Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szabtom


Szabtom
senior tag

Hat, nalam nem az ara miatt, hanem a kabelezesi gondok miatt uszott el ez a haziko. :(
Mondjuk a beepitett 12cm-es ventik jol jonnenek.

Konkluzio: marad a Lian Li hazam. :D

(#2) Petya25


Petya25
addikt

Tuti, hogy nem kéne ilyen ház.
Ekkora batár külső méret ellenére, belül kegyetlen zsúfolt.
A tesztelőlk, lehet, hogy ügyesek, de szerintem marha nehézkes lehet szerelni.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#3) F7


F7
tag

Kábelkötegelővel ezt meg lehet oldani ripsz ropsz.

Mivel hűt, halk, ezért a kábeldzsungel csak a design miatt lehet érdekes.

Fickó! Fekszessz!

(#4) viharhozo


viharhozo
addikt

Jo ket honapja megvan a haz, es piszok sok bajom van vele. :) Mondjam vagy mutassam? :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#5) borely válasza viharhozo (#4) üzenetére


borely
tag

Mondjad es ha tudod mutasd is, mert en eppen ilyen hazzal szemezek mar 1 honapja! Mi a baj vele?

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#6) Horbal


Horbal
őstag

Ja-ja engem is érdekelne mik a problémák, mert naon tetszik ez a ház külsőleg, ami a belsejét illeti, a kábelezés nem lehet akkora gond... :F

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#7) viharhozo válasza borely (#5) üzenetére


viharhozo
addikt

A bajaim jelentos resze abszolut szubjektiv, es egy masik forumon mar sikerult is flemelni beloluk, tehat maganvelemeny kovetkezik ket honapnyi hasznalat utan.

1. Nem szep, es nagyon muanyagnak tunik. En egy ''szakertok'' altal agyonfikazott TT-hazrol valtottam, annak gyonyoruen szinterezett aceloldala volt. Ez meg vmi alu+muanyag keverek. Eloben kisse igenytelen.

2. Hangos. A ventik hangosak. Ha lekapcsolom oket, akkor mondjuk nem. Van egy morgo alaphangjuk, ami eleg zavaro. Alapvetoen szinte hangtalan alkatreszekbol all a gepem, igy aztan plane kellemetlen.

3. Hutes. A tap hutese kivalo. A proci hutese elvileg kivalo, gyakorlatilag a ket venti ellenere en nem tapasztaltam frenetikus javulast. Raadasul a sztem legfontosabb venti lett opcionalis, a vinyoe. A felso keretbe nekem kellett venni ventit, az also keretre meg alig gyakorol hatast a lenti ventilator. Ennek koszonhetoen szepen melegednek a drajvok.

4. A vga-duct ugy hulyeseg, ahogy van. Kizartnak tartom, h barmit javitson a kartya hutesen. Az elso dolgom volt kiszedni, venti amugy se jar hozza.

5. A szereles valoban eleg korulmenyes, de azert meg lehet vele birkozni.

6. Kicsi. Tudom, h ez a sztenderd meret, meg minden, de a 7800GTX es a vinyok kozott 2,5 centi marad. Mivel ide vinyoim vannak, eleg problemas a kabelezes. Raadasul a lenti keretben levo drajvokhoz 90 centis ide-kabel kell.

Asszem, ennyi. :)

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#8) PhilBrick válasza viharhozo (#7) üzenetére


PhilBrick
őstag

Köszönjük!

Asszem, én ezekkel együtt is tudnám szeretni! :B

(#9) fLeSs válasza viharhozo (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nekem teccett kívülről, számomra nem volt igénytelen. De ez tényleg szubjektív. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) KőkorSzaki


KőkorSzaki
tag

A tesztben a vga hűtés elszívó üzemben nem ért semmit, vagy a kártyára fújt? Mert szvsz az utóbbi setup akár érhet is valamit.

(#11) viharhozo válasza PhilBrick (#8) üzenetére


viharhozo
addikt

Lehet szeretni, de ennyi penzert, ebben a meretben nekem nagyok az elvarasaim. :)

Ja, meg egy aprosag. A gep bekapcsolasahoz ki kell nyitni az ajtot. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#12) Szabtom válasza viharhozo (#11) üzenetére


Szabtom
senior tag

''A gep bekapcsolasahoz ki kell nyitni az ajtot.''

