Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Reggie0 válasza Create. (#98) üzenetére


Reggie0
félisten

Bejelentve volt, de nem jelent meg.

(#102) praaaf válasza koxx (#85) üzenetére


praaaf
újonc

Azok nem VGA-val bányásznak hidd el :) Van hatékonyabb a vga bányászatnál csak azt te nem kapcsolod be otthon a lakásodban :)

(#103) praaaf válasza D.Va (#87) üzenetére


praaaf
újonc

Nem kell nagykerban melózni, ugy hivják Stock finder. Keress rá.

(#104) Spy89


Spy89
aktív tag

Itt csak az ethereumról van szó, és épp a nagyobb kártyák, amiket nem lehet kapni. Pont ez utóbbiak kellenének pl a szimulátoros rétegnek.
Megint adtak a szarnak egy pofont. Látszat cselekvés!
"Mi mindent megteszünk, de hát a bányászok...."
Megint csak az az álszent, gyomorforgató szarság, amivel már évek óta etetik a felhasználókat, miközben azért örülnek a nem tervezett, plusz pénznek, a játékosok meg így jártak.

Jön még boardosra lavina! :D

(#105) Reggie0 válasza praaaf (#102) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen egy olyan helyen ahol baromi olcso az aram pont az lesz a bajuk, hogy lesz hatekonyabb :)

(#106) M5Norbi válasza demmer123 (#100) üzenetére


M5Norbi
őstag

És valóban.
Hardveraprót nézegetve is napról napra emelik az árakat és olyanok is árulják a kártyáikat dupla meg tripla áron akiknek amúgy eszükbe sem jutott eladni.
És elviszik a legtöbbet. Én sem értem hogy mindegy az ár ennyire nem bírnak kártya nélkül lenni sokan.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#107) Create. válasza M5Norbi (#106) üzenetére


Create.
addikt

Én szerencsére még tudtam venni egy új 1650-et (63-ért, ami drága, de ez még nem vészesen magas ár érte újonnan), egyébként meg intel igp lett volna (bár utólag azzal megszívtam volna a 2 monitor miatt, mert a lapomon csak egy kimenet van). Szóval én nyugodtan kivárom amíg le nem megy az ára számomra elfogadhatóra, ha Q4 lesz belőle akkor annyi, de szerintem idén még lesz árcsökkenés (aztán majd elválik).

(#108) gbors válasza M5Norbi (#106) üzenetére


gbors
nagyúr

A dupla meg tripla árú kártyákat vszleg bányászni viszik.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#109) M5Norbi válasza Create. (#107) üzenetére


M5Norbi
őstag

Pontosan ezt csinálom én is. Egyenlőre az igp-vel netezni elég.
Majd ha lesz értelmes áron valami akkor veszek. Ha fél év az se baj.
Az néha eszembe jut hogy vegyek valamit 40-50 körül addig.

gbors: valószínűleg nagyrészt igen. De pl a 2070-eseket ha jól tudom nem mégis felment az áruk 170-180-ról 260-300-ra.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#110) kRucio


kRucio
csendes tag

Reméljük hamarosan tényleg rendeződik a piac mert mar nagyon kéne az utánpótlás :R

(#111) tasiadam


tasiadam
veterán

a kozel 1000-1200 dollaros ar mellett (ennyi itthon az apron egy 3060ti) kiadnak egy x-hez kepest fele annyit termelo kartyat tokkal vonoval 500ert, az ugyan ugy hulyenek is megeri :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#112) Dark Archon válasza M5Norbi (#109) üzenetére


Dark Archon
addikt

Fél év? Mióta is van ez a bányászláz, 3-4 éve? Azóta folyamatosan mennek fel a VGA árak, nem tudom, miből gondoljátok, hogy majd lemegy. De a bányászás nélkül sem csökkent a hardverek ára sosem, szóval nem tudom, mire fel a nagy remény.

Nem beszélve arról, hogy az nVidia a kereskedők pénzéhségét is csökkenti majd?

