Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Nyílj meg topik! :)

(#2) gabor85


gabor85
őstag

Hááát, ha a helyedben lennék én barkácsolnék össze egy htpc jellegű masinát, tény hogy drágább, de az van benne amit te szeretnél :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Neil Watts válasza gabor85 (#2) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ok, csak hogy egy céleszközhöz képest nem lesz nyűg vezérelni? Ugyanis ettől félek. :F

Amúgy ezt néztem ki:

MSI E350IS-E45
RAM DDR III 2 GB 1333 SAMSUNG 3 ÉV
CFI CBI-A6719 Slim Mini-ITX fekete számítógépház 150W

Minden egyebem van. Plusz van egy Win MCE kompatibilis távkapcsom, meg ha szeretnék akkor vevőegységet is tudnék hozzá szerezni.

Csak kérdés, hogy mi legyen szoftveres oldalról rajta? :F
OpenELEC-et néztem, csak madgie beszámolója tántorított el, bár a Brazos klubban nagyon sokan használják megelégedéssel :F

Na ilyenkor mi is van? :D

(#4) gabor85 válasza Neil Watts (#3) üzenetére


gabor85
őstag

szoftverel oldaról xmbc asszem, vagy Windows Media Center felokosítva.

[ Szerkesztve ]

(#5) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Szerintem HTPC, bár a helyedben egy cseppet erősebbet raknék össze (azt nem tudom PC-n játszol-e vagy miképp állsz ezekkel a dolgokkal), ez az LGA1155 platfrom most elég jó áron megy, és keveset is eszik, de erő is van benne azért.

Szoftveres oldalról meg ugyebár XBMC, én azt láttam/használtam élőben, nekem bejött.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#6) macimeister


macimeister
aktív tag

én valami konfig meg xbmc, ha van okos telcsid, akkor távirányítód is van. tegnap raktam fel win alá nézegetni és van hozzá korrekt progi androidra amivel lehet csinálni mindent. az ilyen egybedolgokat valamiért sose szerettem :)

(#7) Neil Watts válasza mexicanraven (#5) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Nagyon mást nem tudok összerakni, mert ahhoz már aktív hűtés kéne, az meg hangos. :(
Nézegettem a Popbox V8-at, sajnos az nem játszik le még mindig normálisan avikat elvileg (na a PHTV-s teszt az eléggé durva volt ebből a szempontból). Igy ez kiesett.

Maradt tehát a:

Dune HD TV-101W (10/100, wifivel) 31.690 Ft
Dune HD TV-301A (Gigabit, Wifi nélkül, 2,5" HDD beépíthető) 43 990 Ft
DUNE HD TV-301AW (Gigabit, Wifivel, 2,5" HDD beépíthető) 47 990 Ft

meg ebben az árkategóriában a következő konfig:

ASRock E350M1 23 454 Ft
Kingston DDR3-RAM 2GB PC3-10667 Kit (KVR1333D3N9K2/2G) 4 550 Ft
Cooler Master Elite 100 150W minőségi táppal 12.446 Ft

Csak mondom, utóbbinak félek a szoftveres hátterétől, hogy mittudomén valami mégsem úgy megy mint ahogy kéne...:F

Vajh' most mit csináljak? :D

(#8) Sethdobaloah válasza Neil Watts (#7) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

neked kellene eldöntened mire van szükséged igazából.

Rendes médialejátszót pc-ből csak linux alapon fogsz tudni megcsinálni (rendes: pl nem találkozol az OS-el, csak ha kifejezetten te akarod)

De: én még nem láttam olyan médialejátszót ami megközelítette volna az xbmc kezelhetőségét/tudását/bővíthetőségét.
PC-nek plussz, hogy másra is használhatod (játék, ha elég erőset veszel)

De ha csak filmézésre kell, és elsődleges szempont a könnyű telepíthetőség, és használhatóság... akkor inkább valami box lesz a te választásod :)

...csak én vagyok helikopter?

(#9) Neil Watts válasza Sethdobaloah (#8) üzenetére


Neil Watts
veterán

na igen, átrágom még párszor ezt a témát... :D

(#10) madgie


madgie
titán

Vegyél valami Dune-t, oszt jóvan. Vinyót nem biztos, hogy raknék bele, eléggé befűt ilyenkor (de egy USB-s külső házzal megoldható, hogy ne fűtsön, mégis legyen tárhelyed).

(#11) Neil Watts válasza madgie (#10) üzenetére


Neil Watts
veterán

Jaja, én is arra hajlok már egyre jobban. :P Az is van, arról ment az OPlay is. :)
Igen, egyre jobban látom, hogy egyszer kell megfizetni a jót aztán utána 100 évig nem fogja meg semmi. :) Hát ami viszi a Killa Sample-t röccenés nélkül, az rossz nem lehet :))

(#12) madgie válasza Sethdobaloah (#8) üzenetére


madgie
titán

"De: én még nem láttam olyan médialejátszót ami megközelítette volna az xbmc kezelhetőségét/tudását/bővíthetőségét."

Igen, az xbmc baromi kényelmes és testre szabható... de ha a képminőség is fontos?
Most van nálam egy openelec xbmc (frodo) brazos htpc és egy popcorn hour a-210. Mivel az erősítőm hdmi-s és a filmeket nas-ról kapja, így valós időben tudtam váltani a lejátszók között, miközben ugyanazokat játszották. Konklúzió: ha a képminőség fontos, médialejátszót kell inkább venni, egy hd ready plazmán is élesebb és szebb képe van a popinak, mint a brazosnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.