Ez sajna még a Lian Li házikómnál is így van. :)

[Szerkesztve]

(#13) Integra válasza viharhozo (#7) üzenetére


Integra
titán

go2stacker:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) viharhozo válasza Integra (#13) üzenetére


viharhozo
addikt

Azt is nezegettem, de nem tetszett, h minden belevalot kulon kell megvenni, meg eppen modellvaltas elott all a sorozat.
Raadasul utalok alaplapot szerelni, ugyh iden mar nem varhato csere. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#15) Integra válasza viharhozo (#14) üzenetére


Integra
titán

akkor várj ki, én is azt teszem:)
fekete 830-ra hajtok.
egyébként nem igazán értem a problémád, ha megnézem a konfigod, akkor kicsit furcsállom, hogy sajnálnál 3 rugót egy komplett hdd keretre 12 centis ventivel:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) Petya25 válasza Szabtom (#12) üzenetére


Petya25
addikt

Nekem CTRL+F1-re indul, nem is látom a gépet az asztal alatt.eldugva ;]
Ezt már régóta tudják az alaplapok. :P

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#17) Loretto


Loretto
veterán

Én sem vagyok elragadtatva egy ilyen drága háztól, persze ebben azért az antec név is közrejátszik.Alulra mindek a táp elé a venti, ill a huzat hogyan is van? Nálam azt jelentené hogy elöl be - jelen esetben a teljes alsó szinten végig fut - majd hátul ki, de ha ott a táp, akkor ez hogyan is?

Soirée...

(#18) Pacák


Pacák
senior tag

Már a cikk elején, mikor a képeket néztem és fejben már ott tartottam, hogy a táp fenn nem lehet - mert ott ugye kívülről az atx hátlap kivezetései voltak - szóval már ott éreztem, hogy vagy valami egyedülálló kábelezési megoldással találkozhatok pár oldallal arrébb, vagy csúnyán elvérzik a ház a kábelek szuszakolásánál.

Hát ez nagyon csúnyán elvérzett. :(

Ha jól akarta volna tenni a dolgát a tervező, akkor egy tisztességes tápot is tesz a házba, egyedi kábelekkel. Mondjuk olyan megoldással, hogy egy olyan tápot választ, amit a felesleges kábeleitől meg lehet szabadítani. Aztán a táp gyári kábelei helyett a házba épített darabokat használnánk. Ilyen kábelt kihúzom-bedugom táp már szerepelt itt egy bemutatóban/cikkben. Aztán a ''jómunkásember'' tervez a házba egy normális, egyedi kábelrendszert, kábelbilincsekkel, csatornákkal, aminek a kábeleit szépen bele kell dugdosni a tápba. Készen vagyunk. (És nem mellesleg eldönti végre, hogy a vinyórekeszeknél preferálja a sata vinyók használatát és az ata egységeinket felejtsük el. Nem mellesleg ezt ki is írja a manualba.)


Minden más megoldás házibarkácsba torkollik. Ez persze nem rossz dolog, de ennél az árcédulánál már elvárható lenne, hogy ne ezzel kelljen már foglalkozni.
A minimum az lenne, hogy a dolgokat csak össze kelljen dugdosni és menjen. Ne azon kelljen izmozni, hogy a kábel túl hosszú vagy rövid, a molexek átférnek, elférnek, avagy nem. Ejnye. :(


Szerk.: a táp témán azért izmoztam ennyit, mert uye a táp nem örökéletű dolog sajnos. Ha cserélni kell, akkor legalább ne kelljen az egész házat újra kábelezni. Kihúzzuk a tápból a tyúkbelek csatijait, aztán boldogan megválunk a megunt, tönkrement régi táptól. Ezután becsavarozzuk az újjat, és beledugjuk a vezetékeinket.

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#19) Loretto válasza Pacák (#18) üzenetére


Loretto
veterán

Háááát, ha ebbe beledobnak egy moduláris tápot ami legyen ugyanezen márka terméke, akkor máris ~70k-s árcédula fityeg..

Soirée...

(#20) Pacák válasza Loretto (#19) üzenetére


Pacák
senior tag

Így viszont fogom a blankolót, egy marék molexcsatit és nekiállok kábelezést gyártani. És felteszem a kérdést, hogy mit keres ezen a házon a 37k -s árcédula? Leesett egy high-end alaplaplap dobozáról és megtapadt a ház oldalán?

Érted..

Nuclear launch detected

(#21) _az


_az
senior tag

pazar ház!!!

nade 40 rongy táp nélkül? ez túltesz a lian li és CM szörnyeken is.
ezek hülyék. a tizedéért(jó, nyolcadáért) hasolnóan jó házat kapok(pl casetek)

az

(#22) viharhozo válasza Integra (#15) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem az ararol van szo, egyszeruen nem szeretem az ilyesmit. Tegyek bele gyarilag, es kesz. Ha egy haz 40-50k, ferjen mar bele az, h ne utolag kelljen belevenni a cuccot.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#23) rudi


