Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ghoosty válasza buherton (#25) üzenetére


Ghoosty
őstag

Részben egyetértek azzal amit mondasz, de jelen esetben viszonylag egyszerű ellenőrizni, hogy napi rutin-e a csalás vagy sem.
Simán lekérik az elmúlt 1-2 hét számláit. Ha gyanúsan kevés az elviteles számla, akkor mehet a bünti, ha van bőven elviteles számla, akkor tényleg csak hibáztak.
Ráadásul online számlázás van, bárkit odaültethetnek és nézhetik real-time, hogy ha valaki elvisz-e valamit, akkor keletkezik-e 27%-os számla vagy sem.

De az alap az lenne, hogy ugyanazért nem vezetünk be 2 féle kulcsot, mert tényleg nagyon könnyű elrontani.

(#52) UnA válasza bkercso (#50) üzenetére


UnA
Korrektor

De te is tudod, hogy visszavonták két hét után, mert rájöttek, hogy hülyeség volt abban a formában. Tehát ez sehogy sem védhető.

(#53) bkercso válasza UnA (#52) üzenetére


bkercso
nagyúr

Dehogy tudom :), de köszi a felhomályosítást! Annyira tudtam, amennyire érdekelnek az ilyen dolgok.
Nem tudom a részleteket, csak hozzászólok, mert véleményem az van és meg is kell osztanom. :))

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#54) buherton válasza Ghoosty (#51) üzenetére


buherton
őstag

Ami nekünk kívülállónak egyszerűnek tűnik az a valóságban nem az. Ha még azt is belevesszük, hogy vélelmezhetően nagy arányban vannak ilyen cégek, akkor kinek lenne ideje erre, hogy egyesével végignézze a potenciális cégeket?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#55) buherton válasza dabadab (#36) üzenetére


buherton
őstag

Könnyen lehet, hogy jelen esetben is alapos kivizsgálás komoly adócsalást tárna fel. Ezzel szemben a szimpátiára alapozva megy hergelés az adóhivatal ellen. Mégis mi alapján?

Nem tudjuk az igazságot és személy szerint nem hiszek ebben senkinek. Megtartom mindkét lehetőséget.

Kicsit úgy érzem magam, mint Henry Fonda itt: [link] . Már ösztönből megy a gyanúsítgatás, ahogy a 11 esküdtnek is.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#56) Tikakukac válasza buherton (#55) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy alapos vizsgálattal nincs olyan élő cég-vállalkozás akit ne lehetne valamire megbüntetni vagy kihozni egy komoly adócsalást.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57) crey válasza buherton (#55) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Jaj. Na ne.

Az ördög ügyvédjét játszani egy dolog, de politikusokat meghazudtolóan terelsz ezzel a hozzászólással.

Hergelés az adóhivatal ellen? Mi a hergelés ebben a posztban pontosan?

1. Én hazudok és kitaláltam az egészet, csak hogy valamit írhassak, hergelhessek.
2. Ők hazudnak, és csak poénból zártak be 12 napra, meg kifüggesztették ezt a papírt a vicc kedvéért, hogy hergelhessenek.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#58) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Lyézusom'. Mennyi mindenről még csak nem is tudsz. Ha ez felháborító (egyébként abszolút az), akkor privát üzenetben szívesen mesélek, ha bírod a horrort.

buherton : Semmi hergelés nincs itt. Ennél sokkal, de sokkal durvább dolgot is csinál a NAV. Higgy nekem. :K

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#59) buherton válasza crey (#57) üzenetére


buherton
őstag

Nem hergelés?! De ez az. És ahogy nem látom nem ez volt az egyetlen: [link].

