Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Esmein


Esmein
nagyúr

Jól néz ki a cucc, elfogadnám, de szerencsére még nincs szükségem laptopra, a fél misi azért nem mindegy kategória.
Pöcögeret az ibm ennyire keményen licenszeli, hogy a sony nem rakja a gépre ?

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2) Raymond


Raymond
félisten

Gyonyoru...mindig is tetszettek ezek a kis VAIO-k (konkretan az 505-os szeria).

Valami gond van a White Balance-al a fenykepezogepeteken ? :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3) karib


karib
addikt

Magyar billentyűzet? Magyar szoftver? Rendes support?

Ezek sarkalatos kérdések, pláne egy ilyen drága gépnél. És asszem a Sony egyikkel sem áll fényesen sajnos. Bár legalább egy rendes cég hozza be - de ez nem változtat azon, hogy egyes Sonyk pl. legendásan válogatósak szoftvereket illetően (más nyelvű oprendszer nehezen felmegy rá, de drivert már lehetetlen hozzá találni, mert csak eredeti rendszerre menne fel).

Department of Redundancy Department

(#4) Obi-1 válasza Esmein (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Speciel én utálom a pöcöegeret, és a simipadot jobban díjazom. Sonynak nem is láttam még pöckös noteszét.

Only a Sith deals in absolutes.

(#5) micro


micro
addikt

A VAIO egy életérzés!
Ha valai beleszeret, akkor nem szabadul.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#6) micro válasza micro (#5) üzenetére


micro
addikt

Azért egy DVD író belefért volna!
De gyönyörű!

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#7) granpa_matis


granpa_matis
aktív tag

Latom a cikkben is kiemelik a kijelzo minoseget...
Vaio lcd-jenel meg nem igazan lattam jobbat.

(#8) AlBundy válasza micro (#6) üzenetére


AlBundy
aktív tag

A TR5-ösbe bele is fért.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#9) micro válasza AlBundy (#8) üzenetére


micro
addikt

És az is √2 kg ?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#10) KRi2


KRi2
aktív tag

Állítólag a Walkman kifejezést nemis a Sony találta ki ,hanem vmi német krapi használta elöször ,de a sony sok pénzel elnémiitotta a palit.

||| | || ||||| | ||| ||

(#11) AlBundy válasza micro (#9) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Ugyanez, csak 1,1 GHz-es a proci, 1 GB Ram, és DVD író:

Bővebben: link

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#12) WN31RD válasza KRi2 (#10) üzenetére


WN31RD
addikt

Kevés dolgot utálok jobban a piaci erejükkel tisztességtelen módon visszaélő cégeknél (ami nem csoda, hiszen a számítógépek világában mozogva állandó jellegű atrocitásként szembesül az ember ilyesmivel), de ennek ellenére elképzelhetőnek tartom, hogy a Sony egyszerűen jó pénzért megvette az ötletet, tisztességes üzlet keretében. Vagy talán tudsz róla, hogy nem ez történt?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#13) micro válasza AlBundy (#11) üzenetére


micro
addikt

Ahhh, aálmaim gépe! :U
Gyönyörű, kicsi, gyors!

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#14) Don Vittorio válasza KRi2 (#10) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ez így van, de még csak nem is némították el, hanem utólag, sok éves huzavona után fizettek neki egy valag pénzt.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#15) karib válasza Don Vittorio (#14) üzenetére


karib
addikt

Annyiért én is csendben maradnék asszem :D

Department of Redundancy Department

(#16) djyangce


djyangce
tag

És a nem túl alacsony árról se feledkezzünk meg...

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#17) Don Vittorio válasza karib (#15) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Na, akkor csönd legyen. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#18) biker


biker
nagyúr

az egyik saturn-ban van egy ilyen, hát kegyetlen szép a kijelző.
azzal a fényes réteggel kegyetlen, mintha nem is tft lenne

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19) micro válasza biker (#18) üzenetére


micro
addikt

Dellen is láttam már ilyen kijelzőt, az is bombasztikus volt, olcsóbb.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#20) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Hat, support teren en is hallottam remhireket. Remelem az en kis oregecske vaiom meg hosszu ideig kihuzza gond nelkul (bar most csendespihenon van).

(#21) Raymond


Raymond
félisten

Bővebben: link

29cm x 22cm x 2.5cm 1.72 kg

Nagyon ott van ez is - nem sokkal nagyobb, gyorsabb HDD (7200rpm), gyorsabb proci, ugyanaz a display (de standards 16:10-es felbontas - 1280x800), olcsobban.