rudi
nagyúr

Szerintem apró dolgokon csúszik el a ház, aminek könnyű segíteni. Alapjában véve a felállás nagyon jó, legfeljebb a hangszigetelő habos házak tudják felvenni a P180-nal a versenyt. A ventiket halkabbakra kell cserélni, amik eleve alacsonyabb fordulatszámra lettek tervezve és kell hozzájuk pár gumialátét. A kábelezést meg lehet rendesen is csinálni: Bővebben: link. Itt látszik, hogy a táp kébelei is szépen lekezelhetőek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) rudi válasza _az (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha lesz módod, kocogtasd meg egy P180 oldalát ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) virkir válasza _az (#21) üzenetére


virkir
veterán

Max igazat adok amióta megvettem a Casetek1018-at két éve, eszembe nem jut más házat keresni hatalmas belső tér, igényes kidolgozás, nehéz mint a rosseb (nem dönti föl a gyerek:) )és még kívulről is jól néz ki szvsz. a szellőzése nekem megfelelő. Arról nem beszélve, hogy kb 15 pénz a külömbségből meg futja 1GB jó ramra.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#26) LukE válasza Szabtom (#12) üzenetére


LukE
veterán

a gep bekapcsolasahoz en ctrl-F1-et nyomot ;)
(ja, mar petya irta, nembaj, hagy tudja meg a vilag, hogy a power gomb egy elavult oslelet.:D)

(stacker meg alufolia, nemtom miert hájpolják annyira...)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#27) _az válasza virkir (#25) üzenetére


_az
senior tag

én is azzal nyomom pont 2 éve :D nagyon jó eszköz :)

az

(#28) viharhozo válasza virkir (#25) üzenetére


viharhozo
addikt

98%-ig biztos vagyok benne, h a Casetek haz belseje ugyanekkora.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#29) Petya25 válasza rudi (#23) üzenetére


Petya25
addikt

Hát aki ennyiért vesz egy házat, szerintem nem szeretné úgy kezdeni a beépítést, hogy a ''ventiket halkabbakra kell cserélni'', meg ''kell hozzájuk pár gumialátét''.
Ez tényleg úgy hangzik, hogy otthon mégegyszer szét meg össze kell rakni a házat, hogy normális legyen.
Talán ennyit már el lehetne várni ebben a kategóriában.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#30) Integra válasza viharhozo (#28) üzenetére


Integra
titán

minden hájpolás nélkül az én 12rugós csíftekem nagyobb belül és könnyebben szerelhető és legalább ilyen jól szellőzik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) afterburner_


afterburner_
őstag

en teljesen meg vagyok elégedve a thermaltake xaser 3 v2000 illetve thermaltake kandalf series szürke hazammal, igaz ezekre rament a gatyám is:D

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#32) viharhozo válasza Integra (#30) üzenetére


viharhozo
addikt

Van nekem itthon noname szerverhazam, egeszen pontosan 0 forintba kerult, majdnem beleferek, szerelni is konnyu, csak eppen nem nagyon tetszik. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#33) rudi válasza afterburner_ (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Lécci rövidítsd le 3 sorosra az aláírásod (fórumszabályzat)! A konfig mehet az adatokhoz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) rudi


rudi
nagyúr

Azt ne felejtsétek el, hogy a P180 váza baromi halk! A felsorolt házak vázban meg sem közelítik. Egy Casetek vagy akár a Stacker ugyanazokkal a ventilátorokkal és ugyanazzal a konfiggal jóval hangosabb lesz mint a P180. A teszthez használt Castek 1020-as közel sem fogta fel annyira a hangokat mint a P180, a CPU és VGA hűtő hangja sokkal jobban hallható volt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) viharhozo válasza rudi (#34) üzenetére


viharhozo
addikt

Ez a tesztkonfigra igaz lehet, de pl. nalam a procihuto netezes kozben csak neha megy, es a GTX hutoje is piszok halk. Ugyanez a konfig ''hazon kivul'' szinte teljesen hangtalan volt, most viszont van harom remek ventilatorom. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#36) virkir válasza viharhozo (#28) üzenetére


virkir
veterán

Casetec 1018 20,5 x 56 x 54cm
Antec P180 54 x 20,5 x 50,5 cm
Az a 6 cm igen sokat számíthat mint Integra koll irta sokkal nagyobb és jobban szerelhetőek a C-k.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#37) rudi válasza viharhozo (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha házon kívül hangtalan volt, akkor minek hozzá a ház? :)
A konfig nen bírta el magát a házventik nélkül?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) LukE válasza rudi (#34) üzenetére


LukE
veterán

ne bantsd szegenyeket, nem tudjak, hogy mi az a csend :)

egyebkent netezes kozben halk konfigot csinalni nem egy buveszmutatvany. Kezdhetnenk akar onnan is, hogy netezeshez eleg egy GHz-re visszavett A64, vagy barmelyik mobil proci...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#39) virkir válasza rudi (#34) üzenetére


virkir
veterán

Hát szerintem ne a ház váza legyen halk hanem amit belepakolok. Én ezt a csendes ház divatot ugyan úgy vakításnak érzem mint a ventiknél, ott is jön egy ultra halk meg hű de csendes, aztán amikor megnézed az adatainál kiderül csak a fordulatszáma alacsony.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#40) viharhozo válasza virkir (#36) üzenetére


viharhozo
addikt

Emlekeim szerint erre a Casetekre epul a Wingo sorozat. Olyanom volt es semmivel nem ereztem nagyobbnak. Raadasul ezen szamomra idealisabb az 5,25-os helyek szama (3 db).

