Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) GreatL válasza #32839680 (#1) üzenetére


GreatL
őstag

Lett bányászlimit. Majd meglátjuk meddig tart ki, vagy mennyi az értelme.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#3) Egon válasza #32839680 (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Persze ezek az árak jó eséllyel csak tájékoztatásul szolgálnak, amíg a VGA-kra vonatkozó hiány tart.
:U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) exedoc


exedoc
senior tag

Véleményem szerint a 3070-en is bőven lehetne 12GB. Számítási teljesítmény van, de pl egy Unreal motorban RTX-el játszani már szűkös lesz bizonyos jeleneteknél a 8GB. Főleg, hogy egy vagyonba kerül. Ejnye. Azt hittem Ti modelleknél már változtatnak ezen.

(#5) Mans20


Mans20
addikt

Jöhetne végre valami 3050 a csóróknak is.

(#6) #31600896 válasza Mans20 (#5) üzenetére


#31600896
törölt tag

Én már annyira az vagyok, hogy VGA-m sincs. :D

(#7) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Szerintem a 8 játéknál, ahol RTX feature kerül beépítésre igazán be lehetett volna másolni a részleteket, hogy mely játék melyiket kapja, ha már az NV részletezte ezt a press release-ben.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#8) Öööööreg


Öööööreg
lelkes újonc

Mondjuk egy minimum 16 GB-ot illett volna rátenni, ha már a Radeonokkal akarnak versenybe szállni. Még a 3060-nak is 12 gigás, erre meg idetolnak egy 8 gigás 3070 Ti-t :W

[ Szerkesztve ]

(#9) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ha létezik a Földön rohadék cég :DDD :DDD 600 dolláros 8GB-os VGA és a +2GB 500 dollárért. Kellettek nagyon, 3070TI helyett bármikor 3080. Arról nem mondtak semmit hogy ezeket a jólárazott termékeket milyen fasza feltörhetetlen hash limiterrel látták el? Szegény ember aki már ígérni sem tud. Francért nem tudnak elég konzolt gyártani, mehetne az egész PC gaming a süllyesztőbe, láthatóan a VGA gyártók is jobban preferálják a bányászokat és a játékosok is jobban járnak.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#10) Busterftw válasza Öööööreg (#8) üzenetére


Busterftw
veterán

Tesztek alapjan elegge versenyben vannak igy is, sot.

(#11) Pipó


Pipó
őstag

Szomorú, hogy a cikkíró kihagyta a 3080 egyéb adatait a viszonyításból és megpróbálta úgy beállítani, hogy nincs itt semmi látnivaló, csak plusz 2 Gb RAM miatt plusz 500 dolcsi. Az, hogy pl 8704 CUDA mag helyett van az 10240 CUDA mag, hogy 320-ról 384 bitre nőtt a memória sávszélesség azt feledje jótékony homály. Úgyse tudja senki ezeket az adatokat fejből. Persze le van írva a táblázatban, de ez olyan, mint amikor bemondják bennyi a beoltott ember összesen. Hogy csak 20-an kaptak egy nap az úgyse tűnik fel, ha nem tudod a bázist.

[ Szerkesztve ]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#12) Rover623


Rover623
félisten

"A fedélzeti memória kapacitása sajnos szűkös marad, mivel most is be kell érni 8 GB-tal."
Menthetetlenül megöregedtem...ennyi RAM, csak a videokártyán?
Az otthoni és irodai gépekben van ennyi...az első XT-met még én bővítettem fel 512KB-ról 640-re...mert többet nem lehetett belepakolni! :D

primus inter pares

(#13) duracell89


duracell89
senior tag

Ez kb. olyan mint mikor a kommunizmusban beszéltek a jövő évi csodálatos termésröl.... Jó nézni, de közünk nem lesz hozzá... :)

(#15) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Fizesd rá a gatyádat de vramra arra nincs pénz. :DD

(#16) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem értem, minek van erőltetve az MSRP, amikor semmire nem jó.
2500+ euróért 3080 Ti-t tessék.
:(((

