Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Hogy az inváziót megelőzni hogy lehet azt nem tudom, de az irtásra jó módszer a nikotin. Erős idegméreg. Pár szál cigit szétkapsz, a benne lévő dohányt vízbe áztatod, mikor már elszíneződött a víz (barnás lesz), akkor mehet a cucc spriccelővel a dögöknek.

Rip and tear

(#2) CPT.Pirk válasza Zolaash (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hű tényleg, ezt már hallottam, csak elfelejtődött. No majd szerzek valakitől dohányt, aztán megcsinálom.

KÖSZI! :R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Katicabogár a fő ellenségük, valahol darabra is lehet venni, de lehet gyűjteni is őket.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4) lapa


lapa
veterán

rakj rá hernyót, az elpusztítja az élőhelyüket a kis gonosz dögöknek. esetleg napalm vagy éjelm.

(#5) bambano


bambano
titán

levéltetű ellen a hígított tej is jó. pajzstetű ellen nem biztos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) CPT.Pirk válasza bambano (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerencsére nem pajzstetűkről van szó, ezek kisebb dögök. Ma végre el tudtam kezdeni a dohánylés kezelést.

A hígított tejet milyen formában lehet használni?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) bambano válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


bambano
titán

a magam esze szerint (mert bár kerestem az előbb, pontos leírást nem találtam), hagynám egy kicsit megsavanyodni azt a tejet, utána hígítva lemosó permetezést csinálnék vele.
de a guglizás most nagyot dobhat a dolgokon :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Zolaash válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Lett valami eredmény?

Rip and tear

(#9) CPT.Pirk válasza Zolaash (#8) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bizakodok. Eddig 4 alkalommal fújtam le a növényeket, de még mindig találok élő dögöket. Lehet ezek közben keltek ki, vagy újonnan érkezettek. Folytatom tovább a kezelést.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) Zolaash válasza CPT.Pirk (#9) üzenetére


Zolaash
aktív tag

[link] ;]

Rip and tear

(#11) Thrawn


Thrawn
félisten

Ha minden kötél szakad ez garantáltan eltünteti őket: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12) bambano válasza Thrawn (#11) üzenetére


bambano
titán

egyrészt ha jól látom, ez nem erre a növényfajra való, másrészt kemikáliákat csak úgy használjunk, ha ismerjük az összes szabályt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Thrawn válasza bambano (#12) üzenetére


Thrawn
félisten

Gyakorlatilag bármely szántóföldi vagy kertészeti kultúrában használható szerről van szó, annak meg természetesnek kell lennie, hogy használat előtt elolvassuk hogyan is kell adagolni/felhasználni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahogy nézem, csinál valamit a dohány lé, de elég precízen meg kell oldani, hogy az egész növény kapjon, mert a levek aljára nehezen jut el a cucc...

Zolaash: csak előtte meg kell találni az anya tetvet, ami táplálja a kis tetvek védőpajzsát! :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15) Zolaash válasza CPT.Pirk (#14) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Lol... :DDD

Rip and tear

(#16) Rive


Rive
veterán

Mosogatószer, cukor és némi ecet összekeveréséből létrejövő zöldes folyadékot vízzel jól hígítva kell betölteni pl. ablakmosó spriccerbe, és azzal lefújni a dögöket.

Ecet helyett próbálhatod úgy is, hogy csilipaprikát főzöl a vízbe :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17) CPT.Pirk válasza Rive (#16) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na az ecetes bizbasz egy kicsit a kukacvirágot is megrágta, de nem vészes. Többet mondjuk nem fogok ecetes vackot használni semmire.

A csilipaprikát a cukor és mosogatószer mellé, vagy külön lefőzni?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18) Rive válasza CPT.Pirk (#17) üzenetére


Rive
veterán

Lefőzöd vízzel (esetleg egy kis fokhagyma is bele), aztán bekevered cukorral, mosogatószerrel.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19) bambano válasza Thrawn (#13) üzenetére


bambano
titán

a használati útmutatójában benne van, hogy szisztémikus vagy kontakt (ez talán igen), hogy milyen párt javasolnak hozzá, hogy a következő kezeléshez milyen más kemikáliát javasolnak, hogy milyen eső/folyadék, hőmérséklet, időszak és egyéb javaslat van hozzá?

arra tippelek, hogy ennek legalább a fele nincs benne a tájékoztatóban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) CPT.Pirk válasza Rive (#18) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekesnek hangzik. Nálad bevált?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21) Rive válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


Rive
veterán

Hát, mi nem nagyon tudunk bemenni a konyhába kotyvasztás idején...

