Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Csemike:] Könyvek

Hozzászólások

(#1) Axel Foley


Axel Foley
csendes tag

Hm, eddig semmi reagálás? Remélem azért ennél többen olvasnak könyveket. :(

A Galaxist olvasom éppen. Az első két fejezet után fogtam a fejem, hogy Úristen, mi ez! Most a könyv harmadánál tartva már a hasamat fogom a röhögéstől.

Vonnegutot terveztem olvasni következőnek, de nem tudom melyikkel kezdjem. Abszolút fogalmam sincs mire számítsak. Tudsz ajánlani egyet, melyik művével érdemes kezdeni?

(#2) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Tetszik a bejegyzés, valami, aminek értelme van :K Jó lenne több ilyet látni.
És jó ízlésed van a könyvek terén! Vonnegut hatalmas író volt, aki csak kicsit is szeret olvasni, annak maximálisan ajánlanám én is.

(#3) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Jó könyvek ezek :)
Én mosta klasszikusokra mentem rá, közülük egyelőre ez tetszett a legjobban:

[ Szerkesztve ]

(#4) cucka válasza Axel Foley (#1) üzenetére


cucka
addikt

Vonnegutot terveztem olvasni következőnek, de nem tudom melyikkel kezdjem. Abszolút fogalmam sincs mire számítsak. Tudsz ajánlani egyet, melyik művével érdemes kezdeni?

Szerintem a Mesterlövész című könyvével érdemes, de a leghíresebb regénye az Ötös számú vágóhíd. (Nekem nagyon tetszett még a Hamvaskék sárkány c. novelláskötete is, de ez nem túl híres/ismert)

(#5) Csemike válasza Axel Foley (#1) üzenetére


Csemike
csendes tag

Ahogy cucka mondta, a Mesterlövésszel lehetne kezdeni. Én is azt a könyvét olvastam el először, és annyira tetszett ez az addig számomra ismeretlen stílus, hogy a szó legszorosabb értelmében nem tudtam letenni a könyvet. :) Mentem az utcán és olvastam, néha fel-felpillantva. Aztán a Börleszk című regénye következett, aztán már meg nem tudom mondani, hogy milyen sorrendben olvastam ki a többi könyvét. :D

Szten Márs: van egy könyves topik a Fáradt gőzben, oda is írtam, csak ott nulla az aktivitás. :) Nem mintha azt várnám, hogy ez a topik majd máshogy végzi. :D

Crystalheart:14 évesen kaptam egy Zola regényt, azóta se rágtam át magam rajta. :D Igaz, hogy azóta nem is próbáltam. :B Viszont vezetek egy listát az elolvasandó könyvekről, jó, hogy eszembejuttattad, felírom. :)) Lehet, hogy hülyén hangzik, hogy listát vezetek, de miután már annyiszor éltem át azt az érzést, hogy "hú, ezt is el kéne olvasni!" meg azt, hogy "hú, mi is volt a címe?!", úgy döntöttem, hogy jegyzetelek. :D

[ Szerkesztve ]

(#6) Szten Márs válasza Csemike (#5) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze, a Fáradt gőzben kb. mindenről van téma :DDD Én kifejezetten a blogoutra gondoltam :)

(#7) dízelracer


dízelracer
senior tag

Én ennek fogok nekiállni a napokban. Még nem volt rá időm. Gyorsan átlapoztam, a közepén van pár kép amin percekig röhögtem... :P

(#8) Crystalheart válasza Csemike (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos, igazad van, nem épp 14 éveseknek való, mi több, ezek konkrétan felnőtt-könyvek. Még nekem is nehéz magam átrágnom rajta, de abszolút megéri - nagyon súlyos társadalmi mondanivalójuk és sok realisztikus, már-már naturalisztikus elemük van.

