Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Angel1981 válasza Möhe (#100) üzenetére


Angel1981
veterán

Minek, ha nem akarod megérteni? :P

Egyébként meg respect az őszinte "vallomásért", de tényleg! :R

Kiszállok, PEACE!

(#102) Parallaxis válasza -=V3rthil=- (#99) üzenetére


Parallaxis
addikt

Írhatnál konkrét példákat is, mert ez így elég kevés.

Én párhuzamosan használom mindhárom rendszert (Windows, Linux, OSX), de mind közül az OSX-et tartom a legkényelmesebb és legjobb rendszernek.

Ha abból indulsz ki, hogy neked, mint fejlesztőnek nem annyira esik kézre, azt elfogadom (bár több embert ismerek, aki OSX-re is fejleszt és nekik erről más a véleményük, de mindenkinek más jön be), de már ne haragudj, de a felhasználók 1% alatti része a fejlesztői csoport, ha meg a többi felhasználásnál kényelmesebb, gyorsabb, könnyebben áttekinthető, akkor ez eléggé mást jelent, mint amit te mondasz :)

Írtad, hogy az OSX színes-szagos és tele van animációkkal... nos nem tudom, de a Windows 7 sokkal csiricsárébb és jóval több animáció van benne, ami ráadásul sokkal idegesítőbb (a Windows 8 gagyi csempéiről már ne is beszéljünk).

(#103) Möhe válasza Angel1981 (#101) üzenetére


Möhe
addikt

szeretném megérteni,azért kértelek rá ;) pü-ben akár

epöl és droid júzer szájkaratén meg csak jókat vigyorgok, van itt is ott is iq betyár

(#104) pusszycat válasza Möhe (#103) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az elég neked h az epöl nem nézi jó szemmel a Samsung diadalmenetét és féltékeny az első helyére a mobil szegmensben. Angel1981-et meg nem kéne az én hsz. miatt csesztetni. Peace. :B

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#105) Möhe válasza pusszycat (#104) üzenetére


Möhe
addikt

nem csesztettem :U , nagyfiúnak néz ki,mert a fórumozás megy neki, gondolom meg is tudja védeni magát ha kell (de nem úgy vettem észre hogy ilyen hangvételű volt a "csevej" )

nah akkor te most részvényes vagy samuéknál hogy ennyire véded őket?
getzi módon dolgozik az almás cég ez tény (nekem sem szimpatikus ,ezt már leírtam) ,de most miért jobb neked vagy nekem,hogy kevesebb pénz jön be nekik? dolgozzon meg mindkettő (jobban mondva minden multi is) az én kegyeimért ( értsd vásárló) aztán majd eldöntöm hogy sajnálom-e ,legyen az bármelyik is
hozzon létre egy olyan terméket amiért fizetek érte keményen,és működjön is gond nélkül,más engem nem érdekel ,az meg végképp nem hogyan is érik ezt el,nem empátia-szimpátia alapján veszek műszaki dolgot
a terméket nézem,és használom
gondolom sokan vannak még így

béke

(#106) pusszycat válasza pusszycat (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hsz. hatályon kívül helyezve. (DELETE). ;)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#107) Parallaxis válasza pusszycat (#104) üzenetére


Parallaxis
addikt

Vajon akkor is létezne ez a Samsung diadalmenet, ha az Apple nem hozza ki az iPhone-t és a Samsung nem másolja le az egészet?

Én is Samsung készüléket használok, de ettől még nekem is egyértelmű, hogy a S3 előtti készülékeik és tartozékaik formatervét, a csomagolási megoldásokat, a reklámkampányaikat nem egészen saját kútfőből származtatták. Elég sokat meg tudtak takarítani azon, hogy nem kellett bizonyos fejlesztési utat bejárniuk, mert más már megtette ezt. Valójában ezért tudtak az Androidos gyártók élére állni, mert időben léptek és nem szégyelltek elvenni ezt-azt a konkurensektől. A pereskedés és az esetleges bünti még így is töredék költség, mint amit a fejlesztésre kellett volna költeni.
Mostanra persze kinőtték magukat és saját designnal próbálkoznak, bár ez a műanyag, természet ihlette történet sokaknak kevésbé jön be.

Hol is volt a Samsung az iPhone előtt a mobilpiaci "ranglétrán"?