3. Tényleg megbüntették őket egy botlásért és igazat írnak.
4. Tényleg adócsalók és megy a terelés, hogy megtartsák a vevőkört.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#60) #90088192 válasza buherton (#59) üzenetére


#90088192
törölt tag

MO.n szerintem Mindenki adó csaló, mert nincs egyetlen egy ember sem aki képes lenne 100% -ban átlátni az adózási rendet, és még követni is tudja a folyamatos változásokat. Énnek tetejébe egy cég sem engedhet még magának egy 100 fős vizfejet csak az állam elmehibbant elvárásainak kielégítésére. Én is tudok olyan szabályrendszert kreálni amihez épp ésszel nem lehet felérni. Sajnos az én rendszerem nem hivatalos :DDD . Valakinek jó ez? Max a NAV Nak, mert mindegy mit csinálsz úgy is tálalnak valamit ha akarnak. Ennyi a lényege :R

(#61) Tikakukac válasza buherton (#59) üzenetére


Tikakukac
titán

Én azt mondom rakjuk ki minden boltra, hogy kit és miért büntettek meg, hogy mennyire.

Mindenki utána eldöntheti, hogy a sütizőbe így is bemegy egy 400 forintos islerre vagy esetleg venni laptopot olyan helyről, ahol eltűnt 3,5 milliárd forintnyi adóbevétel :DDD :DDD :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62) nemlehet


nemlehet
őstag

A NAV a világ legnagyobb tetve. Anyám könyvelő, a cég akinek dolgozik 22-én kapott egy határozatot, hogy az egyik partnerüket vizsgálják így őket is, 3 munkanapon belül több száz oldalnyi anyagot be kell mutatniuk.. Iszonyat túlórát nyomott le a teljes cég, hogy mindent előkerítsenek, beküldjenek, majd jött a határozat, hogy kapacitáshiány miatt a vizsgálatot felfüggesztik Január 2. hetéig.

Szerintetek az ügyintéző nem tudta, hogy az ünnepi időszakban kutya nem fog foglalkozni semmivel a NAV-nál? Természetesen ha nem küldik be az adatokat időre akkor iszonyat büntetéseket kaptak volna... De hát ugye más faszával verni a csalánt...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#63) Gargouille


Gargouille
őstag

Méghogy nem adócsaló mindenki? Hozz betarthatatlan szabályokat, majd kezd el ellenőrizni vasszigorral. Na ugye, hogy ugye? :DD

Sajnos nagyon egyet kell értsek a poszttal. Én is csak azt látom, hogy aki csak hibázik, azokat aránytalanul büntetik (tulajdonképpen nem is büntetik, hanem megsemmisítik), akik viszont ténylegesen bűnöznek, azokat egyszerűen futni hagyják, mellénéznek, enyhítenek. Iparágtól függetlenül ez a hozzáállás.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#64) Carlytoo válasza buherton (#59) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Álszent vagy. Biztos nagyon jó 3/3-as lenne belőled, de az a korszak elmúlt. Csak szólok.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#65) Carlytoo válasza Carlytoo (#64) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Bezzeg arról nem beszélsz, amikor milliárdos adótartozások lesznek behajthatatlannak könyvelve egyik pillanatról a másikra, vagy amikor méltányossági okból elengednek 200 millió adóhátralékot. :U :U

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#66) janeszgol válasza nemlehet (#62) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem hiába terjedt el néhány éve, hogy a NAV a legnagyobb adócsaló.
De amúgy igen ez így van. X napja van, hogy bemutassa ezt meg azt, utána meg ülnek rajta 5x napot.

(#67) Ghoosty válasza buherton (#54) üzenetére


Ghoosty
őstag

Csak részben vagyok kívülálló, többször kellett adatot szolgáltatnom magyar és külföldi adóhatóságnak. Egy áfakulcsos napi fogyasztási jelentés elkészítésének és értelmezésének időigénye, összemérhető egy próbavásárlással és a hozzátartozó jegyzőkönyvezéssel.

Ha nagy arányban csalnak a cégek, az ellenőrzés szempontjából előnyös, mert arányosan több vizsgálat vége lesz bírság, ami "nyereség" az NAV-nak. Részemről, ha megalapozott egy adócsalás (értékre is kellően nagy), nem szólnék azért sem, ha a 100k többszörösét beszednék bírságként. De ha csak arra van bizonyíték, hogy pár 100 HUF-ot elcsalt, akkor hagyják a fenébe. Az ilyen vélelmezéseket nem szeretem.

