Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Solten


Solten
addikt

Köszönjük ezt a hasznos írást... :C Ehh, 4850-re tökéletes, de nem birkózik meg a 4870-el?? :Y :Y :Y Meglepett a dolog...

Saor Alba

(#2) juhi07


juhi07
senior tag

NAgyon jo lett :DD :U

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#3) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Még épp időben olvastam el ezt a tesztet :)

A 7vége felé pont ezt a párosítást szándékoztam beújítani.....de így .....
Keresni kell valami nagyobb teljesítményű hűtőt, vagy nincs más hátra csak a víz :F :)

Köszi az írást :R

(#4) HSM


HSM
félisten

Grat, tanulságos írás! :R

Én a helyedben nem kockáztatnám a kártyám, azok a kis bordák 100%, hogy nem hűtik a VRM-et megfelelően... De ha téged ez nem zavar, hát te tudod... (Engem rendkívüli módon frusztrálna, hogy jajj, csak ne terheljem a vidkártyát 60% fölé.... :( )
Nálam a 4850 VRM IC-i is szépen melegednek pedig szerintem rendesen hűtöm őket: [link], pedig nekik "csak" 110W-os TDP ellátása a dolguk, és pont van hátrafelé légáramlat felettük, úgy kb 60 fok körül vannak. (Nem éget meg, de nem esik jól megfogni.... :U )

Az S1 amúgy elvileg már elbírja a 4870-et, bár én még élesben nem láttam, csak a VRM-et kell megsufnizni... Elvileg rá lehet eszkábálni a S1 X19X0-okhoz való VRM hűtését, vagy valami nagyobb alternatívát... :C

Külföldön olvastam olyasmiket, hogy a VRM túlmelegedés miatt nem működtek a 4870-ek AC S1-el... Sajnos ez egy kritikus pontja a kártyának, amit kis felülete miatt nehéz hűteni, de muszály.

Solten, papi77: Azért ne felejtsük el, hogy a 70-es másfélszer akkora fűtőteljesítménnyel rendelkezik!!!! :K Ráadásul kisebbek rajta a VRM IC-k, nehezebb őket tisztességesen hűteni.

[ Szerkesztve ]

(#5) papi77 válasza Solten (#1) üzenetére


papi77
addikt

Ezt én sem értem...biztos,h jó az érzékelője a kareszodnak? :U

Az első: NOKIA 1611

(#6) cizoe


cizoe
őstag

Gpu hűtésnek jónak kell lennie (bár itt az is irdatlan magas), vrm felé van valami nagy gond, vagy a szenzorral, vagy fizikailag (esetleg rosszul felszerelt hűtés, alacsony fordulat). Egy chillanak, aktív s1-nek, hr03 nak gond nélkül el kéne vinnie a karit.

[ Szerkesztve ]

(#7) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

(#8) pschio


pschio
őstag

valami nem stimmel. be voltak kotve a ventik? nekem az jon le mintha passzivba ment volna az egesz vga hutes

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#9) raskolnikoff válasza MaSzKa (#7) üzenetére


raskolnikoff
őstag

bizony, régi téma már, hogy a gddr5re NINCS hűtés.
nekem a vf 1000 is elvitte a GPUt szépen 70 fokon, de a VRAm ugyaniugy 120 fölött volt.

emberek ne teszteljetek már semmivel mert úgysem lesz jó, a HR03-mal se meg semmivel!

csak a rohadék rivatuner jönne már (legalább, ha már nem jön jó léghűtés gddr5re...)

MOD. de van jó léghűtés. a gyári :D nekem semmi bajom vele amugy, a zajt meg lesz*rom. :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#10) Typhoon47 válasza Illusion1010 (#3) üzenetére


Typhoon47
őstag

Talán S1.. :B

"Education is important but big biceps are importanter"

(#11) HSM


HSM
félisten

Akit ennyire zavar a terhelés alatti zaj, az miért nem vesz passzív 3870-et?
Ez van, egy 160W-os kártyát nem lehet akárhogy lehűteni, pláne halkan. :(
(Esetleg miért nem bütyköl át egy 4850-et???)

(#12) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Érdekes teszt! Nálam eddig a GFX abszolút nyerő volt, főleg, hogy a 4850-et szépen lehűtötte. Azt hittem volna, hogy a 4870-el is boldogulni fog, hát tévedtem. Marad az S1!

