Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) maskimx válasza Spancer RE (#50) üzenetére


maskimx
őstag

Ha a demó is jól ment, akkor nem tudom, mi lehet. Ha eredeti a játék, akkor fordulj a hivatalos supporthoz.

Esetleg amit változtattál a gépeden demó vagy beta óta, az lehet a hiba oka.

[ Szerkesztve ]

www.tacticalgamer.com

(#52) tiv83us


tiv83us
veterán

Hat ez az iras nem piskota, gratulalok hozza :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#53) RpPRO


RpPRO
őstag

Jol latom, h nem latom a crysis forumat? Talan toroltek vagy jegeltek? Epp akartam kerdezni ott valamit, bocsi, h akkor itt teszem:

A demoban talalhato palya az a vegleges jatekbol van? Koszi a valaszt.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#54) Pala válasza RpPRO (#53) üzenetére


Pala
veterán

Igen!
Az a teljes verzió legelső pályája.

(#55) maskimx válasza RpPRO (#53) üzenetére


maskimx
őstag

Tegnap ilyen tájban zárták le warez miatt 24 órára.

tiv83us: köszi, remélem hasznát veszitek :)

Ja, és véres sebek mod beta

[ Szerkesztve ]

www.tacticalgamer.com

(#56) ssolitude


ssolitude
őstag

Na ezért maximális tisztelet! :R

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#57) Dany007


Dany007
veterán

Hi!

Nekem olyan gondom van, hogy valamiért a motion blur nem akar kijönni Shadder high beállításon. Tudom, hogy a motion blur -ért a Postprocessing a felelős, de az VeryHigh-on van, és az egész jobb oldali beállítások is. A shadderek vannak csak high-on és nincs blur :S
Viszont, ha leveszem a shaddereket mediumra akkor már van blur! Nem értem mért...
Probáltam a cfg-be beletúrkálni, de semmi eredménye nem lett =/ Arra gondoltam, ha esetleg a shadder 3-as vagyis high cvar-jaihoz bebiggyesztem az r_motionBlur=3 -at akkor talán lesz :) de így se jött össze...
Valami ötlet esetleg ? = /

U.I. : a demoban ilyen gond nem volt =/

[ Szerkesztve ]

(#58) Segnior_Barthez válasza maskimx (#43) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Alapos munka, le a kalappal!
..de a linkelt cfg-det nem találom. Megosztanád.
kösz! :R

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#59) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

jah, megvan!

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#60) Dany007


Dany007
veterán

Megpróbálom én is azzal a cfg-vel.
Consolba milyen paranccsal kell a cvar-okat beírni ? Én próbáltam simán meg " / " előtaggal is és unknown command... Láttom olyat a configban hogy console engedélyezése. De nekem alapból is megy 0-val a console. Bár lehet hogy nem aktív és ahhoz kell az a config? hát nemtom, amint hazaérek kipróbálom :)

(#61) Dany007


Dany007
veterán

Ajh :( látom senkinek sincs ötlete =/ Medium shadderen ugyan van MotionBlur, de akkor meg nincs az a napfény effect ugye....és az meg kell mert azzal iszonyatos a látvány !

(#62) maskimx válasza Dany007 (#61) üzenetére


maskimx
őstag

Ez úgy van, hogy a játékban shaders quality ezt is állítja: sys_spec_Quality. Ha a shaders quality medium, akkor a sys_spec_Quality minden értéke 1, így a q_ShaderPostProcess is.
Ez utóbbi csinálja a napsugarakat, meg motion blurt. Napsugarak csak 2 - es értéknél vannak, motion blur viszont már 1 -esnél is.
Tehát ne a játékból állítsd, hanem cfg fájlból.

Ha nem fogad el konzolba parancsokat, akkor előbb írd be ezt: con_resrticted 0

[ Szerkesztve ]

www.tacticalgamer.com

(#63) Dany007 válasza maskimx (#62) üzenetére


Dany007
veterán

Megvan ! Működik !!!
Köszi szépen ! :) :C

(#64) hunf13nd


hunf13nd
csendes tag

érdekes és tanulságos cikk lett..grat :C

(#65) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Marha jó az írás, sok munka van benne, grat hozzá! :R

(#66) edgR


edgR
őstag

naponta elolvasom :R
ez a legjobb, egymastol tanulni. :)

(#67) athomi


athomi
veterán

Tyűűű...ezzel biztos sokat dolgoztál. Gratulálok hozzá! Egy-két dolgot hasznosítottam is belőle. :)

(#68) maross


maross
veterán

ez szep hosszu lett. esetleg par kesz konfigfile a vegere? (20/30/40fps vagy valami hasonlo :D) . nekem is 7900gt-m van, nagyjabol hasonlokat butitanek le en is.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#69) maskimx válasza maross (#68) üzenetére


maskimx
őstag

40 fps, ahhoz jó le kéne ocsmányítani a játékot :D
Ott van valahol a végefelé belinkelve ,amit használok, az olyan 20-23 fpst ad.

