Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csibor


csibor
őstag

Vajon miért nem lepődők meg :W Van 1 olyan érésem nem fognak csökkenni a percdíjak, valamint a felvételnél nem a szakmai tapasztalat lesz a legfontosabb.

(#2) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Nem gyanús ez egy picit?

(#3) devast válasza AMD ehog (#2) üzenetére


devast
addikt

Ez nem gyanús... Mindenki tudta, hogy ez lesz. Azon lettem volna meglepődve, ha nem a posta nyer. Mondjuk legalább a látszatot fenntarthatták volna, hogy tényleg verseny van.

(#4) .tnm


.tnm
addikt

micsoda csavar! -.- erre aztán senki sem számított

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5) AMD ehog válasza devast (#3) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

Úgy gyanús, hogy szinte biztosan előre le volt zsírozva.

(#6) Z-77


Z-77
tag

Hát hogy megmondtam.... :D Kár, hogy nem töltöttem lottót azon a héten.

[ Szerkesztve ]

(#7) azbest


azbest
félisten

"piacfelügyeletidíj-tartozás" wtf?
hmm a guugli ezt az egy találatot adta: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8) osztraksajt válasza azbest (#7) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ez az "azértmertcsak" állami megfelelője. :DDD

(#9) Ringman


Ringman
nagyúr

érdemes rákeresni az MVM offshore és a Magyar Posta offshore szókapcsolatokra

vajon lesz e akinemeztválasztjanemismagyar kampány :U

(#10) Tikakukac


Tikakukac
titán

A meglepődöttséget alig tudtam letakarni az arcomon ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Bunda.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12) ArchElf válasza azbest (#7) üzenetére


ArchElf
addikt

Ja 13-14. oldal:
II.6. a) kérdés: Dokumentáció 2.9.1 b) pont (alkalmassági feltételek, a részvétel alanyi
feltételei, összeférhetetlenség)

Hivatkozás: Dokumentáció 2.9.1 b) pont; „Az árverési eljárásban ……… azok ……….vehetnek részt…..akiknek nincs ……. elkülönített állami pénzalappal szemben fennálló fizetési kötelezettségük elkülönített állami pénzalappal szemben fennálló fizetési kötelezettségük”

Kérdés: „Tekintettel arra, hogy az elkülönített állami pénzalappal szemben fennálló fizetési kötelezettségekről egyetlen hatóság sem tud teljes körű igazolást kiállítani, megfelel-e Kiírónak, ha Jelentkező nyilatkozik ezen pont tekintetében?”

Válasz: A Kiíró elfogadja a jelentkező nyilatkozatát.

:DDD

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#13) tuser


tuser
aktív tag

S mi lesz ezután a Postafonnal ?

Automatikusan átdobják marinénit, vagy kivezetik mint anno a 0660 -t ?

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#14) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Biztos voltam benne, hogy meg lesz bundázva, hisz olyan nincs, hogy ne egy állami konzorcium, vagyis ne a Fidesz politikusai nyerjenek ezzel. Ez azonban még engem is meglepett. Mitől licitálás a licitálás, ahol csak egy résztvevő indulhat? Egy picit túlzottan is nyíltan csinálták ezt, itt most újra kéne kezdeni az egészet. Félő megint lesz mi miatt büntetést kiszabnia az EU Bíróságnak, amit természetesen úgyis mi fogunk kifizetni, nem a tisztelt vezetőink.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#15) zazahoho


zazahoho
őstag

Ez mekkora meglepetés ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16) VaniliásRönk válasza Rickazoid (#14) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez a magyar viktorianus kor, ez kell a magyarnak. De hogy en mennyire orulok, hogy ezt tisztes tavolsagbol sem kell szemlelnem. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#17) mttssz


mttssz
senior tag

Őszintén, ez már az elején is várható volt...

(#18) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Szerk.: Jó az csak legyen valami.

