Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) Dany007 válasza kmisi99 (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Értem, de gondolkodtál már azon mi lesz ha másik suliba / dolgozni mész? Ha megváltozik az ébredési időd? Azt akkor hogy fogod "túlélni"? És ha nulladik órád van? Vagy hasonló...

Mindenesetre ha tudod hogy ez nálad ilyen necces, akkor csak Ghoosty módszerét tudom ajánlani. Átállítás előtt 1 héttel kezd magad szoktatni a korábban keléshez. Csak 5-10 perccel naponta és mire jön az átállítás te már át leszel állva. Nem nagy dolog ezt megcsinálni.

Persze számomra továbbra is hihetetlen, hogy valakit ennyire megrázzon ha nem az adott időben kel fel. Mert azt mondom, ha valakinek 7 óra alvás kell és az átállítás miatt csak 6 órát tud aludni és álmos lesz, okés. Lehet. Nem tragédia. De ha megvan maga az alvásmennyiség ami szükséges, akkor hihetetlen hogy maga a felkelés időpontja rázza meg ennyire.

Nekem volt olyan, hogy sok éjszakázás után (napi 4-5 óra max alvás sok napon át) ledőltem aludni este 8-kor! És baszki, már hajnali 4-kor felkeltem teljesen magamtól és egyszerűen nem tudtam visszaaludni. Nem voltam álmos egyáltalán. Egyszerűen kialudtam magamat és kész.
Tehát nálam és úgy általánosságban is az a tapasztalat, hogyha megvan a szervezet számára szükséges alvásmennyiség - és minőség(!) - akkor nem számít maga az időpont amikor felkelsz.

"És én pl nem is tudtam az óra átállításról nem is tudtam merre lesz állítva csak szombaton a rádióba hallottam de nem is zavart szóval nem is az volt, hogy felhúztam magam miatta."

Ez okés, de gondolom tavaly is hasonló "traumaként" élted meg az átállítást, ergo idén már felkészülve kellett volna várnod. :) Szépen napokkal korábban szoktatva magad hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.