Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) tasiadam


tasiadam
veterán

egyik asszem meg legalis adocsalas:
Van 100m ft amirol adoznod kene. te ceged tud adomanyt fogadni (0% adoja).
Beforgatod a cegedbe adomanykent, majd osztalek formajaban kiveszed a Zrt-bol. Voala. Es ez perpill full legalis.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#202) D.Va válasza tasiadam (#201) üzenetére


D.Va
senior tag

LOL :C :Y
Utána kell járnom majd ennek a témának, mert CS:GO skin-eket készítek, és jelenleg úgy néz ki hogy ha egy skin bekerül a játékba az lazán hoz 150 millát egy év alatt, szóval nem lenne jó abból 30%-ot csak úgy odaadni a kormánynak hogy nesztek itt van 50 milla, utalom is! :DDD Főleg hogy a Valve egy USA béli cég, nem magyar, akiktől a pénz jön, illetve akinek úgymond "dolgozom". (onnantól amint bekerül a játékba)

[ Szerkesztve ]

(#203) tasiadam válasza D.Va (#202) üzenetére


tasiadam
veterán

En csak azert tudom mert osztalekfizeto rszvenyem is van es epul is a portfoliom, ertekpapirom is, es ha jol van epitve, akkor nincs ado, csak az osztalekon a fix 15%. Attol meg azert nem felek mert levonjak az adot mar akkor,amikor kiutaljak.
Ha 2 eve megkerdeztek volna hogy mi lesz a legnagyobb problemam, akkor nem ez jutott volna az eszembe. Foleg nem igy 25 evesen :D

Hat ott muszaj lesz a 30%, plusz ha van ott is ado, mert az sem kizart.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#204) D.Va válasza tasiadam (#203) üzenetére


D.Va
senior tag

Értem :D
A Valve a teljes bevételt utalja nekem hogy itt adózzak utána. Ők nem vonnak le, mert van az USA meg az EU közt valami adó megállapodás... Az első skin feltöltésnél ki kellett tölteni valami W-8BEN adó és egyéb nyilatkozatot a STEAM-ben, amiben benne volt az adózás kérdéskör is, hogy nem vonnak le 30 százalékot a bevételemből.. Lehetett volna úgy is hogy ott adózzak az USA-ban... és akkor ők vonják le a 30 százalékot.
De úgy voltam vele hogy utaljanak csak át mindent, majd leadózok én itthon okosba ;] :P

De ugye én nem dolgozok a VALVE-nak, csak megveszik tőlem a jogot a skin használatára, és minden eladott láda kulcs árából (2,5 EUR) kapok vagy 20 forintot, ami napi 500 ezer / 1 millió forint. (kb 30-40 ezer kulcsot vesznek naponta minden ládához a játékosok átlagban, sok kicsi sokra megy :DDD )

Na de hagyjuk, már nagyon messze vagyunk a Geforce témától :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#205) Vektast válasza koxx (#169) üzenetére


Vektast
aktív tag

Pontosan! Mert tényleg hülyék. Ha lenne eszük direktbe vennének coint. Kevesebb energia, nagyobb profit, magasabb árfolyam, kisebb villany számla, tisztább környezet, kevesebb skalper, több videokártya. De neeem. Ezeknek pont az ellentéte. Sőt nagyobb kockázatot is vállalnak a magasabb videokártya árak és az emelkedő difficulty miatt. xdddd :C

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#206) D.Va válasza Vektast (#205) üzenetére


D.Va
senior tag

Ha coin-t veszel abba is bele bukhatsz ha nagyot zuhan az árfolyam.
De ha van riged, farmod, beesett árfolyam mellett is van esélyed pozitívat termelni, legfeljebb kevesebbet. Illetve el is tudod adni a kártyákat ha ki akarsz szállni (feltéve hogy nem bányász hanem gamer kártyával dolgozol)

Kár vitatkozni, mindkettő rizikós akár coint veszel, akár bányászol. Mindkettővel lehet jól keresni és nagyot bukni is. Mindkettőnek van előnye és hátránya.
A coin vásárlónak kevesebb vele a dolga az biztos. De ugyanakkora lutri lehet az is mint pl részvényt venni a tőzsdén.