"kinek lenne ideje erre, hogy egyesével végignézze a potenciális cégeket?"

Ha van egy rendszerem, ami kellő hatékonysággal előszűri a potenciális cégeket, akkor nyugodtan felvehetek még revizorokat, mert gyakorlatilag pénzt beszedni fognak menni, mert biztosra mennek. (Ez utóbbihoz tényleg kívülálló vagyok, ez lehet, hogy sokkal nehezebb.)

De, ahogy már említettem, a történetben és elsődlegesen nem a NAV-ot hibáztatom, hanem azt aki az adószabályokat hozta.

(#68) dabadab válasza buherton (#54) üzenetére


dabadab
titán

kinek lenne ideje erre, hogy egyesével végignézze a potenciális cégeket?

Az adóhatóságnak?...

Nem tudom, hogy mennyire követed az eseményeket, de gyakorlatilag realtime követi a NAV a számla- és nyugtakiállításokat, remekül bányászható adatbázisuk van, szóval még csak arról sincs szó, hogy szemüveges, könyökvédős emberek hada kellene ahhoz, hogy papírral-ceruzával összeszámolják, hogy mennyi volt az annyi az előző évben.

DRM is theft

(#69) dabadab válasza bkercso (#50) üzenetére


dabadab
titán

Ez hogy kapcsolódik bárhogy ahhoz, amit írtam? Pont az volt a lényege, hogy a szabály szellemét betartották (csak idős embereket engedtek be) azon a részén buktak el a szabályzásnak, ami csak azért létezik, mert a szabályzás szögegyszerű módon és nem a valós szándékot követve működik (fix vonal a 65 évnél, mintha a 64,996 évesek egyáltalán nem lennének veszélyeztettek, egy nap múlva meg már maximális mértékben) és amit a gyakorlatban nem is igazán lehet betartatni (vegyenek fel egy plusz embert, aki a bejáratnál az életkort checkeli, úgy, hogy erre semmiféle jogosultsága nincs?)

DRM is theft

(#70) Eastman


Eastman
őstag

Bájos, hogy még mindig azt hiszitek, hogy Mo. nem a balkán kapuja. Folyamatos keverés, keveredés a medönsziében és a fejekben. Nagy önérzet, semmi önbecsülés. Pusztán, ideológiai, csatatér. Eredménytelen belső harcok színtere.

"Vakon született gyermek
vak szüleitől tanul,
felépít egy világot
távol a valóditól.

Mi van a lepel mögött?
Mit takar a szó?
Míg előttem az esőfüggöny,
a tudás csak illúzió."

A Himnuszt említette a kolléga itt. Egy órát tudnék róla mesélni. ...ehelyett newpipe-on kétszeresére gyorsítom, mert meg szeretném érteni, mert a részem.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#71) updog válasza Carlytoo (#65) üzenetére


updog
senior tag

Ne is idegelj, mikor hír jön ezekről, ökölbe szorul a lábujjam is. "nem tudták behajtani" meg ilyen kifogásokkal. Közben meg ott vigyorog a (publikusan elérhető címen) a kacsalábon forgó palota, előtte három bömbivel, "jájj revizor urak, nincsen nekem semmim".

OK, akkor nézzük meg hogy került-e a nevedről valami a családodra az elmúlt években, kinek számláztál, kivel álltál szerződéses kapcsolatban. Vagy ha tényleg stróman és egy putriba bejelentett kft-t örökölt, valahol csak kell nyomának lennie hogy kitől, hogyan, mikor.

Szerintem bármelyikünknek ezer ötlete lenne, és nem hiszem hogy ezeknek legalább valamekkora részére ne lenne kizárható a hatóságoktól a "mi megpróbáltuk, de az nem olyan egyszerű az" kifogás.

Az ilyeneknek kéne a tökét szorongatni, nem a vélt vagy valós, de arányaiban nézve minimál huncutságokat elkövető pitiánereket (igen, én is abban hiszek hogy alulról (is) kell kezdeni, és a jogszabályokat be kell tartani és tartatni, de csakis konzisztensen, minden szinten).

