Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Sok-sok éve nem nézek tv-t, nem tud lekötni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) CséZé válasza Winner_hun (#1) üzenetére


CséZé
őstag

helyes :)

(#3) Samus


Samus
addikt

A tv felesleges számomra. Beleuntam a sok reklámba. Sorozatokat nézek, gépen várnom sem kell a következő részre. És nincs reklám. Nekem nem hazudnak. Ami hír érdekel, megtudom böngészés közben, több forrásból.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) whiz válasza Winner_hun (#1) üzenetére


whiz
aktív tag

Épp' nyolc éve én is teljesen befejeztem a tévénézést (most már egyáltalán nincs is tévém). :K

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#5) Winner_hun válasza whiz (#4) üzenetére


Winner_hun
félisten

Idén télen tartok a 4. vagy 5. évnél, már nem is tudom...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6) vwpolopg


vwpolopg
őstag

nem is nézek:D csak a Showder Klubért kapcsolok TV-t.

(#7) Magnum_


Magnum_
nagyúr

jajaja ilyenkor, aki ir, senki se tévézik ;]
én nézek tévét, ofkorsz. sőt minnyá' megnézem a Szezon c filmet. igaz, az film, nem tévéműsor.

I humbly and respectfully decline™

(#8) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nekünk még tv készülékünk sincs. Pár párom rágja a fülemet, hogy valami természet csatorna pakkot vezessünk már be. Annak szerintem azért van értelme. :U

(#9) CséZé


CséZé
őstag

természetesen elsősorban a maunikasaó-ra és az ehhez hasonló színvonalú műsorokra irányult a bejegyzésem, no meg a híradókban elképesztő miket hordanak össze

természetesen sportot én is nézek (az F1 most is megy), de kizárólag azt, meg néha egy kis természetfilm, dokumentumfilm, de semmi mást!

(#10) vwpolopg válasza CséZé (#9) üzenetére


vwpolopg
őstag

Én az F1-et is neten nézem már:DDD Lusta vagyok átülni csak ezért a TV elé...:D

(#11) cucka


cucka
addikt

Én nézek tévét. Amúgy miért olyan büszke mindenki arra, hogy nem néz tévét?

(#12) Crystalheart válasza CséZé (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Miért, miket hordanak össze a híradóban? Netalántán híreket? :)

[ Szerkesztve ]

(#13) CséZé válasza Crystalheart (#12) üzenetére


CséZé
őstag

ne légy naív, nem kell mindent elhinni a híradónak :N

(#14) cucka válasza CséZé (#13) üzenetére


cucka
addikt

Ööö, és akkor mi lenne a hiteles hírforrás? Egyáltalán hogyan tudod eldönteni, hogy valami hiteles-e vagy sem? Vagy csak egyszerűen azt preferálod, ahol azt hallhatod/olvashatod, amit hallani szeretnél?

(#15) vwpolopg válasza cucka (#11) üzenetére


vwpolopg
őstag

Én nem látom, hogy bárki írta volna, hogy büszke rá.

(#16) CséZé válasza cucka (#14) üzenetére


CséZé
őstag

a minap is bejelentettek egy olyan hírt, aminek a fele sem igaz, és én inkább hiszek havernak, aki számomra volt a hiteles hírforrás, mint a médiának.

te kinek hinnél, ha hallanál kétféle hírt? egy barátnak, aki biztos forrásból tudja a történteket, vagy a híradónak, ami tudjuk, hogy mindent felnagyít és nem is biztos, hogy azt állítja, ami történt?

egyébként az 1. kérdésedre válaszolva, van egy netes hírforrás, amit naponta többször olvasok.

(#17) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Nem is nézek, csak pár sorozatot este. Ha hír előbb-utóbb itt a PH!-n úgyis belebotlok ha fontos. Például a röfiinfluenzáról is innen tudtam először. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#18) cucka válasza CséZé (#16) üzenetére


cucka
addikt

Magyarországon gyakorlatilag minden hírforrás torzít. Mindegy, hogy tévés híradó, nyomtatott sajtó vagy internetes.
Amúgy konkrétan melyik hírről van szó? Melyik az a hírforrás, ami szerinted hiteles?

