Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) tegbashar válasza Zanik (#350) üzenetére


tegbashar
tag

"A kriptovaluta bányászat nem az első vagy az utolsó szög a koporsóban, de szög, és most nagyon látványosan kalapálják sokan.."

Van információd arról, a jelen pénzügyi szektor milyen energiaigénnyel üzemel? Gondolok itt cakk und pakk a pénzeszközök tervezésére, legyártására,szállítására, tárolására, banki elektronikus nyilvántartására- és használatára; továbbá az ide kapcsolódó épületek, intézmények közüzemeire...hadd ne soroljam?

(#352) Reggie0 válasza Chaser (#349) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem meg az a jarhato, hogy ahol eheznek ne szuljek tele a vilagot es vegyek le az en tanyeromrol az etelt.

(#353) Create. válasza tegbashar (#351) üzenetére


Create.
addikt

Azért ne hasonlítsuk már ezt így össze. Tudod te mennyi ember megélhetését adja?

(#354) Reggie0 válasza Create. (#353) üzenetére


Reggie0
félisten

Es tudod, hogy a szenbanyak es eromuvek hany ember megelheteset adjak?

Majd csinalnak mast.

[ Szerkesztve ]

(#355) Create. válasza Reggie0 (#354) üzenetére


Create.
addikt

Jóval kevesebbét.

Remélem a te munkád helyére veszik majd fel.

[ Szerkesztve ]

(#356) Reggie0 válasza Create. (#355) üzenetére


Reggie0
félisten

Az uj fejlesztesek hoznak ujfajta munkahelyeket is. Ha olyan embereken mulna, mint te, meg mindig emberek gyujtogatnak az olajmecsest az utcakon, hogy legyen kozvilagitas...

(#357) andy19770128 válasza gbors (#67) üzenetére


andy19770128
aktív tag

1-1 kjáték??? Eve online. RTS ek. RPG-k. MMO-k. Az nem fog megtörténnihogy egy szaros modernizált sega megadrive- ot toljak. (ujra) ezeket kinőttem

(#358) Create. válasza Reggie0 (#356) üzenetére


Create.
addikt

Szóval szerinted a bányászás az új fejlesztés?😀 Azzal aztán sokat megy előre a világ.

(#359) Reggie0 válasza Create. (#358) üzenetére


Reggie0
félisten

Ilyen szempontbol indifferens. Nem kell hinnem a bitcoinban ahhoz, hogy elfogadjam a technologiai fejlodes miatt atalkulo munkaeropiacot.

Amugy a banyaszas az nem fejlesztes, hanem egy tevekenyseg.

[ Szerkesztve ]

(#360) Create. válasza Reggie0 (#359) üzenetére


Create.
addikt

Csakhogy ez nem teremt, hanem rombol. Hosszútávon biztosan. Te írtad fejlesztésnek... De mondjál már új fejlesztést, ami a bányászás következtében jött létre.

[ Szerkesztve ]

(#361) Reggie0 válasza Create. (#360) üzenetére


Reggie0
félisten

Sehol nem irtam, hogy a banyaszas a fejlesztes, legfeljebb te ertetted felre. Ismetlem, a banyaszas az nem fejlesztes. Ahogy az sem, hogy a mancika szamolja a keszpenzt a penztarban. Ez tevekenyseg. Elobbinel a bitcoin a fejlesztes, utobbinal mondjuk a nyomtatott penz.

(#362) Rico33 válasza Create. (#360) üzenetére


Rico33
aktív tag

RTX3000 széria mint új bányászfejlesztés ;]

(#363) Create. válasza Reggie0 (#361) üzenetére


Create.
addikt

Hát én nem hinném, hogy a bitcoint lehetne fejlesztésnek nevezni. Ha valami olyan dolgot számolna, ami hasznos egy kutatásnál vagy valami, akkor oké. Vagy titkosításhoz generálna folyamatosan kulcsot. Vagy a franc se tudja. De így én ezt nem nevezném annak.

(#364) Reggie0 válasza Create. (#363) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha nem fejlesztettek, akkor hogy keszult el? Beneztek a kavicsok ala es hirtelen ott volt a rendszerterv es a forraskod?