(#13) Sea Edge


Sea Edge
tag

Nem ertem miert kell lecserelni a gyari hutest, amikor legalabb 2 ev garival aruljak a kartyakat.
Ennyi ido alatt siman el is evul a kartya. Jo, az alap ventibeallitassal kicsit forro volt, de 35% kornyeken meg alig hallhato viszont lenyegesen huvosebb.

(#14) Tired válasza raskolnikoff (#9) üzenetére


Tired
csendes tag

Hja kérem, könnyú annak, akit nem zavar a zaj! :K

[ Szerkesztve ]

(#15) nemtommi


nemtommi
senior tag

Szia!
Jó a cikk, biztosan megmentesz vele pár embert itt a felesleges pénzkidobástól.
(Természetesen nem a 4870 megvételét gondolom feleslegesnek)
Ami viszont rögtön szúrta a szememet:
"Ha képzeletben tovább húzzuk a görbét az első perc adatai alapján a 130. másodpercig(idegen szóval interpolálunk)"
Ez idegen szóval az extrapolálás.
Üdv.:
nemtommi

(#16) Tired válasza nemtommi (#15) üzenetére


Tired
csendes tag

Köszi! Javítottam! :R

(#17) jodamester


jodamester
tag

25 mm vastag ventikkel vajon milyen eredményt adna...?

(#18) idiot válasza HSM (#4) üzenetére


idiot
tag

Hát szerintem is gond van a hűtéseddel.Pedig nálam a gyári van fent 55% venti fordulattal
terhelés alatt 65 foknál nem megy feljebb. :U

alter

(#19) ^Clown válasza idiot (#18) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az oké, de 55%-nál milyen hangja van? Kollégát minden bizonnyal zavarja a zaj, ami már 30% felett jelentkezik.

(#20) MC Pite


MC Pite
veterán

2900 extreme való erre ;)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21) Tired válasza MC Pite (#20) üzenetére


Tired
csendes tag

Kár, hogy ezt csak a 2900-as kártyákra lehet felrakni. :(((

(#22) cizoe


cizoe
őstag

Szvsz Chillának még maxon sincs nagy hangja, gyári blower 10x hangosabb...

(#23) papi77 válasza cizoe (#22) üzenetére


papi77
addikt

A 3850-nek 25%-on nagyobb hangja volt,mint a chillának maxon!

Az első: NOKIA 1611

(#24) RiZool


RiZool
tag

Nekem a 4850emet teljesen jol hüti GRID is minden simán játszható órákig és nem melegszik ennyire. Ti amugy milyen progival méritek a hőfokot ?

(#25) #65755648


#65755648
törölt tag

Én HR03 GT-t raktam a 4850-re, de a bordák amiket azzal adnak (több van belőlük mint a sima HR03 mellett) szvsz túl kicsik lennének a 4870 VRM-jeihez. Viszont meg lehetne oldani azoknak is a hűtését egy chipsethűtővel, amit hővezető ragasztóval lehetne rájuk tenni, a HR03 alatt elférne bőven. A 4850 GPU-ja szőrös fánk alatt sem megy 70-75C fölé úgy, hogy a HR03-ra egy csak 300-as fordulaton pörgő 12-es ventit raktam, szal az biztosan elbírná a 4870 GPU-ját is.

(#26) rudi


rudi
nagyúr

Biztosan jól fel lett téve az a Chilla? (mondjuk az igaz, hogy jó nehéz rosszul feltenni) Én teszteltem vele anno 8800 GT-t, ilyet használok a sajátomon is, és furának tartom, hogy az enyémnél maximumon 40 wattal melegebb kártyát ne bírna el, amikor nálam 100 MHz-t húzva a GPU-n sem megy 55 fok fölé. Mindemellett a Zalman rá merte tenni a nem éppen tápos Zalman VF900-at a 4850 Toxicra, ami csak 20 wattal fogyaszt a 4870 alatt.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) ateszm válasza rudi (#26) üzenetére


ateszm
senior tag

nekem alap órajelekkel a 4870 desktopon 65-68 fok, játékban grid,bioshock max 78 fok.
amikor odapörköltem az órajeleknek,850/1100,akkor 100 fok körül volt a max.
ezért nem értem,hogy ezzel a tesztelt hűtővel miért megy 100fok felé a hőfok... :F

(#28) cizoe válasza ateszm (#27) üzenetére


cizoe
őstag

User error maybe..

