Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kinder


Kinder
senior tag

Kis elírás:
Az E4500 1.2875V-ot, az E7200 pedig csak 1.750V-ot. :)

amúgy grat! :)

(#2) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Grat az irásnak :C
Hát igen 1,750v az egy kicsit sokkk :D
Én is hasonló terven töröm a burám, E7200-at venni.Majd kiderül mire lessz mani :)
De elég jónak tünik ez az E7200-as proci :K

WOT: kissio

(#3) erdoke


erdoke
titán

Akár az eltérő típusú, vagy eltérő helyre rakott érzékelő, de még az alaplap monitorozó rendszere is okozhatja a maghőmérséklet különböző értékeit. Nem értem, miért veszik készpénznek, amit akármilyen alaplap és akármilyen progi kiír. A fogyasztás a lényeg, és a kisebb hőleadó felületet kb. kompenzálja az alacsonyabb fogyasztás.

A legjobb aláírás a héten

(#4) rootkiller


rootkiller
őstag

Érdekes, hogy a procifelszültségek csak egyre inkább csökkennek. Az első Pentiumok még 3.3V-tal mentek, a Northwood magos P4 procijaim 1,525V-tal mennek. Ez meg már csak 1.1750V-ot. Vajon meddig fog még csökkenni??

Artengo TR 990 Pro

(#5) John_Doe


John_Doe
senior tag

E4500 max "suicide shot" léggel, környezeti hőmérséklet: -5°C
Ezt hogy? Még télen az udvaron vagy jéggel? Amúgy érdekes teszt mert kiváncsi voltam mit tud egy E7xxx, főleg hogy E4500 van nekem is. Szóval ezer hála! :R

Igaz nekem csak 300x9-en megy mert e fölött kifagyott. Persze alapfeszen meg egyéb okosságok bekapcsolva ezen túl nem érdekel a tuning.

Shal'kek nem'ron!

(#6) marcias


marcias
őstag

"Tesztreltem két Core 2 Duo processzort" - apró elírás a címben. A teszt jó, nem veszek Intelt ;]

Steam: marcias88

(#7) WZP válasza rootkiller (#4) üzenetére


WZP
aktív tag

Kis szerencsével nemsokára energiát termelnek :B
Az miért van amúgy hogy töb fokkal különbözhet a 2 mag hőmérséklete ?
És csak hallucinálok vagy 2x-3x lassabbak a programindítások mint az előző egymagos(AMD-s) gépemen ? És a boot is 50mp helyett 1 minimum, pedig 1mag vs. 2.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#8) John_Doe válasza WZP (#7) üzenetére


John_Doe
senior tag

Nekem ellenkező tapasztalatom van a 3000+ venice -> E4500 váltással kapcsolatban. Bár nem tudom te miről váltottál.

Shal'kek nem'ron!

(#9) dokar válasza marcias (#6) üzenetére


dokar
addikt

azt hogyan tudom átírni? :F

extra - SEXRay

(#10) dokar válasza erdoke (#3) üzenetére


dokar
addikt

Holnap elhozom a melóhelyről az IR hőmérőt, aztán megnézem a hőleadód felület hőmérsékletét. De kézzel megtapogatva is lehetett érezni, hogy az E7200 jobban fűt, főleg a gyári hűtőn jön ez ki jobban. Elsőnek azt gondoltam, hogy nem is 1.175V-ot kap, hanem többet, de megnéztem és jó volt a fesz.

Itt a melegedés gyári hűtővel:

E7200@1.3125V@9.5*380MHz=3610MHz Orthos stress CPU teszt alatt

extra - SEXRay

(#11) WZP válasza John_Doe (#8) üzenetére


WZP
aktív tag

3800+ venicéről. azzal 50mp alatt bebootolt agyonszemetelt winnel is és ment minden rögtön a BSPlayer 5mp alatt indult szal minden olajozottan ment, ezzel meg 1 perc asztalig aztán még kerreg fél percig..(teljesen friss win esetén csak 1 perc magában) BSPlayer meg van amikor fél percig indul szó szerint szóval nemtom mi az oka ellentétes tapasztalatainknak :)

Inter Arma Enim Silent Leges

(#12) aphra2 válasza WZP (#11) üzenetére


aphra2
aktív tag

Nem vagy egyedül, volt nálunk próbaképp 3 inteles lap is , úgy mondjuk egymásközt ( ugy érzésre mert mérni nem tudjuk) hogy az asztal-ablak-vinyó kezelése lassabb mint az ellenfélé.
Bocsi az off-ért.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#13) leviske


leviske
veterán

Tudom, hogy nem a cikk témája, de ugyan minek találták ki a SSE4-et, ha az Intel csak a SSE4.1-et, az AMD pedig csak a SSE4A-t támogatja? Támogatja egyáltalán valaki az SSE4-et? Ami sima SSE4? :Y

