Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

A valós 7.1-es és a virtuális között hol van a határ? Gondolom különállóan elhelyezett hangsugárzók kellenek a fejesbe az igazihoz... (vagy ennél árnyaltabb a kép?) lehet e ilyet emberi áron kapni?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#2) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Alapból ódzkodok minden "gémer" terméktől a bazári mivoltuk miatt, de ez a vezeték nélküli headset nagyon szép lett. Persze lehet, hogy csak a Sennheiser HD 598 hasonlóság mondatja ezt velem .

(#3) Duddi válasza 3.Aragorn (#1) üzenetére


Duddi
aktív tag

Itt egy jó cikk a témában: [link]
A TL:DR az, hogy a különbség a virtuális és valós 7.1 között valóban a hangszóró egységek száma.
A valósban fülenként van legalább 5 hangszóró míg a virtuálisnál elég egy nagyobb és kellően jó minőségű.

A virtuális 7.1 akkor hogy más mint a sztereó ?
A normál sztereó a két fül két csatornáján csak a hangerő különbséggel képes térhatást szimulálni.
A virtuális 7.1 a két csatorna között a hangerőn túl képes késleltetést is belevinni a hallott anyagba. Mivel a füleidbe normál esetben sem egyszerre jutnak el a hangok így ez a szimulált késeltetés az érzékeny fülűeknek sokat segít.

Sztereóval érzed, hogy nagyjából merre van hozzád képest (pl 6 óra irányban)
Virtuális 7.1 nél azt is érzed milyen távol van.
(valódi 7.1 fejesem nem volt még, de gondolom ugyan az az élmény csak pontosabb.)

(#4) 3.Aragorn válasza Duddi (#3) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi, ezek szerint már a virtuális 7.1 is sokat segíthet játék közben a hangok irányának megállapításában?

Nem minden vándorút céltalan...

(#5) Duddi válasza 3.Aragorn (#4) üzenetére


Duddi
aktív tag

Szerintem igen.

nekem egy ilyenem van [link] és meg vagyok vele elégedve.

Nem mindenhol jön ki a hasznossága de Unrealban nagyon szépen hallani hogy milyen messze és merre megy a csata.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.