Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

rajta van némileg, csak nem jól, nem fekszik fel rá rendesen vagy nincs alatta paszta, stb.. azért tud visszahülni, mert amint csökken a terhelés, s így a hőtermelés, a kisebb hőt még el tudja vezetni az a kis felület ahol érintkezik.. szal szétszerel, ellenőriz, majd örül :)

(#2) Balathruin


Balathruin
veterán

Nekem L2 Plus van, de a MEMIO 100°C körül szaladgál játékok közben. Gyárival nem kéne ilyennek lennie...

(#3) creation válasza bacsis (#1) üzenetére


creation
senior tag

Pasztát tettem alá, Spire típusból, szóval az van, de az leszek kénytelen, mert ez így nem begyere...

Pár perc és jelentkezek... nem egyszerű azért kioperálni a gépből...

De azért köszi :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#4) #68237056


#68237056
törölt tag

Nekem is volt S1-em, hasonló problémával... Nekem gyárilag meg volt görbülve 1-1,5mm-ert a hűtő felfogató "lába"... Kb negyedik le-fel szerelés és hajlítgatás után lett jó...

(#5) creation válasza Balathruin (#2) üzenetére


creation
senior tag

MEMIO 72C°, de azon van nekem borda tisztességgel. Gyárilag is fel van rá ragasztva, meg a sünikből is tettem a fölé. A fesszab részen meg a gyári bordát hagytam fent, mert az jobb mint a ramsünis megoldás...

na 20 perc és vagyok...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#6) Balathruin válasza creation (#5) üzenetére


Balathruin
veterán

MEMIO a GPU-ban van...

(#7) bacsis válasza creation (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor ha van paszta akkor csakis a helytelen felszerelés lehet a gond, várunk vissza :R

(#8) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hagyd ki a gyári távtartó karikákat GPU oldalon és ésszel húzd le a csavarokat, míg nem válik stabillá és nem görbül a nyák. A 4870 tud fűteni, de azért nem ennyire. Persze a VRMre figyelj, oda legyen pozícionálva a venti. Hovatovább, a + hűtő helyett inkább cseréltem volna a karit a helyedben :U

(#9) Balathruin válasza Speed® (#8) üzenetére


Balathruin
veterán

Az a legjobb, hogy nekem távtartók nélkül is rossz... Amikor kivettem a gépből (ahol volt), akkor elég béna volt a pasztázás és távtartókkal rakták be, de alig javult valamit. :(

(#10) Speed® válasza Balathruin (#9) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Van az úgy, hogy elfárad a hőcső..nekem egy Auras Fridge van polcon (aprón is), szerencsre hibátlan a mai napig.

[ Szerkesztve ]

(#11) Balathruin válasza Speed® (#10) üzenetére


Balathruin
veterán

L2 Plus nem hőcsöves... Egy alumínium hulladék. :(

(#12) creation válasza bacsis (#7) üzenetére


creation
senior tag

Na... Szóval most ott tartunk, hogy,...

Furmark alatt szépen felkúszó hőmérséklet 37C°-ról most 63C° És itt stagnál.

MEMIO 73C°

Emlékszel tán Bacsis, hogy annó is volt ezzel a fos felfogatással bajom. A 9800GTX+ -hoz ha visszaemlékszel gyártattam is másik lefogató típust, mert megelégeltem.

Ennek is az lesz a sorsa.

Szóval az van amit tippeltem is... A szerencsétlen AC (elvileg a S1+-ban már orvosolta a hibát) ilyen hulladék aluminium tartó füleket kókányolt erre a amúgy nagyon jó hűtőre. Amik ha nem hajlítgatod kicsit vissza felszerelés előtt, akkor csesznek bármit is jól csinálni.

Szóval kicsit meghajlítgattam fogóval a tövében és láss csudát, máris megjavult a hűtés...

Hogy nyaljon sót... :W :W :W :W :(((

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#13) creation


creation
senior tag

A másik nyomorultság, hogy nincs hátsó kereszt a VGA-n, szóval fogja a négy csavar, aztán görbíti a nyákot... Ezen is változtatok, hátra csináltatok aluból egy keresztet és hosszabb csavarokkal rakom össze meg hátulról GAP-PAD-et használva...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#14) Dr. Romano válasza creation (#13) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jaja görbíti bizony. Emlékszem a 8800GT-m vége elég szépen leejtős lett ha beszerelés után élből néztem a kártyát.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#15) creation válasza Dr. Romano (#14) üzenetére


creation
senior tag

Szerencsére a VGA-nak van egy merevítő síne, de akkor is behúzza valamennyire sajnos...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#16) bacsis válasza creation (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csak óvatosan a görbítéssel, nekem így lángolt fél méteres lángcsóvával az 5850-esem :U

(#17) creation válasza bacsis (#16) üzenetére


creation
senior tag

Mesélj erről kicsit részletesebben... :U

Finoman végeztem a görbítést és rajta hagytam a távtartókat is.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#18) creation


creation
senior tag

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#19) bacsis válasza creation (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

annyi hogy egyszer raktam fel egy vízes blokkot az 5850-esemre, de nem vettem észre hogy itt ott vastagabbak az alátétek... nem is használtam őket... meghúzutam a casvarokat majd meg is görbült a nyák.. de nem is vettem észre akkor... gépbe visszarak, gép nem indul megint megnyomtam a bekapcsoló gombot akkor már kivágta a lángot.. utána vettem észre hogy meggörbült a nyák...

(#20) creation válasza bacsis (#19) üzenetére


creation
senior tag

Az is valami...

Kicsit eljátszadoztam a ventilátorok sebességeivel és azt gondolom sikerült belőnöm egy office - game átlag sebesség beállítást... Bár kicsit melegebb lesz a GPU, ha olyan alkalmazást indítok, ami a CPU-t kevésbé terheli, de akkor se megy 65°C fölé... Szóval jó lesz ez így szerintem.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.