A "miért nem így van mégsem" gondolataim nem ide valók, de szerintem mindenki sejti :D

#72 ++++ minden nézőpont kérdése, szerencsére ha keresi az ember, megtalálja a pozitív, előremutató gondolkodású emberek társaságát itthon is. De még mindenképp keresni kell, és nem ez az általános.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#72) Carlytoo válasza Eastman (#70) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Én a probléma forrását abban látom, hogy nálunk bele lett nevelve a magyarba a kommunista ideológia. Ez a mai napig erősen érezteti a hatását. Leginkább a vezető politikai rétegben látható, illetve az idősebb korosztály felfogásán. Kell 2-3 generáció, hogy ez teljesen kikopjon. Mindenki nevelhető, csak megfelelő eszközök kellenek. Nem beszélve arról, hogy ha kissé visszakanyarodunk a történelem folyamán, akkor is látunk olyan tényezőket, amik nagyon nem segítették a társadalmi együttélés kifinomult stratégiájának fejlődését.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#73) bkercso válasza Gargouille (#63) üzenetére


bkercso
nagyúr

aki csak hibázik, azokat aránytalanul büntetik [...], akik viszont ténylegesen bűnöznek, azokat egyszerűen futni hagyják
A korrupció miatt. :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#74) Carlytoo válasza bkercso (#73) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Mit jelent a korrupció? Nehogy bemásolj egy törvényi tényállást. Saját szavaiddal add vissza a lényegét kérlek.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#75) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Én sajnálom a vendéglátóst, de biztos eljátszották ezt többeknél is, akik nem is fellebbeztek.
Egyébként gáz, hogy lehet a rendelés jellegét módosítani. Persze ha ez előbb napvilágra kerül, lehet más vendéglátós vagy jobban figyel beütésnél, vagy kiadja mégis helyben fogyasztósra a cuccot, aztán pá.
Max otthagyja a NAV-os a kávéját.

(#76) Chaser


Chaser
titán

hibázott, hát hibázott
most teljesen mindegy hogy 200ft-ot, vagy 50e ft-ot - elég egyértelmű, hogy nem szándékosság állt mögötte -
eleve ez az adózási forma röhej, de hibázott, legyen bünti
de mért zárják be a helyet ezek a nettó idióták? - igen, azok, bármikor a szemükbe is mondom -
hogy legyen kiesése, és így kevesebbet adózzon az államkasszába, amiből jóapánk' herdál minden sz@rra?
persze ő legálisan bármennyit, mert neki lehet - ez nem politika, ez sajnos tény -
a tisztelt revizorok ánuszába az repüljön fel amire most gondolok ( :
a döntéshozókkal egyetemben

volt a környéken egy kínai bolt, kb soha nem adtak blokkot "ismerősnek"
egyetlen egyszer láttam őket emiatt bezárni
és a kis barkács sem adott, őket egyszer sem láttam bezárni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

"510 240 Ft, amitől elesett a Magyar Állam."

Erről egy megyeszékhely traumája jutott eszembe miután átnyultam egy 50éves üvegajtón és ketté vágtam a tricepszem. Megyeszékhely traumáján nincs felszivodó cérna. Ha nincs akkor simával varják össze az izmot. Azt aztán ugye ki is kell szedni. Ami egyenlő avval, hogy +2-3hét táppénz. Az legyen csak 300.000Ft kiesés+kiadás az államnak. Eközben egy spulni felszívodó cérna ára 600Ft. Amivel 10 hasonló balesetest mint én összevarnak. :W

Vagy a munkatársam aki márciusban oktoberre kapott időpontot hematologiára. Juniusban meg megkapta a szivinfarktusát. Utána persze kiderült Leidenes. Nah szóval 40évesen leszázalékolták. A köv 25évben nem fogja befizetni a havi 300-400Kft adót. Helyette rokkantként az államnak lesz kiadás. És akkor az emberi oldalát nem néztük, hogy tönkrement az élete és az se lehet nagy élmény amikor a feleséged veszi ki alólad az ágytálat.

