Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57) bot1978 válasza D1Rect (#55) üzenetére


bot1978
senior tag

kiváló gyártásminőség a D5, csak tízszeres áron. Ennyiért ez már szerintem nem érdem, hanem alap. Az meg egyenesen gáz, ha ilyen nagyon drágán nem vagy készen.
Ehhez képest veszel egy ilyen kínait, bedugod és pipa.
Szóval ha nem a csicsa vagy a farokmutogatás kell, akkor van megoldás alacsony áron. Mindig is volt. Semmi értelme nem volt soha még az ilyen kompakt vackokat sem megvenni.
Még Ordasi féle fúrt blokkal is le lehet nyomni egy olyan hatásfokát annak meg ezresért ment darabja az aprón. Már egy ideje nem építettem, de bő két éve, amikor összeraktam az utolsót a linkelt pumpával lássuk:
5k volt a pumpa akkor újonnan, csatik, bilincs az árban
2k volt a blokk (fúrt réz CPU blokk) apróról
3k volt egy GPU blokk (ez egy nagyon régi giga blokk volt, de gyári új dobozában, bontatlan, mondjuk plexi tetős, nekem emiatt nem tetszett, de az embernek kellett és tele volt a doboza bilinccsel. Olcsó volt, de 6mm rajta a csonk és műanyag, szóval szerintem szar, de csőre cső és be lehetett kötni a 8/10mm-es csővel)
10k volt a triplaradi, slim de adtak hozzá HF csonkokat is
Összeadod ez nincs 20 rongy. A cső meg a desztvíz kis fagyállóval filléres tétel. Ennyiért léghűtésből hozd össze a CPU-t meg még a VGA-t is úgy, hogy még jó is legyen. Szerintem simán olcsóbb a víz, ha jót akarsz.
Egy rézblokknak sima a teteje. Flex mindenkinek van otthon. Kivágsz egy négyzetet egy lemezből és kifúrod ahol kell. Most pl. Ryzen AMD-nek a gyári merevítőjét fel lehet használni alul és simán beletekered a metrikus csavart amit a csavarboltban megveszel kemény 10Ft/db áron. Veszel négy csavart és fel is tetted az ordasi blokkot. Ráadásul simán le tudod venni bármikor az alaplap kiszerelése nélkül. A kvázi "lefogató" lemez el is takarja a blokkot, ergo csak rajtad áll hogy néz ki. Ha csicsázni akarod lefújod valami festékkel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.