Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Kétségtelen, hogy jó hosszúra sikeredett. Köszönet azoknak, akik ennek ellenére is végigolvasták! Már több, mint egy hónapja írtam, de nem volt időm begépelni. Egy korábbi bejegyzésemben már emlegettem ezt a verset:

"Az egész hetem meglehetősen nehéz volt. Főleg érzelmileg. Ennek hatására már kedden a munkahelyemen elkezdtem írni egy verset, ami egyre hosszabb lett. Csak írtam és írtam és már azt éreztem, hogy lassan maga alá temet. A vers is és a probléma is, amiről írom. Nagyobb, mint képzeltem.”

Azt hiszem, ezzel mindent elmondtam a megírás körülményeiről.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) Sotho válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


Sotho
őstag

Üff végigolvastam. :Y
Az akarás az érzelmi motiváció megvan segít az hogy kiírod magadból... meg át is jön a tartalom, kicsit döcögős, és a csapda- szót csak az utolsó sorban hagyd benne! :DDD :R
Költsél még sokat agyalj és egyre jobbak lesznek. :K

(#3) Geri Bátyó válasza Sotho (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Gondoltam, hogy végigolvasni sem lesz egyszerű! :R

Igazából nem feltétlenül akarok írni, csak úgy jön. A döcögősség olyan, mint az Öreg halász és a tenger esetében. Sokkal rövidebben is le lehetett volna írni és akkor még jó is lehetne. :D Most így sikerült. :B
Eleinte én is gondoltam rá, hogy kevesebbszer kellene a csapdát emlegetni, de megírása után jónéhány dolgot átírtam kicsit, ezzel meg úgy voltam, elég hosszú a vers ahhoz, hogy ne legyen zavaró.
Valóban nem a legjobb versem, de a hossza felülmúlja mindegyiket. Eléggé foglalkoztat ez a dolog, emiatt a két ok miatt gondoltam, hogy megosztom a nagyközönséggel.
Az építő kritikának pedig mindig örülök! Köszönöm! :R

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#4) Wictor


Wictor
senior tag

Ez akkor is az eddigi legjobb versed, nagyon kifejező, érzelemdús és helyenként nyomasztó. Ez tényleg jól sikerült, le a kalappal! :R

Szerintem nem döcögős, na de a hossza... :D

[ Szerkesztve ]

(#5) Geri Bátyó válasza Wictor (#4) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

:R :R :R

Egészen meghatódom a dicséretedtől!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#6) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Magam is írok verseket.Gratulálok hozzá szerintem érzelemdús kellően viszont valóban nagyon hosszú...Gratulálok. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#7) Geri Bátyó válasza domperke (#6) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nagyon köszönöm! :R

Tényleg hosszú lett, ezért is mondtam, hogy elismerésem annak, aki végig tudja olvasni! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8) talmida válasza Geri Bátyó (#7) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Azt hittem, hogy túljutottál már az érzelmi mélyponton. :(( Sajnálom, hogy ennyire nehéz felejteni. Esetleg egy új munkahely? :F

A verseléseddel kapcsolatban meg én is csak azt mondom, hogy egyre jobbak lesznek. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#9) Pastika


Pastika
tag

Gratulálok! Sajnos nagyon nagyon ismerős helyzeted.. Ha nem probléma idővel fel is használnám természetesen a szerző megjelölésével!

(#10) Geri Bátyó válasza talmida (#8) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Még mindig nem vagyok túl rajta, de nem válthatok munkahelyet.
A dicséretet köszönöm! :R Örülök, ha tetszett!

Pastika: Használd nyugodtan.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#11) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Elküldted neki?

