Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) CséZé válasza Dr. Romano (#50) üzenetére


CséZé
őstag

ugyanezt el lehet mondani a másik oldalról is.
ki miben hisz, csak sokan nem merik elhinni azt, ami elől az összes párt elhatárolódik (mily meglepő, ebben mennyire egyet tudnak érteni....)
nem vagyok elvakult felőlük sem, tudom a hibáikat és azokkal sem értek egyet...

(#52) mephi666 válasza CséZé (#49) üzenetére


mephi666
nagyúr

azt mondják, amit hallani szeretnél... ;) néha odanézek, hogy mi az "aktuális feléjük"? és a meglátásom: nem hülye emberek csinálják az egészet, mert szép finoman gyarapodik a táboruk... tényleg nem hülyék ők... de én inkább olyan elven olvasok híreket, hogy 3-4 teljesen különböző forrásból utánaolvasok és megpróbálom leszűrni, mi lehet az igaz... általában nem jutok semmire és sz@rok az egészre... egyik 19, másik pedig 1híján 20...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53) Tüzi válasza CséZé (#9) üzenetére

Néha natgeo, meg disco...
Amúgy csak motogp, wsbk, meg Olimpia, és foci kivételével néhány sport.

Amúgy igazad van.

Tessék olvasni!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#54) dabadab válasza mephi666 (#52) üzenetére


dabadab
titán

"nem hülye emberek csinálják az egészet"

Dehogynem: a szep peldai annak, amikor a hulyeseg szorgalommal es elhivatottsaggal tarsul.

DRM is theft

(#55) CséZé válasza dabadab (#54) üzenetére


CséZé
őstag

persze, az hülye, aki nem szolgálja ki a redszert és nem tetszik neki a mostani állapot, ugye?

(#56) mephi666 válasza dabadab (#54) üzenetére


mephi666
nagyúr

úgy értem, hogy nem hülyék, hogy amíg az egyik tábora szépen lassan csökken (főleg a saját hülyeségek/elb@szások miatt), addig ők megpróbálnak mindent a saját javukra fordítani... és sikeresnek tűnik ez az akció... mintha minden kül-/belpolitikai eseményt úgy állítanának be, hogy a végén ők nyerjenek rajta :)

amit vallanak, az szerintem is hülyeség, de a köré épülő marketinget hülye emberek nem tudnák ekkora sikerrel összehozni ;)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#57) dabadab válasza CséZé (#55) üzenetére


dabadab
titán

Nem, az a hulye, akinek problemai vannak a gondolkodassal, gyengek az ertelmi kepessegei.
Azt hittem, tudsz magyarul.

mephi666: szerintem csak szerencsejuk volt: kiszolgaltak egy meglevo igenyt, amit addig meg mas nem igazan (es azota is kmooly versenytars nelkul vannak), a romlo gazdasagi helyzet meg altalaban fogekonyabba teszi a nepet mindenfele marhasag iranyaba

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#58) Dr. Romano válasza CséZé (#51) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ez igaz. De ne felejtsük el hogy most nem politikáról beszélek, csak általánosságban az elfogultság kérdéséről.
Én mindig azt mondom bármiről is legyen szó (elv, termék, akármi) nem szabad nagyon "belebolondulni" mert semmi sem tökéletes, még ha annak is látszik (és a kritikákat mindig meg kell hallgatni mindenről, mert a rosszat az adott dologról csak úgy tudhatjuk meg ha más oldalakat is látogatunk, amik nem tartoznak az adott rajongás "hatáskörébe"; pl. egy AMD fan ha csak az AMD weboldalát látogatná és csak ott olvasná a híreket mást nem nézne, bizony a Phenom prociját valami istencsászár dolognak tartaná, -és "az Intel meg mekkora sz*r jönne le"- mert ott rossz hírt biztos nem hallana sajnát cpu-ja felől)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#59) CséZé válasza dabadab (#57) üzenetére


CséZé
őstag

szóval az ottani újságírók egytől egyig hülyék, ok, legyen, így biztos jobban alszol
viszont előre leszögezem, hogy aki azt a portált olvassa, az nem feltétlenül náci!
mert ugye, ilyen gondolkodással azok is hülyék voltak, ráadásul az is hülye, aki nem úgy gondolkozik, mint te, mert akik jól gondolkoznak, azoknak jók az értelmi képességi, látszik is hova jutott az ország... :U

(#60) CséZé válasza mephi666 (#56) üzenetére


CséZé
őstag

hmm... egy portált és egy pártot ne akarjunk már egy kalap alá venni....

(#61) dabadab válasza CséZé (#59) üzenetére


dabadab
titán

Nagyon szep am az, ahogy igy onmukodoen bevadulsz, ellenseget teremtesz magadnak, lekaszabolod, duhongesz. Ha azt mondom, hogy "mogyorokrem", akkor arra milyen musort adsz elo? :D

DRM is theft

(#62) CséZé válasza dabadab (#61) üzenetére


CséZé
őstag

nem veszed észre h csak te provokálsz?