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#113) Create. válasza Dark Archon (#112) üzenetére


Create.
addikt

Azért az rtx2060 az 110k körül már kapható volt, alatta ott voltak a 1650/s, 1660/s/ti. Szóval igenis volt mikor helyreállt. Azt se feletsd el, hogy az euro 310-ről 360-ra lépett ekkor. Én 150-ért vettem másfél éve az 5700xt nitro+. Szóval ment fentebb valamennyit, de azt inkább a rossz forintnak lehetett betudni, nem a bányászásnak (mert akkoriban nem volt bányaláz). Ugyanez lesz most is, egy ideig mindent is el lehet adni drágán, de előbb utóbb az etherium is eléri azt a szintet, hogy vga-val nem éri meg bányászni (minél többen bányásszák, annál hamarabb bekövetkezik). Fog jönni helyette más, amit lehet, de lesz egy időszak megint, amikor helyreállnak az árak.

[ Szerkesztve ]

(#114) Duree


Duree
veterán

Ügyes hackerek majd megoldják ezt a problémát.

duree54

(#115) Chaser válasza D.Va (#87) üzenetére


Chaser
titán

kicsit utánaszámolsz rájössz hogy nem a "nyerészkedők" miatt
árulnak x kártyát, miköben 10x kereslet van rá
meg kellene már érteni lassan, hogy nincs termék, ezért mentek fel az árak
ha lenne termék nem tudna senki "nyerészkedni"
kapitalizmus
ha nem lenne bányászda lenne termék
és mindig az a kotsog aki pár kártyát el akar adni, nem is az ám, aki lapít mint a sz@r a fűben - itt is -, 8-10 kártyával bányászás közben
vagy több tízezerrel mint a nagyok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#116) D.Va válasza Chaser (#115) üzenetére


D.Va
senior tag

Persze hogy 10x kereslet van ha a kártyák felét megveszik a bányászok, a másik felét meg megveszik a nyerészkedők... Ahelyett hogy a boltba jutna, minden nyerészkedőnél otthon van a spájzban 20-30 darab RTX. (1 embernél!) Így persze hogy nagy a kereslet, ha a nyerészkedők miatt nincs sehol rendes boltban termék egy darab sem 2 hónapja lassan.

(#117) Reggie0 válasza D.Va (#116) üzenetére


Reggie0
félisten

Es a nyereszkedo mit nyer azon, ha 20-30 kartyan ul es nem adja el? Nehez elhinnem, hogy ennyire nem megy itt az alap logika. A nyereszkedo a kartyat dragabban akarja eladni. Ha nem adja el, akkor nem nyer semmit. Tehat azok a kartyak amiket megvesznek ugyan ugy a piacon lesznek, csak dragabban. Tehat a kinalat nem csokken, csak az ara no.

[ Szerkesztve ]

(#118) Create. válasza D.Va (#116) üzenetére


Create.
addikt

Ez így nem igaz. Ha lenne normális készlet, akkor nem érné meg a nyerészkedőknek felvásárolni, mert nincs annyi pénzmag náluk, hogy azt meg tudják tenni. A nyerészkedést csak bizonyos szintig tudják fenntartani. Itt az alap gond most inkább azzal van, hogy a nagyüzemű bányákban landol a kártyák 90%-a, már közvetlenül a gyártótól, a maradékot meg képesek felvásárolni a nyerészkedők illetve a kisebb bányászok.

[ Szerkesztve ]

(#119) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok,
Lehet hülye kérdés.. de inkább megkérdezem..
Az nvidia csak az új 3060 ról beszél, hogy az új driverrel majd szabályozzák valahogy a kártya hash értékét, de akkor ez várható a már eddig piacra dobott videókártyákra is ? :F (3060 Ti - 3090 -ig)s

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#120) Joci10 válasza dvd_R+ (#119) üzenetére


Joci10
őstag

Nagy valószínűség szerint a régi kártyák teljesítményéhez nem nyúlnak. Az Apple már megégette magát hasonlóval (kapott büntit az aksi elhasználódását kompenzáló teljesítmény visszavétel kapcsán), és sokan fel lennének háborodva, ha utólag állítanának a hardvereik teljesítményén. Vagyis vélhetően BIOS-os beállítás lesz csak az új verziókhoz (amiket persze majd pár nap után fel is törnek, és kiadnak moddolt BIOS-okat bányászathoz - mint ahogy állítólag az AMD kártyáihoz is van eth-BIOS).

