Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

A cserélhető színes kereteteknek lehet piaca, de a többi egy speciális, nemlétező problémára kínál hatékony megoldást :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) Füleske16 válasza #16939776 (#1) üzenetére


Füleske16
csendes tag

De mivel immár létezik megoldás, előbb-utóbb jelentkezni fog a probléma is, és lesz kereslet... :)

(#3) babkukta


babkukta
senior tag

ott van az a 2 kilós szörnyeteg, elvileg erőfitogtatásnak.. de nem értem, ezt bármelyik gyártó megtudná csinálni, csak nincs értelme, mert nem kell senkinek, + belátták ők is, h nem olyan hatékony, mint azt várná az ember egy ilyentől. Ennyi erővel csinálhatok én is egy 5 kilós tömbből hűtőt, rá 2-3 generátor ventit, aztán csá

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#4) HookR


HookR
addikt

Hogy melyik tekinthető nagyobbnak, nem tudom, mindenesetre láthattunk már hasonlóan elborult megoldást más gyártótól is: Nofan CR-100A

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#5) ViZion


ViZion
félisten

Nagyon nagy ötlet a víz mellé légkavaró... kb. mindenki használja így vagy úgy, aki "vizel" és tuningol is... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) zone


zone
őstag

Releváns Corsair H100 + 40db Corsair SP120 :D

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#7) priti válasza zone (#6) üzenetére


priti
addikt

Az idióta barom állatnak meg majd lecsapódik a pára mindenhol amin átfolyik a hűtőlötty és a külső felületen lefolyó víz meg visz zárlatba mindent :DDD

Hardverlesen

(#8) priti válasza HookR (#4) üzenetére


priti
addikt

Mire megoldás? Passzívban, ami az értelme lenne ha hinni lehet az oldalnak fél óra után elérte a 60fokot a cucc és 69 fokon állt be. Ekkora felületen fűteni milyen már? Rádolvad a gatya nyáron a szobában, odatapadsz a székhez. Most azt hagyjuk, hogy dedikált VGA felejtő, sőt átlagos házban kb. minden más felejtő már ha belefér egyáltalán a hűtő. Áhh, ez nevetséges. Ez nem megoldás, ez egy vicc.

Hardverlesen

(#9) energy4ever válasza priti (#8) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha eleri, a 69 fokot, ha mas huto van rajta, es 40 foknal all meg, akkor is egyforman adja le a hot a szobaban, igy a szoba homerseklet egyforma.

Phantex fele orais hutonel lesz nagyobb huto amit arulni is fognak?

(#10) priti válasza energy4ever (#9) üzenetére


priti
addikt

Szóval szerinted ha adott két egyforma méretű szoba két egyforma méretű radival akkor abban a szobában ugyanolyan meleg lesz amelyikben a radi lamellái adta felületének a hőmérsékletét 20 fok alatt tartom ventikkel, mint abban a szobában ahol ventik nélkül van egy jó nagy felületen 50 fokos radi?
Vájá, mitől lesz hideg ha fúj a szél? Isten teremti? :)

Hardverlesen

(#11) energy4ever válasza priti (#10) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem lesz hideg, a szobahomersekletet keringtetik a ventilatorok. Egy 35 fokos szobaban, a leghidegebb homerseklet amit tudsz csinalni egy ventivel, az a 35fok. Nem "hideget" fuj a ventilator, hanem a meleget fujja le a hutorol.
Ha 2db egyforma processzorod van, ket egyforma szobaban, hiaba hutod az egyiket aktivan, a masikat passzivan, a szoba homerseklet egyforma lesz, egyazon eltelt ido alatt. Mivel ugyan annyi Watt energiaja alakul at hove.

(#12) energy4ever válasza priti (#7) üzenetére


energy4ever
addikt

Na akkor vegyuk at a kb 6-7.-es kemia/fizikat.

A vizpara arra a feluletre csapodik le a levegobol, ami 20°C-al alacsonyabb az ot korulvevo legterner. Igy egy holeado szobahomersekletnel melegebb testre nem tud lecsapodni.