(#19) Nimrod


Nimrod
addikt

2 vagy talán 3 éve nincs TV-m, egyébként csak sport és esetleg rajzfilm vagy természetfilm figyel be, teljesen spontán jelleggel. Akkor én nézek TV-t? :B

(#20) CséZé válasza cucka (#18) üzenetére


CséZé
őstag

ezekután kitalálhatod

(#21) Thunderzolee

http://logout.hu/bejegyzes/thunderzolee/celeb_leszek/friss.html

Pedig mennyien néznek TV-t.. :O

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#22) Crystalheart válasza CséZé (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mi volt az a hír? (Gondolhatod, hogy ha téves a hír, akkor a hírforrás tévedett, és az sem szándékosan, hiszen neki az nem érdeke. A legtöbb hír úgyis csak száraz adat: x-en meghaltak y községben.) Én ritkán nézem a híradót és most sem tettem - inkább csak m1-es polműsorokat szoktam, ahol politikusok is megszólalnak, vagy társadalmi témájúakat.

[ Szerkesztve ]

(#23) CséZé válasza Crystalheart (#22) üzenetére


CséZé
őstag

az eset elég kínos, tudod az elkövetőt csak abban az esetben lehet megnevezni, ha az magyar, ha az áldozat nem magyar származású, azt egyből feltüntetik, és igenis érdekük a hírcsatornáknak, hogy elferdítsék az ügyet, és azt szándékosan teszik, ha nincs elkövető, akkor azt rá kell verni egy ártatlan magyar emberre és meg is van a szélsőséges náci gyilkos.

(#24) malwy válasza CséZé (#23) üzenetére


malwy
senior tag

Gondoltam, hogy az a hír lesz.
A héten észrevettem egy olyat, amikor az egyik hír előzetes bevágásánál kifelejtettek egy "nem" szócskát. Cseppet mást sugallt az előzetes, mint a teljes hír...

(#25) Crystalheart válasza CséZé (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Gondoltam, hogy ilyen esetre gondolsz. Szerintem inkább az a helyzet, hogy félnek attól, hogy rájuk sütik a rasszista jelzőt. Bizony, mert ha nem tüntetik föl, amit mondtál, akkor rájuk sütik. Hanem ez még mindig nem elferdítés, mert a tényeket tüntetik föl, vagy egyszerűen nem közölnek egy kínos adatot. A másikra pedig: a híradó sem gyanúsít senkit gyilkossággal addig, míg a hivatalos szervek azt nem teszik, én olyat még nem láttam.

(#26) CséZé válasza Crystalheart (#25) üzenetére


CséZé
őstag

elég gáz h olyan országban élünk, ahol az igazságot kimondani rasszizmus, más országban ilyet el nem lehet képzelni.
de ez addig így fog maradni, amíg az ilyen csatornák olyan vezetők kezében lesznek, akik csak magyarul beszélnek, de magyarokat utálnak...
a híradó nem is gyanusíthat senkit sem gyilkossággal, mert nem teheti, de a hivatalos szervek is az imént említett emberek kezében vannak, gondoljunk csak arra amikor a miskoci rendőrkapitány kimondta h a miskolci börtönök hány %-a nem magyar származású, asszem lemondatták

de! ezeket ezekre egy több ember figyel fel, aminek örülök

(#27) cucka válasza CséZé (#26) üzenetére


cucka
addikt

Igen, Magyarországon ma egészségtelenül kezeljük a rasszizmus kérdését. Mindkét szembenálló oldal egészségtelenül kezeli. Ezen a portálon elvileg az aktuálpolitika tiltott, ezért azt hiszem, így ennyi elég lesz.
A másik: a magyar sajtóorgánumok a legtöbb esetben valakik érdekeit is szolgálják. Ez nem kérdőjelezi meg a létjogosultságukat, de azért valljuk be, mindenki tudja, hogy melyik milyen érdekeket képvisel, milyen politikai vagy társadalmi csoportok állnak mögöttük. Ez van, ennek tudatában kell olvasni a híreket és rögtön jobban jársz.

(#28) CséZé válasza cucka (#27) üzenetére


CséZé
őstag

ennek tudatában nem olvasok híreket, csak és kizáólag olyan portált, ami közel áll a gondolkodásomhoz.
de egy átlagember beül a tévé elé híreket nézni és egyből elhiszi, amit ott mondanak, és ezek az emberek a potenciális szavazók (de ez már tényleg politika)

(#29) Crystalheart válasza CséZé (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"de a hivatalos szervek is az imént említett emberek kezében vannak"

Akkor miért a híradót okolod? :)
(És szerinted akkor konkrétan mi a hiteles hírforrás?)