(#121) gbors válasza dvd_R+ (#119) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha driverrel szabályoznak, akkor az valószínűleg minden kártyát érinteni fog - csak ennek semmi jelentősége nem lesz, mert bányászathoz nem kell a legújabb driver.
Meg aztán a driveres korlátot csak azért nem 3 másodperc lesz megkerülni, mert a 3060 egy, korábban nem látott GPU-ra épül - így lehet, hogy napok is el fognak telni, mire megjelenik a workaround...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#122) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Köszi :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#123) Reggie0 válasza dvd_R+ (#119) üzenetére


Reggie0
félisten

Biztos, hogy nem, nem is lenne ertelme, mert siman felrakod a regi drivert. Meg azert tegyuk hozza, az nvidia orul neki, hogy viszik a kartyakat, mint a cukrot, nem veletlen adtott el suttyomban raklapszam a banyaszoknak. Csak most kell valami latszattevekenyseg, mert a gamerek mar nagyon behisztiztek.

[ Szerkesztve ]

(#124) PuMbA válasza dvd_R+ (#119) üzenetére


PuMbA
titán

Régebbi kártyákat nem fogják szabályozni, mert már ott vannak a felhasználóknál, azaz lehetetlen. Csak a 3060 és az újabb kártyák lesznek szabályozva. És a 3060-akat sem csak driverrel szabályozzák, hanem driver / chip firmware / bios hármassal. Drivert még Mari néni is meg tudja kerülni, annyira egyszerű módszer, szóval muszáj volt bonyolultabbat kitalálni.

[ Szerkesztve ]

(#125) M5Norbi válasza Dark Archon (#112) üzenetére


M5Norbi
őstag

Persze mindennél trend az emelkedés legyen az sajt, papírzsepi vagy VGA.
De a mostani irreális árakhoz képest csak csökken majd.
Vagy behal a pc gamer piac egy jó része.
Nem fogja megérni videokártyát venni. Egy közepes kártya 400 felett?
Két PS5 ára majdnem. És akkor nem kell alaplap proci stb.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#126) Chaser válasza D.Va (#116) üzenetére


Chaser
titán

nagyon rossz a matek
a bányászok 80-90%-t, a "nyerészkedők" max néhány %-ot
nézz már fel apróra mennyi kártya van
ha nem tévedek nagyot 10m fős ország vagyunk nagyságrendileg
nincs kártya és nem csak nálunk
gt 1030-at bő egy hónapja vettem, már 20%-kal drágább

Reggie0
nekem is nehéz elhinnem, hogy nem megy
kb ez van:
80-90% bánya, 5-10% "nyerészkedő", 5-10% end user
amíg néhány darabok vannak semmilyen készlet nincs és nem is lesz semmilyen normál ár
a kínálat valóban nem csökkent, csak a kereslet lett mondjuk 3-4x akkora mint volt
normál esetben azért van készlet, mert egy vevőre jut 1-2 kártya, most 10 potenciális vevőre jut 3-4 jó esetben
sokan úgy adjátok elő mintha ez valami űrtechnika lenne, egyszerű alap matek
csak ugye a "nyerészkedőket" lehet látni, képet láttál már több tízezer vga-s farmról? pedig sokkal több ilyen van mint 20-30 vga-val "nyerészkedő"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127) gg07 válasza M5Norbi (#109) üzenetére


gg07
tag

Én is igp-vel vagyok. Kivárom amíg lecsendesedik a piac.
Musk kiszáll a bitcoinból meg 2-3szorozza a pénzét. BTC leesik 30k ra legalább.
Sokan elkezdik most realizálni a hasznukat, sokan adják el a coinokat...nyárra szabadulnak ki, nyaralás,új autó, offline dolgok...
Talán piac is utoléri magát.

Azt csak lesz valami árcsökkenés.. ;]

De persze fordítva is lehet 500k lesz a BTC...
de sztem Musk csak pénzt akar csinálni rövidtávon..meglovagolni a hype-ot.
De majd meglátjuk.

