Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No remélem még valaki emlékszik erre az írásra, mert a harc azóta is tart, csak ma végre megtudtam, hogy mi ellen harcolok, nem is akármi ellen! :Y

Fiatal verzió:

Idősebb verzió:

A képen látható rovar magyar neve a zöldborsó levéltetű, vagyis Acyrthosiphon pisum. Ez egy olyan különleges levéltetű, ami fotoszintetizál, mintha növény lenne. [link]

Jellemzői:
- a borsmenta de sokkal inkább a menta nagyon vonzza, holott ezek bizonyos fokig kártevő űző növények.
- az áztatott dohányleves permetezés nem érdekli, vígan élnek tovább. Ha fokhagymás vizet permetezem, vagy vegyítettem a két dolgot, esetleg a fokhagyma helyett menta leveleket áztattam még a dohánnyal együtt, az sem érdekelte.
- úgy szaporodik, hogyha sok van egy helyen, akkor szárnyas egyedek jönnek létre, amik betámadják az egyéb növényeket. Nem válogatnak, gyakorlatilag mindenre mennek, aminek lédús hajtásai vannak.
- ha vesszük a fáradtságot és pl. egy kis csavarhúzóval egyenként leszedjük és kilapítjuk őket (2-3 nap, napi 2-4 átnézés egy cserepes növénynél), akkor megszabadulhatunk tőlük, de mivel ekkora már a baj megtörtént, könnyen lehet, hogy visszafertőződik a növény az említett apró, szárnyas verziók miatt.

Zöldborsó levéltetű (Acyrtosiphon pisum)
Jelentőség: gyakori, jelentős kártevő. Rövid időn belül súlyos terméskiesést képes okozni. A fiatal leveleken csoportosan megfigyelhetők a levéltetvek. A meleg, párás, korai tavaszodás kedvez a levéltetveknek.
Fejlődés: évelő pillangósokon telel pete alakban. A gazdanövény öregedésével elvándorolnak.
[link]

Mivel most pár hét után újra visszafertőződött a szobában tartott menta növényem, kitettem az erkélyre. A növény évelő, a tetvek nem. Remélem a hideg elintézi őket végleg.
Egyébként nem próbáltam még ki a rabló atkákat, valamint egyéb vegyszeres rovarölési módokat, remélem jövő tavasszal nem kerülnek megint elő...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.