(#365) laposonly11 válasza koxx (#345) üzenetére


laposonly11
senior tag

Na szép, moderátor létedre úgy törölted a kommentjeimet + lezártad a témát, hogy sehogy! :DDD Te is és a többiek, tovább etetitek egymást, szétrollkodva a topicot környezetvédelem témával. :U

Ordo est anima rerum.

(#366) Create. válasza Reggie0 (#364) üzenetére


Create.
addikt

Fejlesztés jelentése: ‘erősödés elősegítése, amikor szándékosan elérjük, hogy egy működés fokozódjon, növekedjen, javuljon, tökéletesedjen, azaz kevesebb befektetéssel több eredményt érjenek el.’

Itt ellentétben pont fordítva megy. Egyre nagyobb energiát kell befektetni egyre kisebb eredményért cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#367) gbors válasza andy19770128 (#357) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezek nem AAA-k, nem zabálnak vészesen sok hardvert - nem lesz velük gond. Viszont nem is fognak miattuk az emberek új generációs hw-t venni.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#368) Reggie0 válasza Create. (#366) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert te csak egy tulajdonsagat nezed. Gondolom akkor neked a versenyautok sem fejlesztes, mert egyre kisebb idonyeresegert egyre tobbet fogyasztanak :D

(#369) Create. válasza Reggie0 (#368) üzenetére


Create.
addikt

Azt nem is lehet igazi fejlesztésnek nevezni. De mondj már egy okot, ami miatt a btc-t fejlesztésnek lehet nevezni. Mert a versenyautó esetében legalább az idő csökken és ha az a cél bármi áron, akkor fejlődött a dolog, csak nem hatékonyan.

(#370) Reggie0 válasza Create. (#369) üzenetére


Reggie0
félisten

Esetleg a blokklanc? Vagy mert teljesen demokratikus? Vagy mert nem kell hozza felugyeleti szerv? Egy csomo okos otlet meg van benne valositva. Egyedul azt nem tudod megemeszteni, hogy a biztonsag garantalasa elegge koltsegesre sikerult, dehat ez csak egy dolog a sok tulajdonsaga kozul.

(#371) Create. válasza Reggie0 (#370) üzenetére


Create.
addikt

Demokratikus? Mi lenne rajta demokratikus. Felügyeleti szerv is mindig is volt a demokrácián belül is, anélkül anarchia van csak. És pont az anarchizmust segíti, ami nem egy jó dolog, ez bebizonyosodott már egy párszor. Egy értelmes ötlet sincs benne, aminek haszna is lenne. Demokratikus lenne az, amikor a btc 90%-a pár kézben van, a maradékon osztozik a világ?

[ Szerkesztve ]

(#372) laposonly11 válasza Create. (#371) üzenetére


laposonly11
senior tag

A maffia pénzmosását nem említetted.

Ordo est anima rerum.

(#373) Ribi válasza Reggie0 (#370) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pont annyira demokratikus mint amerikában CHAZ. Vagy bárhol máshol ahol irányelvek nélküli "demokratikus" dolgok vannak. Egészet addig mondod annak amíg minden szép és szivárványos. :O

(#374) Create. válasza Ribi (#373) üzenetére


Create.
addikt

Amúgy ha ez a lejtmenet kitart a btc-nél, akkor már nem sokat kell várni, hogy 10-essével jelenjenek meg a használt kártyák is. Egy hét alatt 12%-ot esett, jó lenne tartaná ezt a tempót.

(#375) flexxx2 válasza tasiadam (#199) üzenetére


flexxx2
őstag

A földi halandó kap egy ijesztő levelet és a legtöbb befizeti. Szóval hidd el a NAV program automatán fogja nyomni, csak lehet nem most hanem majd 5(ami lehet 6 is) év múlva. Sok kicsi sokra megy.
A nagy hal meg fogad tanácsadót meg ügyvédet, azzal küzdeni kell a NAV-nak.
Egyébkét a BTC adózást itt feszegetik