(#128) M5Norbi válasza gg07 (#127) üzenetére


M5Norbi
őstag

Hát ha ő kiszállna nagyot zuhanna.
Mindegy várunk aztán majd lesz valahogy.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#129) NorbeArt


NorbeArt
csendes tag

Aki azt gondolja, hogy egyhamar kipukkan a kripto-lufi, az szerintem téved. Előtte ez irgalmatlan nagyra fog dagadni; pletykálják, h beszáll az Apple és asszem a MasterCard. És itt nem a Musk-féle 1,5 milliárdos nagyságrendről lesz szó...
Egyes elemzők év végére 8-10.000 USD-s ETH árfolyamot jósolnak. És valamivel nem mindenki számol: a közösségi média erejével és azzal, hogy bárki által elérhetőek már a kriptovaluták. Ha igazán beindul a hype-vonat, és az emberek el is hiszik, hogy 1 hónap alatt meg lehet duplázni a befektetett összeget (ahogy az ETH-nál ez a mai nappal meg is történt!), akkor meg fog indulni a kereslet, és úgy meg fognak ugrani az árfolyamok, hogy mindenki csak kamillázni fog.
Szóval én azt a következtetést vonom le ebből, hogy:
1. tartósan nem fog csökkenő pályára állni egyik kriptovaluta árfolyama sem, ezért aki hosszabb távon ebbe fektet, az majdnem biztos, hogy nyer rajta
2. a PC-s gaming erre az évre sztem ennyi volt. Jó, hogy nVidia legalább próbálkozik vmivel, de nem tudom ez mire lesz elég.

(#130) Create. válasza NorbeArt (#129) üzenetére


Create.
addikt

Minél több nagyobb cég fog beállni, annál hamarabb lehet számítani szerintem világszintű korlátozásokra is. Persze nem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő, de én nem számítanék arra, hogy ez hosszútávon nem lesz szabályozva. (Persze én se gondolom, hogy ez ebben az évben már megvalósulna). Illetve előbb utóbb pénzzé is akarják majd tenni a bitcoint, nem hinném, hogy csak úgy állni hagyják benne a cégek.

[ Szerkesztve ]

(#131) tasiadam


tasiadam
veterán

1: siker
2:mi ez a hangnem? nerfed by ......s

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#132) S_x96x_S válasza NorbeArt (#129) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Szóval én azt a következtetést vonom le ebből, hogy:
> 1. tartósan nem fog csökkenő pályára állni egyik kriptovaluta árfolyama sem,
> ezért aki hosszabb távon ebbe fektet, az majdnem biztos, hogy nyer rajta

az idő eldönti ..
de a nagy volatilitás azt is jelenti, hogy a másik irányba is extrém módon kitérhet az érték.

és csak addig van értéke, amig az emberek elfogadjk, hogy van értéke.

a nagy árfolyam kilengés miatt - nem tudja átvenni teljesen a pénz és az értékmegörzés szerepét..

Bármi lehet, akár az is, hogy olyan lesz a szerepe mint a bélyeggyűjtésnek.

Ha 5-10 éven belül lesz egy kvantum áttörés ..
akkor a jelenlegi titkosításokat és a bitcoint/ETH is fél kézzel törni lehet majd ..

bármi lehet .. akár az is hogy nem lesz igazam

:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#133) Reggie0 válasza Chaser (#126) üzenetére


Reggie0
félisten

A tema az volt, hogy a nyereszkedok okoznak-e keszlethianyt. Olvass figyelmesebben kerlek. Senki sem vittatta, hogy nagyobb a kereslet. A kerdes az volt, hogy a nyereszkedok miatt van-e hiany. Hat nincs, mert ok eladjak ugyan ugy.

[ Szerkesztve ]

(#134) gg07


gg07
tag

A nagy brókerek, befektetők, államok..majd hagyják hogy mindenki kriptoba tegye a pénzét..
Meg ha valami negatív hír jön a piacra.. mindenki pánikol.
Most jó a hangulat, mindenki nyer...

Hosszútávon lehet igaz is..de sztem lesz itt még lejt menet...csak az a kérdés mikor.

Én kicsit szkeptikus vagyok cryptoval...van benne potenciál..de ami nagyon biztos..az kicsit gyanús is.
Egyéni vélemény.

És igen..kitudja mit hoz a jövő... elavul.. jön jobb.
Korlátozzák. Nem lehet majd akkorát keresni rajra.