Ha a fizika hatarait tullepne a te fejedben alkotott nem valodi fizika megvalosulna, es megis lecsapodna a goz a melegebb holeado testre, majd cseppekbe osszealva legordulne az alaplapra, akkor se tortenne semmi, csak H2O-s lenne az alaplap.
A H2O, vagyis a tiszta, szennyezodes(egyeb anyag) mentes desztillalt viz nem vezeti az aramot. Sot, szigetelo hatasu. Desztillalt viz alatt teljesen korrekten mukodnek a szamitogepek, ellentetben a csapbol jovo vizzel. Ott mas a szitu, mivel a vizben levo szennyezodes vezeti az aramot, ami zarlatot is okozhat.

A Desztillalt viz nem osszekeverendo az Ioncserelt vizzel. Az ioncserelt vizben, ugyanis jelen van a szennyezodes, csak lekotott allapotban. Bizonyos hatasokat kovetoen az Ioncserelt viz is vezetove vallhat.

(#13) priti válasza energy4ever (#11) üzenetére


priti
addikt

Ezt linkelte a fórumtárs -10fok alatt voltak a cpu magok légcsatornával, ventikkel, szobában. Hőcserélő.

Hardverlesen

(#14) energy4ever válasza priti (#13) üzenetére


energy4ever
addikt

Majd jonnek masok is, es ugyis leirjak azt, amit en leirtam.
A levegot attol, hogy arrabb teszed, nem lesz hidegebb.

(#15) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Egy vizes rendszernél (ha nem használsz külön adalékot ami a szoba hőmérséklet alatt van (chiller, szárazjég stb)) nem tudod szoba hő alá hűteni. Ez a videó kamu, hogy egy kompakt víz nagyon sok ventilátorral szoba hő alá hűt bármit is. Esetleg

így ahogy jones965 épített egy szárazjég tartót.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#16) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem mondom hogy túl hasznos innováció, de legalább csinálnak valamit a matricázáson kívül.

(#17) #06658560 válasza energy4ever (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Egy 35 fokos szobaban, a leghidegebb homerseklet amit tudsz csinalni egy ventivel, az a 35fok. Nem "hideget" fuj a ventilator, hanem a meleget fujja le a hutorol."

Ez annyiban nem igaz, hogy a mozgó levegő még tud elvonni hőt egyes tárgyaktól.

(#18) #06658560 válasza energy4ever (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

"A vizpara arra a feluletre csapodik le a levegobol, ami 20°C-al alacsonyabb az ot korulvevo legterner. Igy egy holeado szobahomersekletnel melegebb testre nem tud lecsapodni."

Ez ebben a formában nem igaz. Az első kritérium, hogy lokálisan a levegő nedvességtartalma elérje a relatív 100%-ot. Ha száraz a levegő,hiába teszel be hidegebb tárgyat, nem fog tudni lecsapódni.

(#19) energy4ever válasza #06658560 (#17) üzenetére


energy4ever
addikt

Ezt ird le kerlek reszletesebben, hogy mit allitasz, mert nem tudom mire gondolsz.
Egy 35fokos szobaban, ha egy szinten 35fokos targyat fujsz egy ventivel, akkor a szobahomerseklet, es a targy is 35fokos marad. (amennyiben nem vesszuk bele a dologba a venti forgasa okozta surlodas hotermeleset)

A mozgo levego, valoban eltud szallitano szobahomerseklethez kepesti -,+ hot is, amennyiben a szobahomerseklettol eltero a targy honerseklete. Tehat ha a targy hidegebb a szobahomersekletnel, akkor a targy a szobahomerseklet meleget veszi fel, a szoba pedig holeadas miatt hul, addig ameddig a homerseklete a targynak megnem eggyezik a szoba homersekletevel.

Masik hsz-edre atterve. Nem kell 100%-osnak lennie, eleg ha van benne. Ha ugy irom le, hogy "levego", akkor abban bizony van viz, igy igaz az allitasom.
Idezet wikipediarol:
A levegő a Földet körülvevő gázok elegye. A légkör főbb alkotórészei: nitrogén 78,09%, oxigén 20,93%, argon 0,93%, egyéb (nemes)gázok 0,002%-a a térfogatnak. Azonban tartalmaz nyomgázokat is, melyek a levegő azon összetevői, melyeket csak nyomokban találunk meg. Nyomgázok például a szén-dioxid, metán, vízgőz, nemesgázok.