(#29) nepszter1


nepszter1
addikt

köszönjük a a tesztet :C

(#30) ateszm válasza cizoe (#28) üzenetére


ateszm
senior tag

Magyarul légyszi.... ez Magyar fórum. köszi.

(#31) bnss válasza cizoe (#28) üzenetére


bnss
veterán

Én is erre tippelek. Legjobb tudomásom szerint a képen látható "VITEC" és "PULSE" felirattal ellátott IC-ket is kell hűteni.

(#30) ateszm: rossz felszerelés, nem megfelelő hővezető anyag használata, stb.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#32) raskolnikoff válasza Tired (#14) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Nincs más választásom és leglább zafir matrica van rajta. a hangzavart meg megoldottam BIOS-szal. Azért nem üvölt ám...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#33) raskolnikoff válasza ^Clown (#19) üzenetére


raskolnikoff
őstag

55%-teljesen átlagos és nekem 75 fok fölé nem is nagyon engedné.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#34) raskolnikoff válasza rudi (#26) üzenetére


raskolnikoff
őstag

de nem a GPUval van a baj, azt hiszi mindenki hogy az a gáz, nem, a ram a gáz, a 4400 MHZ! minden hűtő jó a GPUra kivétel nélkül (ésszerű hűtők ugye) de a VRAMra nincs semmi!

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#35) TomBoy1986 válasza Tired (#16) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Na hát akkor ebben a pillanatban érezd magad elnézést kérés áldozatának! Bár láthatod, hogy nem alaptalanul.

Amúgy, így utólag belegondolva ez hasonló eset, mint az X1950 Pro / X1950XT + AC Accelero X2-m volt, ahol az X1950Pro-t terhelve 50°C alatt tartotta, míg az X1950XT-t szépen felhevítette 90°C környékére is - ha a gyári feszültségen használta valaki.

Na de, majd csak kidobnak valami értelmes hűtést ehhez a kártyához a "nagyok". :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#36) gbors válasza rudi (#26) üzenetére


gbors
nagyúr

a 88GT nem jó összehasonlítási alap, elég jól felül van lőve a TDP-je. persze nagyban a tesztkörülményektől függ, de láttam olyan tesztet, ahol a 4870-es konfig fogyasztása cca. 90W-tal volt a 88GT-s felett - ez a táp hatásfokával korrigálva vagy 70W.

másrészt, ha a hűtés tudásának a határát elérjük, onnantól nem lineárisan megy felfelé a hőmérséklet...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37) katt777


katt777
félisten

Próbáld ki, hogy 2 db Noctua NFP8-at teszel a bordákra a Coolink ventik helyett. A hangjuk nem lesz nagyobb, mert csöndesebbek (17dB/1800RPM), ugyanakkor 100m3/s a 2db együttes légszállítása. Kötve hiszem, hogy ez ne hűtené le a 4870-et. Sztem pár embert még érdekelne ez a kombó.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#38) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

160as TDP... uramatyám, az egy húzott quadnak felel meg :Y . és ott azért az alaplap elrendezése miatt lényegesen nagyobb hely van hűtőkkel virgonckodni (értsd, minimum egy felsőkategóriás léghűtő kell rá, azalatt esélytelen húzni mert leszabályoz túlmelegedés miatt). jó, azokat nem is ajánlott melegre engedni, de akkoris.

20 fok eltérés két ember vidkarija között lazán lehet hőfokban. a ház szellőzése is eszméletlen sokat számít. 3870eseknél láttam olyan tesztet, ahol jó 15 fokkal magasabb desktop értékeik voltak, mint nálam 100%os terhelés alatt. és azt se lehet mondani, hogy az enyémen többet pörgött a venti, mert nem (akkor még csak refelrendezésűek voltak, tehát az se lehet).