Nyílván amíg lehet bányászni.. meg elnem érjük az utolsó bitcoint..addig ez változik.

De ha tetőzik a dolog..csak az lesz a kérdés h hány ember meg meddig hisz benne.

Ha elfogy a bizalom és a hit.
Akkor egy rakat számmal nem sokat lehet tenni.
De materiális eszközökből még lehet valami fizikilális felhasználása is.

Az tény most 2015-2020-as években ez jó buli lehet sokaknak.
De az idő majd eldönti meddig marad velünk.

[ Szerkesztve ]

(#135) Chaser válasza Reggie0 (#133) üzenetére


Chaser
titán

pontosan, ők eladják ugyanúgy
csak már kezdi felcseszni a csimet' ez a scalperezés, nyerészkedőzés meg társai
a bányászok miatt nincs kártya és amíg nem csinálnak velük valamit nem is lesz
nem fognak holnap két új gyárat építeni, de ha építenek is legalább 4-5 év mire elkészülne
jöhetne még valami cunami vagy ilyesmi, mostani vga -rkat legalább kettővel megszorozni, úgy lenne az igazi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#136) SRC válasza Dilikutya (#97) üzenetére


SRC
junior tag

Én azt odáig értem, hogy ha a villanyszámla és a kiszámolt kriptopénz különbözete pozitív, akkor csak idő kérdése, hogy megtérüljön a hardver ára. De miért költi el az árfolyamnyereséget extrém hardverfelárra? Miért adja oda önként a boltosnak, aki semmilyen kockázatot nem vállal?

Én azt nem értem, hogy egyáltalán minek a hardver az egészhez onnan, ha árfolyamnyereség nélkül így is, meg úgy is bukó az egész?
Érted, ha ilyen extrém magas áron vásárolja a hardvert, akkor maga a bánya semmit nem ér, nem kerül el vele kockázatot, semmit nem ad az az egészhez, mert csak akkor lesz nyerőben ha árfolyamnyereség van. Ergo megvehetné egyből a BTC-t és várhatná az emelkedést. Úgy legalább szabadon akkor adhatja el, amikor akarja és nem kell kivárnia, mire kiszámolja a hardver.

Szóval ha arra spekulál, hogy a BTC árfolyama emelkedik akkor miért nem rövid úton vásárol BTC-t, hogy a vásárlásával ő maga is emelje a BTC keresletét, azaz emelje az árfolyamát?
Miért vásárol extrém drága, tuti bukó áron hardvert és számol ki vele egy másik valutát, hogy a bányászatával gyengítse a saját eredményét, azaz, hogy egyre drágábban tudja csak megvásárolni a valutát, mert egyre többet kell számoljon, mire kibányássza. Hogy a végén átváltsa BTC-re.

Mert hülye. Nekem erre nem jön ki más válasz. Megveszi a közepes VGA-t 300-500 ezerért, elkapkodja, még sorban is áll érte, miközben teljes biztos, de tényleg 100%, hogy veszít az árán, de a BTC-t azt nem veszi meg, mert az kockázatos? ...hát ez hülye és még melózik is vele, nem is keveset, mire megépíti, kiszámolja, váltja, intézi, gariztatja, eladja. Képzeld el. Őrület, hogy mennyi hülye van.

(#137) carl18


carl18
addikt

Mit mondjak? Szerintem a bányászok biztos ki fogják idővel iktatni a szoftveres korlátot... :U Nem hiszem hogy pont ez állna az utukba.

Engem is érdekelt volna az RTX 3060 mint az RX 570 méltó utodja de úgy érzem nagyon hosszú ideig ez se lesz készleten.
Azért az új AMD/Nvidia kártyák piacra kerülése óta azért telt el pár hónap. Azért lehet kapni de csillagászati áron, de arra nagyon kíváncsi vagyok mikor jutunk vissza az MSRP árazás közelésbe.

RTX 3060 még piacra se került de már 500 euroba kostál, ami majd nem duplája az eredeti árazásnak.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#138) gg07 válasza SRC (#136) üzenetére


gg07
tag

A mohósag & hülyeség. Egyetértek.