Tudniillik, Zola a regénysorozatát (mert hogy egyetlen nagyon hosszú, egy szerteágazó családot bemutató regénysorozatról beszélünk) nem is szokványos regénynek szánta, hanem az örökléstudomány szakdolgozatának. Az egyes kötetek lazán, néha nagyon-nagyon lazán, de kapcsolódnak egymáshoz. Ebben a szellemben is kezdte el, szóval megírás szerint időrendben az első néhány valóban elég nehéz, számomra tele van érdektelen részekkel, modern könyvírás szempontjából elavult. De tisztán látszik benne, hogy inkább tanulmány, végig azt vezetgeti, hogy mit, hogyan örökölt a felmenőitől az illető karakter, milyen tulajdonságai vannak, stb. Ezzel szemben, ahogy "értek" a kötetek, azaz minél későbbi, egyre jobbak, eseménydúsabbak, filmszerűbbek, egyre drámaibbak. Ez a kötet az utolsók közt van, és bár itt is szerepelnek hosszan kifejtett mellékágak, mellékszereplők történetei, de a végén minden összeáll - és nagyot üt.

Hasonlóan jó, de egészen más a Germinal, ami egyszerűen... egyszerűen letaglózó. Az elején hozzá kell szokni, de az egész, olyan szinten megrendítő, mint kevés más könyv, amit életemben olvastam. És az 1984-el szemben ez a sztori nagyon is valós körülményeken alapszik. Csak ajánlani tudom tehát ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#9) Csemike válasza dízelracer (#7) üzenetére


Csemike
csendes tag

Bud Spencer!!! A filmjeit nagyon szeretem. :K

Crystalheart: ez volt az a Zola regény. Milyen jó, hogy eszembe juttattad...

(#10) Crystalheart válasza Csemike (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen, ez úgy középtájt íródott, kettővel a Germinal előtt. :)

Émile Zola regényei

[ Szerkesztve ]

(#11) Axel Foley válasza cucka (#4) üzenetére


Axel Foley
csendes tag

Köszi, kezdem akkor a Mesterlövésszel.

Csemike: köszi Neked is. Remélem rám is ilyen hatással lesz, hogy le sem tudom majd tenni, és akkor a többi könyve is jöhet szépen sorban :)

(#12) Lenry


Lenry
félisten

mostanában Asimov. minden mennyiségben.
az Alapítvány megvolt, most a Robotok vannak terítéken, végül a Birodalom. jó lesz :K

nem kell, hogy tetsszen a scifi, ahhoz, hogy élvezd, csak ajánlani tudom

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) proci985 válasza Csemike (#5) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Börleszk nagyon jó. egyébként szerintem a Titán szirénjei is remek könyv tőle, én azzal kezdtem.

más:
humorra Dougles Adamshez talán Terry Pratchett hasonlít, de ő fantasykat ír, már ha az abszurd+némileg geek vegyítést nézzük. Mágia Színe/Mágia fénye és a Mort ismert eléggé tőle. de imádtam a Monstrous Regimentet is. magyar fordítások is egész jól sikerültek az első könyveknél, utánna viszont átáltam angolra.

viszont olvasni mostanában megint semmi időm. nyelvtanulás ilyen szempontból jó volt, egy időben nagyon sokat olvastam, de mostanában megint szakirodalom szakirodalommal.

Lenry: Asimov tényleg nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) malwy


malwy
senior tag

Le vagyok hozzád képest maradva. Ulickaját olvastam kb 1,5 hónapja (Életművésznők), Vonnegut: Hazátlan embert meg hallgattam.
Még a google is a prohardver, logout felé terel:D

(#15) Csemike válasza malwy (#14) üzenetére


Csemike
csendes tag

És hallgatva hogy tetszett a Hazátlan ember? :)

(#16) malwy válasza Csemike (#15) üzenetére


malwy
senior tag

Alapból remekmű, de Geszti Péter szerintem előadásmódjával még hozzátett:)
Metro 2033, 2044 kivégezve. Most Szorokint olvastam pár napja. Most pedig semmit úgyhogy vagy egy Ulickaja vagy egy Vonnegut jön. :)

(#17) Csemike válasza malwy (#16) üzenetére


Csemike
csendes tag

Most, hogy így felhoztad, kicsit megint kutakodtam Vonnegut után a neten, és kiderült, hogy újabb novelláit gyűjtötték össze és adták ki nemrég. Úgyhogy isteni jelnek veszem felbukkanásodat a blogomban. :)

(#18) malwy válasza Csemike (#17) üzenetére


malwy
senior tag

:B :K

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Csemike:] Könyvek
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.