[ Szerkesztve ]

(#19) gtasystem


gtasystem
őstag

nem lehetne előbb mondjuk a postát elfogadható színvonalúvá tenni? :(
aztán majd utána mobilfejleszteni? :U
Egy színvonaltalan kupleráj minek akar mobilszolgáltató lenni?
Az eszem megáll..
előbb talán a postai szolgáltatást kellene európai színvonalon művelni aztán utána mást csinálni.. :U

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#20) adrian360


adrian360
őstag

azért megkérdezném az itt felsorakozó üzemi trollokat, hogy ugyan mennyivel lett volna jobb, ha megint egy külföldi, a román vagy vietnámi szolgáltató nyer ? így legalább az elköltött forintok legalább magyarországon maradnak.
azt meg ne mondja senki hogy az új szolgáltató miatt majd itt komoly árverseny meg csökkenés lesz. mikor bejött a voda, elárasztotta a piacot a sok olcsó szar mobillal, de a percdíjak érdemben nem változtak, mert eltüntek a félperces/ másodperc alapú lakossági percdíjak, és átállt mindenki percalapúra...

(#21) Cyberpunk válasza gtasystem (#19) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mert állami cég. S ez mindent elárul. Szerinted miért akarják állami kontroll alá vonni a cigaretta eladásokat? ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) fordfairlane válasza Cyberpunk (#11) üzenetére


fordfairlane
veterán

Piacvédelem. ;]

x gon' give it to ya

(#23) Bici válasza adrian360 (#20) üzenetére


Bici
félisten

+1

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) tonerz


tonerz
aktív tag

Pont a posta :DDD jájjjjjjj

(#25) csibor válasza adrian360 (#20) üzenetére


csibor
őstag

Lehet láttam postát működni testközelből :W Normális esetben átlátható piaci viszonyok közepette lelkesen hajráznák neki. Itt én csak 1 pénzszivattyút látok amit évente feltőkésít majd a nép.

(#26) VaniliásRönk válasza adrian360 (#20) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Elsosorban nem azzal van a baj, amit csinalnak, mert az semmivel sem rosszabb vagy jobb (sajnos). A problema a tusko, arrogans modszereikkel van, ami mindenkinel kiveri a biztositekot. Demokraciaban ilyeneket nem illik meglepni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#27) gtasystem válasza Cyberpunk (#21) üzenetére


gtasystem
őstag

semmi különbséget nem látok aközött hogy az előző garnitúra idején mindenáron bank akart lenni a posta, most meg majd mobilcég akar majd lenni..
akkor azért szartak a színvonalra most meg majd ezért.. :U
nem az a baj ha az állam pénzt akar csinálni, sőt azt tudom is támogatni, de ez így nekem nagyon rossz ötletnek tűnik..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#28) ArchElf válasza adrian360 (#20) üzenetére


ArchElf
addikt

A Digi azért nem az árak felveréséről lett híres...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#29) dchard válasza ArchElf (#28) üzenetére


dchard
veterán

De nem is az országos penetrációról :DD

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#30) fordfairlane válasza gtasystem (#27) üzenetére


fordfairlane
veterán

Addig szerintem nincs gond, amíg van választási lehetőség, versenytársak az adott piaci szegmensben.

x gon' give it to ya

(#31) dabadab válasza adrian360 (#20) üzenetére


dabadab
titán

"azért megkérdezném az itt felsorakozó üzemi trollokat, hogy ugyan mennyivel lett volna jobb, ha megint egy külföldi, a román vagy vietnámi szolgáltató nyer ?"

Nem az lett volna jobb, ha kulfoldi nyer (bar a Digi tulajdonosa erdelyi magyar, az mennyire szamit kulfoldinek? :D ), hanem ha nem allami vallalat.

"így legalább az elköltött forintok legalább magyarországon maradnak"

Miert, van valaki Mo-n, aki gyart mobilcuccokat? Nincs. Elso korben megy a penz a ZTE-nek / Ericcsonnak / NSN-nek, fuggetlenul attol, hogy ki a szolgaltato. A mukodtetesre meg alkalmazottakra szant penz marad Magyarorszagon, fuggetlenul attol, hogy ki a szolgaltato.
Ami esetleg kimehet, az a nyereseg (de pl a Telekom ott van a BET-en is, szoval az osztalek egy resze itthon marad), ez az osszbevetel tizenvalahany szazaleka. Ezt nem csak ugy lehet csokkenteni, hogy bekuldunk a piacra egy allami vallalatot, ami szinte boritekolhatoan nem fog tul jol szerepelni rendes piaci korulmenyek kozott (vagyis az a nyereseg, amit elvesz a tobbiektol, csekely lesz), hanem ugy is, hogy bekuldunk egy normalis ceget, aki versenyez es ezaltal az egesz uzletag profitjat csokkenti.

