Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gergő_


Gergő_
őstag

Egy hatalmas vicc ez a mobilinternet dolog itthon.
A magentánál is nem tudom mire elég 30MB havonta ráadásul több mint 2 ezerért?

(#2) alien24 válasza Gergő_ (#1) üzenetére


alien24
tag

egyet ertek. vicc. marad a gephez kotottseg amig nem csinalnak rendes csomagokat, rendes arakkal

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#3) Killing


Killing
addikt

Miért nem lehetne már bevezetni normális mobilinternet csomagokat korlátlan adatmennyiséggel,korlátozás nélkül (gondolok itt a p2p-re)?Jelenleg nincs itthon olyan mobilinternet ami nem lenne valamilyen szempontból korlátozva.Olyan netre gondolok mint a vezetékes (csak kábel nélkül :D ).

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#4) moonman válasza Gergő_ (#1) üzenetére


moonman
titán

hm? 3000-ért van 3 GB-os csomagom és a sebesség is teljesen megfelelő egy mobil számára.

[ Szerkesztve ]

(#5) Killing válasza moonman (#4) üzenetére


Killing
addikt

De itt nem a sebességgel van a gond,hanem az adatforgalom mennyiségével.Mobilra (ahogy az írásodból kivettem) még elég (sztem sok is) a 3 GB.De not/netbookra már nem.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#6) Gergő_ válasza moonman (#4) üzenetére


Gergő_
őstag

3GB nekem nagyon kevés lenne,kb 20GB lenne az ideális böngészésre (youtube és hasonlók...)

@Killing: Egyelőre nem hiszem hogy jó dolog lenne a p2p(tényleg nem erre van kitalálva) bár szerintem simán elviselné a hálózat...(ez a 850TB nem egy nagy mennyiség ráadásul milyen ára van...)

(#7) moonman válasza Gergő_ (#6) üzenetére


moonman
titán

szerintem max 5-600 MB szokott lenni a havi forgalmam. persze én mobillal használom, gépnek van kábelnet meg wifi meg ilyenek.

(#8) Keem1


Keem1
addikt

Érdekes, én azt hittem, a mobilnet mutatói ha nem is kiugró, de folyamatos növekedést fognak mutatni, hosszú távon :U.

Amúgy másokkal ellentétben én nem panaszkodhatom, 5.790 Ft-ért szinte bármennyit forgalmazhatok :) (azt hiszem, 80 GB a havi plafon). A korlátlanság elején havi 16-18 GB is összejött, most beállt átlag 7-11 GB-ra. Bőven elég, sebességgel semminemű probléma, stabilitás ok, p2p korlátozás sincs. Nincs okom panaszra.

Ja, és PC, netbook, telefon egyre megy, ha néha-néha rokonlátogatás van vidéken, nem kell netet nélkülözni :P.
Csak az egyszem sim kártya lesz lassan szűk keresztmetszet, ha állandóan szerelgetni kell a telefont, cserélgetve a telcsi és a modem között.

[ Szerkesztve ]

(#9) Gergő_ válasza Keem1 (#8) üzenetére


Gergő_
őstag

Ez pontosan melyik szolgáltató melyik csomagja?

(#10) DarkByte válasza Gergő_ (#9) üzenetére


DarkByte
addikt

T-Mobil féle "korlátlan" opcióval lehet elmenni 80GB -ig (egész pontosan 7 egymást követő nap alatt nem lehet 20GB felett a forgalmad de ha jól beosztod gond nélkül meg lehet a 80GB), viszont ezt február végén visszavonták így jelenleg ez nem elérhető. Aki addig aktiválta, annak megvan (így pl. nálunk a családnak is egy év hűséggel plusz opciós díj nélkül :U) Megjegyzem eddig a legnagyobb forgalmunk is 20GB körül van; valszeg ha otthon lennék és nem az albérletben neteznék valamivel több lenne de szerintem akkor is max. a havi átlag lenne ennyi.

Egyébként a Pannon féle feltöltős mobil internet nagy ötlet, remélem hogy valamelyik szolgáltató behozza a lejárati limit ilyen szorosra húzása nélkül. Ha teszem azt egy 3k -s feltöltést fél évig használhatnám, nem gondolkodnék rajta. E-mail -re, Opera Mini -hez, MSN -ezéshez 500MB bőven rengeteg.

[ Szerkesztve ]

(#11) Keem1


Keem1
addikt

Úgy-úgy, pontosan minden úgy van, ahogy azt DarkByte kolléga leírta :)

Amúgy még egy gondolat a T-Mobil korlátlan opciójához: ugye februárban kivonták a forgalomból, így annak van, aki arra addig előfizetett, nekik is jó eséllyel csak a hűségidő végéig. De a magentások hajlamosak utolsó pillanatban meghosszabbítani dolgokat, már a harmadik félévet húzom pl. a családbarát kedvezménnyel. Mindig az uccsó pillanatban jött az sms, hogy újabb fél év... Így aztán a párommal, anyámmal és a húgommal ingyen csacsogunk másfél éve :DD

(#12) DarkByte válasza Keem1 (#11) üzenetére


DarkByte
addikt

Tippre mire lejár az egy év megint lesz valami hasonló dolog, ha csak időszakosan is. Gondolkodtam rajta már hogy ezt direkt csinálják hogy szabályozzák a hálózat használatot. Beengedtek annyi ügyfelet amennyit még kényelmesen elbír a hálózat és most kicsit lezárták a dolgot hogy tudjanak tovább fejleszteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.