Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HuMarc


HuMarc
addikt

hm...

(IMG:http://www.demotivalo.net/view/87506)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Én már át is állítottam a lakásban található 5 órát, a karórámat, a hálózati telcsimet, meg a két mobiltelcsimet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Zolaash válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Akkor te most egy másik időzónában élsz... :N
Egyébként:

Rip and tear

(#4) Lauda válasza Zolaash (#3) üzenetére


Lauda
félisten

:C

(#5) Lenry válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Lenry
félisten

az összes eszközöm át fog állni magától

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) s_otto válasza Lenry (#5) üzenetére


s_otto
csendes tag

ami meg nem az úgy is jó :K

(#7) bambano válasza Lenry (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a passatod is? nem hiszem... :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Lenry válasza bambano (#7) üzenetére


Lenry
félisten

és tényleg.
nincs még meg elég ideje, hogy mindig eszembe jusson :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

En aztan feletebb orulok ennek :D nem eleg hogy ma reggel fel 9-tol benn vagyok melohelyen este 10-ig reggel 6ra johetek vissza dolgozni :DD most meg még ez is :DDD

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#10) kemotox válasza Vakegérke (#2) üzenetére


kemotox
addikt

Mimimimimitcsináltál?? Nem szabad. Még nem szabadott volna. Most felborítottad az egyensúlyt. Meg fog görbülni a tér-idő-kontinuum. Keletkezni fog egy hatalmas fekete lyuk ami beszippantja az egész világot. Jól megcsináltad. Köszi.

(#11) Vakegérke válasza kemotox (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Most szólsz? Sebaj, még nincs késő, gyorsan visszaállítom őket 2(!) órával, így kiegyenlítődik a tér-idő- kontinuum. Éjjel 2-ig meg virrasztok, hogy akkor helyre tegyem az időt a lakásomban.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Lord Myn válasza kemotox (#10) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Azért ez nem teljesen igaz, amit te írsz az a legrosszabb lehetőség, általános esetben csak a mi galaxisunk pusztul el... ;)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13) Vakegérke válasza Lord Myn (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

A lényeg az, hogy megúsztuk. Még időben korrigáltam a hibámat. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Dany007


Dany007
veterán

Jaj megint ez a mizéria. Már volt is valamelyik nap a tévében, hogy egyesek mennyire kidőlnek az óraátállítás miatt...

Én meg egyszerűen nem értem. Nem értem hogy zavarhat ez bárkit is? 1 óra ide vagy oda miért számít?
Jó, aki időpontra kel fel reggel, ahogy én is, ott esetleg(!) okozhat némi kellemetlenséget. De ez is megoldható annyival, hogy este a szokásosnál 1 órával korábban megy lefeküdni az ember. Nem? Most ez olyan tragédia?
Egy felnőtt ember nem képes megcsinálni, hogy nem este 11-kor megy aludni aznap, hanem mondjuk este 10-kor és akkor is meglesz a 8 órás alvása mint azelőtt?
Tényleg nem értem. Én sose éreztem meg ezt az átállítási mizériát.

Igen vasárnap reggel fura volt, hogy mikor felkeltünk már nem 7 óra volt, hanem 8. Na és?

Még a 2,5 éves fiúnk is úgy átállt, hogy észre se vette, sőt meg is lepődtünk picit. Ma reggel már a szokott módon 6-kor felkelt, magától! Holott elvileg akkor még csak 5 óra lenne az ő belső órája szerint.
Annyit csináltunk előző nap, hogy nem este 8-kor hanem este 9-kor vittük aludni, ami ugye az ő "órája" szerint este 8. És kész.

Szóval nem értem, hogy tud ez bárkit is annyira "mélyen" érinteni, mint ahogy azt sokszor hangoztatják. Mert ha 12-16 órás repülőútról van szó, és áthalad az ember pár időzónán, akkor tiszta sor hogy az szívás. Nem is kérdés.

Az egyetlen eset, ahol megtudom érteni mindezt az az, amikor valaki dolgozik. 1-2 több műszakban hétvégén is. Na ott lehet, hogy tényleg problémás tud lenni az az 1 óra csúszás.

(#15) Vakegérke válasza Dany007 (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam is meg kell szoknia a belső órámnak az átállást. Nem probléma, nem vagyok időhöz kötve, a magam ura vagyok. Tény, hogy tegnap is, ma is egy órával később ébredtem. Kell még pár nap, hogy az új kerékvágásba zökkenjek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) Ghoosty válasza Dany007 (#14) üzenetére


Ghoosty
őstag

A másik dolog, meg ha tényleg valakit ennyire nagyon érint, akkor meg tudja csinálni, hogy előtte egy héttel (esetleg kettővel) elkezd mindig egy kicsit korábban kelni/feküdni, így mire meglesz az átállás, már fokozatosan át is állt.