(#17) GeryFlash válasza Pipó (#11) üzenetére


GeryFlash
veterán

Duggetlenul hogy ruhellem az Nvidiat, ez telejsen jogos. Nem artott volna leirni hogy a 3080Ti a 3090 szintjen van, a 3080 felett kb 15-20%-kal. A 3070Ti viszont egy vicc termek, ki a franc veszi azt a 3080 helyett. Mmint most teoretiksuan, mintha ezeket a VGA-kat lehetne kapni ugye.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#18) DeathAdder válasza GreatL (#2) üzenetére


DeathAdder
veterán

FE-n nincs bányászlimit, kérdés menni fog-e a többi FE bios-al :U

(#19) flexxx2 válasza eldiablo (#16) üzenetére


flexxx2
őstag

Az MSRP 500$ felárral már az NVIDIAnak is bátrabban fogott a ceruza. Közeledik a piaci árhoz.

(#20) gbors válasza Mans20 (#5) üzenetére


gbors
nagyúr

Azokra gondolsz, akiknek "csak" 250-300e FT-juk van VGA-ra? ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#21) Mans20 válasza gbors (#20) üzenetére


Mans20
addikt

100 alatt. Egy másik bolygón.

(#22) ted_tris


ted_tris
tag

Az nvidia a caterpillar konkurense akar lenni ezekkel a f@sza bányagépekkel..

#19 mert tudja, hogy ennyiért is eladható.

Jobb ha mindenki felfogja ezek az árak maradnak.
Max 2-5 %-al ha lejjebb mennek ha vége lesz ennek kriptopénzes a bűnöző eldorádónak.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#23) #95462144


#95462144
törölt tag

Az MSRP árat ezeken a bemutatókon már csak trollkodásnak szánják szerintem pedig elég rossz vicc. Mondjuk az új kártyák létjogosultsága is erőteljesen megkérdőjelezhető a jelenlegi helyzetben.

(#24) lecsó teso válasza Mans20 (#5) üzenetére


lecsó teso
újonc

jaja az csak 250 000 lesz és hozza egy 1070 teljesitményt :)

(#25) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Tehát jól értem ezek ugyan azok a chipek amik már kint vannak. Csak a jobban sikerültek mennek drágább verzióba. Hááááttt... üzletileg mondjuk sokkal jobb döntés.

Gamer for Life

(#26) -szabi- válasza #31600896 (#6) üzenetére


-szabi-
őstag

(#27) gézu


gézu
őstag

Azt lehet tudni, hogy az asztali 3050-es szériát mikortól nem lehet majd kapni?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#28) Dare2Live válasza eldiablo (#16) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

igazából a 3090et is ki lehet fogni nagy szerencsével 2500-2700eurért. Semmivel se olcsobb a 3080TI.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#29) Dare2Live válasza gézu (#27) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Azt lehet tudni, hogy az asztali 3050-es szériát mikortól nem lehet majd kapni?"

Mért a többit lehet kapni?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30) bolvar válasza eldiablo (#16) üzenetére


bolvar
senior tag

Gyártói fellépés kellene hogy aki szakítani akar kizárnák az értékesítésből de hülyék ehhez is…Pedig ez a felár nem náluk landol.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#31) b. válasza GeryFlash (#9) üzenetére


b.
félisten

Nem a plusz 2 GB a lényeg csak tipikus Abu fela Antinvidia megnyilvanulas. a 3090 szint. A 3080 +15 % a teljesítménye.
Elmelileg a 3070 Ti nel16GB verzió megengedett a gyártóknak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#32) eldiablo válasza Dare2Live (#28) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Annyiért is kihagyom.
Én a 3000 széria megjelenése előtt kb. 1 hónappal vettem 2080 Supert. Szinte lehülyéztek, de már akkor sem hittem el az MSRP-t, mondtam, szinte kizárt hogy olyan árban kapjuk meg. Csak azokat sajnálom, akik 200-250 ezerért kiszórták a 2080 Ti-okat, gondolván majd semmit nem fognak érni.