[ Szerkesztve ]

(#20) priti válasza energy4ever (#14) üzenetére


priti
addikt

Te nem írtál le semmit, csak kötekedsz. Linkeltek egy videót, amibe beletekertem és -10fokos volt a cucc, mondom majd jól lecsapódik a pára az állatjának, erre elkezdesz oltani a 6.-os fizikával.
A másik amit írtam, hogy a passzív két téglányi hűtő mellett megdöglesz, erre elkezdesz oltani a 35 fokos szobával egek szerelmére próbáld már ki, hogy milyen a hőérzeted egy 50 fokos fűtőtest mellett ülve... kit érdekel hány fokos a szoba, ülj már mellé árgh :W

Hardverlesen

(#21) energy4ever válasza priti (#20) üzenetére


energy4ever
addikt

Ertsd meg, az a video fake, magyarul kamu. Nem valos dolgot csinalnak benne.
En nem kotekedtem, csak leirtam a valos fizikai, es a valos kemiai reakciokat, hogyan mukodik a valosagban.

(#22) #06658560 válasza energy4ever (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Lokálisan le lehet hűteni pusztán a sebességének megváltoztatásával az áramló levegőt, amely már el tud vonni hőt a környezetétől és később, más térrészben le tudja adni. Általános gáztörvények elegek hozzá.
Egyszerű példa: zárt szobában állsz, légmozgás nulla, mekkora a bőröd hőmérséklete? Majd ugyanebben a szobában, egy ventilátor által fújt levegő útjába állva mennyi lesz? A környezet, a teljes rendszer összes energiája nem változik, csak annak eloszlása.

" Nem kell 100%-osnak lennie, eleg ha van benne. Ha ugy irom le, hogy "levego", akkor abban bizony van viz, igy igaz az allitasom.
Idezet wikipediarol:"

De, kell hozzá. Különben nem csapódik ki, a levegőben marad. A wiki idézetnek egész pontosan mi köze van a kicsapódáshoz? Hint: semmi.

(#23) #06658560 válasza priti (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azokkal az értékekkel csínján kell bánni, mert azért jó pár pontnak kell még hidegebbnek lennie annál a mínusz tíznél, ami alapesetben nem valós a videó alapján.

(#24) energy4ever válasza #06658560 (#22) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem lehet. Azert erzed hidegebbnek, mert a szoba homerseklete alacsonyabb a testhomersekletednel, igy a korulotted levo megallt legreteg melegebb, mivel a testhot aramlik kifele. Ha ezt fujjod ventilatorral, akkor a korulotted tested alltal termelt ho helyere kerul a szobaban levo levego, ami hidegebb, erinkezik a boroddel, es azt erzed hidegebbnek.

Ha felgyorsitod a legaramlast, akkor se lesz hidegebb, sot a surlodo levego hot termel, igy ellenkezoleg hat, vagyis melegebb lesz.(bar annyira minomalisan, hogy tudtommal nem is merheto)

"De, kell hozzá. Különben nem csapódik ki, a levegőben marad. A wiki idézetnek egész pontosan mi köze van a kicsapódáshoz? Hint: semmi."
Nemtudom ezt honnan veszed. Fizika tankonyvben nem igy van. Egyedul a Sutoipari konyvekben van ez igy 100%-os telitetsegre irva, mint pelda, hogy hogyan rakodik ki a vizgoz a sutoben a pekarura.

[ Szerkesztve ]

(#25) #06658560 válasza energy4ever (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyetemi hőtan jegyzet, klimatizálás jegyzet, stb. Magyarul nem a hatodikos általános iskolai fizika. Valamint áráramlástan, Bernoulli és társai.

(#26) ViZion válasza priti (#8) üzenetére


ViZion
félisten

uhh bakker... de közben látom, h írták már. Szal ha valami X Watt hőt termel, akkor nekem, a szobában ülőnek mindegy, h azt mekkora felületen adja le, attól nem nő a leadott hő. Vagy ha nagyobb radit teszünk a rendszerbe, akkor többet fog fogyasztani a proci?