(#12) Geri Bátyó válasza SzalaiG (#11) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem. Nem hinném, hogy jó ötlet lenne.
Személyesen kellene beszélnünk, de azt mindig elkerüli.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#13) geprombolo


geprombolo
senior tag

Na, végigrágtam magam rajta. Valóban, jó hosszú, de nem okozott gondot. Jó vers szerintem, a rímeidet jól osztogatod, nekem tetszik. Gratula! :C :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#14) Geri Bátyó válasza geprombolo (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nagyon köszönöm! :R
Örülök, hogy tetszik! De tényleg! Fontos a véleményed! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) zazahoho


zazahoho
őstag

Nekem is tetszett :C ,a rímek kifejezetten jók.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Na, csak ide találtam végre! Elnézést, hogy még csak most...:U

Először is szeretném neked megköszönni, hogy ezt a versedet személyesen is láthattam, eredeti, kézzel írott, teljes "élő" valójában. :R

Másodszor. Minden művész/író/költő életében eljön az a pillanat, mikor a legnagyobbat alkotja. Azt hiszem, neked ez volt az a pillanat. Egészen biztos vagyok benne! :K Én már sok jó verset olvastam tőled, de ez....mindegyiket jóval túlszárnyalta! :Y És most nem túlzok... Tudom, hogy sokat fogsz még alkotni, de ilyet biztosan nem! Ennyire még sosem tetted bele szíved-lelked egyetlen művedbe sem.

Harmadszor. Egy percig sem bántam meg, hogy végig olvastam, sőt..., ahogy görgetve haladtam egyre lejjebb, sajnáltam, mikor láttam, hogy már mindjárt vége lesz... A fájdalmas téma ellenére, nagyon élveztem! Jah...és a rímek is fantasztikusak! *.*

Negyedszer. Egy lány életében sokszor előfordul, hogy bókokat kap és sok férfi rajong, érdeklődik iránta. Naponta találkozom "silány", hétköznapi bókokkal, ami igazából csak a fizikai vonzódásból adódhat...egy pillanatnyi szikra, vágy ébreszti fel a férfiban az ösztönöket. Mint tudjuk, az erősebbik nem amúgy is főleg a szemével "szeret" először..:U De ez..... Csak álmodhatok róla, hogy valaki egyszer engem is így szeressen! Ennyire igazán, ennyire őszintén,szívből, feltétel nélkül! Ennyi féltéssel, érzékenységgel, gyengédséggel, szenvedéllyel, romantikával és mindent legyőző, mindennél erősebb szeretettel, mint Te Őt! Imádkozom érte, hogy egyszer én is megkapjam ezt az életben...:B
Csodálatos vagy! Azt hittem, engem már nem tudnál semmivel sem meglepni, hát most sikerült...:B

Csak megköszönni tudom, hogy megosztottad velünk az érzéseidet! :R Rengeteget adsz ezzel nekünk. Minden műved téged jelképez...a lelked tisztaságát, szíved szeretetét, és igen, pont ezért nagyon büszke vagyok rá, hogy ismerhetlek! :B
Remélem, egyszer én is megtalálom az én """Geri Bátyómat""""...:D

[ Szerkesztve ]

(#17) Geri Bátyó válasza művésznő4 (#16) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Köszönöm!

A többit privátban.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) WesTM


WesTM
senior tag

:R :R :R :R

(#19) Peterson_


Peterson_
addikt

A hosszal nincs is semmi gond.
Mégis...értetlenül állok-ülök-, hisz ahhoz is rengeteg erő kell, hogy az ember ilyen érzéseket szavakba öntsön, pláne, hogy publikálja.
De az egész imbolyog.
A hölgy írta feljebb, hogy "életed fő műve".

Ahogy látom, talán csak egy előre kitett pont, egy bizonyos történet végére.Ami után, ha jön is erről szóló, az már nem lesz ilyen.
Nem lesz ennyi(és természetesen itt nem a mennyiségre gondolok)
Sok soron át vett búcsú egy dologtól, amiben minden gondolatsor után, visszafordulunk, és megpróbálunk valami értelmet keresni arra, hogy mégse záruljon le.

Persze ez csak az én véleményem, semmiképp sem kritika vagy megfeddés.
Magam is írogatok, bár inkább rajzolok, s, ha bár minden ember élete, útja, és érzése más, valahol azért mégis van átfedés.
Szóval vannak emlékeim hasonló képekről, versekről.