(#207) Vektast válasza D.Va (#206) üzenetére


Vektast
aktív tag

Aki bányászik valójában az is tőzsdézik mert arra spekulál, hogy holnap majd ugyan annyiért vagy többért fogom tudni eladni a kitermelt coinokat. Ugyanúgy ott is van árfolyam kockázat. Láttuk mi volt múltkor mikor bedőlt az árfolyam. A 200kért vett 570 4gb-ket 35ért árulták csak vigyék már. Persze lehet szép pénzeket akasztani bányászattal ha időbe kezdtek és olcsón vetted a kártyákat (a többség nem ez) de még így is jobban jársz ha direktbe fektetsz coinba.

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#208) koxx válasza Vektast (#205) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azt elfelejted, hogy a jelenlegi vga hiány miatt még ott marad a miner kezében a vga amit el tud adni beszerzési ár felett és ha minden kötél szakad akkor is visszatermelte az árát a rignek. A vásárolt btc-dnél meg ha beszakad az árfolyam akkor cseszheted, semmi nem marad amit el tudnál adni. Aki fél milláért vesz most 3070-et rigbe az csak szimplán ostoba/kapzsi. Az már bukó lehet.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#209) Create. válasza koxx (#208) üzenetére


Create.
addikt

Ha beszakad, akkor beszerzési ár felett tuti nem fogja tudni eladni. De amúgy igen, pénzzé teheti azt is.

[ Szerkesztve ]

(#210) koxx válasza Create. (#209) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De ha nagyon olcsón vette, november körül.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#211) Create. válasza koxx (#210) üzenetére


Create.
addikt

Azok még az élelmesek voltak. Szerintem már nem az a jellemző, de igaz amit írsz.

(#212) gbors válasza koxx (#210) üzenetére


gbors
nagyúr

Nov elejen 400 USD korul volt az ETH. Ha akkor belerakott volna 1M-t, akkor 3.5 honap utan 4-5M-val szallna ki. Milyen riggel tudna ezt akar csak megkozeliteni?
Ertem az elmeletet, hogy a HW hedge jelleggel szolgal, de igazabol pont csak a pesszimista scenariokban jon ez ki - ha kicsit is optimista vagy (marpedig a banyaszok jellemzoen azok), akkor nem latom, hogy a hazi rigekkel jobban jossz ki, mint a direkt vasarlassal.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#213) Reggie0 válasza gbors (#212) üzenetére


Reggie0
félisten

Az, hogy felmegy 4-5M-re nem tudhato biztosan, viszont a rig amit mar mar megtermelt az biztos egy ilyen novekedo piac eseten mindenki azt varja, hogy na mikor jon a zuhanas, mert elobb utobb az jon, csak azt sem tudni mennyit fog esni.

Hidd el nem hulye a piac, a spekulacio es a banyaszat haszna megoszlik a kockazatok szerint.

Ha az a celod, hogy tobb egyre tobb bitcoinod legyen, akkor mar nem eleg, hogy vettel egyszer bitcoint. Vagy folyamatosan venni kell, vagy valtogatni. Es ilyenkor bejon a kepbe, hogy honnan tudod mikor erdemes venni. Mig rignel folyamatosan egyre tobb lesz. Az, hogy most felment 57k-ra kb. egy csoda, tobb nem vart hir kellett hozza.

[ Szerkesztve ]

(#214) gbors válasza Reggie0 (#213) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem tudható, de az összehasonlítást onnan érdemes indítani, hogy vásárlás VS rig esetben mennyi ETH-d lesz, és az árfolyamot csak utána belehozni. Három eset, 1M HUF befektetéssel november elejétől máig:
- Vásárlás: kb. 8 ETH, egyszeri tranzakció, aztán ülsz rajta -> mai nappal eladva 4.6M
- 16db RX 570 8GB + rig: kb. 4 ETH (elég egyszerű diff interpolációval számoltam, inkább felfelé téved, mint lefelé), áramköltség cca. 300e. Ha eladsz mindent, akkor ETH: 2.3M, a rig pedig durván jelen értéken 2M - 4.3M, mínusz az áram: 4.0M. Mindez sok munkával, és ideális esetben (mindegyik kártya hozza a 30-as hashrate-et és egyik sem döglik meg), és azzal a kártyával, ami ár / MHash-ben gyakorlatilag páratlan. Emellett igen kérdéses, hogy a 8 ETH-ig valaha eljut-e a rig.
- 3db RTX 3070 + rig: kb. 1.5 ETH, áram 75e. Eladás 860e, rig eladás 1.6M -> 2.4M-gyel zársz. Ez a rig az életben nem megy a 8 ETH-nak a közelébe se.