Amugy köszönet a cikkért. :R

(#14) #64791808 válasza aphra2 (#12) üzenetére


#64791808
törölt tag

Bizony nem, bár én inkább az intel termékeket preferálom, de tagadhatatlan, hogy amíg a húzott quadra 40-45 percig mászott fel a vista, addig az amd x2 4200-on szűk 20 perc alatt fenn volt. Hogy mért... teve tudja.

(#15) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Az Allendale(az E1000, E2000 és E4000 széria ilyen) 111 mm2, a Penryn-3M(az E3000, E5000 és E7000 széria ilyen, valamint a Q8000-es) 82 mm2 méretű. Ezek fele akkora L2 cache-sel legyártott változatok, így kisebb lehet a die méret, költséghatékonyabban lehet őket gyártani.

(#16) shabbarulez válasza leviske (#13) üzenetére


shabbarulez
őstag

Az SSE4 54 utasításból áll, de mindig is két részletre készült, ezért van SSE4.1(ami a Penrynben jelent meg és 47 utasítás) és SSE4.2(ami a Nehalemben jelenik majd meg és a maradék 7 utasítást tartalmazza).

Az AMD SSE4A-jának igazából nincs köze az Intel féle SSE4-hez, csak névbeli hasonlóság van mögötte.

Az a kérdés hogy az AMD következő 45nm-es K10-es változata fogja-e tartalmazni az Intel SSSE3-at, esegleg az SSE4.1-et. Kérdés volt-e idő ezeket implementálni az amúgy is sietettett 45nm-es bevezetés mellett.

(#17) hcl válasza rootkiller (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A 8086/88-tól az első 486-okig minden 5V-on ment... a DX4 ment talán elsőként 3,3-on. Méghozzá azért mert a melegedés egyik fő forrása a minél több fesz.
0,6V alá tuti nem fog menni :) Persze kicsit feljebb van a határ de most túl fáradt vagyok hozzá hogy véggondolja, gyakorlatilag mennyi :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) gV


gV
őstag

érdekes írás, kösz
eist és c1e be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#19) dokar válasza gV (#18) üzenetére


dokar
addikt

be van/volt kapcsolva

extra - SEXRay

(#20) dokar válasza shabbarulez (#16) üzenetére


dokar
addikt

Úgy tudom a 45nm-es AMD procik az SSE4.1-et nem fogják tartalmazni, de jön helyette az SSE5, amiben rengeteg hasznos jó dolog lesz, csak el kell terjednie.

Egyébként lapkaméreteket honnan szedted? Nekem teljesen más adataim vannak. :U

extra - SEXRay

(#21) FID


FID
őstag

Grat a cikkhez bár én azt sajnálom inteléknél h amd oldalon nagyon komoly m-atx alaplapok jönnek ki mostanában, és inetl oldalon alig valami.
Azt szeretném még megkérdezni h mi az a c1? :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#22) dokar


dokar
addikt

Egy kis érdekesség:

Penryn ERRATA

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#23) KillHates


KillHates
nagyúr

Jó kis cikk volt! :R
Én is ráfaragtam a Q9450-el, melegszik a kicsi mag miatt eléggé... pedig olyan kis ványadt coolert adnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24) KillHates válasza FID (#21) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is várom a hybrid sli-s matx lapokat Intel platformra... :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25) FID válasza KillHates (#24) üzenetére


FID
őstag

Én ez miatt várom mert egyelönre gagyi cuccokat vettem h ha nem sikerül ne bukjak sokat de mivel ugy néz ki h jo lesz ezért kel egy jo lap.[link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#26) KillHates válasza FID (#25) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem az Asrock conroe1333 nem gagyi.Összeraktam már vagy 70 gépet ilyenből és egy sem volt rossz és egy sem ment azóta tönkre!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27) FID válasza KillHates (#26) üzenetére


FID
őstag

Nemtudom huzni benne a procit 2200mhznél feljebb :(((

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#28) Prego válasza Kinder (#1) üzenetére


Prego
senior tag

Nem azért lehet ez a hőmérséklet különbség, mert a 45 nanós proccokhoz kisebb hűtőt is adnak? ki kéne próbálni a 4500ösnek a hűtőjét a 7200essel.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29) Tyberius


Tyberius
aktív tag

A szorzót hogyan állítottad 9-re?