Isten hozott MOon. :C :O

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#78) rosejbli válasza Dare2Live (#77) üzenetére


rosejbli
senior tag

Erről az angolok egyik mondása jutott eszembe, ami úgy hangzik, hogy "Drága mulatság szegénynek lenni."

(#79) RudY válasza nemlehet (#62) üzenetére


RudY
addikt

A 3 napos határidő valami speciális eset lehetett.
Nekem 14 nap volt megadva a teljes 2019-es év anyagának benyújtására a tavalyi ellenőrzésre, amihez 5 ellenőr volt kinevezve. Mivel minden megvan digitálisan rögzítve és nyomtatva is, kb. 2 napon belül beküldte a könyvelő a teljes éves anyagot (export, import, nagyker, kisker témakör).
Próbált puhatolózni, hátha kideríti, hogy esetleg konkurencia általi bejelentés lehet-e az oka, de nem derült ki. Az egyébként simán megkapott 1,3 milkó ÁFA részletfizetési kérelem is lehetett éppen az oka, de nem zavart különösebben, hiány vagy probléma nélkül lezajlott.

(#80) crey válasza buherton (#59) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Hát akkor tekintsd hergelésnek azt, amiért én mint adózó állampolgár, (és nem mellesleg vállalkozó is) hőbörgök az élhetetlen szabályozáson, és az aránytalan büntetési tételeken.

Lehet hogy az én világlátásommal van a baj. Ez már csak ilyen, Leszek helikopter szivesen. :)

Vagy csak lásd bele azt ami a szándék, mert szeretném ha élhetőbb lenne az ország, és nem értem a rendszer visszáságait - és ennek hangot adok. Végül is kussolhatok is, vagy nekiállhatok csalni. Az megoldás lesz nem? Akkor ha rám kerül a sor legalább jogosan leszek tarkón vágva és büntetve.

Csak halkan kérdezem, tudod mennyibe kerül egy Bt. könyvelése egy hónapban úgy hogy nullás, mert nincs benne forgalom, már nincs benne tárgyi eszköz és nincs bérszámfejtése sem, mert nem alkalmaz senkit?

20k nettó. Miért? Mert ennyit kell szívnia egy könyvelőnek vele. Ezt fizeted ki havonta a semmire.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#81) bambano válasza RudY (#79) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

amikor a céget ellenőrizték, akiknek dolgozom, ott simán megmondták, hogy mely konkrét tranzakciók miatt dobta ki az adatbányász kockázatelemző szoftverük a céget kockázatosnak. erre bekérték a teljes anyagot, mire a gazdasági vezető elcsevegett kicsit az illetékessel, hogy akkor az anyag átvizsgálásához rezerváljanak egy 40 négyzetméteres irodát, és akkor lejjebb engedték az elvárást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#82) elder troll


elder troll
senior tag

Nyugdíj közeli osztálytársam (felnőtt képzés) mesélte, hogy záráskor ütötték az ajtót, próbálta elhessegetni őket, de nekik nagyon kell, stb, stb.
Már a pénztárgépet is lezártam.
De nagyon kell, kérem, könyörgök!
Felírta egy cetlire az összeget, amit a pénztárgép mellé rakott, hogy másnap reggel nyitáskor beüsse.
Nem volt rá lehetősége, a boltot is bezárhatta végleg (utána lett osztálytársam támogatott felnőtt képzésen), mert bizony ellenőrök voltak ennyire gerincesek.

Szóval ezek szórakozásból tesznek tönkre családokat (esetleg jutalék :F ), úgyhogy nem kell semmin meglepődni. Nagyon becsületes idős hölggyel történt meg a dolog, szóval nem a "tipikus" vállalkozó volt.

Ha G-s mercedes-szel járt volna szlovák rendszámmal pufidzsekiben -mert a lopott pénzből ugye itt nem szabad adózni- , akkor más lett volna a helyzet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83) bambano válasza elder troll (#82) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez a következménye annak, ha valaki nem ismeri a jogszabályt.
a vonatkozó törvényben benne van, hogy lehetőleg azonnal, vagy max. x. napon belül kell a számlát kiállítani. Az x évekig 15 volt, mostanában 8.