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#41) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

őőő kicsit OFF de sztem most az igényes házak piacán a stacker mellett a legjobb vétel a Gigabyte Aurora, nekem kb 4hete vanmeg és szinte tökéletes:
Gyönyörű(szubjektív), könnyű mert alu, 3*120as venti(glacialtech silentblade) vanbenne ergo 0hangú, gyönyőrüen lehet vizesíteni ld Bővebben: link, gyak letörhetetlen az ajtaja, 5*5.25hely.... ajánlom mindenkinek!
(az egy ha az elfordított 3.5hdd helyek amiketr sokak szeretnek sztem hülyeség.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42) viharhozo válasza rudi (#37) üzenetére


viharhozo
addikt

Mert jott az asszony, es aszonta, kidobja az egesz kocerajt, ha tovabbra is a foldon tarolom szetszorva. :)
A konfig elbirja magat ventik nelkul, de ha mar egyszer kifizettem azokat a nyomorult ventiket, akkor menni fognak, ha beledoglenek is. ;)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#43) virkir válasza viharhozo (#42) üzenetére


virkir
veterán

Mé baj az ha 4 van :) szvsz szellősebb a cuccok elhelyezése.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#44) Petya25 válasza Dare2Live (#41) üzenetére


Petya25
addikt

Na ez már döfi! :C
Mennyibe fájt?
Víz van benne?

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#45) viharhozo válasza virkir (#43) üzenetére


viharhozo
addikt

Osszesen egy darab dvd-romom van, azt meg konnyu szellosen elhelyezni. :) Viszont van sok-sok vinyom, amiknek kell a hely.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#46) rudi válasza LukE (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem van egy 1500-at járó Athlon XP-m rajta egy mezei Coolink U2 bordával és 1400-at járó 8-as panaflo ventivel, hozzá egy aopen táp, amiben egy bemoddolt (madzagokkal bekötözött :) )coolink 8-as venti járkál nagyon kevésen, a VGA passzív. Az egész egy Casetek 1016-osban van egy winyó társaságában. Sem nem extra, sem nem drága, de a hangját csak éjjel és hétvégén reggel lehet hallani. Eccer, ha lesz rá igényem, akkor begyártom a Venice-t is, de egyelőre jó nekem az Athlon XP, ezen is elmegyeget aminek mennie kell.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) Celtic


Celtic
tag

Ma raktam össze egy gépet egy ilyen házzal.
Az alsó térelválasztós venti tényleg cumi (pláne, hogy 3 SATA HDD ment mögé), de van már pár ötletem a probléma áthidalására.
Hétfőn jelentkezem :)

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#48) rudi válasza virkir (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Éppen a ház váza a lényeg. Aki igazán csendet akar, az a többin módosítani tud, de a váz az adott. Ventikkel kapcsolatban csak azt tudom ajánlani, hogy hallgass meg egy Panaflo vagy egyéb Hydro bearinges ventit. Sok ventilátornál nem a szélzaj, vagy a motor hangja a gáz, hanem a rezonnacia. Így jártak az én 8-as Papstjaim is. Fél évvel ezelőtt 1500 rpm körül levegőszállítás mellett hangjuk sem volt, de megfelelően hűtötték, amit hűteniük kellett. Most szegények le lettek cserélve, mert kézben tartva ugyan alig hangosodtak, de a vibrációjuk jelentősen megnőt.

A halk ház pedig sokaknak fontos (pl. nekem, mert éjjel is dolgozom, amikor a szobatársam alszik), sokkal fontosabb mint az, hogy hideg legyen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) rudi válasza Dare2Live (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Múlt héten teszteltem az Aurórát, a merev alu váza baromira rezonál, én még ilyen hangosnak soha nem hallottam a Samsung vinyómat. Amúgy tényleg jó meg szép ház - teszt nemsokára - teszt GB vízhűtéssel kicsit később.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) rudi válasza viharhozo (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Kétségtelen, hogy a P180 érdekesebb lenne a ventik nélkül 8-10 000 forinttal olcsóbban. Mivel nekem sem merevlemezem sem ODD-m nincs sok (egy-egy) ezért egy kisebb Pxxx-et díjaznék.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.