(#63) mephi666 válasza CséZé (#60) üzenetére


mephi666
nagyúr

pedig van ott kapcsolat rendesen ;)

de a politikáról visszatérve, van a tv-ben rendesen olyan műsor, ami csak néphülyítésre jó... amíg az embereknek van a sz@rra igényük, semmi nem fog változni... nézhetik százezrek a normális műsorokat, amikor millióknak van igényük a gőzekére meg a gerónázzómáriára... ha megnézik a statisztikát, látják mikor nagyobb a nézettség, ergó több reklámot le lehet nyomni akkor a nép torkán, tehát nem is mennek olyan irányba, hogy színvonalasat sugározzanak... meg mellé nem kell ilyen megerőltető dolgokkal foglalkozni, hogy jogokat venni a sugárzáshoz... csak adnak pártízmillát valamelyik balféknek, hogy játssza az agyát családostól a kamerák előtt és szevasz... mennyivel egyszerűbb már :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#64) dabadab válasza CséZé (#62) üzenetére


dabadab
titán

Nyugodj mar le egy kicsit, vegyel egy mely levegot, aztan olvasd el ujra az eddigi hozzaszolasaimat.
Nem provokal a fene se, kifejtettem a velemenyem egy internetes oldal szerkesztoinek a szellemi kepessegeirol. Egyebkent nem eppen te irtal arrol itt feljebb, hogy milyen dolog mar az, ha az embert megbelyegzik csak azert, mert kimondja az igazsagot? :U

DRM is theft

(#65) CséZé válasza dabadab (#64) üzenetére


CséZé
őstag

nekem ez jött le, egyébként haláli nyugodt vagyok, csak próbálok mindenkinek válaszolni a hsz-ára, mert lassan indulok gólyatáborba, úgyhogy lehet írni mindenfélét, úgyse tudom magam megvédeni 5 napig ;]

az, amit te írtál nem feltétlenül igazság...

(#66) Crystalheart válasza mephi666 (#63) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem ha a Győzike-show, Mónika-show meg egyéb show-k, a Fábry-n kívül eltűnnének mind, nem is volna ekkora főellenség a kereskedelmi TV. (És részemről a betelefonálós baromságok helyett is mehetne mondjuk természetfilm...) De mint mondtam, jelenleg nem a tényleges közízlés szabályozza, hanem ~1000 ember ízlése, akiknél a nézettségszámláló dekóderek vannak. Kíváncsi leszek, hogy alakul majd a helyzet, ha bejönnek a digitális adók. (Ha így marad, azon behalok. :D)

(#67) akom


akom
senior tag

Napi rendszerességgel nézek TV t !

Engem nagyon letudnak kötni az ismeretterjesztő filmek.

Általában Spektrum, National Geographic, Discovery Channel, Animal Planet et nézem.
Na persze csak akkor ha van rá időm, mert eléggé sok időt elrabol az embertől.

Na meg ott van a sport is. Foci, F1.

Mindezt TV n nézem.

(#68) dabadab


dabadab
titán

Egyebkent a NatGeo/Disco meg a tobbi az mitol ilyen majer ado? Mert amit latni szoktam beloluk, az alapjan ott is megy a bulvaros nepihulyito baromsag.

DRM is theft

(#69) cucka válasza Crystalheart (#66) üzenetére


cucka
addikt

És részemről a betelefonálós baromságok helyett is mehetne mondjuk természetfilm...
A betelefonálós baromság hozza a pénzt az üzemeltetőnek, a természetfilm meg viszi. Amúgy is általában akkor adnak ilyen műsort, amikor a legkissebb a nézettség.

De mint mondtam, jelenleg nem a tényleges közízlés szabályozza, hanem ~1000 ember ízlése, akiknél a nézettségszámláló dekóderek vannak.
Igen, ezt hívják reprezentatív mintának. Például az egyetemeken szociológia szakon tanítják, hogy milyen szempontok alapján kell kiválasztani az embereket, hogy reprezentatív legyen a minta.

Kíváncsi leszek, hogy alakul majd a helyzet, ha bejönnek a digitális adók.
Mit értesz digitális adók alatt? Például nálunk a kábeltévé már digitális, gondolom nem erre céloztál.

