Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kon


Kon
csendes tag

Elég letisztult a forma, kiváncsi lennék a teljesítményére.

Egytök, kéttök, háromtök, négytök, öttök... nem tökölök öntök!

(#2) Depression


Depression
veterán

Mi az a korlátozott garancia?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) #06658560 válasza Depression (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

korlatozottan ervenyesitheto. Ha jo a termek, akkor el, ha bajod van vele, akkor IJ. :DD

(#4) atuci


atuci
senior tag

Miért nem tud az AMD is ehhez hasonlót csomagolni a procik mellé? :F

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#5) #19617792 válasza atuci (#4) üzenetére


#19617792
törölt tag

Azért, hogy a vásárló külön vehesse meg. :(

(#6) TomBoy1986 válasza atuci (#4) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Többek között azért, mert ez csak a maximum 70W-os TDP-s CPU-khoz lenne jó. Ezzel szemben a Phenomhoz, ami 95W-os ugyanolyan hűtőt adtak, minta BE-2350-hez, ami 45W-os, azaz a gyári hűtője az AMD-nek "erősebb" ennél a hűtőcskénél...

Depression:
Pl. Borda fúró vagy flex általi "meghibásodását" nem cserélik. Ha nem forog a venti áram hatására, akkor meg igen.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#7) Tomate


Tomate
veterán

Lehet, hogy olyan mint egy gyári hűtő, de a venti minősége és légszállítása nem mind 1. Tovább bírja, halkabb. Már ezért megéri.

(#8) glutamin


glutamin
őstag

Érdekes megoldás, hogy a bordán kívül egy nagy műanyag elem az egész. Nem tűnik rossznak.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#9) simonzé válasza Tomate (#7) üzenetére


simonzé
addikt

Ráadásul HTPC házba is befér kis szerencsével.
4 éve álltam át AC hűtőkre, azóta másra rá sem nézek. Eszméletlen milyen csendesek, és rezgésmentesek. Ráadásul némelyiket bagóért megkapod kivételes minőségű ventivel(pl Alpine64). Vagy itt van ez a példány, ami átszámítva kétezer píz alatt lesz. Ennyiért ajándék.

I don't fit in. I fit out.

(#10) Tomate válasza simonzé (#9) üzenetére


Tomate
veterán

AZ is sokat számít, hogy (valószínűsíthető) kerámia csapágyas mint a freezer 64 Pro. Jah és a svájci minőség sem utolsó!

(#11) edipqe válasza Tomate (#10) üzenetére


edipqe
senior tag

ht hogy a designerek, meg a konstruktorok nem gebedtek meg a munkában az tuti, de nem is baj!

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#12) Boha


Boha
aktív tag

1 szerű, de tetszik

OBORZIL

(#13) kts88


kts88
senior tag

Nekem a gyári hűtés is megfelelt, amit a "birsalma" mellé csomagoltak. Az alaplap szabályzását használva kifejezetten csendes volt, és tuningban is ment vele, persze feszemelés nélkül. Most egy Freezer64 van, de az előnye csak magasabb órajeleken (2,9G++) jön ki. Szerintem ez az új AC nem lehet valami eget rengető megoldás a gyárihoz képest.

(#14) cousin333 válasza kts88 (#13) üzenetére


cousin333
addikt

8 centis venti 500-as fordulaton eléggé csendes, ez a fordulat már egy szabályzott 12-esnek is becsületére válna. Ha nincs zavaró motorhang, akkor gyakorlatilag nincs semmi hangja. És egy max. 45W-os AMD-t még ez is lehűtene.

"We spared no expense"

(#15) superecneB


superecneB
őstag

Az én 3200+ venicemnek (s939) elég lenne ez tunningra is?

(#16) sNORh


sNORh
addikt

zsír aza fehér lapát, de az elődje sem volt vmi nagyszám..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#17) cousin333 válasza superecneB (#15) üzenetére


cousin333
addikt

Nem. A procid TDP-je 67 W. Ez majdnem a határt jelentő 75W. Szóval a plusz tuning sok volna neki... Szerintem ez a hűtő eleve nem tuningra való.

"We spared no expense"

(#18) caleb


caleb
aktív tag

Nem rossz :C

Az élet jó a világ nem!!!

(#19) luw2win


luw2win
őstag

1,5k-t megér :D többet nem

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#20) edipqe válasza kts88 (#13) üzenetére


edipqe
senior tag

én azt nem értem, h ha kb annyit megy mint a gyári, akkor minek? akkor boxos procit veszek azt kész....

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#21) simonzé válasza Tomate (#10) üzenetére


simonzé
addikt

Én a Freezer64-et egy feleannyiba kerülő és még halkabb Alpine 64-re cseréltem, mert a procimra az is bőőőven elég. A Freezer inkább tuninggépbe, vagy plexi oldalfalú gépbe való ahol látszik. Meglepő, de a Freezer élettartama 137000 óra, míg a még csendesebb Alpine-é 400'000 óra. Azért ez fontos lehet amikor nyugdíjba megyek, hogy bírja-e még a venti. :D

Csak egy adalék: A Freezer 64 Sone (hangerő) értéke a már gyakorlatilag nem hallható 0,8 Sone, z Alpine 64-é 0,6 SoneEz pedig a szuperolcsó újdonságé:

I don't fit in. I fit out.

(#22) ngabor2 válasza edipqe (#20) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ööö... mert csendesebb?

az eddigi gyári hűtőknél nekem sem a teljesítménnyel volt a gond, hanem a zajjal. előző gépben freezer64 pro volt, az zajosabb volt teljes fordulatszámon, mint a nem pro változat, viszont nem is kellett annyira pörgetni azonos hőmérsékletért. most freezer7 pro van, ha nem megy 4x100%-ban a proci, akkor nincs hangja, ha megy, akkor se vészes.

ezt a jószágot azoknak szánják, akik olcsó procit akarnak halkan, de hatékonyan és olcsón hűteni. ahova felesleges a heatpipe, meg a nagy teljesítmény, ott nem is erőltetik. nagyon helyes.