A Samsung diadalmenet meg csak elméleti kérdés annak, aki azt nézi, hogy a piacon a kofa hány krumplit adott el a héten. A lényeg ugyanis az, hogy adott kofa mennyi pénzzel a zsebében megy haza, nem a krumplik száma, hisz olcsóbb, kisebb és picit hibás termékből lehet többet eladni, mint a prémiumból, csak a haszon némileg kevesebb :D

Az első hely szintén kérdéses, hisz nézheted azt, hogy ki adja el a legtöbb készüléket és azt is, hogy ki viszi haza a teljes iparág nyereségének 75%-át, mert kizárólag prémium terméket árul, mégpedig eredményesen.

Az elemzők szerint az iPhone5-ből az utolsó negyedévben 35-40 millió fogyott (a pontos adatot majd 21-én tudjuk meg), míg a Samsung a Galaxy S sorozatából (ami ugyanabban a prémium ligában játszik) összesen adott el 100 milliót eddig 2010 júniusától.
Ezek után szerinted miért is kéne féltékenynek lennie? A saját területén elsöprő fölényben van, az alsóbb szegmensbe meg nem is akar belépni.

Möhe:
+1

[ Szerkesztve ]

(#108) pusszycat válasza Parallaxis (#107) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"az alsóbb szegmensbe meg nem is akar belépni." Én mást hallottam. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#109) Parallaxis válasza pusszycat (#108) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem kell mindent elhinni, lásd iPad Mini. Csináltak kisebb tabletet, mert van rá kereslet, de nem a Nexus 7 ársávjában.

Olcsóbb iPhone meg mindig is volt, mert a régebbi generációt adják olcsóbban az új megjelenésekor.

(#110) Touch-ko válasza Lenry (#66) üzenetére


Touch-ko
őstag

`OSX ML: vao. Windows 7 SP1` vao? Ez mit jelent?
Gondolom nem tudod, hogy mar 10.8.2-es verzional jarunkOSX-nel. Alairom, a 7 egesz jol sikerult, de a teszteket amiket olvastam anno, mindig az OSX nyert. Ugyanazon a gepen futtattak OSX-t es Win7-et. MBP
A biztonsagrol nem is beszelnek...
Emlekszel amikor megjelent egy kartevo a Mac-re? Hir volt mindenhol belole. Aztan be is foltoztak a lyukat. Azalatt a nehany het alatt hany Win-es virus is jelent meg?

`Retina iPad: ki is gyártja bele a panelt?` Kit erdkel? Samsung. Viszont az iPad mar lassan 1 eve retina, az iPhone 2,5 eve, a Samsung pedig nemreg adta ki a hasonlo felbontasu kijelzojet.
Es ez a lemaradas ami allando, ez szamit!

`erről beszélek, hogy ebből fogy ki a lendület. csak le kéne venni az almás szemüveget, mert gátol az értő olvasásban.`

Lehet, hogy en vagyok a hulye, de szerintem technikailag nem megoldhato, hogy par eventeuj termekkel, innovacioval jojjon barmely ceg is. Szerintem a tavaly bemutatott retina iPad, retina MBP azok voltak, es a ML is elegge elore mutato.

Viszont meg mindig nem kaptam valaszt senkitol, hogy a Samsung mit tudott felmutatni, amikor az Apple az iPHone-t, vagy az iPod-ot, az iPad-et? Ez csak az elmult 9 evben tortent.
Az idokozben bemutatott Mac-ekrol nem is beszelve es az OSX fejlodeset sem reszleteznem.
Szoval hany ilyen kaliberu termeket mutaott be, amivel ekkora valtozast ertek el?

[ Szerkesztve ]

(#111) Xero válasza -=V3rthil=- (#90) üzenetére


Xero
nagyúr

Egyedül a cad az a vonal, ahol hátrányban van a nyilvánvaló software hiányok miatt. Természetesen .net-hez sem OS X-en áll neki az ember, de ez fordítva is igaz. Tényleg kíváncsi lennék miben látod azt a fene nagy gyengeségét a rendszernek. :U

(#107) Parallaxis: Nem is a fejlesztési út a lényeg, hanem a kockázat viselés. Az Apple a legtöbb szegmensben be mert vetni olyan technológiákat, amiket noha nem ők fejlesztettek ki a nulláról, de terméket csak ők alkottak köré. Lehet mondani, hogy multi touch létezett, vagy a retina kijelzők technológiája is adott volt. De akkor felmerül a kérdés, hogy előttük miért nem rakta senki sem össze olyan termékként, csak utánuk!? Ezek mellett az apró dolgok mellett hajlamosak az emberek elmenni.