(#70) Dany007 válasza CséZé (#42) üzenetére


Dany007
veterán

Értem már. Olvasgatva a hsz-eket rájöttem. De tényleg kicsit ki kéne egészíteni a bejegyzést :)
Akkor egyértelműbb lenne.
Én is olvasok mindenféle hírportált. Kuruc infot is. Szal szerintem ha úgy tetszik egy oldalon állunk :)
De a kurucon is találtam már jópár olyan cikket, ami nagyon elfogult volt. Messze nem tényszerű.
Kifejteni, megmagyarázni, meg bármit meg lehet. Az nem gond.
Ahogy a kereskedelmi híradók előadják a dolgot az egyik oldalról, úgy a másik oldal is pont úgyanúgy adja elő csak fordítva.
Így még mindig nincs olyan portál vagy híradó, aminek 100%-ig hinnék. Inkább a tényeknek hiszek, és abból vonom le a saját kis következtetéseimet. Amolyan megnézem ezt az oldalt, meg azt is, és összehozok belőle egy saját képet. Ami persze a tényeken nem változtat, de a dolgokat mindig a saját meglátásom szerint ítélem meg, amibe persze beleszólnak a hírek, de nem annyira, hogy ne lássam át dolgokat.
Tehát nem hiszek feltétel nélkül sem a kereskedelmiknek, sem a Kurucnak.

De tény, hogy van / volt jópár olyan cikk a Kurucon, amit érdemes volt elolvasni. És jók a meglátásaik. Viszont ennek pont ellenkezője is volt már.
Btw nem szeretem a szélsőségeket. A középutat kell megtalálni.

@ dababad: mert érdekesek :) Persze ott is ki kell fogni mit néz az ember... Rengeteg szar van már ott is. De egy egy eszmefuttatást, vagy csak simán információ dömpinget az Univerzumról szívesen megnézek.

[ Szerkesztve ]

(#71) Crystalheart válasza CséZé (#49) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akkor olvass indexet, ott is a véleményüket mondják el többnyire a cikkírók, nem csak a kurucinfón. Meg sok internetes lapon így megy ez. De gondold már el, milyen lenne, ha a TV-híradóban elkezdenének érvelgetni? :D Épp az volna a pártatlanság ellentétje. Ha te most érvelést látsz a híradókban, akkor egy kívülálló közéleti személyiség teszi azt, és nem a riporter vagy műsorvezető. Épp az a lényeg, hogy tényszerű legyen, véleménnynyilvánítás és érvelés nélkül; egy társadalmi kérdéseket boncoló műsorban is csak kérdéseket tesznek föl.

Egyébként meg micsoda illúzió, sőt, utópia már az, hogy a televízió majd mindig nagy pártatlan lesz. Az ott dolgozó embereknek is vannak elképzeléseik és világképük; és ha netán érezni rajtuk a hozzáállásukat, az teljesen érthető. Egy művész munkáján ennél sokkal-sokkal jobban látszik a világnézete, sőt, arról is szól általában; mégsem teremtjük le emiatt: "hé, ember, hol a pártatlanság?" Gondoljunk csak a régi újságírásra, amikor írók és költők írták a cikkeket. Nagy művészeink néha egymásnak teljesen ellent mondtak, mégsem illő ezért elítélni őket.

Harmadrészt csak azt tudja butítani egy ostoba embereket felvonultató műsor, aki eleve buta és hajlamos a hülyülésre. Szerintem azért az emberek jórésze nem annyira síkhülye, hogy ne csak legföljebb kiröhögje az ilyet.

(#72) Crystalheart válasza cucka (#69) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nemsokára minden analóg adást digitálisan lehet csak fogni, analóg TV-khez pedig egy dekóder kell majd.

Tudom, hogy elvileg reprezentatív, de egy ilyen gyorsan változó közhangulatban, ilyen gyorsan változó ízlésekkel évente többször újra kéne osztani azokat a dekódereket, hogy valóban az legyen. És én még akkor sem bíznék benne, mert jártam társadalomszimulációs órákra... Azért vannak itt gyanús dolgok, pl. a Győzike-show irreálisan magas nézettsége, vagy méginkább a Mónika-showé, hiába ment már le több évad szenny, és hiába "nem nézi senki, csak YouTube-on a durva részeket".

"A betelefonálós baromság hozza a pénzt az üzemeltetőnek, a természetfilm meg viszi. Amúgy is általában akkor adnak ilyen műsort, amikor a legkissebb a nézettség."
Tisztában vagyok vele, de én betiltanám a műsoridő ilyetén pazarlását, kiváltképp, hogy a digitális adókkal a napi műsorrendből már magunknak válogathatunk majd estére. (HDD-re fölvesszük automatikusan, bár ez technológiától függ.) Ráadásul ilyenkor vannak otthon a 6-7> éves kisgyerekek, akik főleg, ha primitívebb körülmények között nevelkednek, vagy a szülők nagyon elfoglaltak, túlzottan a TV-re utaltak. (Ami még természetfilm mellett is agresszivitást szül, nemhogy számukra értelmetlen, kusza, és legfőképpen idétlen műsorok mellett.) Ebben az időszakban inkább nevelő célzatú adást engedélyeznék csak. Ráadásul a reklámbevételhez képest minimális, tényleg csak arra jó, hogy ne semmi legyen. (Ez utóbbit illetékestől tudom...)