[ Szerkesztve ]

www.tacticalgamer.com

(#70) maross válasza maskimx (#69) üzenetére


maross
veterán

huha :). nekem mediumon allitgatasok nelkul ugyanez, 20-23 :(.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#71) maskimx válasza maross (#70) üzenetére


maskimx
őstag

Szerintem az már jó, igaz, én is szeretem ha egy játék legalább 30-40 fps-el megy, de crysis valahogy már 20-nál is elég folyamatosnak látszik. Meg felbontás is nagyon fontos, kipróbáltam, hogy 1280*1024 helyett 800*600 ba futtatom, és kaptam plusz 15 fps-t. Persze undorító volt tftn, mivel nem az a natív.

Ja, és az a cfg valahol medium-high között van. De jobb, ha magadnak csinálod meg, mert én pl inkább bekapcsoltam a sunshaftet, motion blurt meg ki, de lehet, hogy te pont fordítva akarnád.

[ Szerkesztve ]

www.tacticalgamer.com

(#72) cizoe


cizoe
őstag

bírom ezt az fps mániát, föleg hogy 20-24 felett az emberi szem képtelen különbséget észlelni :D fülem akár a sasé... :D

(#73) maskimx válasza cizoe (#72) üzenetére


maskimx
őstag

Azért pl multiba nagyon nem mindegy, hogy 24 vagy 100 fps, tényleg érezni. Én bf2 vel szoktam online nyomni, az megy 90-100 fps-el, de ha pl 50 alá leesik, azt már észreveszem. És nem, akkor sem lesz nem folyamatos a mozgás, csak valahogy belassul kicsit az egész-.

www.tacticalgamer.com

(#74) edgR válasza cizoe (#72) üzenetére


edgR
őstag

mondjuk inkabb 30-35-ot, de ha annyid van, akkor az harcban igencsak a 20hoz konvergal, azt meg csak a hulye nem veszi eszre.. a gond a stabilitassal van, nem a mennyiseggel.

(#75) DaviD202


DaviD202
aktív tag

nektek is vége van amint elmegyünk a repülőgépholdozóról? :(
Azt hittem még visszamehetónk a gömbbe.

(#76) maskimx válasza edgR (#74) üzenetére


maskimx
őstag

Be lehet azt is jól lőni, csak a részecskéket, effekteket, meg a fizika pár cvarját kell beállítani

www.tacticalgamer.com

(#77) edgR válasza maskimx (#76) üzenetére


edgR
őstag

toltam egy benchet. par beallitast atirtam, van sunshafts, motion blur, depth on field, parallax is, felbontas 1280x1024, aa off. ezt kaptam hala az irasodnak meg egy jo drivernek:
TimeDemo Play Started , (Total Frames: 2000, Recorded Time: 111.86s)
!TimeDemo Run 0 Finished.
Play Time: 58.82s, Average FPS: 34.00
Min FPS: 15.90 at frame 140, Max FPS: 46.42 at frame 984
Average Tri/Sec: -35370120, Tri/Frame: -1040266
Recorded/Played Tris ratio: -0.88
!TimeDemo Run 1 Finished.
Play Time: 53.37s, Average FPS: 37.48
Min FPS: 15.90 at frame 140, Max FPS: 47.46 at frame 101
Average Tri/Sec: -38739856, Tri/Frame: -1033680
Recorded/Played Tris ratio: -0.89
!TimeDemo Run 2 Finished.
Play Time: 53.31s, Average FPS: 37.51
Min FPS: 15.90 at frame 140, Max FPS: 48.79 at frame 61
Average Tri/Sec: -38734196, Tri/Frame: -1032506
Recorded/Played Tris ratio: -0.89
!TimeDemo Run 3 Finished.
Play Time: 53.31s, Average FPS: 37.52
Min FPS: 15.90 at frame 140, Max FPS: 48.79 at frame 61
Average Tri/Sec: -38756272, Tri/Frame: -1032962
Recorded/Played Tris ratio: -0.89
TimeDemo Play Ended, (4 Runs Performed)
:)
mod.: a min. mindig a 140. kepkockanal jelentkezett, szoval ott vmi nem stimmelhet.

