Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Csemike:] Könyvek

Hozzászólások

(#8) Crystalheart válasza Csemike (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos, igazad van, nem épp 14 éveseknek való, mi több, ezek konkrétan felnőtt-könyvek. Még nekem is nehéz magam átrágnom rajta, de abszolút megéri - nagyon súlyos társadalmi mondanivalójuk és sok realisztikus, már-már naturalisztikus elemük van.

Tudniillik, Zola a regénysorozatát (mert hogy egyetlen nagyon hosszú, egy szerteágazó családot bemutató regénysorozatról beszélünk) nem is szokványos regénynek szánta, hanem az örökléstudomány szakdolgozatának. Az egyes kötetek lazán, néha nagyon-nagyon lazán, de kapcsolódnak egymáshoz. Ebben a szellemben is kezdte el, szóval megírás szerint időrendben az első néhány valóban elég nehéz, számomra tele van érdektelen részekkel, modern könyvírás szempontjából elavult. De tisztán látszik benne, hogy inkább tanulmány, végig azt vezetgeti, hogy mit, hogyan örökölt a felmenőitől az illető karakter, milyen tulajdonságai vannak, stb. Ezzel szemben, ahogy "értek" a kötetek, azaz minél későbbi, egyre jobbak, eseménydúsabbak, filmszerűbbek, egyre drámaibbak. Ez a kötet az utolsók közt van, és bár itt is szerepelnek hosszan kifejtett mellékágak, mellékszereplők történetei, de a végén minden összeáll - és nagyot üt.

Hasonlóan jó, de egészen más a Germinal, ami egyszerűen... egyszerűen letaglózó. Az elején hozzá kell szokni, de az egész, olyan szinten megrendítő, mint kevés más könyv, amit életemben olvastam. És az 1984-el szemben ez a sztori nagyon is valós körülményeken alapszik. Csak ajánlani tudom tehát ezt is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Csemike:] Könyvek
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.