#30 bolvar, Gyártói fellépés? Nem fogják veszélyeztetni a bevételi forrásukat. Naívság azt gondolni, hogy érdekli a gyártót, hogy kinél köt ki a terméke. Nekik az a lényeg, hogy mindent elvigyenek.
Ha kidurran mégiscsak a crypto, akkor pedig a kiéhezett PC-sek fogják átvenni a helyüket.

(#33) Dare2Live válasza bolvar (#30) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az eredményeiket látva nem vagyok biztos abban, hogy nem kaszálnak rajta és k* nagyot. Sött biztos, hogy k* nagyot kaszáltak rajta.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#34) GeryFlash válasza b. (#31) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ja kozben utanaolvastam :D Ez mar tenyleg szinten aluli, nem is leplezett egyoldalusag. Viszont a 3070Ti az tovabbra se ertem, hova minek, kinek kell egy megkisebb VRAM-os 3080?
Az meg hogy megengedett... Nem hiszem hogy latunk ilyen termeket, megpedig azert mert a celpiac a banyaszok, oda meg minek.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#35) anulu


anulu
félisten

it's meant to be mined...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) Dare2Live válasza GeryFlash (#34) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"a 3070Ti az tovabbra se ertem, hova minek, kinek kell egy megkisebb VRAM-os 3080?"

Ne 3080hoz mérd. 3070TI = tuningolt 3070. MegOCzták és ráraktak +100$árt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37) Duree


Duree
veterán

Nyugodtan jöhet akár húsz féle is megvenni nem nagyon lehet, mert vagy nincs, vagy ha van akkor meg az ára az nem hétköznapi embernek való.

duree54

(#38) Yeffy válasza Duree (#37) üzenetére


Yeffy
veterán

sajnos ez is kb paper launchnak nez ki, vicc arak mellett

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#39) Tigerclaw válasza Mans20 (#21) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekik ott vannak a konzolok, a cloud gaming, meg 2 gennel ezelotti, vagy esetleg mar meglevo videokartyak. Arra felesleges varni, hogy visszaternek a regi szep idok ahol 60k volt a kozepkategorias sweet spot kartya.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) b. válasza GeryFlash (#34) üzenetére


b.
félisten

Most eltekintve a helyzettől és kizárólag az MSRP arkra koncentrálva. A A 3070 Ti a 6800 karik ellen, azok közé jött. Igazából a 3080 a 6800 karit elveri, 6800 XT szint kb, de sokkal drágább annál a 3070 pedig alattuk van.
Az a 6700 kártyák ellen ok de a 6800 hoz már kevés a legtöbb esetben.
Ezt a rést tömi be nvidia a 3070 Ti vel.
A 6800 579$ a 6800 XT 649$ és teljesítményben is ide jön kb a kettő közé A 6700 kártyák mellett szerintem a 3060Ti-3070 jó választás de a 3080 már árban lényegesen a 6800 kártyák felett van.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) k-adi


k-adi
nagyúr

Tehát akkor összefoglalva,

3070 Ti helyett 3080 inkább a kevés vram miatt?
3080 Ti helyett 3090 inkább a "kis" árkülönbség miatt?

jól értem?

(#42) Create. válasza eldiablo (#32) üzenetére


Create.
addikt

Ha elöntik a használtpiacot a bányászkártyák, akkor bizony lehetnek gondok. Mármint ismerve a befektetői szemléletet, hogy hiába megy 100%-ot pluszba két q is, ha a kövi q veszteséges, akkor már sírnak. Valamilyen szinten ez vissza tud ütni. Persze csak ha a crypto esik újabb 40%-ot. Ez vagy bekövetkezik vagy nem, de a jelenlegi helyzet, ha hosszútávon így marad, akkor nem jár jól az nvidia. Még az amd ilyen szempontból több lábon áll.
szerk.:
Nekem csak egy fhd 144hz-re képes kártya kellene 150-200eft között, egyszer úgyis lesz ilyen, addig meg a 1650-el eljátszogatok régebbi játékokkal. Nyárra meg amúgy se kell kártya.