[ Szerkesztve ]

(#78) maskimx válasza edgR (#77) üzenetére


maskimx
őstag

Szép :C

Gondolom aa helyett van edgeaa, úgysem eszik sok fpst. Meg látótávolság, object detail is magas. Gondolom van éegalább fél giga vramod, akkor textúrák is mehetnek fel.
Ha meg szeretsz benchmarkolni, akkor Ultimate Crsis Benchmark Tool

Meg gondolom masszív harcban sem esik le, akkor jó. Meg nézd meg jeges pályával, az nekem megfelezte az fpst kapásból :D

[ Szerkesztve ]

www.tacticalgamer.com

(#79) Gave


Gave
addikt

Mire végigcsinálnék egy ilyen tweaket elmenne az életkedvem is nem csak a játéktól való...ettől eltekintve az írás okés..türelmes lehetsz :C

(#80) maskimx válasza Gave (#79) üzenetére


maskimx
őstag

Nézd, nem volt választásom. Új vgat még nem akarok venni, farcry kinézetű crysissal meg nem vagyok hajlandó játszani :)
Ebből a szempontból a crysis 10/10 , soha nem láttam még ilyen jól és részletesen skálázható játékot.

www.tacticalgamer.com

(#81) edgR válasza maskimx (#78) üzenetére


edgR
őstag

beallitasok: hang medium, shader high, reszecskek high, tobbi very high.
a kiegeszito cfg-m pedig:

con_restricted=0

e_detail_materials_view_dist_xy = 4096
e_vegetation_sprites_distance_ratio = 1.3
e_view_dist_ratio_vegetation = 40
e_shadows_cast_view_dist_ratio = 0.65
r_ShadowJittering = 1.5
e_max_entity_lights = 13
r_HDRRendering = 1
r_SSAO_quality = 1
r_SSAO_radius = 1
r_DepthOfField = 1
r_MotionBlur = 2
e_water_tesselation_amount = 8
q_ShaderShadow = 2

massziv harc kozben is stabilan 30folott van, depth on field-el szinten. havat is megnezem majd a teljessel par napon belul.. :)

(#82) maskimx válasza edgR (#81) üzenetére


maskimx
őstag

Van a demóhoz frozen island map, nagyon jó, azt töltsd le, azzal megnézheted.
Mondjuk a te kártyádtól ennyi fps el is várható :)

Én már megpróbálom kihúzni valahogy 9 es szériáig, úgysem a grafika hanem a történet meg a játékmenet a fontos :)

www.tacticalgamer.com

(#83) edgR válasza maskimx (#82) üzenetére


edgR
őstag

igen elvarhato, de ugyanezekkel a beallitasokkal finomhangolas meg drivercsere nelkul fele ennyi fps-em volt legeloszor.. :)

(#84) maskimx válasza edgR (#83) üzenetére


maskimx
őstag

Na igen, itt merül fel az, hogy ki rohant el egyből új vgát venni, amikor kipróbálta a demót, és ez vajon kinek érte meg ;)

www.tacticalgamer.com

(#85) maross válasza cizoe (#72) üzenetére


maross
veterán

birom ezt az irdatlan nagy tevhitet, a szemed 80-110 korul lat. a filmekben a 24fps-t azert latod folyamatosnak, mert a kepek el vannak mosodva. allits le egy filmkockat ahol mozgas van, es meglatod hogy mirol beszelek. jatekokban nincs ilyesmi, itt fix modellek vannak, es "ugralnak" keprol kepre, semmi atmenet.

es hogy peace elozo szazadbeli q3-ra tett megjegyzesevel eljek amit akkor a voodoo2-ommel borzasztoan viccesnek talaltam: "60fps alatt nem lehet". aki profi szinten jatszik fps-ekkel, az tudja hogy ez igaz :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#86) Dany007 válasza maross (#85) üzenetére


