Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

A szoftver remélhetőleg rendesen megcsinálja a partició eltolást klónozás előtt.

⭐ Stella

(#2) Kroni1


Kroni1
veterán

A külső usb ház jobb sztem, mert abban aztán a noti korábbi HDD-jét tudjuk tovább használni külső HDD-nek!

(#3) macilaci78 válasza Kroni1 (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez így van. Aki nem akar külső meghajtót használni, annak teher a kábel is, a ház is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) Zoz


Zoz
őstag

"Jelentős különbség ugyanis a két gyártó terméke között, hogy míg a Kingston egy 2,5"-es SATA eszközöket fogadó USB-s házat kínál erre a célra, addig a Corsair egy jóval egyszerűbben használható USB-SATA kábelt mellékel saját csomagjában"

Mi ebben a jóval egyszerűbb? SATA csatlakozóra feltolni ugyanannyi, a fedél meg egy mozdulat a Kingston cuccnál.

(#5) Daywalker válasza Zoz (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Kb. két mozdulattal kevesebb:D Ez a Corsairnél marketing. Mindenesetre én szívesebben vinnék magammal egy kábelt, mint egy ilyen műanyag cuccot, plusz kábelt.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) JoeYi


JoeYi
őstag

Samsung a 830-as széria kezdetétől kínál ilyen csomagot. +4e forint a "naked" -hez képest, ellehet dönteni megéri-e

(#7) freemanone


freemanone
őstag

valjon ezek a klón cuccok bekapcsolják a trim-et, tiltják az indexelést és a defragot is? valamint ugye az ahci módról se feledkezzünk meg, mert ha nem akkor azért az elég csúnya átbaszás a nagytöbbség felé.... :U
arról már nem is beszélve, hogy egyes driverekkel nem megy a trim.... jellemzően a gyári driver ami ~2 évnél régebbi kiadású notikhoz van pont ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#8) ANOka válasza freemanone (#7) üzenetére


ANOka
őstag

Az AHCI-t szerintem csak BIOS szinten lehet átállítani.
A Windows - XP biztosan - meg nem szereti, ha átállítjuk alatta a merevlemez elérési módot!
(A 7-esnél nem tudom, még nem próbáltam.)

(#9) freemanone válasza ANOka (#8) üzenetére


freemanone
őstag

7es és XP is registry módosítást igényel, de nem túl bonyolult. tudom, hogy csak bios-ból lehet megtenni az ide-ahci váltást és pont ezért érdekes kérdés, hogy erre felhívják-e a figyelmet pontos leírással, mert ennélkül a lemez nagyon gyorsan kukázható lesz és ez még garis állapotban sem kellemes, mert elvesztheted az összes adatodat.

[ Szerkesztve ]

(#10) Zotya84 válasza ANOka (#8) üzenetére


Zotya84
őstag

7-es nél nem okoz gondot, de előtte az AHCI szolgáltatást be kell kapcsolni registryben, és utána simán viszi...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#11) Dark Archon válasza Kroni1 (#2) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szerintem a kábellel is...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#12) Pista0001 válasza Dark Archon (#11) üzenetére


Pista0001
addikt

A Crucial M4 is kapható ilyen kitben, ahhoz is ilyen kábelt adnak, 10€-val drágább (kb) a szóló SSD-nél.

Szerk.: a 128 GB-os esetében, a 256 GB-osnál már 15€ a különbség :F

[ Szerkesztve ]

(#13) antikomcsi válasza ANOka (#8) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Látom másnak sikerült 7-esen, nekem nem.

Ahányszor IDE módban lett telepítve a win7, mindig kék halál lett a jutalma, ha csak simán biosban átállítottam AHCI-re.

(#14) freemanone válasza antikomcsi (#13) üzenetére


freemanone
őstag

előtte meg kell tenni 1 apró módosítást a registry-ben, majd újraindításnál biosban beállítod az ahci módot és már megy is.

Exit all Windows-based programs.
Click Start, type regedit in the Start Search box, and then press ENTER.
If you receive the User Account Control dialog box, click Continue.
Locate and then click one of the following registry subkeys:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Msahci
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\IastorV
In the right pane, right-click Start in the Name column, and then click Modify.
In the Value data box, type 0, and then click OK.
On the File menu, click Exit to close Registry Editor.
Reboot the machine, enter BIOS.
Change the SATA mode to AHCI than save and reboot.

(#15) banhammer


banhammer
veterán

A videó elején lévő Corsair kávésbögrét hol lehet venni?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) Cobra.


Cobra.
őstag

Mondjatok már egy olyan laptopot, amin van gyárilag W7 és nem AHCI-re volt állítva a merevlemezkezelés.

(#17) Komcsi válasza Kroni1 (#2) üzenetére


Komcsi
tag

Ott a pont! :)

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#18) freemanone válasza Cobra. (#16) üzenetére


freemanone
őstag

acer 3820TG pl biztosan :U

(#19) TeeJay


TeeJay
félisten

szerintem ez többet ér [link]

így a notiba az ODD helyére lehet tenni még 1 meghajtót így nem csak egy SSD marad hanem SSD+HDD is

az ODD-t meg ma már nagyon ritkán használják az emberek, arra tökéletesen elég az a külső USB-s ház amit adnak mellé
az egész komplett termék 8ezerbe sem kerül :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20) bteebi válasza TeeJay (#19) üzenetére


bteebi
veterán

Ez tényleg nagyon praktikus megoldás :). Egy dolog mondjuk mindenképp ellene szól: az akksis üzemidő. Bár az is igaz, hogy egy SSD nem fogyaszt túl sokat, szóval nem emiatt nem tud majd valaki végezni a munkájával.

Egészen kedvet kaptam egy ilyennek a vásárlásához :). Jó lenne a laptopba egy SSD, de a 250 gigás HDD-t SSD-vel nem tudnám kiváltani. Így viszont elég lenne mellé mondjuk egy 60 gigás, és mindenki vidám lenne :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) TeeJay válasza bteebi (#20) üzenetére


TeeJay
félisten

640-es WD Blue van a notimban és szeretnék venni SSD-t hogy jobban pörögjön minden...
egyértelmű hogy egy ekkora vinyót nem szívesen száműznék így én is ilyen keretbe fogom majd tenni és így bőven elég lesz egy 64gigás Samsung 830 SDD

egyiken a rendszer bőven elfér és gyors lesz míg a másikon lehet tárolni minden fontos dolgot, és mivel ezentúl a vinyó már nem rendszerlemez lesz így simán be lehet állítani hogy teszem azt 5perc után nyugodtan álljon le, amivel csak még tovább fog üzemelni a gép akkuról.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.