[ Szerkesztve ]

(#73) Móci


Móci
addikt

Nagyon ritkán tévézek, talán 1-2 órát egy hónapban. Maximum természetfilmeket nézek, nagy ritkán a Fábry elejét (a vendégekig, utána már unalmas). Viszont annyi szenny, szar műsor van benne, hogy többet nem is akarok belőle látni.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#74) cucka válasza dabadab (#68) üzenetére


cucka
addikt

Ez a kérdés bennem is felmerül néha. Az összes ilyen csatorna tele van mindenféle barom reality műsorral. Autóépítők, motorépítők, motorcsónak építők, tetoválószalon-reality, bostoni állatklinika, chicago-i állatmentők, stb. stb. Normális természetfilmet kb. hetente egyszer adnak. Amivel tele vannak, azok az ilyen "gyilkos cápák", "halálos mérgű kígyók", "emberevő krokodilok", illetve a hasonló témájú nyomozós műsorok, hogy vajon milyen állat harapta le a lábát az embereknek a trópusi folyóban? Emlékszem, régen csodálattal néztem Attenborough természetfilmjeit, amelyekben nem kellett vér follyon ahhoz, hogy érdekesek legyenek. Szerintem a termeszek társadalmának és életmódjának bemutatása érdekesebb, mint a huszonhatodik gyilkos krokodilos film.

(#75) mephi666 válasza Crystalheart (#72) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezt csak hiszed ;) a győzikét marha sokan nézik még az n+1-edik adón is... a több éves ismétléseket... :( asszony mamájánál is a téma általában: bulvár... (győzikével és a többi szibériábadeportálnivaló "értékes celebünkkel" együtt) ez a szomorú... hogy amíg valaki 80éves korában "tornáztatja az agyát", addig mások ezen csüngenek... és mellékesen mindig panaszkodik, hogy felidegeli rajta magát... kérdezzük: "akkor minek nézi?" hát, mert érdekli :W innentől nincs több kérdés...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76) bullseye válasza CséZé (#59) üzenetére


bullseye
addikt

először viccelődni akartam, de nem akarlak húzni ezzel.
Nem, nem midnenki náci, aki olvassa, de idővel az lesz, tesznek róla az oda publikálók. Az objektív újságírásnak nem az a rendszere ugyanis, hogy kikiáltjuk a sajtót cionistának, és ellensúlyként olyan szélsőjobbra megyünk, hogy már a szélsőbal a legjobb barátunk, mert körbeértünk... a hírek válogatása már részrehajló, a belső kommentezés, hátterezés pláne, és vannak olyan logikai levezetések benne, amelyek alapja csak valamilyen dogma.

És ami a hazugságokat illeti, nos én is tudok olyan esetről, amit méllyebben ismerek mint ők, így tudom, hogy minden alap nélkül átírták a sztorit úgy, hogy az ő szemszögükből jó legyen.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#77) Dr. Romano válasza Dany007 (#70) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ezt így kell csinálni. Totálisan egyetértek veled! :R

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#78) Tüzi válasza dabadab (#68) üzenetére

Mert ott is vannak normális(abb) műsorok, mindannak ellenére, hogy rengeteg a gagyi ratyi fos, ez tagadhatatlan. De ezek aljának számító műsorok is színvonalasabbak mint az itthoni kereskedelmi tv-k műsorai. Főleg annak tudatában, hogy 95 perces fimből 80 percet adnak le, a műsoridő 120 perc, ergo 40 perc reklám.
uff
De amúgy minden csatornán gagyi műsor megy
a sportban csalnak
a politika átverés
a reklám elbutít...
tehát az az adó a legjobb, ahol egész nap az akváriumi halakat vetítik :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#79) mephi666 válasza Tüzi (#78) üzenetére


mephi666
nagyúr

...meg a "bebe tv" :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#80) Tüzi válasza mephi666 (#79) üzenetére

wtf is bebe tv :F

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#81) eastsider válasza Tüzi (#80) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez olyna babáknak való TV csatorna

[ Szerkesztve ]

(#82) mephi666 válasza Tüzi (#80) üzenetére


mephi666
nagyúr

kb egész nap ilyen színtű dolgok mennek :DD teljesen sport/csalás/erőszak/politikamentes...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#83) Crystalheart válasza mephi666 (#82) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Te jó ég, szerintem ettől egy babának rémálmai lehetnek :D

(#84) rootkiller


rootkiller
őstag

Father néha beszól, hogy "Kapcsolj fiam a szlovákra!", merthogy az is hazudik, csak legalább azt nem értjük.

Artengo TR 990 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.