Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Rettenetesen bazári némelyik.
A fehér házikó viszont bejön.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) XuChi


XuChi
addikt

Jó lenne már valami reform a PC házak terén. Évek óta ugyanaz az unalmas forma, elrendezés. Semmi ötletesség sehol. Ahol meg van, az meg 300K+ HUF.

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

200mm-es ventik miatt elég becsapós az aránya, elég masszívnak hat így. A többi csak "túl-gyönyörű-szép".

[ Szerkesztve ]

(#4) Geri Bátyó válasza XuChi (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szerintem a Phanteks az Enthoo Primo-val dobott egy olyan belső elrendezést és variálhatóságot, aminél sokkal több nem kell és az sok évvel ezelőtt volt. Rengeteg ház van már fordított elrendezéssel, vagy 2 kamrás kivitelben és van számos extravagáns forma is és nem 300K egyik sem.

Ugyanakkor ezek a CM házak megerősítik, hogy a legtöbben tényleg csak az RGB felé mozdulnak. Meg azt is, hogy nem véletlenül nem vettem CM terméket és nem is fogok.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#5) Cifu


Cifu
nagyúr

Az ilyen helyekre hétköznapi (olvasd: csiri-csáré LED világítás nélküli, sőt, plexi vagy üveg oldallap nélküli) házakat nem is visznek ki?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) GAI válasza b. (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nekem is pont az jutott eszembe, hogy igencsak szomorú, mennyire rusnya szegény Cosmos, pláne hogy 10 éve ennyire elegáns és lenyűgöző volt :(

(#7) arn


arn
félisten

fem oldallapot akarok! hihetetlenul beszukult a piac, ha nem a porosodo alkatreszeket akarod az uvegen keresztul bamulni... szeretnem mar lecserelni a define r4et, de vmi kicsit izgalmasabb kulso designnal. az r6 meg tok ugy nez ki, mint a mostani (meg vagy 10 eve minden define).

pl phanteks, vagy dark base 700 hazat szivesen vennek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) Jesus_Shaves válasza Cifu (#5) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Szerintem visznek, de egy ilyen ritkaságot annyian állhattak körbe, hogy nem lehetett fotózni :))

(#9) komi77


komi77
senior tag

Én nem írnám le ennyire ezeket a CM házakat. Tényleg sok az rgb, de biztosan lesznek fém oldal lapos verziók is - legalább is remélem. Valami érthetetlen oknál fogva most ez a trendi. Hozzáteszem láttam már gusztusos nem lélegző-vibráló világítós házikót is ami tetszett. Az nem ilyen csillámfaszpóni hatást kelltett. Bízzunk benne, hogy ezek ez új házikók sem mind lesznek disco gömbök. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#10) ALBY


ALBY
senior tag

Védőszemüveg használata kötelező ;]

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#11) macilaci78 válasza Cifu (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én Jesus_Shaves-zel ellentétben azt akartam írni, hogy a mára elunt átlátszó, világító kuckók mezőnyében egy teli oldallapos, sötétben még irányfénynek sem elegendő házzal nagyot lehetne virítani!

És most bemutatjuk a forradalmian új, hihetetlen, teli oldallapos házunkat! Látja, mi van benne? Nem látja? Na látja! :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12) Duddi válasza XuChi (#2) üzenetére


Duddi
aktív tag

Van pár igen jó tutorial a neten hogyan építs saját gépházat.
Tovább megyek, egy egész modding közösség van erre.
Ha nem tetszik ami a boltban van / lesz csináld magad.
majd PM be küldj képet kíváncsi vagyok milyen egy "reform a PC ház"

[ Szerkesztve ]

(#13) Cifu válasza macilaci78 (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bakker, meg kéne csinálni. Az biztos, hogy kitűnnénk a tömegből, ez lenne az egyedi, innovatív ház a csupa egykaptafára készülő mellett. :DDD :DDD :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) Reggie0


Reggie0
félisten

Kémény technológia :D
Béléses ház felkészül.

[ Szerkesztve ]

(#15) Astroboy válasza Cifu (#13) üzenetére


Astroboy
őstag

Fekete LED-ekkel. :)) hiánypótló lenne.
Amúgy most valóban hiányzik a piacról az a gyártó, aki hajlandó lenne kiszolgálni a csillámpóni-mániától megcsömörlött vásárlókat...

(#16) arn válasza Astroboy (#15) üzenetére


arn
félisten

a fractal azert most is csinal olyan hazakat, de ha nem vmi retro designt akarsz (mert en tenyleg szeretem a letisztultsagot, de 10 ev utan illene azert valtoztatni - nem a core2 korszakban vagyunk mar), akkor nagy valasztek nincs a "menobb" hazaknal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) exedoc


exedoc
senior tag

Nekem nincs bajom az RGB-vel, inkább csak ezzel az erőltetett szivárvány újmeleghullám megvilágítással. Túl csiricsáré már nekem is, pedig én szeretem az RGB dolgokat. Sokkal inkább probléma a teljes testreszabhatóság hiánya.

(#18) total90


total90
veterán

MasterCase SL600M eléggé must have :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19) #06658560 válasza Astroboy (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert nem lehet kikapcsolni?

(#20) XuChi válasza Duddi (#12) üzenetére


XuChi
addikt

Annyira "sz@r" duma már ez a csinálj jobbat ha tudsz..........