Remelem a Clevo-nal lesz valami hasonlo meg valamivel jobb aron.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#22) _az


_az
senior tag

nem rossz,bár az árára gondolni se merek :D

amúgy azon filóztam, hogy mire való 1 ilyen gép? ugyebár irodai és multimédiás felhasználás, hc játék nem jön szóba... namost a helyzet szvsz ott kezd bonyolódni, hogy a brutálabb pda-k lassan teljesen visszaadják ugyanezt, bár a versenyben úgyis mi nyerünk :)

az

(#23) karib válasza Raymond (#21) üzenetére


karib
addikt

Megkapod itthon is DTK Fortis-12W néven Bővebben: link

Kicsit kevésbé extravagáns, de ugyanaz a masina, egész barátságos áron.

Department of Redundancy Department

(#24) Raymond válasza karib (#23) üzenetére


Raymond
félisten

Valami ilyesmire gondoltam amikor a Clevo-t emlegettem :)

Ennek hol lehet valami upgrade-elt konfiguraciojat megtalalni ? Mert hat a cikkebn egy regebbi osszeallitas szerepel es gondolom azota volt upgrade.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25) karib válasza Raymond (#24) üzenetére


karib
addikt

Ha érdekel, dobj egy emailt BobMasternek, biztos megmondja. Ez, meg a Clevo M121W vagy hogyhíjják van ebben a kategóriában, illetve van egy Aopen 1551 vagy micsoda, ami szintén a kicsi-de-vastag vonalat követi. A többiek szerintem mind drágák, lásd IBM X, Asus M5, S5, W5.

Department of Redundancy Department

(#26) damiel


damiel
csendes tag

Hát nem tudom, biztos jó ez a gép, de én inkbb vennék egy Macintosht.
iBook már van 300 000-ért is (Itthon, USA-ban 999 dollár), mondjuk kicsit nagyon, kicsit butább, de olcsóbb és mégis egy Mac!
vagy PowerBook, mondjuk 400 000-ért, alig nagyobb, többet tud...

Mondjuk kijelzőben lehet hogy ver mindent, de nem tudom nem túl kicsik-e azok a pontok. Egy 12''-es 1024*768-con is elég aprók a betűk, nem tudom mi lehet 10''-en, 1280*1024-en. Én még nem láttam, csak gondolom, hogy elég miniatűr lehet.

(#27) BobMaster válasza karib (#25) üzenetére


BobMaster
senior tag

thx karib a reklámot :D Amúgy van még ilyenünk, hamarosan kiszórunk párat mindenféle notebookshopokba. Az alapkiépítés most 1,6 dothan, 256/333 DDR, 40 GB 8 MB cache HDD, persze igény szerint upgrade-elhető, most már DVD-íróval is.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#28) duracell89


duracell89
senior tag

egyszeruen gyonyoru :Y

(#29) Raymond válasza karib (#25) üzenetére


Raymond
félisten

Koszi. Ahogy elnezem nekem a DTK nem jon be, talan a Clevo ha OKs az ara.

Na majd a Dell Inspiron 9300 ha megfelelo meret lesz nem olyan batar nagy mint a 9200. Ha meg nem lesz belole semmi, be kell ernem egy Acer Travelmate 8103-al. Ez a ketto idealis lenne az asztali PC-m levaltasara

EDIT: A nem jon be ugy ertendo, hogy nekem a ''Megkapod itthon is'' mast jelent mint neked...

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) Raymond válasza damiel (#26) üzenetére


Raymond
félisten

Huh - eleg flame veszelyes a szojarasod :)

Egyebkent a felbontas OK. A kis VAIO 505-os 10'' is hasznalhato az 1024x768, hat akkor meg egy 12.1''-en.

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31) karib


karib
addikt

Nagyon off leszek, csak hogy kapja a nyilvánosságot ez a szép kis Sony gép :D

A témafelvetésen felbátorodva csináltam egy kis összehasonlítást, amire már régen kíváncsi voltam: utánaszámoltam néhány notesz térfogatának. Az adatok amennyire lehet pontosak, a gyártók oldalairól néztem le.