Amúgy azt hiszem, be (nem én vagyok a dolog kivitelezője a családban). De nálunk elég összetett a helyzet, mert bár a permetezett helyen nincs tetű, minden máshol (pl bodza) van - ennek apropóján pedig épp egy katica-népességrobbanás kellős közepén vagyunk. Szóval most nem tudom, mitől.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#22) Thrawn válasza bambano (#19) üzenetére


Thrawn
félisten

Miért is lenne benne? Ne keverjük a termesztéstechnológiát a növényvédelemmel :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#23) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, úgy nézem, hogy nem maradt élő tetű a növényeimen. Érdekes, hogy pár napja vettem a spárban mentát, rozmaringot meg kakukkfüvet, gyorsan kiültettem őket normális méretű cserépbe, és a mentára még aznap rátalált pár tetű a kis zöld fajtából. Talán az illat vonzotta őket, nem tudom.

Lényeg annyi, hogy ők is kaptak a dohányos permetből, azóta ott sincs tetű egy szál sem. Sőt, az egyik cserépbe ledugott fokhagyma gerezdem is kihajtott. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24) Zolaash válasza CPT.Pirk (#23) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Rákenróóóó!!! ;]

Rip and tear

(#25) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No remélem még valaki emlékszik erre az írásra, mert a harc azóta is tart, csak ma végre megtudtam, hogy mi ellen harcolok, nem is akármi ellen! :Y

Fiatal verzió:

Idősebb verzió:

A képen látható rovar magyar neve a zöldborsó levéltetű, vagyis Acyrthosiphon pisum. Ez egy olyan különleges levéltetű, ami fotoszintetizál, mintha növény lenne. [link]

Jellemzői:
- a borsmenta de sokkal inkább a menta nagyon vonzza, holott ezek bizonyos fokig kártevő űző növények.
- az áztatott dohányleves permetezés nem érdekli, vígan élnek tovább. Ha fokhagymás vizet permetezem, vagy vegyítettem a két dolgot, esetleg a fokhagyma helyett menta leveleket áztattam még a dohánnyal együtt, az sem érdekelte.
- úgy szaporodik, hogyha sok van egy helyen, akkor szárnyas egyedek jönnek létre, amik betámadják az egyéb növényeket. Nem válogatnak, gyakorlatilag mindenre mennek, aminek lédús hajtásai vannak.
- ha vesszük a fáradtságot és pl. egy kis csavarhúzóval egyenként leszedjük és kilapítjuk őket (2-3 nap, napi 2-4 átnézés egy cserepes növénynél), akkor megszabadulhatunk tőlük, de mivel ekkora már a baj megtörtént, könnyen lehet, hogy visszafertőződik a növény az említett apró, szárnyas verziók miatt.

Zöldborsó levéltetű (Acyrtosiphon pisum)
Jelentőség: gyakori, jelentős kártevő. Rövid időn belül súlyos terméskiesést képes okozni. A fiatal leveleken csoportosan megfigyelhetők a levéltetvek. A meleg, párás, korai tavaszodás kedvez a levéltetveknek.
Fejlődés: évelő pillangósokon telel pete alakban. A gazdanövény öregedésével elvándorolnak.
[link]

Mivel most pár hét után újra visszafertőződött a szobában tartott menta növényem, kitettem az erkélyre. A növény évelő, a tetvek nem. Remélem a hideg elintézi őket végleg.
Egyébként nem próbáltam még ki a rabló atkákat, valamint egyéb vegyszeres rovarölési módokat, remélem jövő tavasszal nem kerülnek megint elő...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) Dluinet válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hajszárító, hólégfúvó? a nővény a hirtelen hőemelkedésre nem károsodik, viszont a kis szemetek azonnal megszáradnak. Mind a disznóperzselésnél a szőrök elégnek, a disznó nem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27) CPT.Pirk válasza Dluinet (#26) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hűha, ne erről még nem hallottam! (vagyis a disznóperzselésről igen ;] )

Próbáltad már személyesen?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) Dluinet válasza CPT.Pirk (#27) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem csak asszociáltam
akváriumi nővényeknél szoktuk a hideg-forro-hideg fürdőt alkalmazni 3×10s idővel, esetleg több ciklussal

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29) Dluinet


Dluinet
nagyúr

állítólag állatok leheletére ledobják magukat a levélről, így kivédve a véletlen elfogyasztást

gondolom egy ember lehelete csak töredéke egy marhának vagy egy lónak

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.