Szóval, természetesen nem hülye, aki bányászik, hiszen ha nem nagyon későn száll be, akkor jó profitot tud termelni (ha meg későn száll be, akkor az ETH vásárlással is bukik). Egyszerűen csak van jobb befektetési forma ugyanazon a területen - ezért amikor a bányászás mellett valaki az árfolyamnövekedéssel érvel, akkor tévúton jár, és valószínűleg nem csinálta meg rendesen a matekot a befektetése hátteréhez.

[ Szerkesztve ]

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#215) Reggie0 válasza gbors (#214) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat nem tudom. 4 kartya kijott 1 milkabol, ebbol akkor 2 eth-t lehetett volna venni. Havi 28% diff novekedessel szamolva 9 honap alatt behozza es megmarad a hw, meg a diff se fog havi 28%-ot menni majd egy even at.

USA-ban nincs egy hete, hogy baratom 3070FE-t tudott venni $540-ert. Az 2 honap alatt visszajon.

[ Szerkesztve ]

(#216) SRC válasza D.Va (#159) üzenetére


SRC
junior tag

Attól mert az egyik árfolyamot a hardver ára, számítási kapacitása és a villamos energia ára alakítja az még ugyanúgy egy árfolyam. Te Így is, meg úgy is csak valutát vásárolsz készpénzért. Nem termelsz semmit, csak két árfolyam van, amin hozzájuthatsz a valutához. Az egyiket ismered, a másikat egyelőre nem, csak reméled, hogy nagy lesz rajta az árfolyamnyereséged.

Közben nincs semmi, ami nincs dollárért csak kriptoért, nincs mögötte semmi, ezek csak szarpapírok, mindenki azért veszi, mert spekulál. Ha többet akarnak venni, mint eladni felfelé megy, ha többet adnak el, mint amennyit venni akarnak lefelé megy. Ilyen faék egyszerű. Olyan, hogy tartósan stagnál csak akkor lehetne, ha nem lenne túlértékelt, de hol vagyunk már attól? Fényévekre.

Ha 3 milláért vásárolsz hardvert az hónapokig teljes biztossággal a világon semmit nem hoz, csak (ha szerencséd van) azt a nyereséget számolja, amit a boltosnak odaadtál előre kesben a semmiért. Most azt hiszed 6 hónap alatt kiszámol 3 millát, de lehet, hogy 5 hónap múlva akkora esés lesz, hogy százezret ér majd mindösszesen, amit addig az első 5 hónapban kiszámoltál vele.
Mondhatod, hogy akkor majd tartod, nem adsz el és így nem realizálod a veszteséged, de becsapod magad, mert te már akkor realizáltad a veszteséget, amikor a hardverárat és a villanyszámlát kifizetted kesben, mert abból a pénzből vehettél volna bármit mást, ami nyereséget hoz, akár BTC-t is.

Tegyük fel veszel 3 milláért. Tegyük fel szerencséd van és feljebb megy mondjuk 5%-al másnap. Ha eladod 3.150.000-ért és a nyereségből aztán 150.000-ért veszel mittom OTP részvényt utána még másnap újból vehetsz 3.000.000-ért BTC-t ismét nem? Senki nem gátol benne és csak egy nap telt el.
Ha továbbra is emelkedésre spekulálsz újból vehetsz és adhatsz el annyi idő alatt számtalanszor, amíg a hardver csak a boltos hasznát számolja. Nem beszélve arról,
hogy közben az OTP is mehet ám feljebb vagy fizethet osztalékot.

Szóval ha „veszel 1 Bitcoint, 1 év múlva is 1 bitcoinod lesz” csak akkor igaz, ha nem adod el, de ha nyereséged van miért ne adnád el? Ha újból veszel és ismét igazad volt és feljebb megy újból 1 %-al, akkor megint eladsz bumm, ott az 50 rongy, már 200-ért van OTP-d és újból ott a kezedben a 3 milla, nem egy boltosnál van. 2 nap telt el.