HR03 papíron kompatibilis, gyakorlatban meg szintén olyanokat hallottam róla, h nem bírja el.

ilyen pár játék alatt még jó dolgot meg nagyon gyorsan felejtsen el mindenki... a Stalker pl nyílegyenes 100%ot produkál játék közben, és hát két és fél percet nem nehéz játszani újratöltés/mentés/menübelépés nélkül. és valszeg nem ez az egyetlen ilyen darab...

katt777 ötlete pedig jó, próbálkozz erősebb ventivel. ha az se megy, akkor pedig dobj rá egy 12est, mondjuk a 100-150cfmes kategóriában vannak még halkak/elviselhetők...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39) katt777 válasza proci985 (#38) üzenetére


katt777
félisten

Például egy Noctua NFP121300. :DDD Egyébként az 90m3/sec, szóval mindenképpen 2 db NFP8 fog a legjobban hűteni a Chillán, ráadásul azokat még fel is lehet csavarozni a gyári ventik helyére.

Egyébként van itt +1 fontos dolog: Vista alatt sokkal jobban terhelődik (azaz melegszik) minden VGA, mert jobban osztja el az erőforrásokat, mint az XP. Terheléses tesztem (szőrös fánk) pl. 96-99% volt XP-n, 99-100% x64 Vista-n. Ez bőven elég arra, hogy pár fokkal melegebb legyen a VGA.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#40) katt777


katt777
félisten

b.ssz... már megint dupláz ez a szar... :W

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#41) katt777


katt777
félisten

Esetleg egy ilyen a VGA végébe a jó kiegészítő hűtésért? :F Nem drága, és réz, sztem próbát megér. Lehet, hogy én majd kombózok egy ilyennel, ha 4870-em lesz, mert a Chilla megvan már. Olyan sokat ígérő az a pici kis réz venti...

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#42) bnss válasza katt777 (#39) üzenetére


bnss
veterán

Erre nem vennék mérget: "90m3/sec", inkább 90m3/óra. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#43) katt777 válasza bnss (#42) üzenetére


katt777
félisten

Ja, tényleg! :B :DDD
No de /sec már jól hűtene, ismerd el! :DD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44) bnss válasza katt777 (#43) üzenetére


bnss
veterán

Az biztos, de merevítés is kellene a házra és a kártyára is. :D

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#45) katt777 válasza bnss (#44) üzenetére


katt777
félisten

Sokat kell dörzsölni... :P :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#46) jodamester válasza katt777 (#37) üzenetére


jodamester
tag

Sztem mindjárt fut és vásárol gyorsan 2 noctuát 4500 Ft-ért... :D ...ami egyébként megéri az árát; én is azokat használom a csillán, igaz, csak 8800 gt-m van. 2 db 80mm noctua együttes légszállítása 106 m3/óra 1800 RPM-en. Sztem ilyennek már illene lehűteni a cuccot valamennyire. Én 800 RPM-en használom, így csak 52 m3 levegőt mozgat meg óránként; zárt házban (thermaltake lanbox-házventik NÉLKÜL) terhelés alatt nem láttam 65-70 foknál melegebbnek a gpu-t. A másik: nem tudom milyen a 4800-as karik felépítése, de én a 8800 gt-re nem tudtam feltenni a felső low profile ramsüniket, mert úgy nem illeszkedett a hűtő a gpu-ra rendesen. Ebben a cikkben: [link] írnak erről a problémáról is.

(#47) katt777 válasza jodamester (#46) üzenetére


katt777
félisten

Hülye, aki 4500-ért veszi, amikor 1900Ft/db. :P Már bocs... :R Én legalábbis a Vörös Toronyból annyiért rendeltem (és kaptam).
Nálam a vékony RAM sünik éppen rápasszoltak a hőcsövekre.
De ha jól számolok, neked bőven elég lenne 1 db Nocti, nem? :F A zaj ua, mintha 2-t járatsz fél sebességen. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#48) ^Clown válasza bnss (#42) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez nekem is szemet szúrt. Lenne ám cúg a házban :D:D

(#49) Kroni1 válasza cizoe (#6) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez tényleg fura, a gyári hűtő milyen hőmérsékleteket produkál ehhez képest?! Érdekes h a ránézésre komolyabb 2 ventis hűtő ilyen gyengén muzsikál, ha a gyári jobban hűt akkor itt vmi gond lesz..

(#50) #06658560 válasza katt777 (#37) üzenetére


#06658560
törölt tag

"100m3/s" :Y :Y :Y

Mit írtál el benne? Vagy inkább mit írtál jól?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.