(#376) M5Norbi válasza Create. (#374) üzenetére


M5Norbi
őstag

Igen szépen lassan csordogal lefelé.
De nem hiszem hogy nagyon bezuhanna.
Aztán ki tudja totálisan bizonytalan az egész. Ha pl Musk úgy gondolná elég és kiszállna az pl lökne rajta biztos vagy 20%-ot persze lehet hogy csak rövidtávon.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#377) Zanik válasza tegbashar (#351) üzenetére


Zanik
addikt

Olvasd el az eggyel korábbi hozzászólásom.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#378) pibor


pibor
csendes tag

Srácok, csak röviden a véleményem a jelenségről.
hosszú távon rendkívül káros véleményem szerint, mivel tartósan magasan tarja és megemeli a hardverek árát, ami ahhoz vezet, hogy a potenciális gamer vásárlók nagyon-nagy tömege esik ki a piacról, hiszen nem tud új hardvert venni, mert nincs vagy extra drága. Pár év múlva a legtöbb embernek már 3-4 generációval ezelőtti VGA és CPU-ja lesz. Az új játékokat nem fogjuk tudni normálisan futtattni, ergo nem vesszük meg őket, vagy csak kevesen. Az egész gamer piacot nézzétek globálisan hosszú távon.
A bányászat piacának nyilván ez hasznos, de nekünk játékosoknak ez nagyon káros, hiszen végérvényesen szűkíti be a lehetőségeinket és így pár éven belül a játékfejlesztők lehetőségeit is. Most még működik a piac, mert én is elvagyok a 1060-as laptopommal, de mondjuk 3-4 év múlva is elleszek?

(#379) Create. válasza pibor (#378) üzenetére


Create.
addikt

Ez nem fog eltartani 3-4 évig. Én inkább arra szavazok, hogy hullámzó lesz, teszem azt fél-egy évig megy a bányaőrület, 1-1.5évig meg minden normális kb. Csak most a covid miatti logisztikai problémák, az hogy a konzolok egy időben lefoglalják a gyártókapacitás nagy részét pluszba rátettek még. Az előző szériát meg ugye kiszedték a gyártás alól már. Sok kis apró dolog érte egyszerre a piacot, ami külön-külön nem okozott volna ekkora gondot még bányaőrület mellett sem.

egyébként ebben az évben játék terén sincs olyan nagy dömping, eddig értelmes aaa játék idén még nem sok jött ki. Sokat meg ide-oda toszigálnak.

[ Szerkesztve ]

(#380) Chp


Chp
őstag

Oly sok mindent szeretnék írni, de minek.

(#381) BerserkGuts válasza pibor (#378) üzenetére


BerserkGuts
őstag

ott van a konzol minek a pc :DDD mert 180-ért 7-8évig de 10 évet is akár koptatod
még ps4el tolják sokan a warzone-t például

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#382) M5Norbi válasza BerserkGuts (#381) üzenetére


M5Norbi
őstag

És elvileg már lehet rendesen egér+billentyűzettel is játszani ha jól tudom.
Úgyhogy igen ez is lehetőség.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#383) Create. válasza M5Norbi (#382) üzenetére


Create.
addikt

Nekem a legnagyobb gondjaim a konzollal, hogy játékfüggő, hogy megoldák-e benne normálisan a bill egér irányítást, illetve sok esetben a fhd 100+ fps sincs meg, kinézetre egy pc medium/high beállítását hozza, input lag (engem singleplaynél is zavar), illetve nekem ígyis úgyis kell pc, abból is viszonylag értelmesebb proci+ram. Akkor meg már mind1, ha a vga-ra költöm azt a 200eft körüli árat. Illetve a játékok baromi drágák konzolra, míg pc-n hamarabb tudsz akciósan vásárolni, nem kell havidíjat fizetni, ha ezeket összedobod akkor meg már simán költhetsz 300k-is vga-ra. (De még lehet többet is). Ja és ha gyenge, tudod upgradelni. Jó a konzol, de nem mindenkinek. Egy nagy előnye van, hogy multiban nem tudnak csalni. De ez az én szemszögemből nézve egyedileg. (És egy darab illegális szoftverem sincs, minden játékom eredeti).