Szóval áruld el nekem mit keres a pénzed a boltosnál? Miért adod oda neki előre, hogy aztán abban reménykedj, hogy majd árfolyamnyereség formájában majd visszakeresed, mert a bányászárfolyam és az eladási árfolyam között majd lesz annyi árfolyamnyereséged? Azért kockáztatsz, hogy a boltos tuti keressen. Csak nem értem ebben neked mi a jó?
Értem, hogy a riged akkor is számol, amikor éppen beszakad az árfolyam és túrót nem ér a kripto, no de attól nem lesz olcsóbb a bányászárfolyam, nem megy le az áram ára, nem számol többet a GPU. Ha van az a helyzet amikor már egyenesen kikapcsolod a riget az csak azt bizonyítja, hogy akkor kell megvenni kp-ért. Az egész rig gyökérség, ha 500k egy VGA, hát a boltosnak adod oda az ingyenpénzt a semmiért.

(#217) gbors válasza Reggie0 (#215) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem értem ezeket a számokat.
a) Hol vettél pár hete (akkor volt 500k az ETH) 250k / db-ért 3070-et? Meg ugye a righez nem csak a GPU-k kellenek, bár az csak kb. 100-150e.
b) Havi 28% diff növekedéssel a 4 3070 soha nem hozza be a 2 ETH-t, 1.8-1-9 között falnak megy. 20% mellett is kell hozzá 10 hónap. És akkor ez még havi kvantált növekedés, a valóságos folyamatos növekedés mellett még rosszabb a helyzet.
c) Az 540 USD-s 3070 az jelen helyzetben brilliáns, de az is csak 3 hónap alatt jön vissza, rig nélkül. Ha 20% diff növekedéssel is számolsz, akkor 4 hó.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#218) 0528barton válasza D.Va (#204) üzenetére


0528barton
csendes tag

Szia!

KATA havi 25/50/75K huf és azzal minden adót letudtál.
Persze csak akkor éri meg ha rendszeres havi bevétel jön.

25: főlállás (asszem napi 8 órás) mellett van vállakozásod
50,75: csak vállakozásod van, és dönthetsz hogy többet akarsz fizetni akkor 75

(#219) warcat


warcat
veterán

Despite Nvidia's Anti-Mining Lock, RTX 3060 Can Still Earn Up To $7 a Day Mining

A hős nvidia, gamerek mentőangyala csak ethereum algot érzékel, még a törésre sem kell várni, hogy hasznot termeljen a többi coinnal, lehet tippelni mennyire lesz kapható.

PR bullshit, ahogy páran figyelmeztettünk rá, majd pár normálisabb youtuber is lehozta.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#220) Create. válasza warcat (#219) üzenetére


Create.
addikt

Szerintem azt senki se gondolta, hogy ez gátat szabna.

(#221) Reggie0 válasza gbors (#217) üzenetére


Reggie0
félisten

a) minden boltban ennyi volt netto. gep meg mindig van a fiokban.
b) most olyan 0,48/ho-t hoz.
tehat 0,48*sum(n=0->9)(1/1,28^n)=2,008422
c) igen, azt elszamoltam, veletlen 2 kartyan hagytam a kalkulatort. 3 honap.

[ Szerkesztve ]

(#222) gbors válasza Reggie0 (#221) üzenetére


gbors
nagyúr

a) Az emberek többsége ÁFÁ-t is fizet, akkor mindjárt már csak 3 3070 jön ki a pénzből. A meglévő gépet értem, de az csak pár kártyával megy, nem skálázódik.
b) OK, miután eddig kb. 3 héttel korábbi kezdőállapotot néztünk, a difficulty-ben is azt kellett volna néznem, my bad. 0.48-cal kezdve valóban 9-10 hónap alatt megtermeli a 2 ETH-t, és 2.2-nél van a fal. Ha most kezdesz, akkor 0.4 az első havi prognózis.

Szóval akkor ott tartunk, hogy néhány egyedi körülmény okán, kis méretben versenyképes a bányaüzemed az ETH vásárlással. Ez rendben van, sarokesetek mindig vannak, és az is egyfajta érték, ha valaki ezekkel tud élni. Viszont továbbra is azt látom, hogy ez nem általánosítható a bányászok többségére.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#223) Reggie0 válasza gbors (#222) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem se. Sot kifejezetten annak orulnek, ha minel kevesebben banyasznanak.

