Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Set-Comment™


Set-Comment™
senior tag

Anno amikor info szakkkozepiskolaban tanultam kijott par nyomozo es prevencio kereteben elarultak hogy milyen banki manipulacioert mennyi borton jar (es sajnos relevans volt mert akkor mar a 16 eves osztalytarsam birosagra jart egy crackeles utan). Addig izgalmasnak tunt a dolog:)

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#2) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Nem gondolnam, hogy ennyire konnyu megbontani egy automatat. Ennyi erovel mar a kassza reszt is feltorhetnek nem?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3) Tigerclaw válasza Snoop-y (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is pont erre gondoltam. Azt hinné az ember, hogy ha már ott van eleve benne egy páncélszekrény, akkor az előlapot nyitó zár is azon belül van elhelyezve, vagy legalább hátul, vagy eleve úgy tervezik hogy maga a számítógépes egység szervízajtaja a hátsó falon van, nem az utca felöli részen. Persze gondolom az ajtónyitás be van kötve a bankhoz és a riasztóhoz is, szóval remélhetőleg nem lehet csak úgy kinyitni észrevétlenül.

Aztért jól látszik hogy a terminál fizikailag is rosszul lett megtervezve.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) quailstorm válasza Snoop-y (#2) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Festékkazettás védelem. Megbontod, dobhatod a kukába.

De egyébként abszolúte nonszensz ez a megoldás, kicsit se feltűnő... Amennyi idő kell míg megtalálod az USB-t, hacsak nem valami fosul tervezett automata, már rég lekapcsolnak.

De egyébként nem tudom mit aggódnak itten ennyien az XP lejárta miatt. Az SP2 már rég lejárt. És az ATM-eken meg az van...

(#5) juliabrilke válasza Snoop-y (#2) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha tetszik a kék haj, akkor nyugodtan megbonthatod. ;]

(#6) buherton válasza juliabrilke (#5) üzenetére


buherton
őstag

Kár, hogy nem lehet quailstorm-nak mondani :D .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#7) copass


copass
veterán

életszerű. tényleg... megbontatni egy atm-et feltünés nélkül! :U

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#8) oriic válasza copass (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hidd el meg lehet oldani. Itt Pesten is vannak olyan automaták aminek a közelébe sincsenek kamerák, túl sok ember nem is jár arra. Éjszaka meg még kevesebb. Sisakban odamegy jótét lélek és mondhatni észrevétlenül megbontja atm-et. Hogy utána úgy marad meg nem nagyon érdekli lévén már lelépett a pénzzel.

Live-Die-Respawn

(#9) Mr X válasza oriic (#8) üzenetére


Mr X
veterán

Arról nem is beszélve, hogy pl. az egyik itthon gyártott márka legtöbb ATM-jénél a PC részt egy gagyi kulcsos zár védi csak.

(#10) Hintalow


Hintalow
senior tag

Azért annyira aldugott atm-et nehéz találni, ahol negyed-félórákig nyugodtan lehet bütykölni.
+ minél eldugodtabb egy atm, annál kevesebb pénz van benne. Nem hiszem, hogy túlzottan elterjedne ez a fajta visszaélés, a szakítható összeg túl kicsi a vállalandó kockázathoz képest.
btw ezért nagyon ritka pl az a sokak által túlgörcsölt dolog is, hogy az ellopott/vesztett kártyával valaki nekilát vásárolgatni

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#11) Kriza


Kriza
őstag

Engem jobban aggaszt az a probléma, hogy a postán, borítékban küldött PayPass kártyám aktiválás nélkül működött. Boltban simán tudtam vele vásárolni elsőre. Ki se kell venni a borítékból, ha az illető tudja mi van benne. Aztán lehet csinálni a nagy bevásárlást a Sparban.
Köszi OTP!

Ehhez képest a felismerhetetlenségig le*z@rom, hogy a bank automatáiból ki és mennyit lop.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#12) Dilikutya válasza Kriza (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az automata úgyis biztosítva van.
Amúgy a klasszikus módszer a legjobb, ki kell rántani a helyéről. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) oriic válasza Dilikutya (#12) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Amióta dőlésérzékelő is van benne, a festékpatronozás miatt ez nem járható út.

Live-Die-Respawn

(#14) Hintalow válasza Kriza (#11) üzenetére


Hintalow
senior tag

Mármint a paypass részével vásároltál elsőre?
Mert bankok jó részénél az első pin-kódos tranzakció az aktiválás
(mondjuk így belegondolva, a paypass rész meg nem is biztos, hogy igényel aktiválást, mert annak pont az a lényege, hogy nem is kommunikál a banki rendszerrel)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15) oriic válasza Hintalow (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Paypasshoz nem kell aktiválás. ÉN is azonnal vásároltam vele.

Live-Die-Respawn

(#16) Urshini


Urshini
tag

Nem gondolom, hogy az utcán kellene megbontani egy ATM-et. Simán el is lehet vinni, és máshol lehet ütyködni vele. Ha az XP utáni sebezhetőség valóban valós akkor a bankoknak félnie kellene.

"ha van egy ájfónod akkor megütöd azt a szintet amitől te jó vagy" "-10 óra várakozás után mennyiért adnád el a kézhezvett ájfónodat? -készülék ára +50 ezer! -+50 ezer?! -Owh... igazad van az nem túl jó órabér, akko' +200!"

(#17) Hintalow válasza Urshini (#16) üzenetére


Hintalow
senior tag

Fentebb írták, (és én is úgy tudom) az atm-ekben a festékpatron rázkódásra/dőlésre is reagál.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#18) Urshini válasza Hintalow (#17) üzenetére


Urshini
tag

Vajon a mobil ATM is? Annyiszor szoktam látni, hogy ilyeneket rángatnak részegek, és utána simán vesznek föl belőle pénzt.

"ha van egy ájfónod akkor megütöd azt a szintet amitől te jó vagy" "-10 óra várakozás után mennyiért adnád el a kézhezvett ájfónodat? -készülék ára +50 ezer! -+50 ezer?! -Owh... igazad van az nem túl jó órabér, akko' +200!"

(#19) Sofian válasza Kriza (#11) üzenetére


Sofian
őstag

Paypass limit 5000 Ft. Továbbá remélhetőleg vásárlási alkalmak számára is van limited.

(#20) Dilikutya válasza Urshini (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

Gondolom, a rángatás nem ugyanaz, mint az elszállítás.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) Kriza válasza Sofian (#19) üzenetére


Kriza
őstag

Ok, akkor nagybevásárlás nem lesz belőle, csak sok kicsi, ha valaki kiszedi a postaládából. Azt visszaadja szó nélkül az OTP?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.