Van néhány meglepő eredmény (sorry, de táblázat funkció nincs, barkácsoltam):

Acer_Aspire_1710_(17'' SXGA)_____ 371x320x55 mm _ 6530 cm3 _ 7,10 kg
Clevo_D900T_(17'' WSXGA+)______ 397x298x50 mm _ 5915 cm3 _ 5,50 kg
Asus_W3400N_(14'' WXGA)_______ 330x247x31 mm _ 2550_cm3 _ 2,00 kg
FuSi_Lifebook_S7010_(14'' XGA)___ 306x247x30 mm _ 2270 cm3 _ 1,75-2,00
IBM_T41_(14'' XGA/SXGA)________ 311x255x27 mm _ 2100 cm3 _ 2,20-2,40
Samsung_X10plus_(14'' XGA)______ 316x259x24 mm _ 1945 cm3 _ 1,80 kg
Sony_Vaio_TR3AP1_(10,6 WXGA'')_ 270x188x36 mm _ 1800 cm3 _ 1,40 kg
IBM_X40_(12'' XGA)______________ 268x211x27 mm _ 1520 cm3 _ 1,25 kg
Asus_S5200N_(12'' XGA)_________ 275x223x21 mm _ 1290 cm3 _ 1,30 kg
Toshiba_Portégé_R100_(12'' XGA)__ 286x229x20 mm _ 1300 cm3 _ 1,10 kg
Sony_Vaio_X505_(10,4'' XGA)______ 260x208x15 mm _ 830 cm3 _ 0,8 kg

A kiválasztás teljesen önkényes és szemléltető célzatú, ne tessék belekötni :) Az értékek itt-ott picit kerekítettek, hogy könnyebben átlátható legyen.

Neki lehet állni konklúziókat levonni. Amit igazából ki akartam mutatni, hogy a kicsi-de-vastag formátummal azonos térfogatba vékonyabb gép esetén nagyobb kijelzőt is bele lehet passzírozni, akkor meg minek szenvedni a kis géppel? Hát, ez azért csak félig-meddig sikerült, de azért talán megáll az érvelés :) Hozzá kell tenni, hogy az X40 és az utána következők már nem tartalmaznak belső optikai meghajtót.

A FuSi S7010-en meglepődtem, súlyra kisebb, mint egy IBM T, de térfogatra nem... A Samsung X10plus viszont nagyot üt - belső optikai meghajtóval, GeF Go 5200-al, 14 colos kijelzővel 1,8 kg és térfogatra is elég piciri.

A legendás Aspire 1710-be majdnem 8 db Sony X505 fér bele térfogatra és súlyra. Mondjuk árban kb. fordítva állnak, egy X505 árából ha nem is 8, de jó sok Aspire 1710 vehető :DDD (Mármint lenne, ha a 1710 nem futott volna már ki...)

Nah, nagyot offoltam :)

Department of Redundancy Department

(#32) AlBundy válasza karib (#31) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Csak hogy teljes legyen a lista: :)

Sony_VGN-U750P (5'' SVGA) _ 168X119X26mm _ 519 cm3 _ 0,54kg

[Szerkesztve]

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#33) Esmein válasza Raymond (#30) üzenetére


Esmein
nagyúr

Elkérhetem az első mondatod aláírásba ?:D

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#34) Esmein válasza karib (#31) üzenetére


Esmein
nagyúr

7kg notebook ? Ezt én destop alkatrészekből megcsinálom táppal akku nélkül :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#35) Raymond válasza Esmein (#33) üzenetére


Raymond
félisten

Hehe - tessek csak...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#36) karib válasza Esmein (#34) üzenetére


karib
addikt

Az Acer is kb. ezt csinálta: 17'' desktop TFT, desktop proci, RAM, HDD, chipset. Na jó, akku is volt hozzá. Elmebeteg megoldás volt :)

Department of Redundancy Department

(#37) Esmein válasza karib (#36) üzenetére


Esmein
nagyúr

akkuidő mennyi volt ?:D
Én is ilyesmit akarok építeni, csak még nincs lovetta+keresem a tft-t amit szépen egybe lehet építeni a géppel.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#38) gLes


gLes
őstag

Hú mióta nézegettem ezt a S*turnban, ott van a sor végén, mint a legdrágább cucc, ugyanakkor kicsi, randa és még ráadásul Sony is :C

[Szerkesztve]

(#39) kavboy


kavboy
tag

hát, elnézve ezt a notit, ilyen sem kellene soha. szvsz egy fos az egész. Nem tudom mennyiben más, mint az egyel nagyobb testvére, de mióta van ''szerencsém'' 4 sony laptoppal dolgozni (3 különböző típus), sajnos el kellett fogadnom a tényt, hogy pl. a toshiba és főleg az IBM magasan veri. A Sony Mo. semmilyen szinten nem támogatja, a legközelebbi nagy szervíz (és az egyetlen Európában) az Holladiában van, de pl. az egyik notin most kellene cserélni fedlapot, (mert hihetetlen könnyen és brutálisan karcolódik) és nincsen sehol... Durván 3 hónap keresgélés után sikerült valakit pesten találni, aki hajlandó beszerezni ''bizonytalan idő alatt'' horrorisztikus áron. Ezzel szemben pl. az IBM nem karcolódik, van hozzá alkatrész a legtöbb esetben azonnal, de max. 3-4 héten belül, van egy csomó kiegészítő hozzá, és a maga kategóriájában (a kicsik között) az X41 talán a legjobb.

bocs a hosszúságért...