(#139) Chaser válasza SRC (#136) üzenetére


Chaser
titán

nemrég megtudtam itt egyik topikban, hogy nem vagyunk egyformák - örültem is neki nagyon, ha sokak agyszintjén lennék már biztos nem élnék -
a téma az volt, hogy néhány emberkét megkárosított egy referenciával rendelkező "eladó"
referencia jelen esetben értsd:
egy darab értékelés, az is nimandtól, értelmes ember ilyennek 1ft-ot utal el max
10-120e ft-ig húzott be embereket, akik előreutaltak természetesen
erre vmelyikük azt mondta, nem vagyunk egyformák, ők rizikóztak
én erre azt mondtam nálam a hülyeség és a rizikó azért nem ugyanazt jelenti ( :
öngerjesztő folyamat, ítélőképesség/hozzáértés az leginkább nincs
emelett bármennyire abszurd még be is jöhet
azoknak nem nagy gond akik legalább annyit felfognak, hogy játszós pénzzel szálljanak be a buliba
de el tudom képzelni hány van aki még akár hitelt is vett fel, és ha dőlne valami mehetne koldulni utána
a "nagyok" meg csak adják alájuk a lovat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#140) Reggie0 válasza SRC (#136) üzenetére


Reggie0
félisten

Ar arfolyam 3-5-szororos, a hardver 2-szeres aron megy. Meg igy is olcsobb, mintha szimpla lenne minden.

[ Szerkesztve ]

(#141) Create. válasza Chaser (#139) üzenetére


Create.
addikt

Pontosan, ez egy jövőbeli nagy probléma lesz, hogy a hozzá nem értők is belekezdtek ebbe, akik nem látják át a dolgokat, csak annyit lát, hogy könnyen, gyorsan pénz (ami egy ideig mehet is, de nem a végtelenségig). Rengetegen fognak ebbe belehalni, többen mint a covidba. Ez teljesen olyan mint tőzsdézni, aki nem ért hozzá ne csinálja (és még a hozzáértőből is könnyen lehet nincstelen).

Egyértelműen lesznek nyertesek, de ne áltassuk magunkat, az nem a por nép lesz hosszútávon.

Illetve vajon hányan adóznak a bevétel után? Lehet erre van már rendszer, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#142) M5Norbi válasza Create. (#141) üzenetére


M5Norbi
őstag

Így van. És mindenki nem lehet gazdag belőle.

Ez a lufi szerintem akkor fog kipukkadni vagyis lehet hogy inkább újabb esést produkálni amikor majd valamilyen nagypályásoknak ez lesz az érdeke. Hiszen ha valaki hasznot akar belőle akkor azt ki is fogja venni valamikor.

Adózni? :DD :DDD

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#143) Hegyirabló válasza NorbeArt (#129) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Részemről egy mondat: nyolc Nobel-díjas közgazdász mondja azt, hogy nem az a kérdés, hogy kidurran-e, hanem csak az, hogy mikor. Én adok a szavukra.

Bitcoin: a bolondok digitális aranya

Vélemény cikk ugyan, de érdekes.

Aquila non captat muscas.

(#144) Chaser válasza Create. (#141) üzenetére


Chaser
titán

foglamam nincs hogy lesz ebből valós pénz és hogy adóznak utána
nekem ebből az egészből elég annyi tudom hogy létezik
- és már jó ideje tudom hogy a számomra várva várt 12gb-os 3060 non-ti-ből nyár előtt esélyesen semmi nem lesz, ezért vettem egy gt 1030-at és egy 1650-et ( : -, ha utóbbit elviszik vigyék, most is az 1030 van a gépben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#145) SRC válasza Reggie0 (#140) üzenetére


SRC
junior tag

Azt reméli, hogy 3-5x marad igen, de nem tudja. Fingja sincs, holnap mennyi lesz.

Viszont ha egy 6db VGA-s riget épít és 500k egy VGA, akkor nem csak őrület sok munkaidőt tesz bele, hanem 3 millát is minimum kesben.

Ha van 3 millája játszani miért nem vesz 3 milláért pár kattintással BTC-t pár perc alatt? Másnap, vagy pár hét múlva miért nem adja el pár kattintással pár perc alatt és ennyi?