"azt meg ne mondja senki hogy az új szolgáltató miatt majd itt komoly árverseny meg csökkenés lesz"

A Digi eddig mindenhol eleg agresszivan arazott, szoval van alapja annak a feltetelezesnek, hogy a mobilpiacon is ezt tenne.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#32) ArchElf válasza dchard (#29) üzenetére


ArchElf
addikt

Miért, a tányéros tévének hol nincs lefedettsége idehaza?
Amúgy majd a postafon is letöri az árakat - az istenadta nép majd átpártol, aztán fizethetjük a veszteséget az adónkból...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#33) .tnm válasza adrian360 (#20) üzenetére


.tnm
addikt

(#23-ra is)

Az államnak épp nincs pénze, ezzel együtt a beruházásokért fizetni kell, azt állami cég esetében az állam (Te, én többiek) fogják kifizetni. Külföldi cég tőkét hozna ide (vagy tartana itt) és munkahelyeket, megrendeléseket teremtene amivel vagy külföldi pénz áramolna be, vagy legalább a kiáramlás csökkenne. Persze ezek a cégek is a piacról élnek, profitot szeretnének, tehát később az áraikkal visszafogják akarni szerezni a befektetésüket. Gyakorlatilag az egész felfogható úgy, mintha hitelt vennénk fel, amikor külföldi cég települ be. (Nagyon leegyszerűsítettem, de korábban is bevett dolog volt adókedvezménnyel idecsábítani külföldi cégeket, pl. Audi, ami mellékesen más területeken (pl. foglalkoztatottság) javítja a gazdaságunk mutatóit.) Amikor az állam fektet be, akkor saját magának hitelez (az talán nem újdonság, hogy erre éppenséggel nincs alap). Miért csinálja az állam? Szeretné a pénzeket bent tartani az országban. NEM! Ez csak másodlagos, elsődlegesen új forrásokat keres a saját költekezéseire: azaz még mindig az a feltételezés él, hogy a magyar emberek sunyin tele vannak pénzzel a takaró alatt is, azt is le kell szüretelni. Meglehet majd nézni, hogy a GVH hogy fogja kezelni a szolgáltatói árakat a jövőben, ha van magyar szolgáltató is. Ha az a cél, hogy benn maradjon a pénz (és az emberek többsége még a külföldi cégeknél van), akkor folyamatosan nyomják majd le az árakat, ha az lesz a cél, hogy gyorsan bevételhez jusson az állam, akkor nem fognak jelentősen csökkeni, esetleg még emelkedhetnek is ("gazdasági helyzetre való tekintettel, a világpiaci árakat figyelembe véve..."), ha az a cél, hogy hosszútávon bevételt hozzon az államnak, akkor meg annyira nyomottak lesznek az árak, hogy a külföldi cégeknek már ne érje meg itt növekedni/bennmaradni. (És akkor még olyan megerőszakolásokról nem is beszélek, hogy valamilyen jogi eszközzel, előnyös versenyhelyzetbe kerül a posta a meglévő szolgáltatókkal szemben és a végén állami monopólium lesz a mobiltelefonálás.)

Szerintem azt is egyértelműen el lehet dönteni, hogy mire van most szüksége az államnak: tőkeinjekcióra, vagy kiadások növelésére? (Arról a veszteségről nem is beszélve, hogy a rádiófrekvenciás sáv egy időben kifogyhatatlan erőforrás, amit az állam így effektíve nem árul, csak közvetetten.)

Az is egy visszás helyzet, hogy az állami GVH felügyel egy 4 szereplős piacot, amiből az egyik szereplő ugyancsak állami. Nincs súlya egy GVH büntetésnek, mert legrosszabb esetben veszteséget jelent majd a Posta, amit az állam fog pótolni.

