Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) samfishR


samfishR
senior tag

ugyan ez nálam is, holnap karácsony, és egyáltalán nem érzem. kiskoromban nekem is volt a csokis kis ablakos kalendárium, akkor fú de vártam a karácsonyt :D

(#2) gooool


gooool
őstag

Én sem tekintek a karácsonyra különleges alkalomként.Nagyapám szokott fát díszíteni,manapság az ajándékozgatás is elmarad,hisz évközben megkapok mindent ami kell,ilyenkor spórolok inkább.
Nekem a legtöbb karácsony arról emlékezetes,h apám balhézott mert szerinte az ünnepet nála kell töltenem,ellenben egész évben kb le se sz@rt.
De öröm az ürömben,h legalább anyummal,együtt tudok lenni.

Üdv, Balázs

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én is így érzem, az utóbbi években már nincs hangulatom. Ettől függetlenül szép időszaka ez az évnek, együtt a család, rokonlátogatás :)

(#4) EczkE válasza samfishR (#1) üzenetére


EczkE
addikt

Ezt adom. :R

Asszem mindenféleképpen!

(#5) maláj


maláj
őstag

ugyanolyan nap mint a többi - ezt is túl kell élni :U

(#6) ABE


ABE
őstag

Pár éve belőlem is eléggé kiveszett a "karácsony szelleme". :(

(#7) No-kia válasza ABE (#6) üzenetére


No-kia
őstag

dettó. majd ha lesz gyerekem max akkor tér vissza. addig marad a szilveszteri hangulat :D

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#8) e=mc²


e=mc²
őstag

Karacsony? Meg azt sem vettem eszre, hogy hosszu hetvege lenne...

Ambulimax Provider

(#9) PierNight


PierNight
aktív tag

én sem érzem a hangulatot..tavaly is így voltam aztán januárba megjött a hangulatom akkor meg tök rossz volt xD de az is csak pár napig tartott :) idén nem is várom...nincs kedvem nagy rokonlátogatáshoz, olyan erőltetett az egész.

(#10) kmisi99


kmisi99
addikt

nálam is ugyan ez van!

(#11) Thome


Thome
addikt

Dec hó elején volt nagyon karácsonyi hangulatom... Most meg semmi. Kb úgy aludt ki ez a dolog belőlem, mint a kockulhatnék... :K

(#12) Pala válasza PierNight (#9) üzenetére


Pala
veterán

Sajnos én is ebben az állapotban vagyok. Az ajándékvásárlás is inkább kényszer, mintsem kellemes tépelődés, az üzletek tele vannak hasznavehetetlen giccses szarokkal, meg hát "túltéltem" már 24 karácsonyt és jön most a 25. ... kezd unalmas lenni...minden évben ugyanaz...mint egy futószalag. Vallásos se vagyok, a karácsony meg ugyebár keresztény ünnep, igaz már világi ünneppé, sőt, üzletággá nőtte ki magát. :)
Igazából csak egyvalamire vágyom ezekben a napokban: hogy dupla bérért végigdolgozhassam az ünnepeket :), ennek legalább van valami haszna és motivációt is érzek rá..csak sajna nem lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) 8zabi


8zabi
őstag

nekem sincs semmi hangulatom
leginkább azért, mert 3 hónapja lett vége egy majd 4 éves kapcsolatomnak és még mindig nem vagyok túl rajta - túl sok az emlék :(

(#14) Fecogame


Fecogame
veterán

Tök ugyan ez :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#15) negyedes


negyedes
addikt

en mar igy vagyok vagy 5 eve..... ;)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Dettó, már így van pár éve. Össze van zárva a család és minden kis szarságon összekap mindenki, marha nagy ünnep. És a legrosszabb, hogy ilyenkor még le sem tudsz lépni, mert minden zárva van/mindenki otthon ül, a legjobb kombó. :))

(#17) Gergő_


Gergő_
őstag

A héten a televízióban hallottam, hogy jelenleg 20000 iskoláskorú gyermek durván éhezik az országban. Az alultápláltak száma ennél jóval több.
Az étkeztetésüket alapítványokon keresztül főleg az utca polgárai támogatják, hiába kerestek meg milliárdosokat, ők nem segítenek, legalábbis a Hegedűs Zsuzsa szociológus asszony ezt mondta a riportban.
Elnézést, amiért nem tudom pontosan a szervezet nevét és számadatokat, csak erre emlékszem. Nagyon elszomorodtam, amikor ezt meghallottam. :(
Azt gondoltam magamban, hogy a jó &#@# életbe, milyenek lettek az emberek és miért nem lehet megoldani, hogy a gyerekek iskolában jól lakjanak( ugye ez is egy nehéz kérdés, némely helyen a szülők másra költik a támogatást)
Azt hiszem erről van szó: [link]
Nekem nagyon nincs karácsonyi hangulatom, amikor belegondolok, hogy sok ember még jóllakni sem karácsonykor, nemhogy megfelelő egészségügyi ellátást kapna etc stb blabla
a f@szba is... :(