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#40) BobMaster válasza Raymond (#29) üzenetére


BobMaster
senior tag

Clevonak nem csak 2000 mAh-s az akksija?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#41) emvy válasza karib (#31) üzenetére


emvy
nagyúr

Karib:
1000 mm x 1000 mm x 1 mm -es acéllap sem túl nagy térfogat, de mégis nehéz szállítani. :C szal nekem nem a vastagsággal szokott gond lenni.

while (!sleep) sheep++;

(#42) karib válasza emvy (#41) üzenetére


karib
addikt

:DDD

Nem a vastagsággal van a gond amblokk, hanem hogy feleslegesen vastag - ha már ekkora térfogatot és súlyt (szebben mondva tömeget) képvisel, akkor legyen laposabb és tegyenek bele nagyobb kijelzőt. Pici kijelzős gép meg legyen ultrakönnyű, lásd X505 vagy Portégé R100. Szerintem :)

Department of Redundancy Department

(#43) Raymond válasza BobMaster (#40) üzenetére


Raymond
félisten

A helyzet az, hogy ket lehetoseg elott altam:
1) Egy kis noti a normal PC melle
2) Egy nagy es a PC mehet

A masodik lehetoseg miatt vartam eddig mert nem volt semmi normalis grafikaval, de megjottek az X700 es a GF6800Go gepek es gyakorlatilag ma eldolt a dolog: Dell Inspiron 9300

1.86 Ghz Dothan, 512MB DC DDR2-533, GF6800Go 256MB, 17'' 1920x1200 display, DVD+-RW, 53Wh akku

Most valamikor kell megjelennie, ugyhogy megvarom es ez lesz (1600-1800 EUR) a PC meg megy...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44) karib válasza Raymond (#43) üzenetére


karib
addikt

Az ütős darab :) Egyedül a súlyát nem irigylem tőled :)

Department of Redundancy Department

(#45) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem ez a termék nem lesz túl népszerű. Ennél olcsóbban már jobb laptopot, jobb minőségben is adnak más gyártók.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) Jim Tonic válasza Raymond (#43) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én pont fordítva gondolkodom. 1GHz-es PIII laptop, 40 GB merevlemez, 512MB ram. Ez mindenre elég nekem, amit egy laptoptól elvárok (programozás pl.). Nehéz műveletekre (ripp, Game) igazán sosem lesz elég a laptop (normális áron), így arra ott a PC.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47) Den válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


Den
veterán

mondj egyet (ne legyen nehezebb és legalább ennyit tudjon)

www.simson4t.hu

(#48) Den válasza Esmein (#1) üzenetére


Den
veterán

szvsz azért nem rakja mert nincs rá szükség, elfér a tapipad is. a c1-re pöcökegeret rak mert nem fér más.

www.simson4t.hu

(#49) Den válasza _az (#22) üzenetére


Den
veterán

haha, ne viccelj már, brutálabb pda-k... eleve 4 colos 640x480-as kijelző most a max. egy herélt proci van bennük fpu nélkül, még csak nem is szuperskalár, 64 vagy 128mb ram, ami a programok _tárolására_is szolgál, nincs vinyó, billentyűzet, nem normál oprendszerük van stb.... még az említésük is vicc egy notival kapcsolatban

www.simson4t.hu

(#50) Den válasza karib (#31) üzenetére


Den
veterán

én pont fordítva vagyok, vastagság nem zavar, inkább az alapterület legyen kicsi, könnyebb ölben tartani, táskában, hátizsákban jobban elfér, összecsukva kézben tartani is egyszerűbb. Láttam vhol egy tr-t szétszedve, iszonyú mi mindent paszíroztak bele, kihetetlen hogy kihasználtak miden köbcentit. amúgy a cikkben említik hogy elavuét a gép. egyrészt mint már más is mondta már van tr5, de már az is kifutott, a sony online boltjában már csak az utód t sorozt van ami vékonyabb és könyebb (viszont dizájnra nyomába sem ér a tr-nek szvsz)

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.