Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maszat


maszat
senior tag

A 200 000 Ft-os gépben nagyon kellemesen (több, mint 50 %-al) esett a Club3D Radeon 9600 XT 128 MB meg a MAG 796PF2 – 17 hüvelykes monitor ára:DDD

Igazából az hiányolom a cikkből (meg a múlt hetiből is), hogy nincs megindokolva, hogy miért lettek a Maxtor vinyók Hitchira cserléve. Ezt itt a PH!-n ugyan mindenki tudja, de ha egy laikus olvassa a cikket, csak kérdően néz, hiszen mindenütt lehet Maxtort venni, Hitachit meg nem igazán

[Szerkesztve]

(#2) _Volkovy_ válasza maszat (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A ''Miért ne vegyünk Maxtort'' téma nem ebbe a cikkbe való..

(#3) maszat válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


maszat
senior tag

Vannak akik nem olvassák a fórumot, azokra gondoltam.
Azért egy rövid indoklás bele fért volna.

[Szerkesztve]

(#4) Sanya


Sanya
nagyúr

az utolsó két táblázat nem jó. intel konfig van rajta a kiírás szerint 450.000 forintig, és a gépek ára ezt jócskán meghaladják

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) rudi válasza maszat (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Az indoklás kb. annyi, hogy alig pár százalék áreltérés van köztük, storage review alapján megbízhatóságban sincs köztük komolyabb különbség, mindkét gyártó 3 év garit ad termékeikre és Murphy SOHA nem alszik. Legyen az bármilyen jó winnyó, szinte biztos, hogy akkor adja be a kulcsot, amikor valami fontos lesz rajta. Nekem pl. 3-4 éve mennek kifogástalanul a Maxtorjaim (3-4 darab) de amikor a biplomamunkámat fogom csinálni akkor 100% hogy az a winyó, amin tárolni fogom betojik mjad ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) rudi válasza Sanya (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

peccseltem

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) maszat válasza rudi (#6) üzenetére


maszat
senior tag

Meg ezt is, a 200 000 Ft-os gépben:
Club3D Radeon 9600 XT 128 MB
MAG 796PF2 – 17 hüvelykes monitor

Irreális hozzájuk a 10e Ft körüli ár, az előző 30e Ft körüliekhez képest

Jó, akkor nem szóltam. Azt hittem nem ilyen kicsi a statisztikai különbség köztük. Itt a fórumon annyira szidják a Maxtorokat, hogy én is tulzásokba estem:U

(#8) csudri válasza maszat (#7) üzenetére


csudri
őstag

Azt én is néztem, elég durva elírás. :D

(#9) _Volkovy_ válasza maszat (#7) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

a 9600xt 10k?
megyek veszek hatot.

(#10) rudi válasza maszat (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Ahh!!! Félreszerkesztettem... :O igyexem javítani...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) rudi válasza rudi (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Amennyire lehetett rendbehoztam, az áreltérés így a 200.000-es konfignál 18000 Ft környéki lett, ami majdnem 9%. Ennyiből akár AGP-s GeForce 6600 GT is pakolható a gépbe a Radeon helyére :))

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) ollie


ollie
MODERÁTOR

A legolcsóbb intel konfignál, ha jól látom i845ös chipsettel szerelt alaplap van Az nem hinném hogy kezelia Prescott magos Celeron D-t. Vagy rosszul tudnám?

***

(#13) _az


_az
senior tag

tetszetősek a gigabyte alaplapjai! :)

az

(#14) csudri válasza ollie (#12) üzenetére


csudri
őstag

Pedig kezeli. Az lap bizony ''Prescott ready!''.

(#15) domedee


domedee
senior tag

Nekem egyvalami hiányzik, mind az AMD-s, mind az Inteles cikkből, de nagyon. :Y
És ez a valami a hangkártya. Mert bizony egy sokszázezres gépbe én azért már beleraknék egy Audigy 2 ZS-t, mert azért mégiscsak jobb lenne szvsz, mint az alaplapi, bármennyire is jó az, mert ezek között is vannak jók.

Meg sehol sincs megemlítve, hogy az árcsökkenés összegét simán lehetne erre is fordítani, pedig meghálálja. Nekem csak egy sima Au 1 van, de ég és föld a különbség az integrálthoz képest. Jó, tudom, hogy egy ilyen régi lapnál mint az enyém, nem is kell várni jobbat, de akkor is...

Egy javaslat, amúgy. Szerintem sok ide látogató örömmel venné, ha pl. lenne egy olyan oldal, ahol egy gépösszerakó lenne, ld: Bővebben: link.

Egy kis plussz bevétel lehetne az oldalnak, ha akár a választék egy adott bolté lenne, mint reklám. Bár ez nem tudom mennyire ütközne a pH szemléletével.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#16) rudi válasza domedee (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Intel 915/925-ös kártyákon eléggé izmos a saját hangchip is. K7-eseknél a jobb alaplapok még soundstormosak, az sem rossz cucc. A64-eknél viszont tényleg lehetne hangkártyával is apgérdelni, leközelebb ránézek erre is, köszi, hogy szóltál.