(#224) D.Va válasza 0528barton (#218) üzenetére


D.Va
senior tag

Értem, köszi az infót ;)

(#225) Dark Archon válasza 0528barton (#218) üzenetére


Dark Archon
addikt

Azt te csak hiszed. A bevétel nem jöhet csak egy forrásból, semmilyen költséget nem számolhatsz el, stb. Érdemes elolvasni a teljes feltételrendszert.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#226) DEJVID


DEJVID
őstag

Akik itt nagyon köpködnek a bányászokra árulják már el nekem, hol van az leírva, hogy egy vga-t csak játékra szabad/etikus használni? Ha valakinek van a gépében egy erősebb vga, de ő mégis csak facebookot pörget a gépen, akkor ő is b@szódjon meg, mert nem arra használja a gépet, amire szerintetek kéne?

(#227) Create. válasza DEJVID (#226) üzenetére


Create.
addikt

Nem azzal van a baj, hanem amik a gyárból egyből farmra mennek. Azt nem szabadna engedniük. Az, hogy pár darabbal bányásznak, csinálják. De amikor raklap számra megy, az már nem háztartási mennyiség. (Az se érdekelne, ha mellette ugyanúgy tudna venni bárki, de amíg nincs készlet, addig ezt nem kellene a gyártóknak erőltetni, az lehet hogy most szép lesz a mutatójuk, csak mikor eladó lesz a sok használt gpu, meg egyből sírni fognak).

[ Szerkesztve ]

(#228) tasiadam válasza DEJVID (#226) üzenetére


tasiadam
veterán

csak egy banyasz azzal, hogy osszerak egy 10 kartyas rifet, 10 embertol veszi el a lehetoseget h facebookozzon rajta. Csak aki banyaszkepes Vgat venne, az nem azert veszi, hogy facebookozzon.
Mi van azzal akinek munkara kell?
Mi van azzal aki szeretne leulni nyomni egy 2 oras jatekot melo utan?
Ja hogy nem tud, mert valaki megvette mind? Jaj szegeny banyaszok!

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#229) Z10N


Z10N
veterán

Semmi baj nincs a cikkel.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#230) Yutani válasza DEJVID (#226) üzenetére


Yutani
nagyúr

Alapvetően az a baj, hogy bányászatra felvásárolnak mindent, ami csákánynak használható, így hiány keletkezik, az árak meg az égbe lőnek ki. Amúgy senkinek semmi baja a bányászokkal.

#tarcsad

(#231) Chaser válasza Create. (#227) üzenetére


Chaser
titán

nekik az nem mérvadó igazából, sokaknak nem opció a használt

DEJVID
sehol nincs előírva, saját tulajdonával mindenki azt csinál amit akar
és a saját lelkiismeretével is úgy számol el
ez egy teljesen felesleges plusz környzeteti terhelés, és már globálisan durván tolják, ennyi a probléma
nem az én gyerekeim születnek/élnek majd még élhetetlenebb környezetben, az is igaz
majd büszkén mesélhetik a kedves bányász apukák/anyukák, na látod gyerekem, én is rátettem egy lapáttal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#232) DEJVID válasza tasiadam (#228) üzenetére


DEJVID
őstag

Ha gamerek vették volna meg mind, biztos akkor is itt sírnál, hogy mi van azzal akinek munkára kell :D Szóval válasz nincs, egyszerűen rohadék, aki bányászni mer, mert megvette a vga-kat, ami szerinted nem is arra való.

(#233) Chaser válasza DEJVID (#232) üzenetére


Chaser
titán

dehogy rohadék, ők a giga scalperek ( :
realizálnak 100-1000% profitot aztán még eladják a csákány kártyákat
közben még jobban szétb@sszák a környezetet
emellett sokakat opatnak' is
nagyszerű ( :
egy értelmes világban ilyet nem engednének., de ugye gdp alapú a világ, nem értelemre épül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#234) Reggie0 válasza Chaser (#233) üzenetére


Reggie0
félisten

A gamerek ugyanennyire szetbszak a kornyezetet es meg fikarcnyi lelkifurkajuk sincs melle.