(#30) CséZé válasza Crystalheart (#29) üzenetére


CséZé
őstag

Nem tudom ismered-e Babits, Jónás könyve című művét?
Jónás kap Istentől egy megbízást, amit meg kell osztania a néppel, a nép őt hibáztatja, és Jónás a bűnös azért, mert ő ossza meg ezt a néppel.

A híradó amolyan szócső, ami a rossz emberek érdekeit képviseli, azért h az embereket rossz irányba tudja befolyásolni. Tehát cinkos a híradó is ebben az esetben.

A zárójelben feltett kérdésedet nem igazán értem, arra gondolsz, hogy én hol olvasok híreket?

(#31) Thunderzolee válasza Crystalheart (#29) üzenetére

Erre én is kíváncsi vagyok.. mi az Általad hitelesnek tekintett hírforrás?

Az eddigi hsz-okban ugyan meg nem nevezett, de mindanniunk által ugyanannak gondolt weboldal valahogy szimpatikusabbank tűnik, talán szókimondó hangvétele miatt. :F
Nézőpont kérdése, h elferdítik-e a valóságot, vagy csak leírják az igazat.
Azt az igazat, amit a többi, sok esetben függetlennek nevezett média valahogy elhallgat, nem tart fontosnak, h közölje a hallgatóival/nézőivel, pedig némelyik adó egész komoly hírműsorokkal jelentkezik.
Én az ilyen kereskedelmi adókat nem nevezem függetlennek.. :U

A közszolgálati TV az más, az általában a kormány szócsöve.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#32) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

kb 15 éve nekem sincs tv-m. Egyik albimba volt mondjuk, és konkrétan ezeket sajnáltam hogy meg kellett válnom tőlük (nem haltam bele azért :D):

- Nickelodeon
- Discovery és tsai
- Paprika tv vagy mi :P
- Mezzo

talán volt még de már nem is emlékszem rájuk.

jah amugy most jut eszembe, ezek az adók nem hazudtak sztem nekem semmit ;] meg aztán nem ugy ültem le hogy amit a TV mond az a szentírás... :U aki ezt várja bármitől (könyv ujság tv stb) az ne csodálkozzon ha koppan :N
Nem a TV néz téged ha nem te őt :K

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#33) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Legutoljára amikor volt TV az egyik albérleti lakásban, virágot tartottam rajta, és azt rendszeresen locsolni is kellett ám :D

...

(#34) Crystalheart válasza Thunderzolee (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Pedig - vicces -, néha pont az m1-en mennek a legnagyobb társadalmi problémákat fölvető műsorok. Úgy vélem, az utolsó nagyobb profilváltás óta az m1 valahogy jobb lett, és ha mégis csak a szócső szerepét tölti be - mert ilyen kell is -, az teljesen és mindenkinek egyértelműen látszik.

CséZé: Még szép, hogy ismerem, hiszen kellett róla tanulni. Hanem akkor mondd csak, te ha híradós lennél, vagy híradószerkesztő, mit tennél? A rendőrség azt mondja, hogy: "X-edikén holtan találtak lakásán egy középkorú párt. A jelek előre megtervezett gyilkosságra utalnak. Vizsgáljuk, hogy van-e összefüggés a korábbi romák elleni támadásokkal.", akkor te mit közölnél le ebből?

[ Szerkesztve ]

(#35) cucka válasza CséZé (#30) üzenetére


cucka
addikt

A híradó amolyan szócső, ami a rossz emberek érdekeit képviseli, azért h az embereket rossz irányba tudja befolyásolni.
Igen, a rossz emberek világméretű összeesküvése a maroknyi jó ember ellen. Teljesen életszerű :D

(#36) CséZé válasza Crystalheart (#34) üzenetére


CséZé
őstag

nem vagyok az, tehát nem tudom elképzelni h mit is tennék, de nem lennék hírszerkesztő egy híradónál sem jelenleg, hiszen ma az összes egy politikai párt szócsöve, ahogy már le lett írva és úgy alakítják a híreket, ahogy nekik tetszik.