[ Szerkesztve ]

(#43) M@cika válasza Create. (#42) üzenetére


M@cika
őstag

Egyelőre rövid távon erre semmi nem utal (Mármint hogy a bányászat bebukna)
Amúgy meg kellenek a TI-ok, mert a 3000-es szériában még nem voltak. De elsősorban a 3090 Ti kéne, mert a csúccsal kell nyomulni.

Nasit a kis fehér medvének!

(#44) warcat válasza k-adi (#41) üzenetére


warcat
veterán

3070 Ti nem hiszem, hogy kapható lesz, csak 2 GB (2db) GDDR6X chipet spórolnak meg a gyártásával a 3080-hoz képest.

Ha a 3090 ára közelébe benyalint a 3080 Ti (ami garantált) akkor a 3090, mert visszabányássza a különbséget 1-3 hónap alatt.

EA: It's in the crate!

(#45) Joz76 válasza Dare2Live (#36) üzenetére


Joz76
tag

A 3070 Ti az ideális Ethereum bányászkártya :-) A 8GB RAM az ETH bányászásához már biztosan elég lesz, hisz még kb. 1 évig lehet a mostani értelemben bányászni az ethert, aztán jön a 2.0, ahol már stake-elni kell, tehát nem kell hozzá majd egyáltalán VGA. Ellenben a sávszélesség szépen megnőtt, mert a 3070 GDDR6-ját GDDR6X-re cserélték, így a RAM sávszélesség, ami az ETH bányászat legfontosabb tényezője 448GB/sec-ről 608GB/sec-re nőtt. Szóval valszeg a kb. 60MH/s-ről 80-ra nő a kártya ether alatti teljesítménye, ha valahogy ki lehet iktatni a védelmet. Márpedig ha nem tudtak bombabiztos védelmet csinálni, akkor fel fogják törni. Sőt, az sem lepne meg, ha az nV nem véletlenül csinálta volna ennyire a bányászok kedvére valónak ezt a kártyát, és valahogy erről is kitudódna, hogy azért csak fel lehet törni, mint a 3060-at.

Joz

(#47) Dare2Live válasza #32839680 (#46) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ahogy írtam az a baj azért nem ér semmit csak NV marketing az egész mert az "LRH" csak ethasht kolrátoz. Amíg Octopus, progpowz... nincs korlátozva annyi történik, hogy nem etht túrnak vele. Na bumm.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48) Z10N


Z10N
veterán

https://videocardz.com/newz/nvidia-announces-geforce-rtx-3080-ti-at-1199-usd-and-rtx-3070-ti-at-599-usd

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#49) Z10N válasza -szabi- (#26) üzenetére


Z10N
veterán

Akkor pisztaciat kerek :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#50) joey04 válasza Pipó (#11) üzenetére


joey04
titán

Szomorú, de nem meglepő.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#51) aujjobba válasza #31600896 (#6) üzenetére


aujjobba
addikt

Nekem van!
Intel® UHD Graphics 610, a prociba integralva (Celeron G4930).

(#52) M@cika válasza Dare2Live (#47) üzenetére


M@cika
őstag

Arra a kis időre, amíg áttér a POS-ra már baromi felesleges korlátozni a lapkák bányász teljesítményét.

Nasit a kis fehér medvének!

(#53) KROK640


KROK640
veterán

"Az NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti-t június 3-án, míg a 3070 Ti június 10-én lesz megvásárolható." az kimaradt : A bányászok, skalperek, és milliomosok számára.
A többiek ha titániumot akarnak, akkor válogassanak a GeForce 3-4 szériából, abból is könnyebb szerzeni

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#54) KROK640 válasza ted_tris (#22) üzenetére