(#21) b. válasza XuChi (#20) üzenetére


b.
félisten

+1

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) Astroboy válasza #06658560 (#19) üzenetére


Astroboy
őstag

Ki lehet biztosan - de akkor meg minek? :F

(#23) total90 válasza Astroboy (#22) üzenetére


total90
veterán

Pl. az én alaplapom szerintem szép alapból, de van rajta karácsonyfa effekt... amit kikapcsoltam, mert az nem tetszik.
Én fehér lapot kerestem mindenképp és abból nem volt RGB LED nélkül. Ezér jött jól, hogy ki lehet kapcsolni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24) XuChi


XuChi
addikt

Csak egy két ötlet aminek én tudnék örülni:

- Modulárisan, kábelé mentesen kivehető ventilátorok. Hot Swap rendszerrel!

- Moduláris Hot Swap Trayless HDD keretek, 2.5" + 3.5". Amik legyenek alap tartozékai a háznak és lehessen variálni, hogy éppen bal oldalt, jobb oldalt, előlap felé szeretnéd használni. A felszabadult oldalakra meg lehessen rakni ventiket, vagy LCD kijelzőket, stb stb

- Variálható alaplap tálcák, kivehetőek, variálhatóak és egy házba több gépet is lehessen beépíteni. 2xITX+ATX, 1xITX+1xMATX, EATX+ITX stb stb

- Tápot több helyre is lehessen tenni. Alulra, előre, felülre, oldalra. És akár 2+ tápot is lehessen berakni. A fent felsoroltak szerint csak pl SFX+ATX, ATX+ATX

- Legyen a nagyobb házak alaptartozéka a kerekek, amivel a szereléskori mozgatás megkönnyebül.

- Lehessen megválasztani, hogy az alaplap milyen irányban legyen a házban, pl ne hátrafelé menjen a lap hanem felfelé (ala Raven házak), vagy éppenséggel lefelé....

De még van egy két ötletem....

[ Szerkesztve ]

(#25) total90 válasza XuChi (#24) üzenetére


total90
veterán

Ilyen létezik, na ha jól tudom nem egyben... de ha lenni is, akkor ezt várnád max. 50k-ig? Álom marad csak.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26) XuChi válasza total90 (#25) üzenetére


XuChi
addikt

Lehet felőlem 100-120k is, csak legyen :D

(#27) Astroboy válasza total90 (#23) üzenetére


Astroboy
őstag

Magyarul ha lehetett volna "LED-mentes" változatot kapni fehérben, gondolom azt választottad volna.
Nem is lenne bajom ezzel az egésszel, ha a gyártók meghagynák a választás lehetőségét(nem a kikapcsolásra gondolok) a vásárlóknak ahelyett, hogy a tejútig futtatnák a LED-ipart. :(

(#28) Kicsimix


Kicsimix
őstag

H500m jöhet!

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#29) #06658560 válasza Astroboy (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert esélyesen érdemben nem növeli az árát kisker szinten, plusz nem kell két terméket gyártani, elég egyet. Kevesebb raktározási, logisztikai költség keletkezik.

(#30) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerencsére a cm gyárt rendes házakat is.
ezek meg jól mutatnak a világ túlvégén :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) Reggie0 válasza XuChi (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Az dobja az elso kovet, aki epitett otthon jobb Paks 2-ot :D

(#32) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Olyan házat nem tudnak ezek se, amiben van 5.25"? Karácsonyfa az persze van...

(#33) Geri Bátyó válasza XuChi (#24) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A Hot Swap merevlemez a Corsair csúcsházainál azt hiszem, meg van és bár réteg igény, de én is jó ötletnek tartom.
A Hot Swap venti viszont tényleg jó ötlet. :R

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#34) total90 válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


total90
veterán

Van elég a piacon olyan is.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35) Dr. Akula válasza total90 (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Volt.

(#36) XuChi válasza total90 (#34) üzenetére


XuChi
addikt

Majd ha lesz olyan modernizált ház, amiben annyi 5.25" és 3.5" hely lesz mint anno a Chiefhtec Bravo nagytoronyban, akkor kérlek szólj!

A korábbi felsorolásomból kimaradt a kivehető alaplap tálca mint "Fícsőr". Manapság azt is elhagyták. Pedig nagyon jó dolog lenne az is :(((

A CM házakból ez volt a király, és ő az a mai napig is!

[ Szerkesztve ]

(#37) Reggie0 válasza XuChi (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Codegen S201 az igazi :)

(#38) total90 válasza XuChi (#36) üzenetére


total90
veterán

Lian Li PC-D600WB, Silverstone SST-TJ11B-W TemJin, Thermaltake The Tower 900 Super Tower, Cooler Master Stryker SE... aki keres az talál.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#39) Amerigo57 válasza Geri Bátyó (#4) üzenetére


Amerigo57
őstag

" Szerintem a Phanteks az Enthoo Primo-val dobott egy olyan belső elrendezést és variálhatóságot, aminél sokkal több nem kell és az sok évvel ezelőtt volt. Rengeteg ház van már fordított elrendezéssel, vagy 2 kamrás kivitelben és van számos extravagáns forma is és nem 300K egyik sem. "

+ 1

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.