és még mindig az a probléma, hogy nem szórakozásból csinálják, hanem törvény kötelezi rá őket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#84) tvamos válasza bambano (#15) üzenetére


tvamos
nagyúr

Legyen az AFA 100%, azzal igazan konnyu lenne szamolni! ;]

Mondjuk szerintem ez az AFA / SZJA szemet dolog, es nem is latom, hogy a felesleges bonyolitason kivul mire jo. Az egyiket ki lehetne vezetni siman. Ha jovedelmed van, azt elkoltod. Minek b@ziskodni azzal, hogy ketszer pakolsz ra adot? Csak sziv@tas vegett.

Ezek a NAV-osok meg egyszeruen gyokerek, es arra mentek ra, hogy belevigyek szegeny kiszolgalot a hibaba.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#85) bkercso válasza Carlytoo (#74) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mit jelent a korrupció?
A közös rendszer kárára "szedegetni". Közösségromboló, nemzetromboló, hazaáruló dolog. Ahogyan az állam eladósítása, a félelemre és gyűlöletre építő populizmus és a többi, amit látsz a világban.
Korrupció, ha azt, akitől nem lehet lopni, azt megbüntizzük, a pályázatokon meg élősködünk visszacsúsztatott 20-30-50%-ok beszedésével.

Az én értelmezésemben ezt jelenti. ;)
"Magyarok, ne lopjatok!"- ma is aktuális üzenet, amit a rendszerváltás után lehetett látni osztrák boltok bejáratánál.

Ha a sejtjeink úgy élnének bennünk, ahogyan ez a nép az országban, elsorvadnánk ugye? :U

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86) #90088192


#90088192
törölt tag

Amikor kikoltoztem, az első évben már nem nyújtottam be semmilyen adóbevallást. A második évben egy gyönyörű levelet kaptam, hogy van tartozásom az adóhivatal felé még a TB járulék. Ha nem csinálok semmit akkor majd behajtja, meg raterheli az ingatlanra.

Persze pár hónap múlva kaptam egy másik levelet (miután rájöttek, hogy semmi sincs a nevemen) hogy 0 a tartozásom kellemesen ünnepeket.

Hogy is van ez?

Link

(#87) Carlytoo válasza bkercso (#85) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

A definíció helyes. Azt viszont megjegyezném, hogy ez nem csak kis hazánk népére jellemző, hanem mindenhol megtalálható a világban. Sajnos az emberi természet ilyen. Magának akar előnyt, nem nézve, hogy mit nyerhet, vagy mit veszíthet rajta a közösség. A politikában ez nagyon látszódik.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#88) muszurkefal válasza elder troll (#82) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Az ilyen sztorikat olvasva erősödik bennem a gondolat, hogyha bármikor lehetőségem lesz adót csalni, meg is teszem. Ha ők minden létező szituációban ki*sznak velünk, akkor tegyünk mi is így alapon. ;]
Igen tudom, felforgató elem vagyok, meg miattam lesznek csótányok a kórházban meg hámló vakolat, mert bizonyosan az én adóforintjaimat erre költenék, nem pedig stadionra vagy a haveri kör megtömésére. (Szívesen fogadnék egyébként egy olyan rendszert, ahol nyomon lehet követni ténylegesen, hogy az én adómat mire költik. Persze valószínűleg hiába lenne ilyen, mert ugyanúgy hamis adatokkal töltenék meg.)

Az adózási kedvem javításához nyilván hozzájárulna, ha minimálisan is megbíznék az államban, és nem azt keresném állandóan, hogy hol akar nekem keresztbe tenni. És ez nem paranoia, csak elővigyázatosság.