Dany007
veterán

Hehehe :) Tökéletessen egyet értek.
Vagy 4 évig Q3-aztam online, egy aránylag jó géppel. Átlag 120-150fps-sel. Aztán valamiért reinstall volt, és elfelejtettem betölteni a cfg-met. Aztán csak azt vettem észre, hogy valami nagyon furcsa...Valami nem stimmelt , de nem tudtam mi. Aztán rájöttem, hogy bennhagytam a cg_maxfps 90 -et !Vagyis 90re volt korlátozva az fps. 4 év alatt anyira megszoktam a 120+ fpst a gémben, hogy zavaró volt a 90is!
Persze Crysisnél jó a 40-50fps is :D
Viszont ég és föld különbség van Crysis 24 fps-en vagy 40-60fpsen ! Teljessen más. Sokkal folyamatosabbak a mozgások, lényegessen jobban lehet célozni. Persze ehhez a stabil fps is elengedhetetlen! Ki lehet próbálni. Persze ha valaki az elejétől végig 24fps-en tolja, annak a szeme egy idő után megszokja azt, de ha hirtelen vgat cserélne mondjuk és 60fpssel tudná folytatni tuti hogy azonnal érezné a különbséget !

(#87) maross válasza Dany007 (#86) üzenetére


maross
veterán

amugy titkon irigylem az ilyen halszemueket, akik meglatjak a 20-30fps-t, es teljes komforterzetben boldogan jatszanak halalukig, egyszeruen hihetetlen szamomra.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#88) Dany007 válasza maross (#87) üzenetére


Dany007
veterán

hja, nem lenne rossz :) Bár nekem low fps-en egy idő után megfájdul a szemem meg a fejem :S V.hogy fizikailag se bírom a low fps-t :D

(#89) eliteS


eliteS
csendes tag

Valaki mondja már meg, hogy mitől van az, ha a textúra minőságet higra állítom, a hegyek textúrája mosott szar lesz (főleg távcsővel nézve), medium meg low-n viszont szép éles!!! Ez mi a franctól van???

(#90) RpPRO válasza maskimx (#84) üzenetére


RpPRO
őstag

Baratom, most olvastam el (jo kis idotoltes szombat ejjel, mi? :DDD) es le a kalappal. Nagyon jok az osszehasonlito kepek, olvasmanyos, humoros. :R
Igaz, h a demoval kb 5 percet jatszottam eddig.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#91) Pala válasza eliteS (#89) üzenetére


Pala
veterán

Ez nálam első indításkor volt csak.... (mármint telepítés utáni első játék alkalmával)
próbáld meg azt, hogy átállítod mediumra, majd utána visszarakod highra.

(#92) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Beállítások és hatásaik: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#93) Nortid


Nortid
aktív tag

Sziasztok!

Az r_sunshafts 1 effektet próbálom bekapcsolni, de sohogyan sem megy! Akármelyik leírt módszerrel kapcsolom be, ne történik semmi! Az q_ShaderPostProcess-t 2-re tettem egy file-ban ahol ez 1-re volt téve, így nem sikerült!

Vki tipp? :O

[ Szerkesztve! ]

(#94) maskimx válasza Nortid (#93) üzenetére


maskimx
őstag

a q_renderer minimum 2-n kell hogy legyen hozzá.

www.tacticalgamer.com

(#95) NRG


NRG
tag

Ez komoly!
ÉS mennyire hasznos! Megyek is beállítom e szerint.

Köszi :R :R :R

(#96) rup1u5


rup1u5
nagyúr

nagyon jó írás!
gratulálok!

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#97) Create.


Create.
addikt

ezt magamnak kell beírni vagy elvileg a cfg-ben benne van csak módosítani kellene?

(#98) HJ.Henry


HJ.Henry
tag

Nekem is nagyon furcsa volt hogy egy 8600GTS el szinte sehogy nem tud jol menni a játék.Na jo igaz hogy ez nem egy huha jo kártya,de azért többet vártam volna töle,nekem meg csak ilyen VGA-ra tellik.
Végigolvastam az irást ami tényleg elég részletes,látszik hogy az irója napokat töltött el vele amihez ezuton is gratulálok!
De nekem ez az egész szinte kinai! Nem értek szinte semmit az egészböl,nem értem miket kell állitani. Ugylátom nekem ez nem megy szoval az egész játék felejtös számomra :(

(#99) PPSH válasza cizoe (#72) üzenetére


PPSH
őstag

az emberi szem elarulom neked 60 fps-tol latja folyamatosnak a dolgokat(pl jatekokat) :K a 20-24 meg amit irtal az mar kezd diavetiteshez hasonlitani a legtobb jatekban :(
amugy jo hosszu es velos iras :C grat hozza :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#100) HJ.Henry válasza PPSH (#99) üzenetére


HJ.Henry
tag

A rendes filmek nem percenként 24kockát jelenitenek meg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.