[ Szerkesztve ]

(#112) sirály12 válasza Touch-ko (#110) üzenetére


sirály12
őstag

"Emlekszel amikor megjelent egy kartevo a Mac-re? Hir volt mindenhol belole. Aztan be is foltoztak a lyukat. Azalatt a nehany het alatt hany Win-es virus is jelent meg?"

Mennyi a két oprendszer közötti arány? Segítek. 18-szor annyi win fut mint osx.
A legtöbb vírus mindíg arra a rendszerre fog készülni, amit a legtöbben használnak!
Remélem ez érthető számodra.

"Es ez a lemaradas ami allando, ez szamit!"
Érdekes, én úgy tudtam veszi a kijelzőt. :B
Ha veszi, akkor nem ő tervezi, gyártja. Innentől kezdve nem az ő érdeme!

"Viszont meg mindig nem kaptam valaszt senkitol, hogy a Samsung mit tudott felmutatni, amikor az Apple az iPHone-t, vagy az iPod-ot, az iPad-et? Ez csak az elmult 9 evben tortent.
Az idokozben bemutatott Mac-ekrol nem is beszelve es az OSX fejlodeset sem reszleteznem.
Szoval hany ilyen kaliberu termeket mutaott be, amivel ekkora valtozast ertek el?"

Erre csak annyi válaszolnék, hogy nézzük csak meg a nokiát, mit tett le az asztalra, és most hol tart! :U
Az, hogy mit tett le eddig, senkit nem érdekel, az a fontos, hogy most mit árul, kell-e a népnek vagy nem.
Ha kell siker, ha nem, akkor bukta!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#113) Xero válasza sirály12 (#112) üzenetére


Xero
nagyúr

"Innentől kezdve nem az ő érdeme!"

Valaki más meg merte lépni, hogy terméket csináljon köré elsőnek? Nem.

(#114) sirály12: Itt az érdemről volt szó. Ettől függetlenül természetesen eltűnhetnek a süllyesztőben, de azt azért ne vitassuk már, hogy a macsó gyerek szerepét már jó ideje az Apple töltötte be ilyen lépések kapcsán. Hiába volt multitouch már réges régen, ha senki nem rittyentett köré semmit. Ők bevállalták és siker lett. Ugyan ez a helyzet a retinával. Nyilván mennek utánuk a többiek, de ilyenkor szokott jönni a következő húzás valamilyen más fronton. Ha ez sok ideig kimarad, na akkor lesznek gondban.

[ Szerkesztve ]

(#114) sirály12 válasza Xero (#113) üzenetére


sirály12
őstag

"Valaki más meg merte lépni, hogy terméket csináljon köré elsőnek? Nem."

Ilyet is írtam lentebb:
"Erre csak annyi válaszolnék, hogy nézzük csak meg a nokiát, mit tett le az asztalra, és most hol tart! :U
Az, hogy mit tett le eddig, senkit nem érdekel, az a fontos, hogy most mit árul, kell-e a népnek vagy nem. "

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#115) ForRedGlory válasza Parallaxis (#82) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Miért nem a sima Galaxy S3-at teszed be példának? :U
Azért azt a 10%-ot tegyük csak oda... a kutyát nem érdekli, ha valaki olyan hülye, hogy nem tudja megoldani a neten vásárlást.

Mozaik XL:
iPhone 5: 9.900 Ft
Galaxy S3: 53 784 Ft

Mozaik L:
iPhone 5: 89.900 Ft
Galaxy S3 LTE: 71 064 Ft

Mozaik M:
iPhone 5: 149.900 Ft
Galaxy S3 LTE: 81 864 Ft

Mozaik S:
iPhone 5: 169.900 Ft
Galaxy S3 LTE: 99 144 Ft

+ azt sem árt megjegyezni, hogy ez a legkisebb i5, a 16Gb-os... Nézd csak meg mit mutat pl a 64 Gb-os ár...

[ Szerkesztve ]

(#116) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#115) üzenetére


ForRedGlory
félisten

"LTE" szöveg lehúzandó, másoltam kollégától, azok sima S3 árak.