(#235) Dilikutya válasza Chaser (#233) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igazából a bányász nem csinál mást, csak futtat programokat, amik számításokat végeznek. Egy renderfarm is ezt csinálja. Egy modellező gép/park is.
Csak utóbbiakból valami látható eredmény születik. A bányászást meg nem tudom nagyon hova tenni, mert a kriptovaluta elég megfoghatatlan, és nincs mögötte semmi. Tény, aranyfedezet abban az értelemben már a valódi valuták mögött sincs, de annak a megbízhatóságát, értékét mégis szavatolja egyvalami, az állam, ami azért elég magasfokú garancia, bárki bármit is mond Sorosról, Rockefellerről és az árnyékkormányról. Kivéve persze az extrém inflációkat, de azok meg általában háborúhoz köthetők.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#236) Create. válasza DEJVID (#232) üzenetére


Create.
addikt

A különbség az, hogy a gamereket/dolgozókat/átlag felhasználókat ki tudná szolgálni a piac, mert egy ember nem sok esetben venne több kártyát, sőt, sok esetben 1háztartáson belül se vennének többet.

reggie0: ez így nem igaz. Egy farm egy város áramfelvételét is produkálhatja, pluszba még a hűtést is meg kell oldani nagyüzemi klímával, illetve a gamerek nem 24/7-ben gamelnek. Nem azt mondom, hogy a gamelés nem környezetszennyező tevékenység, de nagyságrendileg sokkal kisebb az ökológiai lábnyoma a bányászathoz képest. Már csak ha azt nézed, hogy a gamelés kiszolgálására 10-ed annyi kártya legyártása is elég lenne, illetve a gamelők létszáma sem növekszik világszinten (vagy csak minimálisan), a farmok ezzel ellentétben rohamosan.

[ Szerkesztve ]

(#237) Yutani válasza Create. (#236) üzenetére


Yutani
nagyúr

+1

#tarcsad

(#238) Chaser válasza Reggie0 (#234) üzenetére


Chaser
titán

nagyon rossz a matek
napi pár óra gaming nem egyenlő 7/24 bányászdával
akkor meg nagyon nem, amikor 1-30000 kártya/bánya az arány, itt is vannak többen 8-16 kártyával/fő
emellett soha nem mondtam hogy bármivel hasznosabb lenne környezeti terhelés szempontjából a játék, de próbáljunk már meg különbséget tenni időben és felhasználók számában
30000 kártyás bányász farm 30000 gammer lenne, ha nem 0/24-ben menne a bánya, így legalább 100e gammer

Dilikutya
jah ezt csinálja
fedezet/értékj amögött van, ami mögé odarakják az emberek, lehetne a lósz@r kg-ja is 100e ft
ha lenne elég tőkém simán megvcsinálnám ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#239) Chaser válasza Create. (#236) üzenetére


Chaser
titán

"egy latrinába hugyo_unk" ( :
nem tudom emberek ennyit mért nem képesek megérteni
túl nagy méreteket öltött, és a kormányok nemhogy bestopolnák hanem kvázi támogatják ezt a sz@rt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#240) Dilikutya válasza Chaser (#238) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az addig rendben, hogy odarakják, de mi mögé, és milyen garanciákkal. Értelmes helyen csak alig használható valutákról van szó, a többség az "előállítás" után egyből adja is el valódi pénzért.
Pont a kiszámíthatatlansága miatt nem mernék bele fektetni, azért a minimális költség sem kevés, amivel már lehet kezdeni valamit.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#241) Chaser válasza Dilikutya (#240) üzenetére


Chaser
titán

bármi megzuhanhat
láttuk milyen szép világválság volt nem is olyan rég
az emberi hülyeség/kapzsiság mindig ott van, erre nincs garancia
ha csak a pénzügyi oldalát nézem simán tolnám a cryptot, azzal nincs gond
magam szerény módján nem szeretek qrva nagyot sem szakítani, de bukni sem, folyamatosan venném ki a zsetont, amit "valós" dolgokba fektetnék

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#242) Dilikutya válasza Chaser (#241) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért az a közelmúltbeli világválság nyomába sem ér egy jó kis összeomlásnak, mint ami volt 1929-ben, meg 1945-46-ban a veszteseknél.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#243) Reggie0 válasza Chaser (#238) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos nagyon jo a matek, mert gamer nagysagrendekkel tobb van, szoval hiaba hasznaljak kevesebbet a letszamuk ezt kompenzalja.