úgy tudom politikus akarsz lenni, most képzeld oda magad, te is megváltoztatnád a hírt, úgy h a te pártodnak kedvezzen?
rossz ember vagy? :P

cucka: álomvilágban élsz

[ Szerkesztve ]

(#37) eastsider válasza cucka (#35) üzenetére


eastsider
nagyúr

szerinted ki kezében van a média? tudod-e miért nem lőttek az oroszok, amikor kimentek?
szeritned hogy a legegyszerűbb manipulálni az embereket?ű

én sem nézek TV-t 3-4 éve... mit látok? mónika só, reklámok, amik még, ha jók lennének elszórakoznék rajtuk, de még csak nem is jók...híradók no kommentek.... uyge az említett paktum... legfontosabb hírek általában: győzike mit cisnált, egy nefesfémgyűjtő felrobbantotta magát, egy bodzagyűjtőnek leégett a háza... de most komolyan... ezek KIT érdekelnek? kit érdekel ki kivel van, melyik nyomorék celeb mit csinál...?
komolyan... szánalom az egész
filmeket DVD-n nézek....híreket neten olvasok.
mindig is ég a pofám, amikor ismerősök kérdezik, h ismered-e ezt vagy ezt a reklámot, ezt vagy ezt a nyomorék énekest...

megvannak a saját kedvenceim, és folyamatosan bővülnek... de nem a CELEBvilágból

jah és egy kis fricska az RTL klubnak a kaukázustól: [link] :)) mekkora öngól :DD

[ Szerkesztve ]

(#38) Dany007 válasza CséZé (#16) üzenetére


Dany007
veterán

LoL.... Most nemazért, de egy havertől sosem fogsz megtudni 'fontos' híreket... Ha csak nem nagyon felsőbb körökben vannak haverjaid :D
Egy olyan hírről, amit nem tudsz Te leellenőrizni közvetlen vagy közvetve arról nem tudod eldönteni, hogy hiteles-e vagy sem. Vagy elhiszed, vagy nem.
Hogy mi történt Francia o-ban, vagy épp Kínában, egyéb gazdasági helyzet, háborús események, felfedezések gyilkosságok stb... Nem tudod Te magad igazolni. Egyszerűen rá vagy hagyatkozva a hírforrásra. Vagy elhiszed, vagy nem.
A net meg amúgy is tele van bulvár szarságokkal. Ott aztán végképp mindenki azt ír amit akar, mert nincs egyetlen ellenőrző szervezet sem.

Másrészt a TV híradók igen is lehetnek hitelesek. Főleg ha van tudósítás, felvételek, hivatalos szervek nyilatkozatai stb... A tények közlése még nem ad okot a kétkedésre.
Az már más kérdés, hogy melyik Híradó miképp adja elő, illetve állítja be az adott eseményt! De ez nem egyezik meg a hiteltelenséggel a legtöbb esetben!
A TV Híradók nem nagyon engedhetik meg maguknak, hogy csak úgy nyélből kamuzzanak, mert kapnak egy szép kis pert a nyakukba, azt megint elsötétül egy nap! Az pedig iszonyatos bevételkiesés lenne...
De még ha meg is tehetnék, könnyen utána lehet nézni... Meg kell nézni 3-4 csatorna híradóját és egyből kiderülne, hogy melyik az amelyik hazudik. Ami viszont szembetűnő lehet, az a tálalás. De egy értelmes felnőtt ember már meglátja a tálalás / előadás között a lényeget!

Én se értem ki miért olyan büszke arra, hogy nem néz TV-t.... Most ez a menő? :) Én se nézek sokat, sőt szinte soha... Híradókat nézem meg, meg a National Geo-t, Discoveryt, Discovery Science-et. Kb ennyiből áll a tévézésem. Viszont aki kihagyja a TV-t az rengeteg érdekes műsort hagy ki. És itt most a tudománnyal foglalkozó csatornákra gondolok! Ja, hogy azok is kamuznak meg hazudnak? Akkor mi az ami nem? Mert az internetet hiteles forrásnak beállítani elég nagy butaság lenne...

(#39) mephi666 válasza eastsider (#37) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem az aktuális kedvencem az új pedigré-eledel reklám, amitől szép nagyot tud sz@rni a kutya az udvarra, aztán örömében pörög a hátán... ;] egyébként erről szól az egész... az egyik nem bír sz@rni és hashajtó kell neki... a másikra rájön a villamoson a cifra, neki pedig hasfogó kell... folyik a sz@ a tévéből is rendesen... az "életre kelt példányokról" pedig ne is beszéljünk...

nekem ha tv, akkor: sportesemények, paprikatv meg discovery/explorer/animal planet/ngc... kb ennyi...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40) dabadab


dabadab
titán

Most akkor azt mondod, hogy a Heroesbol semmi sem volt igaz?... Jesszusom, ujra kell ertekelnem az eletem. Igerem, ezentul csak az internetet olvasom, mert ott mindenki igazat mond.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#41) eastsider válasza dabadab (#40) üzenetére


eastsider
nagyúr

jah meg a Fringeből sem :O

mephi: ;] én mindig behalok mit próbálnak rásózni a népre, és a sok birka meg is veszi :(
én sose vásároltam reklámok alapján, de lehet én vagyok a hülye
nekem, ha TV akkor: Stand By ;]