[ Szerkesztve ]

(#117) Parallaxis válasza ForRedGlory (#115) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mert ha már hasonlítunk, akkor azonos kategóriát hasonlítsunk, az iPhone 5 is LTE képes készülék, tehát úgy illik, hogy a konkurenstől is azt válasszuk párba.

A 10%-ot én is írtam, de meglepnél, ha mint T-s dolgozó azt írnád, hogy nem a bolti vásárlás az alap. A céged pontos adatokat erről nem ad ki, de szerintem elég nagyvonalú vagyok, ha 8-10%-ra becsülöm az online vásárlóitok számát.

[ Szerkesztve ]

(#118) ForRedGlory válasza Parallaxis (#117) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jó hát hasonlítgathatod az LTE-hez is, de akkor a 64 Gb-os i5-öt légyszi ;] Csak i5-ön még nincs LTE, ha szőrszálhasogató akarok lenni, az majd lesz, ha Apple is úgy akarja, és kiadja az ezt engedélyező frissítését.
Amúgy nagy tévedésben élsz azzal a 8-10%-al.... El sem tudod képzelni mekkora tévedésben vagy.

(#119) Parallaxis válasza ForRedGlory (#118) üzenetére


Parallaxis
addikt

Miért, az S3 LTE-ben 64 GB a háttértár? :D

Igen, még várni kell rá kb. 1-1,5 hetet, a sima S3-nál meg várhatsz az örökkévalóságig, mert az soha nem fogja tudni.

Nem hinném, hogy nagy tévedésben lennék, van nekem is belsős ismerősöm :D

(#120) iNfAntRy válasza Parallaxis (#119) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Mindenki mondogatja, hogy az iphone megjelenése óta minden telefon hasonló. Meg mindegyik érintős lett stb. Ezen mit csodálkoznak? Nem értem. 2007ben kezdtek terjedni az érintős telefonok. Mivel az lett a trend, ezért mindenki azt követte. Ha minden gyártó megmaradt volna a kis béna candy bar vagy kihajthatós stb telefonoknál akkor rég csődbe mentek volna. Fejlődik a világ ennyi...

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#121) Xero válasza iNfAntRy (#120) üzenetére


Xero
nagyúr

Ok-okozat. Miért az lett a trend?

(#122) iNfAntRy válasza Xero (#121) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

nem engem kérdezz, hanem aki így döntött :) Én is kérdezhetném, hogy a tv-k esetében miért lett trend a plazma vagy az lcd szóval a vékony, lapos kialakítás a trend, vagy a monitoroknál miért lett TFT a trend, de kit érdekel, így alakult :)

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#123) ForRedGlory válasza Parallaxis (#119) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ha már felhoztad, hogy illik összehasonlítgatni. Szerinted a legolcsóbb iphone-t illik összehasonlítani a legdrágább S3-mal, ha LTE, ha nem LTE? költői kérdés volt, nem érdekel a válasz.

A másik részét is hagyjuk, akkor legyen ismerősöd. Hívd fel a 1430-at és kérdezz egy jó nehezet, majd játszd el még kétszer. Meglátjuk hányszor kapsz ugyanolyan választ. Téma off.

[ Szerkesztve ]

(#124) Parallaxis válasza ForRedGlory (#123) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem árak alapján hasonlítottam, hanem a 16 GB-os LTE képes iPhone 5-öt vetettem össze a 16 GB-os LTE képes SGS3-al, mert így korrekt.

(#125) BenHans


BenHans
addikt

És azt melyikőtök tudja biztosan, hogy NEM tett olyasmit az Apple, hogy egész véletlen az alkatrész(legyen az bármilyen) gyártójával kötött egy szerződést, hogy 1) alakítsa át az adott hardvert ahogy ők kérik 2) ilyen formában csak nekik adják el x ideig... így is "ellehetetlenítve" a többi céget...(Samsung, HTC, LG, Sony)
Bár a HTC nemrég kötött velük egyezséget "mindkét cég tíz éven át jogosult felhasználni a termékeiben a másik cég jelenlegi, és jövőbeni szabadalmait", de a többi gyártóval szemben én még mindig simán el tudnám képzelni már csak az Apple üzletpolitikájára gondolva is hogy megkötött bizonyos szerződéseket, és bizonyára jelentéktelen pénzek forognak a háttérben... :U

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.