Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kriza


Kriza
őstag

Érdekes lesz ezt a cikket majd 3-4 év múlva ismét elolvasni :)

Én múltkor olvastam itt a PH-n régi cikkeket nosztalgiából.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2) _cirmos_


_cirmos_
őstag

a sharkoonhoz hasonló felépítésű házról volt már egy hír régebben, ha jól emléxem enermax ház volt (gyárt egyáltalán házakat?), de nem mernék rá megesküdni. maga az ötlet jó, a baj az hogy elég kevés alaplappal életlépes. egyébként grat a cikkhez, ismét jó lett!

(#3) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nem lehet, hogy a 128 megás X800 azért kerül 18k-val kevesebbe, mint a 256-os, mert 128 bites RAM-ok vannak rajta?:U

Amúgy meg érdekes, hogy szinte csak MSI és Gigabyte cuccok vannak felsorolva végig:U

(#4) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Hoppá ez a Sharkoon Silvation eléggé szimpatikus még az ára sem vészes. Csak kérdés , hogy NF7+Zalman 7000AlCu kombó beléje megy e ? Ha igen még meg is venném. Rákerestem guglin csak 1 debreceni cégnél lehet kapni. remek. :((

[Szerkesztve]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#5) arpi6k válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


arpi6k
addikt

Ez már nekem is feltűnt...:( Mindíg csak Gigabyte vagy MSI. Mintha csak ez a két gyártó lenne a magyar piacon.

Intel & ATI

(#6) parandroid válasza Szőrös  (#4) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Végre rájöttek, hogyan kell házbelsőt kialakítani. A HHD-knek szerintem remek helyük van a táp alatt. Egyrészt maga a táp is szív(hat)ja le róluk a levegőt, másrészt hátulról, a táp alól lehet befújni is rájuk némi hűvöset, erre rásegítendő. Ha pedig fektetve is beszerelhetők lennének ugyanoda, akkor is ok lenne a dolog, sőt, akkor a táp előtt a ház tetején lehetne felfelé kiszívni a meleget.

Kinek kell a BTX? :D

Arpi6k: A mostani cikkből megmaradt bennem a DFI neve is, de alaplap-szinten rendszeresen van szó az ASUSról és az ABIT-ról is, ECS is gyakran van, és a Chaintec-eket is szokták ajánlani. VGA-ból az az igazság, hogy (okkal vagy ok nélkül) valóban ezek a legnépszerűbb gyártók nálunk. Na jó, az Inno után... ;)

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#7) anulu


anulu
félisten

ezek a 400GB-os Seagate vinyók érdekelnének. mondjuk 2db :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) rudi válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Tudtommal az ATI nem csinált 128 bites X800 alá való NYÁK-ot.

Azért van főleg Gigabyte és MSI, mertr most éppen nekik mentek lefelé az áraik. A Gigabyte-re jellemző, hogy a megjelenéstől kezdve fokozatosan csökkenti a termékei árát. Most pláne megindultak alaplap és VGA szinten is. Inno3D-t most nem írtam, mert náluk most nem volt számottevő csökkenés, úgy ahogyan másoknál sem. Sajnálom, hogy az egyik legolcsóbb ATI cuccokat felvonultató Club3D csendben van, de a szintén olcsó Connect3D felől sem sokat hallani. Régebben még a Sapphire tartozott az olcsó kártyák közé, náluk viszont valamiféle drágulás vagy mi látható, már nem produkálnak túl jó árakat.

Szerintem az MSI és a Gigabyte gondolja igazán komolyan a VGA bizniszt, ők valószínűleg nagy tételben vásárolnak a gyártóktól, azért tudnak jó árakat felhozni. A Gigabyte ráállt a passzív hűtésekre az MSI pedig a híresen gazdag bundle-ra épít.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) rudi válasza _cirmos_ (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, volt már hír, tényleg Enermax volt az a ház. A Sharkoon és még nagyon sok kis német (angol, dán, stb.) extracuccokat áruló cég csinálja ezt, hogy a gazdag nyugateurópai modderhaversrácok pénztárcájára építve kihoznak kínai OEM-ektől vásárolt olcsó cuccokat izgalmasabb köntösben és JÓVAL drágábban.

Most azért szóltam a Sharkoon házról, mert érdekes, és nem is túlzottan drága. Ha lesz rá alkalmam, megnézem mit tud, akár jó is lehet...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) rudi válasza Szőrös  (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

A Cédrus Kft. forgalmazza. Az hogy nincs rajta a kiskerek árlistáján nem meglepő, kérdezz körbe, ki van kapcsolatban a Cédrussal.