Érted, egyesével buzerálja VGA-k BIOS-át, memidőzítéseket állítgat pecsel-pöcsöl, utána riget épít, felkonfigurálja, aztán hűtést fejleszt hozzá, finomhangolgatja, aztán betojik neki, akkor szereli, gariztatja, hát a fél életét ebbe teszi bele, de minek?
Hogy a lóvét, amit nagy nehezen keres (HA szerencséje van) odaadja előre és önként egy vad idegen boltosnak? A semmiért? Ehh?

(#146) Reggie0 válasza SRC (#145) üzenetére


Reggie0
félisten

2 nap az sok munkaido? :)

Ha nvidiat vesz, akkor nincs semmi vackolas. Osszedugja, elinditja, es mar csak varni kell, hogy teljenek a honapok.

A cryptoban jellemzo, hogy mindenki a hosszutavu novekedesre szamit, szoval akinek nem a megelheteset kockaztatja, annak kvazi mindegy, hogy meddig ekkora az arfolyam, mert ha majd leesik akkor megvarja mig ismet felmegy.

(#147) carl18 válasza M5Norbi (#142) üzenetére


carl18
addikt

Itt a Fő gond hogy ameddig nem csökken a Bitcoin értéke, és egyre többen bányásznak kártyával. Addig az átlag számítógép tulaj nem fog tudni elérhető áron videókártyát vásárolni.

Még mindig az RX 570-et használom, tervbe volna egy RTX 3060 de úgy érzem ameddig a Bitcoin ki nem pukkad addig nem fog megfelelő készlet lenni.

Legrosszabb esetben az is előfordulhat hogy hamarabb kerül piacra az RTX 4000-es széria mint sem hogy az 3000 széria ára normalizálodjon. :S

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#148) D.Va válasza Chaser (#144) üzenetére


D.Va
senior tag

1
Veszel (vagy összeraksz) egy bányász gépet. A gépet beállítod, a géped mások tranzakcióit "lekönyveli". Ezért Ether-t kapsz. (a munkáért cserébe amit a szoftver automatikusan végez, a géped számolási képességét használva, és áramot fogyasztva)
2
Pl 1 db RX580-al keresel napi 1000 Ft-nyi ether-t.
Összegyűlik egy év alatt 365.000 Ft-nyi ETH a virtuális pénztárcádba.
3
Ezt az ETH-t el tudod adni. Valós pénzért cserébe. Te ETH-t adsz, ők meg valódi pénzt a bankszámládra.
4
Ha megérkezett a valódi pénz a bankszámládra, akkor szépen adóbevalláskor (magánszemélyként) befizeted az adót a bejött összeg után. EGYÉB BEVÉTEL-nek minősül adózás szempontjából, szépen elutalod a 30 százalék adót az Adóhivatalnak az ETH-ból befolyt éves összeg után.

Példának okáért, Elon Musk most vett valódi dollárért cserébe, 1,5 Billió dollár értékű Bitcoint. Valós, igazi, 1,5 B dollárt kifizetett, Bitcoinért.

Nem bonyolult. Mint egy sima webshopos vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#149) Chaser válasza SRC (#145) üzenetére


Chaser
titán

az úgy lehet vele, ha beüt a gebasz akkor eladja a vga-kat és rosszabb esetben kiszáll nullásan
csak ha sokan így gondolkoznak sokan akarnak eladni és lemennek az árak, és nagyon nem beszerz áron tudja eladni a kártyákat
tehát ugyanott tart az emberünk, mintha közvetlen btc-t vesz, ott is hasonló a folyamat
de legalább pár kört belerak
aki ezt nem játszós pénzből csinálja, azok fogják nagyon bebukni ha lesz bukta
mert ideges lesz, kapkod, nem tanulta meg a tőzsde első alaptétetélét:
90% pszichológia és 10% matek
ami esetenként még a legnagyobbaknak sem jön össze, mert csak egy mondat, de betartani még annak is tud nehéz lenni aki 20 éve ezzel foglalkozik

szerk:
-RARA-

lehet ezt pp-n keresztül?
ha igen és nem tévedek nagyot, az nem kerüli meg aki nem akarja
én ugyan nem utalom el, de a bányászók nagy része sem ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#150) moleculez


moleculez
veterán

Még mindig nem értem miért nincs erre specializálódott célhardver. Aztán annak úgy spekulálják a piacát, ahogy akarják...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.