KROK640
veterán

Ha ez így lesz, akkor nekem 7-8 éves VGAim lesznek ezentúl, lévén nem fogok 2-300 ezret még az osztrák fizetésemből sem kiadni egy középkategóriás VGA-ra.
(egyébként kiindulva abból, hogy a HDDk ára is hogy viselkedett 20112 után , ebben van ráció)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#55) floatr válasza anulu (#35) üzenetére


floatr
veterán

Aaand it gone

(#56) anulu


anulu
félisten

szánalmas.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#57) GreatL


GreatL
őstag

Kaptam árajánlatot... egymillió forint. Úgyhogy nem váltok 3080 Ti-re.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#58) anulu válasza GreatL (#57) üzenetére


anulu
félisten

kiskertől? aqua-nál láttam ennyiért. vicc. reális ár kb a fele lenne.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#59) floatr válasza anulu (#58) üzenetére


floatr
veterán

Amikor a 2080ti volt 5-600k, volt sikítozás :) De meg lett mondva, hogy ez nem a bányászok miatt van, csak a kapzsi gamerek tehetnek róla

(#60) nuke7 válasza #32839680 (#46) üzenetére


nuke7
veterán

tehát ha valaki 3060-t venne majd upgrade miatt, inkább próbáljon 2070-t lőni..? :U :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#61) anulu válasza floatr (#59) üzenetére


anulu
félisten

jah. egyértelmű!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#62) GreatL válasza nuke7 (#60) üzenetére


GreatL
őstag

Nem feltétlen... ha le tudsz csapni egy 3060-ra az EU-ban értelmesebb árazással, inkább vállald be a nemzetközi garanciát egy új kártyával.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#63) nuke7 válasza GreatL (#62) üzenetére


nuke7
veterán

de a 2070 olcsóbb és erősebb, nem..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#64) k-adi


k-adi
nagyúr

tudja valaki hogy a Ti és Super kártya megnevezések között mi a különbség? Ti asztali, Super laptop?
mindkettő gyári OC-t jelöl ? :F

idei példa pl.:
desktop 3080 Ti (bejelentve) vs. laptop 3080S (bejelentés alatt)

[ Szerkesztve ]

(#65) b. válasza k-adi (#64) üzenetére


b.
félisten

A 3080 super csak pletyka szinte létezik egyelőre, nincs bejelentés alatt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#66) k-adi válasza b. (#65) üzenetére


k-adi
nagyúr

jó a példa most mindegy

(#67) gbors válasza k-adi (#64) üzenetére


gbors
nagyúr

Leginkább az a különbség, hogy az NVIDIA marketingesei milyen lábbal kelnek fel aznap reggel.
Megnézve Turing széria Super kártyáit, a 4 kártya háromféle módon kapott upgrade-et, két esetben még a GPU sem maradt ugyanaz.
A Ti pedig hasonlóképpen random, csak régebb óta van jelen.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#69) csigabig válasza #31600896 (#6) üzenetére


csigabig
tag

szia
.
nekem is csak egy csóró GTX1050TI -om van amit úgy javíttattam meg.

(#70) floatr válasza k-adi (#64) üzenetére


floatr
veterán

A 20-as super széria egy "pánik" lépés volt az nvidiától

(#72) GreatL válasza floatr (#70) üzenetére


GreatL
őstag

Jah, akkora pánik volt hogy egy jól működő raytrancig-effekttel feldobták a látványt. Én is pánikszerűen vásároltam be belőle, a 2080 Ti egy kiváló kártyám volt megjelenése pillanatától másfél évig.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#73) Busterftw válasza floatr (#70) üzenetére


Busterftw
veterán

Gyorsan osszedobtak valamit, mert a RadeonVII kiszivargott teszten 2x gyorsabb volt mint a 1080ti ja nem. :B

(#74) floatr válasza #32839680 (#71) üzenetére


floatr
veterán

Jó esetben sorban állnak a tervek a polcon az összes tervezőcégnél. Az intel a core2-vel rúgott egy nagyot az amdbe, amikor átugrott kb két lépést a fejlesztési sorban. A 20-as super széria valószínűleg egy újabb generációként lett volna ránk sózva, ha nem próbálta volna földbe döngölni az amd-t az 5700xt megjelenésekor. Talán még emlékszel is rá, hogy mekkora PR-harc ment, aminek a végén árakat vágtak.