Az NF7-tel az lehet a baj, hogy nagyon az alaplap szélén van a CPU foglalat. Ha a processzorhűtő lelóg az alaplapról, akkor nem biztos, hogy befér ebbe a fordított házba. A Zalman 7xxx-ekessek szerintem nem éppen a leghatékonyabbak egy ilyen házba, mert az alaplap felé fújnak. Ide egy hőcsöves kellene, ami a ház eleje felől a hátulja felé fúj, így az első és a hátsó tizenkettes huzatjába tud keveredni. Szerintem a TT SilnetTower vagy CM Hyper 6 vagy Coolink Bear vagy Aerocool HT101 és a hasonló irányú cuccok lehetnek jók ilyen kuckóban. Ha beleférne a TT Sonic Tower vagy a Coolink Bat, akkor azok talán az első és a hátsó 12-es huzatjában további ventilátor nélkül is elbírnák a nem túl forrófejű procikat. Éppen ezért szeretném megnézni ezt a Sharkoon házat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) szatocs válasza rudi (#8) üzenetére


szatocs
őstag

Akkor ez szivacs, mert ezen a héten rendeltem meg a giga 6600 GT - t, 53 + félért, mondjuk SEX - ben. Abban is várhatóak a csökkenések ?

=== Szatocs ===

(#12) rudi válasza szatocs (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Asszem abban nem, annak az ára most sem sokat mozdult. Amúgy Inno3D 6600GT már 40.000 körül van PCI-Expressen és alig drágább az AGP-s.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

''két 3,5 colos meghajtó, az utóbbiak közül kettő érhető el az előlapról, a nagyok közül pedig a két felső optikai egységek fogadására alkalmas buktatható takarót kapott.''

itt nem rontottál el valamit? ez igy nem tul értelmes...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#14) rudi válasza TexT-BoY (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

De, elrontottam. Nem két, hanem hét 3,5-ös fér bele, ezekből kettő érhető el az előlapról és a nagyokból kettőnek van ODD-s takarója. A hetet javítottam, esszem így már világos.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) BullSoft


BullSoft
tag

Pont jókor jött a cikk, mivel jövő héten veszek winchestereket :)

Állatkertben: -Apu! Nézd mennyi Linux!

(#16) Raymond


Raymond
félisten

''A monitorként és televízióként egyaránt használható, 20 hüvelykes Sampo LCD-tévé kiváló második monitor lehet..........a 122 400 forintos kijelző.''

Huh - nem akarmilyen vasarloreteget celoz meg a cikk...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17) TeeJay válasza rudi (#14) üzenetére


TeeJay
félisten

és mennyire gázos az hogy a vinyó az élére van állítva???

eddig mindenhol vízszintesen volt a vinyó

itt meg az élén
szóval fura még ez nekem ám:F

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) rudi válasza TeeJay (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem vészes, a régebbi házakban is gyakran volt ez a megoldás.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) BullSoft válasza TeeJay (#17) üzenetére


BullSoft
tag

Fekvő házakban rengetegszer az élére van állítva a winchester, semmi baja nem lesz tőle.

Állatkertben: -Apu! Nézd mennyi Linux!

(#20) parandroid válasza Raymond (#16) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem olyan vészes az. Kb 5 éve vettük a 60 centis Pana TV-nket, mai szemmel nézve egy őskövület, és ugyanennyibe került. Ráadásul semmi másra nem használjuk, mint hogy a gyerek meséket nézzen rajta DVD-ről. Komolyan megfontolandó egy ilyen monitor beszerzése, szerintem a 21''-os sem lehet sokkal drágább, az meg már tévének is bőven elég, ha meg esetleg egy kis photoshop kerül előtérbe, vagy valaki sokat néz DivX-eket, akkor kimondottan jól jön. Arról nem is beszélve, ha kedvem szottyan a szoba másik feléből NFS-ezni... ;]

Nem mindenkinek megy ám az első monitorja 1920x1200-on... :D

TeeJay, Bullsoft: mint írtam korábban is, szerintem az átszellőzés miatt lenne praktikusabb fektetve beszerelni őket, amennyiben hátulról egyszerűbb levegőztetni őket. Bár akkor meg a szerelőkeret foghatja le a levegőt, de erre is biztosan ki tudnak találni valamit. Vagy a ház két oldalára kell egy szívó és egy fújó ventit tenni egymással szemben, és ez a gond is meg van oldava, akkor mindegy is, hogy fekszenek vagy állnak...

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21) nn687


nn687
tag

egy kis hiba: ''A 26 00 forintos lépcsőn''

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#22) Obi-1 válasza _cirmos_ (#2) üzenetére


Obi-1
őstag

Már vártam, mikor jön be egy hasonló felépítésű ház a hazai piacra. Tényleg nem is olyan drága, de a Casetek 1022-t talán még érdemesebb lenne megvárni. Casetek árban egy CM Stacker felépítésű ház naaagyon jó lenne.

Only a Sith deals in absolutes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.