amiből az általad linkelt magyarítást csinálták. Igen, egy hónapban megelőzte (amikor éppen uborkaszezon volt az Apple-nél), de az év többi részében stabilan 1,5-2x annyit telefont ad el az Apple, és ha megnézed az éves összesítést ebben a mostani hírben, akkor ez nagyjából látszik is, hogy ugyan minimálisan növekedni tud a Huawei, de éves darabszámban jócskán elmarad még az Apple-től.

#9 janeszgol: Kösz, de inkább ne :N

(#21) bandigyerek


bandigyerek
senior tag

Szerintem nincsenek ezekben a tendenciákban semmi különös. Ahogy a cikkben írták:
"...egyre magasabb fogyasztói igényekkel magyarázza a jelenséget, összefüggésben a készülékek árával. A vásárlók jellemzően drágább eszközt választanak, viszont hosszabb ideig használják azokat, a nagyon olcsó mobilok azonban nem jelentenek igazi alternatívát."
Ennyi idő után az emberek rájöttek, hogy egy nagyon olcsó telefont röhejesen kevés ideig lehet tisztességesen használni. A középkategóriára is tesznek magasról a gyártók záros határidőn belül. A felső kategória ami normális "minőséget" produkál a támogatásokkal együtt. Ezt ki is használták a gyártók, és szépen felsrófolták az árakat. Nem mondok újat, ha azt gondolom, hogy az Apple példáját követik árazásban, mert fog veszettül a ceruza. Először a Samu aztán Huawei, LG. Nem kell sok idő, és a pl.: Xiaomi is a "nagyok" útjára lép, és kijönnek a kétszázezres kategóriával. Na, nem azért, mert annyival jobb, hanem mert megveszik.
Pár éve kézzel-lábbal tiltakoztam, hogy 100e-nél többet fizessek egy telefonért. Most, ha egy kicsit is minőségibb, tartósabb új telefont szeretnék, zsebbe kell nyúlni. Vagy választhatom a 1-1,5 éves modelleket, és azzal karistolok, de egy év múlva azt veszem észre, hogy a rendszer elavult, még a gmail is, meg az összes többi app egy dupla ilyen erős hardverre lett optimalizálva, és köhög, krákog minden.
Szóval várok. ha összejön a pénz egy jobb gépre, azt veszek én is. Mert ezt látom logikusnak. Mindaddig amíg a gyártók nem kezdik elslendriánkodni azt is.
Egy amerikai színésznő mondta egyszer:
"Olyan gazdag vagyok, hogy megengedhetem magamnak, hogy mindenből a legolcsóbbat vegyem!".

(#22) junior11 válasza Quqesz (#19) üzenetére


junior11
veterán

+1 Én is így látom.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#23) kali válasza #16820480 (#20) üzenetére


kali
legenda

Megnéztem, aszerint is előzte meg a Huawei az Apple-t részeredményben, ennyi.
Az uborkaszezon nem csak az Apple-nél volt akkor az, hanem más gyártóknál, köztük a Huaweinél is.
Lehetne persze forgatni a dolgot, de akár úgy is, hogy a Huawei egyenletesebb fejlődést mutat.
2016-ban az Apple 215.4 millió darab mobiltelefont adott el, a Huawei pedig 139.3 millió darabot, 2017-ben az Apple 215.8 millió darabot, a Huawei pedig 153.1 millió darabot.
Nem látom már a tavalyi évben az Apple kétszeres, de még a másfélszeres eladási mutatóját sem.

(#24) for3l válasza janeszgol (#9) üzenetére


for3l
senior tag

Először kerestem az ördög fejét a hozzaszolas végéről :)
Azért, amit írtál, az (még) nem igen fog bekovetkezni.

(#25) dajkapeter válasza Quqesz (#19) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Abszolút egyetértek... Én spec G3 tulajként érzem ugyan ezt. Lassan cserés a kütyüm, de nem azért mert sz@r lenne. Hanem mert kiesik a kijelző. Még mindig jobban megy, mint párom G5-je. :D Óriási előrelépések, fejlődések nincsenek a telókban. Némi gyorsulás, de semmi több. Olykor még az üzemidő is jobb az enyémen, mint a mai gépekben...

De legalább az árak emelkedtek! :D :C

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#26) #16820480 válasza kali (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, egy nagyon rövid időszakban megelőzték az Apple-t. Ha megnézed az év elejét, akkor több hónapon keresztül az Apple adott el 2x annyi telefont, de az egész éves mennyiséget leosztva is 1,4x annyit, ami majdnem megvan másfélszeres. Nem tudom már hova magyarázni.