Kopi31415: OK, mondjuk vizet, vagy más, illékony anyagot párologtatsz el a felületről, akkor szobahő alá vihető valamivel, de IRL ez nem hinném, h szóba jöhet. Tehát az állítás az esetek nagyon nagy %-ra igaz, h szoba hő alá semmilyen vizes rendszerrel nem hűtöd a gépet. Ehhez még egy egység kell, chiller vagy mittomén levezetni a pincébe a vizet... de a szobában csak azért mert nagyobb ventit rakunk a radiátorra, az nem fog lefagyni. Remélem megcáfolod, mert többben várunk már a lehetőségre, h extra energia befektetés nélkül a környezetnél jóval hidegebbre hűtsük a procit... :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) zone válasza priti (#13) üzenetére


zone
őstag

A videó viccből készült, egyfajta trollkodás. Az értékek természetesen nem valódiak, de azt hittem ez egyértelmű.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#28) priti válasza energy4ever (#21) üzenetére


priti
addikt

A fórum fele nem is élt még, amikor én már kígyóblokkot fúrtam a tanműhelyben szakközepesként és még nem is létezett olyan termék az országban, hogy számítógép vízhűtés, de talán még a világon sem. Utóbbiban nem vagyok biztos, mert akkor még netem sem volt nem hogy e-bay-em. Nem tudom Ordasi mikor kezdte tolni a „terméket” pár embernek, akinek nem volt szerszáma, mert nem ismertem személyesen, de szerintem ő is akkoriban kezdhette, mert előtte nem volt mit hűteni, úgy értem kb. semmi értelme nem volt bevizezni a procit.
Szóval tök jó embert oltogatsz amúgy. Mindegy, abban az időben volt sláger a peltier lap vagy elem ahogy tetszik, mert simán betakarta a blokk. Annak a meleg felét vizezte be osztálytársam és tette tönkre a gépét a kondenzvízzel így én nem eröltettem a dolgot, mert több nyaramat dolgoztam végig a konfigomért úgy amúgy, mert akkor még picit drágább volt a számítógép.
Szóval nem tudom meddig lehet lemenni vele (peltierrel), de kegyetlenül zabált akkori léptékekhez képest. Nagyon durván kapta fel az ampereket magára és egy kodegány tápom volt, mert az volt és szevasz, örültem hogy valami van. Nem egy okból nem mentem rá, de kegyetlenül hűtött és fűtött egyaránt és osztálytársam megcsinálta, szóval volt az a víz, ami a meleg felét tudta kezelni. A párával ő sem számolt megfelelően. Ment a levesbe a vasa.
Ettől még lehet kamu a videó, minden esetre folyékony nitrogénhez képest meg jó szarok az értékek amiket láttam már ha azzal volt összevágva, de nem fogom végignézni mert pont lexarom úgy egyébként.

Hardverlesen

(#29) Ghoosty válasza energy4ever (#24) üzenetére


Ghoosty
őstag

"De, kell hozzá. Különben nem csapódik ki, a levegőben marad. A wiki idézetnek egész pontosan mi köze van a kicsapódáshoz? Hint: semmi."
Nemtudom ezt honnan veszed. Fizika tankonyvben nem igy van."

Igazából ugyanarról beszéltek. Csak te egyfajta ökölszabályként használható 20 fok különbségről beszélsz, ő meg leírja kicsit szakmaibban, hogy ez a 20 fok különbség miatt miért csapódik ki a pára. Az írás stílusából gyanús, hogy megtanulta, de nem érti.
Magasabb hőmérsékleten azonos vízmennyiség mellett alacsonyabb a relatív páratartalom. Ha ebbe a környezetbe behelyezel egy alacsonyabb hőmérsékletű testet, akkor körülötte kialakul egy alacsonyabb hőmérsékletű levegő réteg. Ha ebben a rétegben a hőmérséklet esése miatt eléri a páratartalom a 100%-ot, akkor kicsapódik a pára, ha nem, akkor nem.

Az az állítás viszont, hogy ventilátorral szobahőmérséklet alá lehetne bármit hűteni, az csak párolgás közbeiktatásával lehetséges.