(#18) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

itt már alakul.

habár én azt várom, hogy két hónap kemény hajtás után legyen némi pihenőm (akkor volt egy nap szabadságom a negyedévi vizsgák után). még ha emiatt ma még umllel is kell szívnom az este. vagy rokonokat kell meggyőznőm, hogy márpedig én pihenni fogok. részemről szépen kitakarítottam, szobámon még végrehajtok pár apróságot, és rend és tisztaság lesz, ami így szorgalmi időszak végére esetleges lett (ez is kb 15perces pakolást jelent).

meg még este összerakok két prezentációt, hogy ne kelljen avval foglalkoznom. meg átolvasok két leadandót. ez soknak hangzik, de figyelembe véve az utóbbi heteket és a cuccok jelen állapotát kivitelezhető és normális.

ja és ma felállítjuk a fát, mert sehol nincs kőbevésve, hogy azt 24.-én kell megcsinálni. torlódásvezérlek. aztán fa van, tisztaság van, minden más meg részemről leejtve, édességből be lett vásárolva, szóval ha a sütésért felelős társaság nem tudja beosztani az időt, az se érdekes. vacsora is failsafe. be vagyok biztosítva.

tervben meg vannak dolgok, de ha nem jönnek össze... így jártam:) azért sétálni kéne a hideg ellenére, szememet tornáztatni kell, utóbbi hetek nem tettek neki jót.

aztán hogy ezt a pár pihenőnapot ki milyen néven nevezi, ünnepli, vagysem, az nem az én dolgom. az ünnepben megvan a lehetőség (megváltás/szeretet/akármi nézőponttól függően), lehet vele élni/nem élni.

részemről én élek vele.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) Lauda


Lauda
félisten

Azert erzitek igy valoszinuleg, mert mar nem vagytok gyerekek. Majd ha sajat csalad lesz, megint elojonnek a karacsonyi erzesek. :) Vagy nem, ez is bejatszhat. :D

(#20) nem_tom


nem_tom
őstag

Én is így vagyok vele. Csak a jó és bő kaja miatt várom.

(#21) baluka26


baluka26
veterán

Nekem előző héten volt nagyon karácsonyi hangulatom.
Most már félig-meddig csupán, de azért várom már!
Imádom ezt az ünnepet, együtt a család ^^

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#22) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Holnap kora reggel virradatkor elsétálok egy elhagyatott kerthez, áll benne egy lucfenyő, az aljáról levágok 2-3 ágat. Hazaballagok. Vázába rakom az ágakat. Rárakom a papírgirlandot, és pár kisebb üvegdíszt. Aztán török egy kis diót. Mézzel nagyon jó, de kell az almás lepénybe is. Majd átadom a konyhát anyámnak, hogy összerakja a töltött káposztát. Ezután visszatérek a konyhaasztalhoz, meggyúrom a juhtúrós pogácsát is. Késő délután érkezik a bátyám. Holnap a középső húgom. Ma az unokahúgaim voltak nálunk. Én a három nap alatt sehová sem megyek. Teljesen bebújok a csigaházamba és csacskaságokkal töltöm az időt. Most szabtam ki színes papírból egy téli tájat fenyővel, aminek a csúcsán csillag ragyog. Cseresznyeillatú díszgyertya ég a szobámban, édes illat vesz körül.

Azért nincs ünnepi hangulatotok, mert nem álltok meg, és nem gondolkoztok el a dolgokon, és nem dekódoljátok az ünnep jelképei által annak üzenetét.
De ez mindenkinek a magánügye. Részemről magamhoz ölelem a régi értékeket, hogy erőt merítsek belőlük. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#23) PazsitZ


PazsitZ
addikt

A meló, vizsgák, tanulás ez az, ami foglalkoztat. Egyáltalán nem érzem át a karácsonyi hangulatot.