Én ma már úgy vagyok vele, hogy inkább rajzolok, vagy írok vidáman a rosszról, vagy iróniával a jóról.Vagy épp valahogy úgy, mint minden rendes ember :U
De egy gyötrelmesen halódó érzésnek ezért sem írnék soha verset.

Mindenesetre...érdekes élmény volt olvasni, ezentúl figyelemmel kísérem a visszalevőt :R

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#20) Geri Bátyó válasza Peterson_ (#19) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A magyarázat az, hogy nem az érzéseim halódnak, hanem én. Próbálom lezárni, de nem megy és csak remélni tudom, hogy egyszer sikerül.
Hogy miért írtam meg és publikáltam is? Azért írtam meg, mert (ezt már többször is említettem) nekem a versek segítenek. Egyfajta levezetés. Azért publikáltam, mert ha csak egy embernek szerzek vele pár jó percet, már megérte.

WesTM: Én köszönöm neked! :R

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21) Peterson_ válasza Geri Bátyó (#20) üzenetére


Peterson_
addikt

Valamit rosszul fogalmazhattam, vagy Te értettél félre.
Nem akartam megkérdőjelezni senki érzéseinek a létjogosultságát.
Vagy maga az írás létjogosultságát, mindössze megjegyeztem, hogy akárhogy is ingadozó, bizonytalan(és pont emiatt hangulatra is "nyomasztó") érzéseket összefonó az egész.
Szóval a tartalomban benne van a gyengeség, de elképesztő erő ezt leírni, és közzé tenni.
Ahogy mondtam, remélem még sok verset olvashatok itt, tőled :R

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#22) Geri Bátyó válasza Peterson_ (#21) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az érzésekkel kapcsolatost tényleg félreértettem (de nem úgy, hogy azt gondoltam volna, hogy megkérdőjelezed :N )
A megírás és a publikálás miértjét pedig megpróbáltam elmagyarázni, hogy miért is csinálom ezt az egészet.
Kétségtelen, hogy sokszor nagyon nehéz visszaolvasni a saját verseimet, de amikor elkészül egy, akkor megkönnyebbülök. Egy időre kiürül belőlem a probléma, még ha csak néhány órára is.

Van egy csomó korábbi a blogomban, ha érdekel. Azok között van olyan is, ami nem nyomasztó. De többnyire azok.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#23) Peterson_ válasza Geri Bátyó (#22) üzenetére


Peterson_
addikt

Nos igen, a visszaolvasás.De azt hiszem egy letűnt dolog mementóját mindig nehéz kicsit felidézni.
Ha gyengeséget mutat, talán épp azért,mert csalódást okoz ha valami szép, akkor azért,mert már nincs.
A legjobb mégis, édes keserűséggel elővenni ezeket, elmerengeni rajta néhány hosszú percig.
Egy szónak is száz a vége: Emlékezni kell.
Magam részéről a fentebb leírtak közül bármelyikre tekintek vissza, tudom, hogy csak hozzám tesz.
Az ember még a rossztól, a veszteségtől sem feltétlenül lesz kevesebb :)
Kívánom, hogy írj sok olyat, amit majd mosolyogva olvashatsz vissza, ha eljön az ideje.

A tippet meg köszönöm,mindenképp meg fogom nézni, és cserébe had ajánljak én is a figyelmedbe egy kis szeletet,ha időd engedi:

[link]

minden jót!

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#24) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Be kell, hogy valljam, ma egész nap a versed járt az eszemben a suliban. Valahogy nem bírtam kiverni belőle...:U

Alig vártam, hogy hazaérjek végre és újra olvashassam. ^^
Még mindig tart a hatása... :B

(#25) Geri Bátyó válasza művésznő4 (#24) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én is már jónéhányszor olvastam. Például ma reggel is. (aztán írtam egy újat)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.