Bezzeg rovat: németeknél zárásig a pénztárgépet le sem zárják, sőt: ameddig van bent vevő, addig kiszolgálják, nem kezdik el kiterelgetni az ajtón, hogy siessél már, mert zárnék. Nem hogy ilyenek miatt büntessen az adóhatóság.
Élni és élni hagyni. Ez hiányzik itthon.

(#89) Narxis


Narxis
nagyúr

Ez egy élhetetlen ország volt mindig is, politikától függetlenül. A balkáni mentalitással van baj.

Thanos was right.

(#90) Tikakukac válasza muszurkefal (#88) üzenetére


Tikakukac
titán

Bezzeg rovat: németeknél zárásig a pénztárgépet le sem zárják, sőt: ameddig van bent vevő, addig kiszolgálják, nem kezdik el kiterelgetni az ajtón, hogy siessél már, mert zárnék. Nem hogy ilyenek miatt büntessen az adóhatóság.
Élni és élni hagyni. Ez hiányzik itthon.

Én elég sokat kiskereztem. Nekem meg nem hiányzik ez a mentalitás. Amikor zárás előtt 2 perccel jössz be laptopot vásárolni és nekem egész nap enni nem volt időm, mert ugye a vevő a minden, grátisz a kutya nem fizeti ki már azt az időt sem, ami a nyitvatartás utáni hercehurca miatt van, akkor igen, terelgetés van, nyomasztás van, flegmázás van. Mindig elmondom: képzeld magad a fordított helyzetbe és mondd azt, hogy persze, nekem ezzel nem lenne semmi bajom. Minden egyes rohadt nap, 30 full értetlen idióta kretén ember után.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91) Chaser válasza elder troll (#82) üzenetére


Chaser
titán

nézd, egyértelműen hibázott ha nem szándékosan is
megsajnálta őket, oké, akkor adjon kézi számlát, pont az ilyen esetekre van
az ellenőrök nagyon ügyesek, ezzel a módszerrel semmi gond nincs sztem, én még kötsögebb' lennék ha vadásznék, az a dolguk - és látatlanban nyilván nem tudják eldönteni legtöbb esetben, hogy egyszeri baki volt vagy rendszeresen nem ad valaki számlát -
ez a kávézós eset ettől eltekintve vicc, de az már a gyökereiben vérzik, legyen akkor fix 15% áfa akkor is ha elviszik, akkor is ha ott fogyasztanak - van egy tippem mért nem így találták ki eleve ( : -
jelen esetben az ember vagy elhajtja őket vagy ad kézi számlát és nem lett volna gondja
emellett az szomorú, hogy rengetegen szándékosan nem adnak számlát és mégis legtöbbje megússza bármilyen következmény nélkül
nálam is próbálkoztak páran, nem kell számla úgy mennyi lesz? úgy semennyi, mert számla nélkül nem forgalmazok - és volt akinek mondtam lehet maga ellenőr is, ha az lenne sem fogja közölni ( : nekem kicsit drága lenne ez a "spórolás" -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) RudY válasza muszurkefal (#88) üzenetére


RudY
addikt

Ami ott - vagy máshol - működik, az itt nem fog, mert zsigerből és alapból megy a rafkózás. Jön egy új intézkedés, az az első általános reakció, hogy miként lehet kikerülni. Amelyik nemzet történelme elnyomásról és szopásról szól a behódoltságok miatt, ott ez az ügyeskedő mentalitás a kisemberek részéről valahol természetes.
Német Amazon piacteres kereskedői lazán telibetojják, hogy 20 és 16%-os áfával számláz ide, hiába van üzleti regisztrációm évek óta, amivel ugye a 0%-os számla a helyes, vagy a 27%. Ők megtehetik, hogy az EU szabályokat is leszarják, máshol ez nem megy, mert a nyakukra lépnek.
A románok is megtehetik, hogy az emag piacterén keresztül jövedékis termékeket adjanak el nálunk (pl. motorolaj), és úgy általában minden mást környezetvédelmi termékdíjak nélkül, kb. semmit nem lehet velük kezdeni, ők is rafkóznak....csakhogy ők a hazai kereskedők hátrányára, akiket meg a NAV is szopat, de legalábbis a nyakukon lóg.
Lehet, hogy tényleg a Szíriuszról származó faj a miénk, de szerintem onnan is kivágtak vagy száműztek minket. :DDD

(#93) D1Rect válasza crey (#80) üzenetére


D1Rect
félisten

Abban igaza van, hogy csak az egyik oldalról ismerjük a történetet, nekem is van olyan vendéglátós ismerősöm aki úgy adta elő, hogy őt teljesen ártatlanul zaklatja a hatóság, közben tudom, hogy mindent "okosba" oldanak meg.