[ Szerkesztve ]

(#23) #65675776 válasza simonzé (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ott a képen a gyári cooler, ami 3000rpm.en szintén a "már gyakorlatilag nem hallható 0,8 Sone" hangerővel rendelkezik. Márpedig a gyári cooler 3000rpm-en simán lehőt még egy 130nm-es 89W-os A64-et is... Akkor meg mi is az értelme?

Volt már a közelemben az AMD stock coolerek közül 4 féle, egyik sem volt hangosnak nevezhető. Egy DVD olvasó már 1x sebességen is hangosabb mindnél.

(#24) ^Clown válasza #65675776 (#23) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A 45W-os 4850e-nek kiváló egy HTPC-be (feltéve, hogy befér).

(#25) atuci válasza edipqe (#20) üzenetére


atuci
senior tag

Sajnos nekem is gyáriak vannak, és ha a fordulatszám nagyon alacsony, 1000 rpm alatti, akkor nagyon kellemetlen surrogó hangja van. Ha meg 2500 feletti, akkor meg már hangos.

Na most egy olcsó konfighoz, amiben az alaplap meg a proci max 20k nem tudok/akarok venni 5000-ért hűtőt még külön.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#26) atuci válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


atuci
senior tag

És vajh' miért nem tud kétfélét csomagolni a különféle TDP-jű procikhoz, mint a konkurens Intel, aki a celeron procikhoz már csak feleakkora magas hűtőbordás coolert csomagol :F ?

[ Szerkesztve ]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#27) szgombos válasza atuci (#26) üzenetére


szgombos
csendes tag

Mert az Intel tudja, hogy kár húzni a celeroncsokat Az AMD meg ezzel biztatja az overklockereket. Minél több szénné égetett procc, annál nagyobb az eladás. Már csak ezért sem vált fogalaltot :D

(#28) jerry311 válasza Kon (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pfff... Letisztult forma?
Teljesen olyan, mintha valaki rátalált volna a raktárban 10 tonna 10 éves hűtőre, amit most egy venticserével eladnak. :DDD
Nem értem mi ezen az újítás, ami miatt ekkora a sajtóvisszhang...

(#29) afterburner_ válasza jerry311 (#28) üzenetére


afterburner_
őstag

hát kb... ilyesmi hűtötte anno a 533 cerkámat 1018 mhz-en, igaz az fop 32 volt, de ez tenyleg elegge ganéra sikerült dizajnilag :DD

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#30) Solten válasza simonzé (#21) üzenetére


Solten
addikt

Alpine64-em nekem is volt, teljesen szuper... :K

Saor Alba

(#31) edipqe


edipqe
senior tag

ha vkinek occsó alaplapja+occsó procija van az sztem lesz annyira sóher, h elfogadja a hangoskodó gyári coolert. Akinek vaan venni + megoldást 2k ért annak van pénze 5k-sat is venni, nehogymár ez probléma legyen, azért ennyire nem nehéz az élet a Balkánon...

Árat még mindíg nem tudunk. Ha 1k náűl nem több akkor tényleg lehet, hogy egy szuk réteget meg tud fogni. HA több akkor már jobb megoldást veszek...

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#32) jerry311 válasza edipqe (#31) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azé a mai gyári coolerek sem hangosak.
Kivéve nyáron kánikulában... :DDD

(#33) REDeath


REDeath
őstag

ez kb a Silencer 64 Ultra TC csak minden socketre rá lehet tenni, tanusíthatom hogy tényleg alig hallani, ennyi pénzért "tökéletes"

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#34) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Nulldizájn ? Legjobb !
Annak, aki nem hajtja a maximum közepes, de inkább kisebb fogyasztású prociját, annak tökéletes választás. Megfelelő hűtőteljesítmény, visszafogott rendszernél nulla hang, szimpatikus ár. Mi kell még ?
Én nagyon elfogadnék egyet belőle a non-stop masinámba, az úgyis alíg fűt. Nem kéne a borzalmas, félmagas Intel szutyok erőlködését hallgatni, pedig az is "csak" 2000-en pörög.
AC ? Imádom ! :R :)

(#35) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Hát igen aki annyira nem tunningol annak ez tényleg szuper választás. Nekem is silencer van, néha néha elindul :D
Örülök hogy egy igazán halk hűtőért nem kell kidobni súlyos ezreket.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#36) REDeath válasza Cyberslider (#35) üzenetére


REDeath
őstag

nekem silencerem van és 35% overclock:) tuningolni is lehet vele ;)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#37) waverider


waverider
senior tag

Artic COOLing :DD

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#38) Hun'reeth válasza #65675776 (#23) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Ez relatív. :R Nekem is volt jópár AMD gyári hűtő a kezemben és a fülemnél is de nekem mindegyik kicsit hangosabbnak tűnt a kelleténél. Nem is szoktam őket használni inkább belekalkulálok az árba egy + hűtőt is mindjárt.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#39) Loretto


Loretto
veterán

80 mm-es venti 500 rpm. Számomra ez már nehezen összeegyeztethető a halkság/hatékonyság oltárával.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#40) pityulee™


pityulee™
tag

ha vki tudja h hol tudok ilyet venni, írja már meg lécci pü-ben
köszi!

(#41) Koppy96


Koppy96
tag

Egy AMD Athlon II X3 435-höz jólenne ?

[ Szerkesztve ]

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.