(#27) kchris78


kchris78
veterán

jó lenne nagyobb visszaesés is hogy összekapják magukat egy kicsit a gyártók.. bár valszeg ennyire nem egyszerű a dolog, függ a kategóriától meg sokmindentől hogy a visszaesés mire kényszerítené a gyártót..

(#28) kali válasza #16820480 (#26) üzenetére


kali
legenda

Nem is kell jobban magyarázni, az Apple tart egy szintet, a Huawei meg mászik fel rá rendesen.
Térjünk erre vissza majd a későbbi időszakos és éves jelentések elkészültekor is.

(#29) Mr.Silkó válasza #16820480 (#2) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Bizony. :K
Pláne, hogy az USA vezetése nem kér a Huaweiből.

[ Szerkesztve ]

(#30) Wesder válasza Mr.Silkó (#29) üzenetére


Wesder
félisten

Na igen, kifejezetten ellenzik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#31) Mr.Silkó válasza Wesder (#30) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez azért elég nagy érvágás lehet még egy Huawei méretű mamutcégnek is.

[ Szerkesztve ]

(#32) Quqesz válasza Mr.Silkó (#31) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Lenne, ha a huaweinek a mobilipar lenne a húzóága. De nem az, hanem a hálózati technológia. Ezt a szegmenst 3 cég fedi le a világon: huawei,zte,siemens.....(de javítsatok ki ha van több is)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#33) #16820480 válasza Quqesz (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyrészt már nem olyan nagy a különbség a mobilos és hálózati üzletágak között, sokat jött fel a mobilos részleg az elmúlt években. Másrészt Ugye ott a Nokia (Alcatel-Lucent), Motorola is még ezek mellett. Harmadrészt meg Huawei és ZTE hálózati elemeket pláne nem fognak beengedi az amcsik :N Azokat még úgy emlékszem az ausztrálok is ellenezték.

(#34) Mr.Silkó válasza Quqesz (#32) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem is úgy értettem igazából, hogy tönkremennek bele – nyilván erről szó nincs –, de azért biztos nem jön jól nekik.

(#35) Bici válasza #16820480 (#33) üzenetére


Bici
félisten

Az Ericsson is itt tevekenykedik, es tudtommal a legnagyobb szereplo a halozati piacon, ha nem elozte be a Nokia a felvasarlasaival.

A 2016-os adatok szerint: [link].

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36) attiati válasza Quqesz (#19) üzenetére


attiati
veterán

+1

Sokadik generációs okostelefonok jönnek már.
Érett lett a termék, lelassult a csereciklus.

De ez tök jó hír nekünk fogyasztóknak, mert nem avul el olyan gyorsan a telefon.

Régen már azért is PC-t kellett cserélni, mert nem vitte el az mp3-at az 386-os processzor :D
Ha még emlékszik rá valaki. Ma meg egy 3-4 éves gép is bőven jó minden általános felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

(#37) Bwin87 válasza janeszgol (#9) üzenetére


Bwin87
tag

Hát ezt rossz volt hallani :(

Sony Xperia 1 V

(#38) Teal'C válasza #16820480 (#5) üzenetére


Teal'C
addikt

Az amcsi piacról gyakorlatilag kitiltották őket, így ez már nem opció.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#39) RRamstein válasza kali (#17) üzenetére


RRamstein
tag

Ez igaz viszont náluk van a linszenszek nagy többsége :)

(#40) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Grat az Applenak én szurkolok nekik. Meddig tudják tartani a negatív db szám mellett a bevételek növekedését.
:DDD

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#41) kchris78 válasza attiati (#36) üzenetére


kchris78
veterán

te sem ma kezdted :D de szerintem akkor meg sokan polyasak voltak.. vagy meg az se.
mindenestre ma is vannak ilyen technologiai ugrasok csak ritkabban.. ami most lesz az a h265-os videok lejatszasa... erre hwbol csak a 2017-es procik kepesek.