A másik kérdés, hogy melyik a jobb gazda, egy profitéhes cég tőkével, vagy egy nem-annyira-profitorientált, de épp ezért hatalmas overhead-del és fölöslegességekkel dolgozó csóró állam?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#34) bAtt001


bAtt001
addikt

why? because fuck you, that's why! ez tökéletesen ideillik :DDD pedig már vártam valami újat, de azt itt hiába várunk :)

(#35) Ringman válasza adrian360 (#20) üzenetére


Ringman
nagyúr

pl nézd meg, mit írtam a 9. hozzászólásban
ha meg valami csoda folyamán nem ez történne, akkor (egyébként is :) ) lenne 80 felügyelőbizottság, igazgatótanács, lásd a BKV vagy MÁV felsővezetését, pont jó lenne kádertemetőnek, titkársággal, céges audival.

nem mondd, hogy nem abszurd, ha 1 cég licitál az árakra, miközben mindenki mást kizárnak. biztosan jó áron kel el a szabad frekvencia.

(#36) gtasystem válasza fordfairlane (#30) üzenetére


gtasystem
őstag

félreértesz..én nem a mobilszolgáltatásért aggódom hanem a postaszolgáltatásért.. :U
eddig is szar volt, de akkor így marad is az..
ha a magyar posta egy kitűnő cég lenne, nem szólnék egy szót sem de ez kb. olyan mintha a bkv vagy a máv biogiliszta termelésbe kezdene mert azatubiznisz.. :U
ha az állam akar belépni erre a piacra csináljanak rá egy céget osztjóvan, de ne a postát..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#37) .tnm válasza Ringman (#35) üzenetére


.tnm
addikt

biztosan jó áron kel el a szabad frekvencia.

jelen esetben édes mindegy mennyiért kel el, ha a posta veszi meg.

én pl. épp most adtam el egy csomag rágót 1 milliárd forintért, a sikerre való tekintettel még némi jutalékot is adtam magamnak (10 millió forint), ebből persze adóznom kellett magamnak 2 milliót, mert nélkülem nem jöhetett volna létre a biznisz. (a vevő egyébként én voltam.)

#38

de az a pénz az független attól (megállapodás kérdése), hogy mennyiért veszi meg a Posta papíron az NMHH-től.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#38) Ringman válasza .tnm (#33) üzenetére


Ringman
nagyúr

hasonló volt már, amikor a petőfi rádió átalakult, ami a versenytársak (pl radiocafe, ami azóta nincs is :O ) által befizetett pénzekből (mindenféle használati, sugárzási, stb díjakból) kapott támogatást.

szerk: @37
nem így van, mert közben egy csomó pénz leesik a tanácsadó, pályázatíró, épparrajáró haveri cégeknek.

+ javul a költségvetési mérleg 1 mrd forinttal. - kreatív könyvelés :)

[ Szerkesztve ]

(#39) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Hmm.... olyan deja vu érzésem van, mintha a vonatoknál is ez lett volna, de ott az egyik cég beperelte az államot, amit meg is nyert. Nem csodálkoznék, ha ugyanez megtörténne.

(#40) Rickazoid válasza adrian360 (#20) üzenetére


Rickazoid
addikt

A külföldiek azért jobbak, mert függetlenek a magyar politikától, adott esetben pedig akár versenyt is teremthetnek. Ráadásul a pénz akkor sem marad az országban, ha állami a konzorcium, efelől ne legyenek kétségeid. Ami pénzt ez a konzorcium megtermel, az olyan emberek zsebébe fog kerülni, akik 1: nem magyarok, 2: magyarok, de nem itthon fogják elkölteni, vagy ha véletlenül mégis, azt adómentesen teszik vagy az abból keletkező bevétel visszajut az ő zsebükbe. Itt nincs olyan, hogy valamiből mi profitálunk, itt csak olyan van, hogy esetleg nem járunk rosszul (külföldi cég nyerné a licitet tiszta versenyben), rosszul járunk (a konzorcium nyerné a licitet, de mások is indultak, a verseny meg tiszta volt), megszívjuk (a konzorcium nyer bundával) vagy nagyon megszívjuk (a konzorcium nyer bundával, de még az is túl nyilvánvaló). Jelen esetben utóbbi történik. Főleg hogy az EU erre le fog csapni, ahogy már említettem is. Nekem semmi kedvem a kormányunk egy újabb idióta elképzelése miatt még kevesebb pénzt keresni, de még többet költeni kevesebb fogyasztás mellett a jövőben, köszönhetően a kieső piaci bevételnek, amit egy külföldi befektető jelentett volna és az EU-s bírságnak, ami ezt az előre elrendezett egy résztvevős licitálást fogja követni.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#41) inferno88 válasza Rickazoid (#14) üzenetére


inferno88
őstag

"...büntetést kiszabnia az EU Bíróságnak, amit természetesen úgyis mi fogunk kifizetni, nem a tisztelt vezetőink."

