Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) aujjobba válasza #31600896 (#6) üzenetére


aujjobba
addikt

Nekem van!
Intel® UHD Graphics 610, a prociba integralva (Celeron G4930).

(#52) M@cika válasza Dare2Live (#47) üzenetére


M@cika
őstag

Arra a kis időre, amíg áttér a POS-ra már baromi felesleges korlátozni a lapkák bányász teljesítményét.

Nasit a kis fehér medvének!

(#53) KROK640


KROK640
veterán

"Az NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti-t június 3-án, míg a 3070 Ti június 10-én lesz megvásárolható." az kimaradt : A bányászok, skalperek, és milliomosok számára.
A többiek ha titániumot akarnak, akkor válogassanak a GeForce 3-4 szériából, abból is könnyebb szerzeni

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#54) KROK640 válasza ted_tris (#22) üzenetére


KROK640
veterán

Ha ez így lesz, akkor nekem 7-8 éves VGAim lesznek ezentúl, lévén nem fogok 2-300 ezret még az osztrák fizetésemből sem kiadni egy középkategóriás VGA-ra.
(egyébként kiindulva abból, hogy a HDDk ára is hogy viselkedett 20112 után , ebben van ráció)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#55) floatr válasza anulu (#35) üzenetére


floatr
veterán

Aaand it gone

(#56) anulu


anulu
félisten

szánalmas.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#57) GreatL


GreatL
őstag

Kaptam árajánlatot... egymillió forint. Úgyhogy nem váltok 3080 Ti-re.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#58) anulu válasza GreatL (#57) üzenetére


anulu
félisten

kiskertől? aqua-nál láttam ennyiért. vicc. reális ár kb a fele lenne.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#59) floatr válasza anulu (#58) üzenetére


floatr
veterán

Amikor a 2080ti volt 5-600k, volt sikítozás :) De meg lett mondva, hogy ez nem a bányászok miatt van, csak a kapzsi gamerek tehetnek róla

(#60) nuke7 válasza #32839680 (#46) üzenetére


nuke7
veterán

tehát ha valaki 3060-t venne majd upgrade miatt, inkább próbáljon 2070-t lőni..? :U :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#61) anulu válasza floatr (#59) üzenetére


anulu
félisten

jah. egyértelmű!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#62) GreatL válasza nuke7 (#60) üzenetére


GreatL
őstag

Nem feltétlen... ha le tudsz csapni egy 3060-ra az EU-ban értelmesebb árazással, inkább vállald be a nemzetközi garanciát egy új kártyával.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#63) nuke7 válasza GreatL (#62) üzenetére


nuke7
veterán

de a 2070 olcsóbb és erősebb, nem..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#64) k-adi


k-adi
nagyúr

tudja valaki hogy a Ti és Super kártya megnevezések között mi a különbség? Ti asztali, Super laptop?
mindkettő gyári OC-t jelöl ? :F

idei példa pl.:
desktop 3080 Ti (bejelentve) vs. laptop 3080S (bejelentés alatt)

[ Szerkesztve ]

(#65) b. válasza k-adi (#64) üzenetére


b.
félisten

A 3080 super csak pletyka szinte létezik egyelőre, nincs bejelentés alatt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#66) k-adi válasza b. (#65) üzenetére


k-adi
nagyúr

jó a példa most mindegy

(#67) gbors válasza k-adi (#64) üzenetére


gbors
nagyúr

Leginkább az a különbség, hogy az NVIDIA marketingesei milyen lábbal kelnek fel aznap reggel.
Megnézve Turing széria Super kártyáit, a 4 kártya háromféle módon kapott upgrade-et, két esetben még a GPU sem maradt ugyanaz.
A Ti pedig hasonlóképpen random, csak régebb óta van jelen.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#69) csigabig válasza #31600896 (#6) üzenetére


csigabig
tag

szia
.
nekem is csak egy csóró GTX1050TI -om van amit úgy javíttattam meg.

(#70) floatr válasza k-adi (#64) üzenetére


floatr
veterán

A 20-as super széria egy "pánik" lépés volt az nvidiától

(#72) GreatL válasza floatr (#70) üzenetére


GreatL
őstag

Jah, akkora pánik volt hogy egy jól működő raytrancig-effekttel feldobták a látványt. Én is pánikszerűen vásároltam be belőle, a 2080 Ti egy kiváló kártyám volt megjelenése pillanatától másfél évig.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#73) Busterftw válasza floatr (#70) üzenetére


Busterftw
veterán

Gyorsan osszedobtak valamit, mert a RadeonVII kiszivargott teszten 2x gyorsabb volt mint a 1080ti ja nem. :B

(#74) floatr válasza #32839680 (#71) üzenetére


floatr
veterán

Jó esetben sorban állnak a tervek a polcon az összes tervezőcégnél. Az intel a core2-vel rúgott egy nagyot az amdbe, amikor átugrott kb két lépést a fejlesztési sorban. A 20-as super széria valószínűleg egy újabb generációként lett volna ránk sózva, ha nem próbálta volna földbe döngölni az amd-t az 5700xt megjelenésekor. Talán még emlékszel is rá, hogy mekkora PR-harc ment, aminek a végén árakat vágtak.