[ Szerkesztve ]

(#384) M5Norbi válasza Create. (#383) üzenetére


M5Norbi
őstag

Persze teljesen megértelek.
Nekem sem feltétlen a konzol a megoldás de latolgatok sokmindent.
Utoljára a PS1 idején volt konzolom mondjuk azt imádtam.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#385) Create. válasza M5Norbi (#384) üzenetére


Create.
addikt

Én vettem egy xbox one kontrollert, de nagyon béna vagyok vele még 1év után is. Egyszerűen nem áll a kezemre. Talán az ac-k voltak azok, amivel nem igénylem a bill+egeret egy percig se.

(#386) tegbashar válasza Create. (#353) üzenetére


tegbashar
tag

szerk

[ Szerkesztve ]

(#387) laposonly11 válasza Create. (#383) üzenetére


laposonly11
senior tag

Te miről beszélsz, konzolon soha nem volt több 60 fps nél, sőt örülni kell hogy tartani tudják a stabil 60 at, a játékok még mindig 30-60 fps re vannak lezárva.

Ordo est anima rerum.

(#388) Create. válasza laposonly11 (#387) üzenetére


Create.
addikt

El vagy tévedve. Nézz utána. Nem azt mondom, hogy az az általános, de vannak gamek, többek közt pl a a cod warzone.

[ Szerkesztve ]

(#389) M5Norbi válasza Create. (#385) üzenetére


M5Norbi
őstag

Pedig azt én is néztem többször mikor a Microsoft csinált külön PC-hez. Gondoltam autós játékokhoz jó lehet.
De végül nem vettem de ezekszerint nem nagy baj.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#390) Create. válasza M5Norbi (#389) üzenetére


Create.
addikt

Autóssal nem játszok, max ilyen gta félét.

(#391) laposonly11 válasza Create. (#388) üzenetére


laposonly11
senior tag

Ja hogy előző generációs játékot, kiadnak egy újabb generációs konzolra 60 feletti fps el, végülis jobb mint a semmi. De az újabb játékok mint pl. Cyberpunk 2077, a minőségi beállítás mellett alig bírja tartani a 30 fps-t, performance beállítással sincs meg a 60 fps PS5 ön, így hamar kihalnak a Cod Warzone féle próbálkozások. De gondolom itt is lehet csalni, ha leveszed a felbontást 420p-re, akkor lehet stabil 60 fps... :C

Ordo est anima rerum.

(#392) Create. válasza laposonly11 (#391) üzenetére


Create.
addikt

Jó, de eddig ez sem volt elérhető opció. Persze, hogy szépen kifullad majd, mint minden generáció. De a cyberpunk mondjuk egy kalap sz*r optimalizálás terén, így azt szerintem ne is vegyük alapul. Azért a ps4-ből elég sokat ki tudtak hozni az olyan cégek, akik értenek a játékkészítéshez. Amúgy az új cod is ezzel az opcióval jött, ott is megy a 120fps.

(#393) laposonly11 válasza Create. (#392) üzenetére


laposonly11
senior tag

Az egy dolog hogy a Cyberpunk sokáig optimalizálatlan marad, és jön ki majd vagy 1000 patch hozzá, hiszen kis/közepes studió csinált egy gigajátékot. Azonban az ilyen közel filmeket megszégyenítő látványvilágú gigajátékoknál, a nagy studiók sem tudnak sokat optimalizálni, mert egész egyszerűen a részletgazdagság leterheli a hardvert, lásd. pl. Red Dead 2, ott még a nagy látótávolság is rátesz egy lapáttal, hogy a CPU se unatkozzon.

Ordo est anima rerum.

(#394) BerserkGuts válasza laposonly11 (#393) üzenetére


BerserkGuts
őstag

ezért nem kellett volna bevállalni a régi genek fejlesztését csak ps5-re és kész
+na meg várhattak volna még 1évet még lecseng ez a hardver helyzet addigra már nagyobb készlet lett volna tömeges átterelésre ;]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#395) Dilikutya válasza laposonly11 (#393) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Red Dead Redemption 2 teljesen jól játszható az én AMD A10-6800K/Radeon RX570 4GB konfigommal. 1080p, nem maximális részletesség, de elég sok opció van maxon. És ez nem csúcshardver, egyik alkatrész sem volt csúcs újkorában se, a CPU (2013-as) még a középkategóriát sem érte be, az egy évvel korábbi i3 és kisebb i5 között van valahol. És még így is nagyon látványos.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#396) SRC válasza pibor (#378) üzenetére


SRC
junior tag

A szoftverek fejlesztésekor a hardverátlagot nézik, mert a befektető csak akkor fektet be, ha megtérül a befektetés.
Szóval vagy nem lesz magasabb gépigénye az új címeknek, vagy meg sem jelennek.