A konfigurátor és egy adatbázis a régebbem szereplő termékekről majd idővel talán készül, annak föggvényében mennyire leszünk kiterheltek...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) domedee válasza rudi (#16) üzenetére


domedee
senior tag

Ha már szóba került a hangkarik minősége, hagy idézzek épp innen: Bővebben: link: ''Analóg audiokimeneten a Rightmark tesztje szerint az integrált hangkeltők az Intel HDA eljövetelével sem képesek olyan hangminőséget felmutatni, mint akár egy Soundblaster Live!.'' és ''Az integrált audiovezérlők minőségüket figyelembe véve átlagos-jó hangzást biztosítanak, processzorterhelés szempontjából sem marad le egyik a másiktól, az alaplapok többségén ugyanaz a Realtek chip található meg, mindezeknek köszönhetően ebből a szempontból sem számolhatunk be különbségekről.'' by fLeSs

Ezért gondoltam, hogy egy többszázezres konfig megérdemli a kiváló hangkarit.

Ha már ennyire szóba kerültek a hangkarik, lehetne egy tesztet is róluk, integrált és különállóak, az még úgyse volt -én nem találtam. Meg az emberek jó része csak annyit tud, hogy AC'97/SB Live/Audigy 1-2, közben ha azt mondom nekik, hogy Terratec, Phillips, Turtle Beach, Vortex, Gravis, Hercules, C-media csak néznek, mint az a bizonyos boci az új kapura... Ha meghallgatásra kerül az ötletem, esetleg még egy olyat is lehetne, hogy pl. Linux(bármely népszerűbb disztrib alatt), MacOS9/X mennyire lehet kihasználni az adott termék alaptulajdonságait/extráit, de ez bármelyik alkatrészfajtára igaz lehet, ezt nem kellene tesztelni, már az is jó lenne sokszor, ha netes infók alapján mondanátok, hogy van remény.
Bár lehet, hogy ezt inkább a javitsuk a pH-t topikba kellene. :U

[Szerkesztve]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#18) LordX


LordX
veterán

Rudi mindig meg tud lepni..

Helikopter vakarásgátlóban :DD:DD:DD

(#19) Raymond válasza rudi (#16) üzenetére


Raymond
félisten

Par eszrevetel ezzel kapcsolatban:
''Intel 915/925-ös kártyákon eléggé izmos a saját hangchip is.''
Hat nem eppen...
''K7-eseknél a jobb alaplapok még soundstormosak, az sem rossz cucc.''
A DAC zomeben ugyanugy egy Realtek, igy csak a digitalis osszekotes szamit. Ez viszont azoknal akik meg K7-ben utaznak nem sokat jelent, mert egy komoly kulso Dolby Digital dekoder a megfelelo hangszorokkal altalaban nem all rendelkezesre.

Es hogy mennyire fejlodik az onboard sound az ezen is latszik:
Bővebben: link
Az ALC850 az egyik ujabb chip-je a gyartonak, hat nem valami fenyesek az eredmenyek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20) rudi válasza Raymond (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

OK Igazatok van! Ha már Genius HT 5.1 akkor legyen jobb hangzás. A továbbiakban ezt is beépítem a konfigokba.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) domedee


domedee
senior tag

Szegény Rudi!

Adjuk itt neki a plusszmunkát . ;)

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#22) rudi válasza domedee (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez a rovat nem értem van, hanem értetek! Ha hangkártyákat kértek, akkor azt kaptok (legalábbis igyexem), ha pizza árakat szeretnétek, akkor az lesz.

Ezúton is szeretnék mindenkit bátorítani, hogy a fórumban szóljon, hogy mit szeretne látni! Azt nem igérem, hogy rögtön a rákövetkező cikkkben foglalkozok vele, de biztosan sor tekírek rá!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) domedee válasza rudi (#22) üzenetére


domedee
senior tag

Ok, pizza jöhet, ha csak az ára is. :DDD Pl ápr.1-én egy nagy, összesítő pizzaár-körkép, nem kihagyva a különböző konfigurációk feature-it, extráit...

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#24) LordX válasza rudi (#22) üzenetére


LordX
veterán

Ati RS480-as chipsettel szeret alaplap jelenjen meg valahol valami boltban, ha találsz, szólj azonnal! :)

Integrált videója nekem elég, amennyit játszok (R9600 szintű? Talán kicsit gyengébb), bele egy olcsóbb S939-es (3000+ jellemzően) A64, a gép többi része maradhat, azt ha kell, jöhet egy PCIe-s videokártya..

(#25) LukE válasza rudi (#20) üzenetére


LukE
veterán

altalaban, valami atlag nehany tizK-s sok.1-es hangkutyu-rendszerrel valszeg nem konnyu eszrevenni a kulonbseget, de halgassd meg a ''csondet'' barmelyik integralt hangkartyaval, es egy elfogadhato fulessel. Nagyon nem csondes...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.