(#42) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

"A vásárlók jellemzően drágább eszközt választanak, viszont hosszabb ideig használják azokat"
Ezzel egyetértek.
Én 1 évig tudtam használni a k@ki Doogee DG800-amat, utána rendesen belassult.
Na akkor úgy döntöttem, hogy picit mélyebben belenyúlok a zsebembe és vettem egy Xiaomi Mi4C (3/32), amit most már lassan 2 éve használok és még mindig ugyan olyan gyors mikor vettem!
Olyan mint a villám. Kíváncsi vagyok még hány évet bír ki akadás mentesen, ha egyáltalán be fog valaha is lassulni?! Talán csak egy új akksit kell majd belevegyek 10$, azt csókolom! ;)

(#43) Bici


Bici
félisten

En meg kivalasztom a CyanogenMod / LineageOS altal hivatalosan tamogatott telefonok kozul a legolcsobbakkat, es azon belul a legkisebb meretut veszem meg 1-2 evesen hasznaltan.
Jelenleg egy LG G2 Mini-vel tokeletesen elvagyok kb. hetente frissulo szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44) 7Heads Drago válasza Bici (#43) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És abban mi a jó hogy hetente frissül?
Egyfolytában változik a rendszered.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#45) YASKATIR válasza 7Heads Drago (#44) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Dehogy valtozik. Legtobb esetben csak minimalis bugfixek meg uj bugok behozasa van :))

(#46) #16820480 válasza 7Heads Drago (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hogy megkapod időben a biztonsági frissítéseket például...?

(#47) 7Heads Drago válasza #16820480 (#46) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ekkora baj lenne a biztonsággal???
Ha nincs a teloban bug bőven elég sztem fél évente egy frissítés.
A win10-nél is pár naponta jön a frissítés és már ki se kapcsolható. Akkor most kié a gép / telo? Mert lassan már többet használja a gyártó frissítésekre hivatkozva. És mint a windowsoknál és a régebbi teloknál is kiderült már: a frissítésektől egy idő után szépen be is lassul a telo. Androidnál szerencsére még van lehetőség visszatérni a jóra. Én konkrétan még egy telot se láttam azért meghalni, mert nem volt fent rajta a legutóbbi biztonsági frissítés.
Ha fórumon jók a visszajelzések, javul az üzemidő, vagy számunkra fontos opcióval bővül akkor megértem a upgradet. De ezt a biztonsági maszlagot én nem veszem be.

YASKATIR: :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#48) Bici válasza 7Heads Drago (#47) üzenetére


Bici
félisten

A LineageOs egy kozossegi project, igy nem egy kozponti manager dont arrol, hogy mikor van kesz, es mikor release-elik a termeket, hanem ha valaki berak egy javitast, akkor az kimegy a kovetkezo heten.
Mindig van mit fejleszteni, javitani.
En magam soha nem tapasztaltam semmilyen bugot, de mivel egy telefont sokfelekeppen lehet hasznalni, igy biztos vannak olyan helyzetek, amik eseten nem hibatlan a kozosseg altal feljesztett rendszer.

Egyebkent nem kotelezo frissiteni. Manualisan szoktam bemenni a frissitesek menube es letoltom / telepitem azt, amelyiket kedven tartja. Ha egy evig nem megyek oda be, akkor nem piszkal a telo, hogy frissitsek.

Az LG-men a LineageOS megjelenese ota fent van, es egy picit sem lassult be, es valszeg a szoftver akksi kezelese javult, mert kb. ugyanannyit bir az akksi evek utan is, mint eleinte.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#49) #16820480 válasza 7Heads Drago (#47) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ilyen fontos. Ha egyszer megszívod majd biztonsági hiba miatt, akkor valószínűleg neked is fontos lesz. Arról nem is beszélve, hogy addig is kárt okozhatsz ilyen magatartással másoknak, ha mondjuk egy biztonsági hiba miatt a te géped is botnet része lesz, és küldi a spamet másoknak, vagy ddos-ol szervereket.
Egyelőre nincs még erre szabályozás, mert nem veszik igazán komolyan szinte sehol a digitális biztonságot, pedig igen fontos lenne. Én azt nem veszem be, amikor valaki olyannal érvel, hogy "az ő adatait úgyse lopnák el", meg hogy "csak lassul a rendszer a frissítésektől". Az enyém nem lassult egy dekát sem, pedig évek óta rendszeresen frissítem laptopon. Androidon meg nem a biztonsági frissítések miatt, hanem az újabb funkciók miatt szokott lassulni (amit az érvelésed szerint te is telepítenél ugye).

(#50) Aprósólyom válasza HarleyCustom (#10) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ez már nem csak telítődésről szól. A Globális eladások estek. Az szerintem inkább azt a fejlődési szintet jelenti, ahol a felhasználók már nem döntenek új vásárlása mellett, hanem megtartják a régit, majd vesznek később. Az új szériák kiadása is már lassan eléri a fél éves frissítést és közben ez sem elég az eladások növeléshez. Túl sok a vadi új már eleve hulladék, így én örülök ennek a hírnek.

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.