Egyébként ha megnézek egy mai lövöldét meg egy 10 évvel ezelőttit... itt már régen a VR a vízválasztó. Jó, a monitor panelek felbontása is nőtt, de a felbontás ahhoz képest olyan nagy erőforrást nem igényel mint a közel elhanyagolható, de mégis agyontesszellált apróságok.
Nem attól lesz jó egy játék, mert minden falevélnek külön mozog az élsimított árnyéka és a szikla tetején tócsa van, amiben tükröződik az ég tudja mi... és ezekkel ölik a VGA-kat.

Ha ezeket kinyomod még egy UHD panelen is elfut bármi egy gyenge VGA-val is. Csak VR után a monitor már savanyú is és lássuk be a mai VGA-kal elképesztő látványt lehet VR-ban nyomni...

(#397) C4mp3r


C4mp3r
addikt

en a jatekfejlesztok miatt nem aggodnek, mar ugy is egy ideje a konzolok a fo platform ott van az igazi penz, azok pedig nepszerubbek, mint valaha alig birnak eleget gyartani. a jelenlegi helyzet pedig a pc gamingnel szerintem csak annyit fog eredmenyezni, hogy meg kevesebb eroforrast fognak majd forditani az igy is neha botranyos pc portokra, ami a nevetseges arakkal egyutt megtobb embert terel a konzolok fele.

en is eladtam a 2070-et, igaz meg a banyaszlaz elott ugyanannyiert amennyiert vettem 1 eve es valtottam ps5-re. lehet hulyenek nezni a vasarlokat nvidia amd felol, de szerintem nagyon sokan meg fogjak unni, es inkabb vesznek egy konzolt a pc meg megmarad a hardcore retegnek, akiknek semmi sem draga.

(#398) Dilikutya válasza C4mp3r (#397) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig a PC piac sem elhanyagolható.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#399) BerserkGuts válasza C4mp3r (#397) üzenetére


BerserkGuts
őstag

idáig is szűk réteg vásárolt új hardwert vga-t kb 10-20% volt most már ennyi se lesz aki gamingre venne már ha akarsz se tudsz
ez a bányászat lesz a koporsó szöge a pc gamingnek

ott van a nagyobb konkurens a mobil piac ami mindenkinek van legalább 2 is fejenként
10év és múzeumban nézegetjük ezeket a nagy dobozokat :DDD

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#400) Allihoppa válasza BerserkGuts (#399) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

A játékok és a community emeli fel a PC gamingnek a minőségét, és ezeknek a negatív árnyoldala vet véget a pc gamingnek. Csak gondolj bele, mennyivel másabb volt a játékos community úgy 10-11 éve és azelőtt, mekkora LAN partyk voltak, még belegondolni is durva, hogy mennyi értéket vesztett a PC-s játékos társadalom. Például ahelyett, hogy játszana az illető a gépen, inkább azt nézi ahogy valaki más játszik. :D Nyilván lehet játékfejelsztés, vagy nézheted szórakozásból is valami ismerősödet. Az ami ma megy, megértem, de nem tudom beleképzelni magam..

A kereslet nyilván okoz hiányt, és áremelkedést, de ezzel minek foglalkozni? Van egy ára, kell vagy nem, ennyit tudsz eldönteni.

A második bekezdésedre egyébként annyit reagálnék, hogy ez is egy olyan dolog ami az embert elbutítja, mert egyedül ezek a primitív, butító játékok azok amik telefonon játszhatók, komolyabb mélységet azt el kell felejteni, plusz még a szemednek sem tesz túlságosan jót.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.