Úgy emlékszem ez a zúj alkotmányban ténylegesen így van leírva.

Semper fi!

(#42) Ringman válasza .tnm (#37) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem mindegy, mert lehet vele kozmetikázni a költségvetést. pusztán számszakilag.
+ nagyobb árnál az NMHH, kisebbnél a posta illetékesei fognak nagyobb prémiumokat kapni.

még egy konspiráció: amikor életbe lép a postai liberalizáció (talán 2013-ban) jól fog mutatni a portfolioban a mobilszolgátatás (nyilván akkor éppen veszteséges lesz, tehát el fogják fillérekért/gombokért azt is adni valakinek.)

(#43) gtasystem válasza Ringman (#42) üzenetére


gtasystem
őstag

az nem privatizáció lesz, csak a monopolhelyzet szűnik meg, és csak az 50grammnál könnyebb levelekre..itt legalábbis ez van írva..mondjuk nem egy friss hír.. :)
az viszont hogy veszteséges lesz a mobilrészleg vagy eleve halott dolog lesz, az borítékolható, egyszerűen azért mert sz@rból nem lehet várat építeni.. :(((

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#44) gybazsi


gybazsi
senior tag

Valamiért nem lepődtem meg ezen a híren.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#45) fordfairlane válasza gtasystem (#36) üzenetére


fordfairlane
veterán

félreértesz..én nem a mobilszolgáltatásért aggódom hanem a postaszolgáltatásért..

Ha a postaszolgáltatás alatt a levélkézbesítést érted, akkor azzal a fő probléma az, hogy egyre csak esik vissza. Nincs benne pénz.

x gon' give it to ya

(#47) Ringman válasza fordfairlane (#45) üzenetére


Ringman
nagyúr

kb 470 forintos tértis levél is ráfizetés lenne? :Y mondjuk nem tudom, az mekkora szelete a teljes postaszolgáltatásnak. bár nem tudom ki levelezik nem hivatalos, ill. üzletu ügyben.

(#43) gtasystem

hmm, akkor ezt benéztem.

(#48) ManUnited válasza fordfairlane (#45) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Akkor a DHL hogy tud életben maradni? A németek hogy csinálják hogy már szinte egész Európában piacvezetők vagy legalábbis másodikok a UPS mögött.

(#49) Necc válasza adrian360 (#20) üzenetére


Necc
addikt

Megsugom csak Neked es csak most, hogy az a bizonyos "roman" ceg hatalmas milliardokat pumpalt az orszagba, mind zsebbe mind infrastrukturaba, es ha netan ennek a bizonyos "roman" cegnek az elofizetoje vagy, akkor nyugodtan megsugom neked azt is, hogy a rajuk koltott forintocskaid itt maradtak szepen magyar honban, nem vandoroltak ki Romaniaba.

Amugy a Digi KFT. hivatalosan Magyarorszagon van bejegyezve, es onallo magyar cegnek szamit (azaz nem leanyvallalat meg hasonlo). Az hogy a tulajdonos egy kulfoldi, csak urugy volt.

Es igen megmondom Neked, hogy ha a Digi nyert volna, akkor itt igen komoly arversenyre lehetett volna felkeszulni. Szerinted a konkurencia viccbol nyomta le az arait pont a Digi szolgaltatasi teruletein? Biztos csak hatalmas "veletlen".

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#50) gtasystem válasza fordfairlane (#45) üzenetére


gtasystem
őstag

nem..a postaszolgáltatásra értem levelekkel csomagokkal kulcstartóval stb-vel együtt..
és csak a levelekben nincs pénz, (illetve egyre csökken de ez érthető) a csomagokban meg a többiben bőven lenne, ha foglalkoznának vele..csak éppen nem foglalkoznak, és ezért szépen leépül.. :U

sőt megkockáztatom hogy a levelekben is lehetne pénz, ha olyanok csinálnák akik értenek hozzá..
de úgy tűnik maradt a dilettáns bagázs, és csinálják ugyanazt pepitában.. :U

ennél még szerintem a vietnami cég is jobb lett volna..az legalább gyaníthatóan értett volna hozzá.. :D

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.