Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67) Ghoosty válasza buherton (#54) üzenetére


Ghoosty
őstag

Csak részben vagyok kívülálló, többször kellett adatot szolgáltatnom magyar és külföldi adóhatóságnak. Egy áfakulcsos napi fogyasztási jelentés elkészítésének és értelmezésének időigénye, összemérhető egy próbavásárlással és a hozzátartozó jegyzőkönyvezéssel.

Ha nagy arányban csalnak a cégek, az ellenőrzés szempontjából előnyös, mert arányosan több vizsgálat vége lesz bírság, ami "nyereség" az NAV-nak. Részemről, ha megalapozott egy adócsalás (értékre is kellően nagy), nem szólnék azért sem, ha a 100k többszörösét beszednék bírságként. De ha csak arra van bizonyíték, hogy pár 100 HUF-ot elcsalt, akkor hagyják a fenébe. Az ilyen vélelmezéseket nem szeretem.

"kinek lenne ideje erre, hogy egyesével végignézze a potenciális cégeket?"

Ha van egy rendszerem, ami kellő hatékonysággal előszűri a potenciális cégeket, akkor nyugodtan felvehetek még revizorokat, mert gyakorlatilag pénzt beszedni fognak menni, mert biztosra mennek. (Ez utóbbihoz tényleg kívülálló vagyok, ez lehet, hogy sokkal nehezebb.)

De, ahogy már említettem, a történetben és elsődlegesen nem a NAV-ot hibáztatom, hanem azt aki az adószabályokat hozta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.