Annyira hirtelen volt a lépés, hogy rendesen elő sem tudták készíteni a hype-ra a médiát. Pár hét telt el a bejelentés és a release között úgy, hogy még pletyka szinten sem létezett. A release-t az amd kártyák elé hozták, és gyakrolatilag a saját vásárlóikat hozták kellemetlen helyzetbe azzal, hogy pár hónap után új termékvonalat árultak az eredeti founders edition ára alatt 100$-al. Baromi pipa volt mindenki, aki az első körben vásárolt, és joggal.

(#75) KROK640 válasza floatr (#74) üzenetére


KROK640
veterán

"és gyakrolatilag a saját vásárlóikat hozták kellemetlen helyzetbe azzal, hogy pár hónap után új termék vonalat árultak az eredeti founders edition ára alatt 100$-al." rendes körülmények között ennek így kellene működnie. Eltelik fél év, jön egy frissített kicsit jobb változat, kicsit olcsóbban. A köv generáció majd megint nagyobb ugrás megjelenésekor drágábban.

Csak aztán jött ez a bányász fhasság (kiváncsi vagyok hányaknak van ténylegesen a kezükben/számlájukon PÉNZként a belefektetett összeg, és nem csak coinként - de szerintem meglepődnénk mennyire kevesen vannak) és elszállt minden az egekebe. A novemberben kinézett VGA-t márciusban (amikor rendes körülmények között már jóval olcsóbbnak kellett volna lennie) 2× annyiért nem tudtam megvenni még használtan sem!

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#76) Dare2Live válasza KROK640 (#75) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"de szerintem meglepődnénk mennyire kevesen vannak"

nem tudom mért de amennyire én látom pont az ellenkezője van. A HW+áram árát mindenki kiveszi eur/usd/forintban amint megvan.

Utána jön a kinek hogy. Aki biztosra megy az kiveszi amint összejött a "0.05" aki meg spekizik az nem. Elég változó.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#78) Dare2Live válasza #32839680 (#77) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és ha bányásztál vele az elmúlt 1évben akkor már 2* fixen kitermelte az árát. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#80) floatr válasza KROK640 (#75) üzenetére


floatr
veterán

Az emberek normál esetben 2-4 évente cserélnek/frissítenek hardvert, és ezt a gyártók is így lőtték be. Pár hónappal később kijönni egy nagyobb teljesítményű, és olcsóbbra belőtt cuccal kicsit pofánverés-jellegű, az ember átverve érzi magát.
Most nyilván nem ez a helyzet, de 2 éve ez volt... vicces, hogy ennyire visszájára tud fordulni a dolog.

(#82) M@cika válasza KROK640 (#75) üzenetére


M@cika
őstag

Majd akkor lesz a számlámon pénzként az összeg, amikor újra felmegy 50k $ fölé az árfolyam.
Amúgy Dare2Live-nak van igaza, ha normálisan kitermelte az árát a cucc, akkor azt érdemes kivenni, a többi már tiszta haszon. Főleg, hogy majd csak 3 év múlva kell utána adózni.

Nasit a kis fehér medvének!

(#83) KROK640 válasza #32839680 (#79) üzenetére


KROK640
veterán

így neked van igazad. Meg persze szerencséd, hogy ilyen kártyához jutottál.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#84) anulu válasza Dare2Live (#78) üzenetére


anulu
félisten

ha minden jól megy, ma jön meg a 3070-em. non-LHR, de nem fogok vele bányászni. en-block nem értek ezzel az egésszel egyet ugyanis.
játékra veszem, arra is lesz használva.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#85) floatr válasza anulu (#84) üzenetére


floatr
veterán

Én egy LHR 3080-ra regisztráltam, de nagyjából 0 esélye van a dolognak.

(#86) anulu válasza floatr (#85) üzenetére


anulu
félisten

szerencsére megérkezett a kártya, itt ketyeg a gépemben. egy RTX megmentve a bányász léttől!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.