(#17) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hehe, így most "egy órával kevésbé hajnalban kelek", és mikor éjjel a fejlámpát bekapcsolom a kertben, már az óra szerint is éjjel van. :) Én a tavaszi óraátállítást mindig szeretem.

Habár édesanyámnak ez mind a kétszer, tavasszal és ősszel is kitűnő érvelési alap kb. egy-egy hónapig. Jelen esetben este a "még csak 8 óra lenne", ősszel pedig reggel a "már nyolc óra lenne!" :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Lenry válasza Dany007 (#14) üzenetére


Lenry
félisten

+1

szerintem egyszerű pszichológia: felhúzza magát a nép jó előre, hogy neki ez most milyen rossz lesz, és önmagában ettől rosszul érzi magát. placebo-effekt.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) kmisi99 válasza Dany007 (#14) üzenetére


kmisi99
addikt

Engem pl kidöntött, nálam nem mindegy mikor kelek, régi idő szerint már hajnal 5 kor kel kelnem hogy készüljek iskolába. Nekem pl tök mindegy ha hajnal 2 kor fekszem és kelek 7 kor egész nap toppon vagyok de felőlem feküdhetek délután 7 kor de ha felkelek pl hajnal 3 kor hiába alszok 8 órát egy élőhalott hulla leszek egész nap. Képetelen vagyok kipihent lenni ha hajnalba kelek. Mindenki máshogy működik, ma az iskolában szünetben állni nem bírtam majd össze zuhantam pedig magamhoz képest korán is feküdtem 11 kor. Mégis egyszer elaludtam órán.
És én pl nem is tudtam az óra átállításról nem is tudtam merre lesz állítva csak szombaton a rádióba hallottam de nem is zavart szóval nem is az volt, hogy felhúztam magam miatta.

[ Szerkesztve ]

(#20) Dany007 válasza kmisi99 (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Értem, de gondolkodtál már azon mi lesz ha másik suliba / dolgozni mész? Ha megváltozik az ébredési időd? Azt akkor hogy fogod "túlélni"? És ha nulladik órád van? Vagy hasonló...

Mindenesetre ha tudod hogy ez nálad ilyen necces, akkor csak Ghoosty módszerét tudom ajánlani. Átállítás előtt 1 héttel kezd magad szoktatni a korábban keléshez. Csak 5-10 perccel naponta és mire jön az átállítás te már át leszel állva. Nem nagy dolog ezt megcsinálni.

Persze számomra továbbra is hihetetlen, hogy valakit ennyire megrázzon ha nem az adott időben kel fel. Mert azt mondom, ha valakinek 7 óra alvás kell és az átállítás miatt csak 6 órát tud aludni és álmos lesz, okés. Lehet. Nem tragédia. De ha megvan maga az alvásmennyiség ami szükséges, akkor hihetetlen hogy maga a felkelés időpontja rázza meg ennyire.

Nekem volt olyan, hogy sok éjszakázás után (napi 4-5 óra max alvás sok napon át) ledőltem aludni este 8-kor! És baszki, már hajnali 4-kor felkeltem teljesen magamtól és egyszerűen nem tudtam visszaaludni. Nem voltam álmos egyáltalán. Egyszerűen kialudtam magamat és kész.
Tehát nálam és úgy általánosságban is az a tapasztalat, hogyha megvan a szervezet számára szükséges alvásmennyiség - és minőség(!) - akkor nem számít maga az időpont amikor felkelsz.

"És én pl nem is tudtam az óra átállításról nem is tudtam merre lesz állítva csak szombaton a rádióba hallottam de nem is zavart szóval nem is az volt, hogy felhúztam magam miatta."

Ez okés, de gondolom tavaly is hasonló "traumaként" élted meg az átállítást, ergo idén már felkészülve kellett volna várnod. :) Szépen napokkal korábban szoktatva magad hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) kmisi99 válasza Dany007 (#20) üzenetére


kmisi99
addikt

Én nem is tudtam magamról, hogy ennyire megvisel. De mindenesetre nem vészes mert 2-3 nap alatt átállok szóval nem okoz hosszútávú gondot, de már csak az is zavar, hogy eddig kellemes napsütésben mentem iskolába most meg plusz pulóverbe is fáztam persze délután pólóban sültem a hőségbe hónom alatt a vastag pulóver.

Tavaly lehet nem volt ennyire rossz, idén már szakmát tanulok és hamarabb kell iskolába menni több és hosszabb órám van így az is komolyabban lefáraszt főleg, hogy a hétfő elég nehéz. Szerintem már holnaptól könnyű lesz a dolog.

(#22) Crystalheart válasza kmisi99 (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Öcsém normálisan is minden nap 5-kor kel (azaz kellene, de alig tudjuk kirobbantani), mert a mindennaptesi-rendszer óta minden nap nulladik órája van. :)

(#23) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Na, ma reggel már időben ébredtem. Egy kicsit erőszakoskodnom kellett az akaratommal, de felkeltem. Azt hiszem, sikerült átállnom az új időszámítás szerinti életre. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.