(#94) Eastman válasza Carlytoo (#72) üzenetére


Eastman
őstag

Az Okosak Földje, avagy

Isten, várd meg a magyart!
Majd odaérünk, csak még vesszük a kanyart.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#95) Carlytoo válasza Eastman (#94) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Még a kanyar közelébe sem vagyunk. Ameddig el nem hordjuk az útról az akadályt, addig nem fogunk tudni tovább haladni.

Jó kis filozófia bölcsesség, ami bőségesen jellemez minket:

Az úton lévő akadályokat kikerülgetjük, ahelyett, hogy megszüntetnénk azokat. A baj az, hogy a sok kerülgetéstől előbb vagy utóbb kisodródunk, ráadásul a mögöttünk lévőket sem segítettük vele.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#96) bkercso válasza Carlytoo (#87) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem az "emberi természet" nagyban függ a világnézettől és a társadalom állapotától.A belénk kódolt természettel nagyban ellenkezik az elosztás szélsőséges volta, ezért érezzük igazságtalannak.

Mo-on nincs megbecsülve sem az orvos, sem a tanár, sem a művész, sem a kisvállalkozó, sem az ember.
Morálromboló és kiábrándító az is, hogy az elbonyolított bürokrácia terhét már az állam sem bírja felvenni.
De azért nem minden társadalom ilyen. Mo-on és a balkánon kb. feudalisztikus helyzet van. ~20% a szegénység Mo-on, de a pszichésen megterhelő hónapról hónapra élés szerintem nagyságrendileg a lakosság bő felét súlythatja. A mentális betegégek is kb. 2x gyakoribbak nálunk. Ez a megterhelés és kilátástalanság az emberek erőforrásait egyszerűen leblokkolja. (Az ember nem gép, hogy addig működik adott teljesítményen, mígnem szétesik.)
A túlhajszolt embereknek nincs igényük tájékozódni, vallásos vakhittel vagy apátiával szavaz, így a politikát megszállta a ...fia.

Korrupció: az is korrupció, ha a közpénz ok nélkül, de törvényi erővel elveszíti közpénz jellegét.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#97) Eastman válasza Carlytoo (#95) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, ja, plusz fárasztó is.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#98) Chaser válasza bkercso (#96) üzenetére


Chaser
titán

ezért ezeket le kell tojni, mert mo. egy nagyon élhető és szerethető hely egyébként
én legalábbis így vagyok vele
én még soha nem szavaztam és szerintem nem is fogok, amíg nem lesz tartózkodom opció
mert érdekel a téma, de kisebb rosszra nem fogok szavazni - nem mintha lenne értelme, sztem esélyesen az adott szavazás csak cirkusz, az eredmény már megvan előtte -
alkalmazkodni kell a "vezetőséghez", és letojni őket, nálam ez bevált

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99) bkercso válasza Chaser (#98) üzenetére


bkercso
nagyúr

Zen! Úgysincs kontrollunk. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#100) seolwon


seolwon
tag

Sajnos ilyen a magyar mentalitás. Azért van minden agyonszabályozva, mert egyből megtalálják/kihasználják a kiskapukat és sajnos azok is, akik ezeket a szabályokat hozzák/betartatják nagy részében ugyanilyen emberek.
A nép ilyen, ilyenek a politikusok is (ők is a nép közül kerülnek ki). Ezért nem lesz egyhamar változás. Az országnak saját magát kellene a hajánál fogva felemelni. Ameddig nem sikerül, marad az élhetetlenség országa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.