- http://pazsitz.hu -

(#24) keIdor


keIdor
titán

Nálam is kialudt a karácsony lángja. Ha mindenki így van ezzel, akkor el kéne gondolkozni az emberiségnek, hogy mit tett ezzel az ünneppel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#25) EczkE válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


EczkE
addikt

Nálunk van egy hely ahol 24-én pl ingyen van a sör. :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#26) máyköl


máyköl
veterán

furcsa, de ugyanezt érzem, mint te.
pont ma mondtam ezt másoknak, majdnem szóról szóra...

(#27) moha21


moha21
addikt

Mi azért társasozunk a családdal. :>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#28) Vladi


Vladi
nagyúr

Nálunk nem. :)
Megvannak a kialakult családi rituálék. Attól karácsony a karácsony. :C

(#24) Keldor papa:

Te gondolkozz, addig én ünneplek. :P

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29) Samus


Samus
addikt

Átélem. Csak a munkaszünet miatt vártam.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#30) Pala válasza Samus (#29) üzenetére


Pala
veterán

Vicces, hogy én viszont minden egyes karácsonykor inkább dolgoznék, mint ünnepelnék... valahogy mindig ilyenkor tör rám a munkamánia. :)

(#31) hakosh válasza PazsitZ (#23) üzenetére


hakosh
tag

Ehhez csatlakozom. Pont, mint nálam. Bár a nagy kajálásokat egy kicsit várom.

(#32) Lenry válasza keIdor (#24) üzenetére


Lenry
félisten

hogy mi lett vele?

baromi egyszerű: az utóbbi jó pár évben a karácsony számomra egyet jelentett azzal, hogy abban a pár napban még erősebben villogott az arcomba, hogy mennyire kurvára semmim nincs semmire, nemhogy ajándékokra.
ez azért komolyan rontani tudja az ünnepi hangulatot.

aki meg "a karácsony nem erről szól, hanem a szeretetről" mesét hangoztatja, az szépen ki is költözhet egy erdőbe remetének, mert kb annyi köze van a mai szociális világhoz. lehet persze ezt mondani, de attól még szarul tud esni, hogy semmit nem tudsz adni.

amitől meg egyenesen falra tudok mászni, az az, amikor valaki nekiáll az "annak idején mi a 27 testvéremmel összesen 1 szalmaszálat kaptunk karácsonyra, és azzal játszottunk egész évben és úgy is boldogok voltunk" típusú sztorikkal jön. há'persze...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) Wictor


Wictor
senior tag

Próbálom magam karácsonyi zenével ráhangolni az "ünnepre", de csekély esélyt látok rá, hogy sikerülni fog... Bezzeg 10 éve hogy vártam...

Ettől függetlenül Boldogot mindenkinek! :)

Lenry: Teljes mértékben egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#34) ferensz


ferensz
senior tag

Itt sincs semmi karácsonyi hangulat. Sőt, inkább nyűg, hogy fel kell kelnem időben, hogy kiérjek faluhelyre anyukámhoz "karácsonyozni". Apa estig dolgozik, az ajándékozás már rég száműzve lett a programból. Egyedül a nagy zabálásokat, meg az utána következő sziesztát szeretem. Szívesebben tennék valami hasznosabb dolgot, vagy mennék valamerre, de ugye, amint előttem is említette valaki minden zárva. Marad a rituális egy üveg bor, éjfélimise, nagyalvás, másnap nagymamáméknál megint nagy zabálás program.

Egyébként szerintem a plusz tíz fok, meg a sár, lutyok, feketeség is hozzájárulhat ahhoz, hogy ennyire nincs már kedve az embernek a karácsonyhoz. Rossz fele tart ez a világ.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#35) szumoo


szumoo
senior tag

Nekem egy kicsit mindig más a karácsony, de azért élvezem.[link]
Már nálam sincs meg az a régi gyerek vágyakozás, hogy jön a karácsony és már csak x-et kell aludni. Remélem idővel megint fellobban az az érzés, mint régen.
Békés és boldog karácsonyt mindenkinek! :K

A nyúlon túl?

(#36) <NewL>


<NewL>
addikt

együtt a család. ajajjj... :D
a zabálást viszont csípem :))

There's an app for that

(#37) CséZé


CséZé
őstag

(#38) nem_tom


nem_tom
őstag

Ez most nem is volt olyan rossz. Az időjárás viszont nagyon bejött így télhez képest. (nuku hó és + fokok) :)

(#39) baluka26 válasza nem_tom (#38) üzenetére


baluka26
veterán

Ma nálunk brutál hóvihar volt :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.