(#244) Chaser válasza Dilikutya (#242) üzenetére


Chaser
titán

az egész más téma

Reggie0
erre vonatkozó hivatalos forrás?
kitalálni én is sok mindent kitudok
gammer több van, az tény, csak ők nem akár több tízezer vga-val tolják 7/24-ben
tudtommal gamerek miatt még áramkimaradások sem voltak

szerk:
és azt az apróságot sem árt mellétenni, a többség 2060-ig bezárólag vásárol vga-t gamingre, nem csak itthon
szerencsére konzollal egyre többen tolják és pc gamerek száma csökken, most a bányászda miatt még jobban fog ha nem csapnak oda az illetékesek
series s-en soha nem láttam 75w-nál többet, x/ps5 duplája körül eszik load, majd ha lesz megnézem az x-et is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#245) HavocS válasza DEJVID (#226) üzenetére


HavocS
senior tag

Nem az a baj, hogy vga-val bányásznak, hanem hogy 200%-os áremelkedést csináltak vele, miközben nekik jön be az adózatlan pénz nulla rizikóval, akiknek meg szánják a vga-kat - mert nem a bányászoknak szánják a gaming termékeket, amiken 5 DP kimenet van -, azok meg szopnak, plusz ezzel a használtpiac is szét lesz verve, lehet majd 2 hét garival venni széthajtott kártyákat dupla áron.
Ez most olyan, mintha hirtelen húros hangszerekből kezdenének valamit csinálni ami miatt nem lehetne se gitárt, se hegedűt kapni, csak legfeljebb 3x-os áron, aztán még megkérdeznék, hogy "ki mondta, hogy csak ti használhatjátok"?

(#246) Reggie0 válasza Chaser (#244) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, ugyan ugy vannak ra kutatasok, mint a banyaszat energiaigenyere.

2008-ban csak a konzolok csak usaban 16TWh/ev, ebben a PC gaming nincsen benne. [link]
2014-ben vilagszinten csak a PC gaming(konzolok nelkul) 75TWh/ev: [link]
2019 usaban a gaming 34TWh/ev: [link]

2021-re nagyjabol 180-200TWh/ev lehet az ossz gaming.

Az ethereum banyaszat, amit VGA-kkal tolnak, evi 15TWh.

Szoval a bitcoin+ethereum banyaszat, raadasul elobbit asiccal toljak, nincs osszesen annyi, mint a gaming.

[ Szerkesztve ]

(#247) DEJVID válasza HavocS (#245) üzenetére


DEJVID
őstag

Nem a bányászok kérték, hogy emelkedjenek az árak. Te sosem voltál még úgy egy boltban, hogy valamiből az utolsó darabokat hoztad el? Mindig otthagytad, gondolva arra, hogy más is szeretne ilyet venni, igaz? Plána, ha érdeked fűződik ahhoz, hogy az adott terméket megvedd. Ne vicceljünk már.

(#248) Ribi válasza Reggie0 (#246) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ne csak egyesével vedd az egyes kojinokat, hanem az összeset, csak erre nincs kimutatás.
Fentebbi cikkben bicskoinra 120TWh-t írtak. Szóval ha összepakolnád mindet valszeg bőven 200TWh felett lenne. És ez még mindig fingreszelésre megy el.

(#249) Reggie0 válasza Ribi (#248) üzenetére


Reggie0
félisten

Sok ertelme nincsen. Kovetkezo legjovedelmezobb coin az ethereum utan mar 1TWh/ev sincs. Meg par ASIC-es coint hozza lehetne szamolni, de nem lenne sok, azokbol nem is gyartottak sok hardvert.

(#250) tasiadam válasza DEJVID (#232) üzenetére


tasiadam
veterán

Szóval ha van valakinek egy olyan autója, ami képes 300al is menni, de csak néha kimegy vele boltba, meg 120al pályázik, az nagyon nem okés, csak az, ha 300al jár vele A-bol B-be.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.