[ Szerkesztve ]

(#42) CséZé válasza Dany007 (#38) üzenetére


CséZé
őstag

nem érted az alapvető helyzetet, nem a havertól szedem a napi híreket, az csak egyetlen egy példa volt arra, hogy a napokban történt "rasszista" cselekedetet hogyan adja elő a tévé. ő túl közeli körökben van azokkal az emberekkel, akik a gyanusítottak (de ennyi legyen is elég, jobban nem akarok belemenni!)

nem azt modntam h mindig hazudnak minden egyes hírben! hanem az oylan kényes hírekben, amit az imént leírtam, de ebben szerepük van a hivatalos szerveknek is.

A TV Híradók nem nagyon engedhetik meg maguknak, hogy csak úgy nyélből kamuzzanak, mert kapnak egy szép kis pert a nyakukba, azt megint elsötétül egy nap! Az pedig iszonyatos bevételkiesés lenne...

meg tudod számolni hányszor sötétült el a retek klub? ugye h megtehetik?

alapvetően nicns baj azzal, ha vki tévézik, senki nincs nagyra vele
alapvetően nem az egész tévézésre kiterjedőleg írtam ezt a bejegyzést, hanem az agymosó csatornák miatt

(#43) brownus


brownus
veterán

de nézz

(#44) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Úr Isten! Nem vagyok egyedül! :D
Én még csak 1,5 - 2 évnél tartok. Tök jó, hogy már nem is ismerem a barátok köztes szereplőket.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#45) CséZé válasza dabadab (#40) üzenetére


CséZé
őstag

jézus!
ne mondd h neked ez jött le az egészből h nem szabad semmi sem nézni a tévében, nem nem erről van szó!
a sorozatokkal alapvetően nincs baj, az a baj h a legtöbb műsör csak az agymosásról szól, ebbe hál' istennek nem tartozik bele a legtöbb sorozat

(#46) dabadab válasza CséZé (#45) üzenetére


dabadab
titán

"ne mondd h neked ez jött le az egészből h nem szabad semmi sem nézni a tévében, nem nem erről van szó!"

Hat, ugye, amilyen melysegben kifejtetted ezt a temat az irasodban... egyebkent persze, most, hogy atolvastam a kommenteket, ertem am, hogy arrol van szo, hogy tessek kurucinfot olvasni, mert ok aztan az objektivitas es tenyszeruseg olyan magassagait produkaljak, amit meg soha senki.

DRM is theft

(#47) CséZé válasza dabadab (#46) üzenetére


CséZé
őstag

akkor mégsem érted, keress egy kommentemet, amiben kifejtem h mit olvassanak az emberek, sőt én még nem is céloztam rá h konkrétan mit olvasok
tény van egy stílusuk, amitől egy két liberálisnak megfájdult már a foga

(#48) Dr. Romano válasza CséZé (#28) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"ennek tudatában nem olvasok híreket, csak és kizáólag olyan portált, ami közel áll a gondolkodásomhoz."

Na ez már régen rossz. Ha mindent csak egy oldalról nézel, akkor egyértelmű hogy a többi nézőpont minimum hazugság, mert nem azt találod ott mint azon a portálon amit egyébként látogatsz. Persze hogy ott bármi hazugság legyen, az már a lehetetlenség kategóriát súrolja.

De ez mindennel így van, ha valaki valaminek a "fanja".

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#49) CséZé válasza Dr. Romano (#48) üzenetére


CséZé
őstag

ok, akkor most jön az, amit máshol még sehol sem láttam. ők érvelnek is nem csak állítanak, szinte minden hírükben...
és nem a kezdetektől fogva olvasom, hanem mióta rájöttem, hogy ott nem csak beállítják azt, amit ők gondolnak, hanem ki is fejtik, akár részletesen...
ez a fan dolog egész vicces

(#50) Dr. Romano válasza CséZé (#49) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ezt mondom. Ha valaki "elvakult" valami felé, akkor már annak hibáit észre sem veszi. Az meg már mekkora lol, hogy van 1 hely ami mindig igazat mond, vagy 1 termék ami mindig tökéletesen működik stb... Ugyan már....

"ez a fan dolog egész vicces"
Ezt mondom én is...

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.