Annyira hirtelen volt a lépés, hogy rendesen elő sem tudták készíteni a hype-ra a médiát. Pár hét telt el a bejelentés és a release között úgy, hogy még pletyka szinten sem létezett. A release-t az amd kártyák elé hozták, és gyakrolatilag a saját vásárlóikat hozták kellemetlen helyzetbe azzal, hogy pár hónap után új termékvonalat árultak az eredeti founders edition ára alatt 100$-al. Baromi pipa volt mindenki, aki az első körben vásárolt, és joggal.

(#75) KROK640 válasza floatr (#74) üzenetére


KROK640
veterán

"és gyakrolatilag a saját vásárlóikat hozták kellemetlen helyzetbe azzal, hogy pár hónap után új termék vonalat árultak az eredeti founders edition ára alatt 100$-al." rendes körülmények között ennek így kellene működnie. Eltelik fél év, jön egy frissített kicsit jobb változat, kicsit olcsóbban. A köv generáció majd megint nagyobb ugrás megjelenésekor drágábban.

Csak aztán jött ez a bányász fhasság (kiváncsi vagyok hányaknak van ténylegesen a kezükben/számlájukon PÉNZként a belefektetett összeg, és nem csak coinként - de szerintem meglepődnénk mennyire kevesen vannak) és elszállt minden az egekebe. A novemberben kinézett VGA-t márciusban (amikor rendes körülmények között már jóval olcsóbbnak kellett volna lennie) 2× annyiért nem tudtam megvenni még használtan sem!

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#76) Dare2Live válasza KROK640 (#75) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"de szerintem meglepődnénk mennyire kevesen vannak"

nem tudom mért de amennyire én látom pont az ellenkezője van. A HW+áram árát mindenki kiveszi eur/usd/forintban amint megvan.

Utána jön a kinek hogy. Aki biztosra megy az kiveszi amint összejött a "0.05" aki meg spekizik az nem. Elég változó.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#78) Dare2Live válasza #32839680 (#77) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és ha bányásztál vele az elmúlt 1évben akkor már 2* fixen kitermelte az árát. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#80) floatr válasza KROK640 (#75) üzenetére


floatr
veterán

Az emberek normál esetben 2-4 évente cserélnek/frissítenek hardvert, és ezt a gyártók is így lőtték be. Pár hónappal később kijönni egy nagyobb teljesítményű, és olcsóbbra belőtt cuccal kicsit pofánverés-jellegű, az ember átverve érzi magát.
Most nyilván nem ez a helyzet, de 2 éve ez volt... vicces, hogy ennyire visszájára tud fordulni a dolog.

(#82) M@cika válasza KROK640 (#75) üzenetére


M@cika
őstag

Majd akkor lesz a számlámon pénzként az összeg, amikor újra felmegy 50k $ fölé az árfolyam.
Amúgy Dare2Live-nak van igaza, ha normálisan kitermelte az árát a cucc, akkor azt érdemes kivenni, a többi már tiszta haszon. Főleg, hogy majd csak 3 év múlva kell utána adózni.

Nasit a kis fehér medvének!

(#83) KROK640 válasza #32839680 (#79) üzenetére


KROK640
veterán

így neked van igazad. Meg persze szerencséd, hogy ilyen kártyához jutottál.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#84) anulu válasza Dare2Live (#78) üzenetére


anulu
félisten

ha minden jól megy, ma jön meg a 3070-em. non-LHR, de nem fogok vele bányászni. en-block nem értek ezzel az egésszel egyet ugyanis.
játékra veszem, arra is lesz használva.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#85) floatr válasza anulu (#84) üzenetére


floatr
veterán

Én egy LHR 3080-ra regisztráltam, de nagyjából 0 esélye van a dolognak.

(#86) anulu válasza floatr (#85) üzenetére


anulu
félisten

szerencsére megérkezett a kártya, itt ketyeg a gépemben. egy RTX megmentve a bányász léttől!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.