(#30) Dr. Akula válasza ViZion (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A hőmennyiség így is, úgy is megtemelődik, a kérdés csak az hogy a számítógép alaktrészei fogják-e lesugározni miközben tönkremennek, vagy a hűtő és akkor a gép túléli.

(#31) #72042496 válasza energy4ever (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Nemtudom ezt honnan veszed. Fizika tankonyvben nem igy van. Egyedul a Sutoipari konyvekben van ez igy 100%-os telitetsegre irva, mint pelda, hogy hogyan rakodik ki a vizgoz a sutoben a pekarura."

A nedves levegő i-x diagramja mutatja meg többek között azt is, hogy milyen állapotú levegőből mikor mennyi nedvesség válik ki.

A levegő hűtése talán a legegyszerűbb. Ahogy csökken a hőmérséklet (adott állapotból mész lefelé az Y tengellyel párhuzamosan), látszik hogy a relatív nedvességtartalom növekszik, majd miután eléri a telített állapotot (100%) mutató alsó határgörbét, megindul a nedvességkiválás. Ekkor az abszolút nedvességtartalom is csökkenni kezd.

A 20 fok különbség nem tudom honnan jön, lehet hogy valamiféle tipikus szobahőmérséklethez és nedvességtartalomhoz tartozó adat, passz, de a teljes folyamatot ez a diagram mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#32) #06658560 válasza ViZion (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Én a levegőről beszéltem, hogy lokálisan le lehet hűteni. Csak azzal, hogy áramló levegő lesz belőle. Azt pedig nem mondtam, hogy energiabefektetés nélkül, mert valami kell, hogy mozgassa.

(#33) #06658560 válasza Ghoosty (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

A stílusnak pontosan milyen kapcsolata van ahhoz, hogy értem, vagy sem a témát? A stílus annak szólt, hogy nem olvasta el amit írtam. Különben nem azzal a wikipedia idézettel jött volna.

A levegőt, amiről korábban is írtam, ventilátorral le lehet hűteni lokálisan a környezeti hőmérséklet alá, ha az áramlás olyan.

[ Szerkesztve ]

(#34) Ghoosty válasza #06658560 (#33) üzenetére


Ghoosty
őstag

"A levegőt, amiről korábban is írtam, ventilátorral le lehet hűteni lokálisan a környezeti hőmérséklet alá, ha az áramlás olyan."

A levegő nem hidegebb attól, hogy mozog. Az ember hőérzete szempontjából esetleg, de egy hőmérő nem fog alacsonyabb hőmérsékletet mutatni. Szóval elmondhatnád, hogy milyen "olyan" áramlás kell. Mitől válik szét egy homogén hőmérsékletű légtér különböző hőmérsékletekre?

A tapasztalatom azt mutatja, hogy a lekezelő stílust használó emberek általában nem értik, csak megtanultak dolgokat. Persze nem mindig, ezért írtam, hogy gyanús. A gyanúmat erősíti az is, hogy a bőrt hoztad fel példának, ami nedves felület és párolog.

[ Szerkesztve ]

(#35) energy4ever válasza #06658560 (#33) üzenetére


energy4ever
addikt

Elolvastam amit irtal.
Te azt irtad, hogy a levegoben nincsen vizpara. Marmint, hogy szaraz levego. Nos en semmilyen szarazsagrol se irtam. Erre beszurtam az idezetet, hogy mibol all a levego.

Meg mindig nem lehet ventivel lehuteni, sot csodak csodajara kesobb se lehet majd vele huteni.

[ Szerkesztve ]

(#36) #06658560 válasza Ghoosty (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyszerű példa, írd fel a Bernoulli egyenletet, amelynek egyik eleme egy RT osztójú tag mindkét állapotban, magyarul ott a megfelelő hely. Vannak olyan állapotváltozások, amelyek során hűl a gáz. Na, ha azt meg tudod valósítani, akkor nyertél.

(#37) #06658560 válasza energy4ever (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

Most játszod a hülyét ugye? #18, hol írok benne száraz levegőről? Idézd!

(#38) Ghoosty válasza #06658560 (#36) üzenetére


Ghoosty
őstag

Utánaolvastam kicsit. Elméletben tényleg lehetséges. Bár nem tudom, használják-e bárhol is a gyakorlatban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.