(#30) leviske válasza shabbarulez (#16) üzenetére


leviske
veterán

Köszönet a kimerítő válaszért. :R

(#31) dokar válasza Prego (#28) üzenetére


dokar
addikt

mindkét procit ugyanazzal a hűtővel (Zalman) teszteltem

extra - SEXRay

(#32) dokar válasza Tyberius (#29) üzenetére


dokar
addikt

BIOS-ban átállítottam 9.5-ről 9-re. :U

extra - SEXRay

(#33) tbs válasza rootkiller (#4) üzenetére


tbs
addikt

SiO2 PN átmenet áttörése 0.7V potenciálkülönbséget igényel. Ez a hőmérséklet emelkedésével csökken. Úgy gondolom, ez alá SiO2 alapú félvezetőkkel nem feltétlenül érdemes menni.

Illetve elképzelhetőnek tartok egy olyan trükksort, ami indulás előtt felfűti a csipet, hogy a nyitófesz jóval alacsonyabb legyen, oszt utána a működés melegíti. :DDD

(#34) pcsabat


pcsabat
őstag

Nem igérkezik rossznak a C2D 7*** sorozat, de nem hinném hogy egy 4500-ról megérné 7200-ra váltani, érezhető sebességkülönbséget nem igazán (vagy csak néhány programban) lehetne tapasztalni. Egyébként ez a 10*300 tényleg tökéletesen elég a 4500-nak, én így használom már több mint fél éve 1,21v-on teljesen hiba nélkül és 45 fok fölé soha nem mentek még a magok. Grat az íráshoz!

(#35) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Jó cikk, ezzel is okosabb lettem :R Viszont: annyira nem jobb az E7200, hogy most feltétlen váltani kellene rá ... főleg a E4500hoz képest... szvsz :U

(#36) ronaldo


ronaldo
őstag

Milyen konfigban volt 100W körül az üresjárati fogyasztás? Mert így elsőre egy picit sokazom.

(#37) dokar válasza ronaldo (#36) üzenetére


dokar
addikt

A következők voltak a fogyasztásmérő után:

1x modem (~7W)
1x pc tápegység
1x ASUS P5K
1x E7200
1x Zalman 7000Cu (1-2W)
2x DDR2-1066@2.0V
2x SATA-II HDD
1x PATA DVD-RW
1x HD3850 (10-15W-ot eszik idle-ben)
1x PCI hálókari

extra - SEXRay

(#38) Oliverda válasza dokar (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

Van ebben is szép TLB bug. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) ityam


ityam
senior tag

en hianyoltam a tesztbol egy ket jatektesztet. hogy tudja az ember hogy amire a legtobbet hasznalja a gepet azok gyorsulnak e valamennyit egy normalis felbontas high reszletezettseg mellett.
nekem is most egy e4300 as procim van 3 GHz en hajtva es gondolkodok hogy lecsereljem valami taposabbra, csak nem tudom hogy a jatekok ahogy tenylegesen jaccok 1680*1050 ben gyorsulnanak e egyaltalan.vagy itt mar inkabb a vga sebessege szamit es folosleges a procira koltenem.

(#40) dokar válasza ityam (#39) üzenetére


dokar
addikt

már készen van a következő C2D tesztem, de abban sincs játék és majd csak hétfőn reggel 8-kor fog megjelenni.

a kihajtás attól is függ, hogy milyen karid van és milyen játékokkal játszol. erről nagyon nehéz egy átfogó képet adni.

extra - SEXRay

(#41) ViSAS


ViSAS
senior tag

Gratula az írásnak, főleg azért, mert nekem is E4500 van. :)

(#42) muxi-muxi válasza dokar (#10) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Szerintem ez nem is olyan egetrengető hőmérséklet. Az én 2160-asom is eldisszipál ennyit ha tuningolom (1,45V, 3,02 GHz), sőt. Ha megy négy darab magokra optimalizált Prime, nekem is fűt, mint a rezsó, a mellékelt full alu hűtővel 78, a rézmagos hűtővel 75 fok körül megy, max fordulaton. Ugyanez a Hyper TX2-esemmel már csak 66 fok, öt volton lesz belőle 74 fok. Ma megyek a 7200-esemért, nagyon kíváncsi vagyok.

Kösz a cikket, gugli a barátunk, kiváncsi voltam, hogy elérhető-e a négy GéHáZé.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.